اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشاوره برای خرید مک برای اولین بار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط fabalous87 نمایش پست ها
    با سلام، یه سوال داشتم:

میخوام یه مک بوک پرو بگیرم مدل me865، میخواستم ببینم از کجا باید مطمئن شم همین مدل توی جعبه هست؟!؟ چون مک بوک ها چندین مدل مختلف داره مثل md101 و...، میخوام بدونم روی جعبه این محصولات اسم کاملشون نوشته شده؟!؟! کلا از کجا میشه مطمئن شد همون مدلی که میخوای رو بهت میدن؟!؟ ممنون
    بله دوست عزیز
    بیرون چعبه یک قسمتی هست مدل و مشخصات سخت افزاری نیز نوشته شده هست

نظر

تاپیک زیبایی بود، ممنون از همه ی دوستان که کلی چیز یاد گرفتم
      و یک نکته رو هم بنده اضافه کنم اینکه ورژن جدید microsoft office اواخر 2014 برای مک قراره بیاد که امیدوارم مشکلش با زبان های rtl حل بشه

Sent from the Orbit

نظر

نوشته اصلی توسط bigbang001 نمایش پست ها
        نحوه نصب ویندوز 8.1 بر روی Macbook Pro retina Late 2013

دقت فرمایید دقیقا به همین صورت عمل کنید چون با کوچکترین تغییری ممکنه نصب نشه.
        1. ابتدا فایل دستکاری نشده ISO نصب ویندوز 8.1 ورژن 64 bitرا دانلود کرده و درون هادر مک بریزید.
        2. یک فلش خالی حداقل 8 گیگ آماده کرده و به مک متصل نمایید.
        4. دقت کنید فقط همین فلش به USB وصل باشه و هیچ دستگاه دیگه ای متصل نباشه.
        5. مک را به آخزین ورژن اپدیت کرده باشید (10.9.2)
        6. مک به اینترنت متصل باشد.
        7. Bootcamp assistant را اجرا کرده و هر سه تیک موجود را بزنید.
        8. محل فایل iso و فلشی که میخواهید از ان استفاده نمایید را بدهید.
        9. برید کتری را بگذارید جوش بیاد چایی دم کنید که حالا حالاها کار دارید.
        10. حال پروسه ساختن فلش بوتبل ویندوز شروع میشود که بسیار وقتگیر و کند است.
        11. دستگاه شروع به خواندن فایلهای درون ایزو و ریختن آن در فلش میشود که بسیار کند است.
        12. پس از اینکه حجم اشغال شده درون فلش به 3.950 گیگ رسید (Windows 8.1 x64 enterprise) عملیات کپی تمام میشود.
        13 سپس عملیات گرفتن درایورها از سایت اپل شروع میشود که بسته به سرعت اینترنت زمانش متغیر است.
        14. پس از اتمام عملیات دانلود درایورها سیستم شروع به کپی کردن آنها در فلش مینماید (مجددا عملیات وقتگیر) دقت نمایید سیستم هیچکدام از این مراحل به به شما اطلاع نمیدهد!!! و فقط یک بار در حال پر شدن است.
        15. پس از اینکه حجم اشغالی دورن فلش به حدود 5.5 گیگ رسید فلش شما آماده است و سیستم به مرحله بعد میرود.
        16. حجم پارتیشن که میخواهید ویندوز در آن نصب شود را نتخاب نمایید. (شخصا 60 گیگ انتخاب کردم)
        17. پروسه ساخت پارتیشن شروع میشود که زمانی نمیبرد.
        18. سیستم ریستارت شده و نیاز به هیچگونه عملیاتی توسط کاربر نمیباشد.
        19. پس از ریستارت عملیان نصب ویندوز شروع میشود که باید توسط کابرد جلو برون تا برسد به قسمت انتخاب پارتیشن.
        20. در این قسمت 4 پارتیشن وجود دارد که یکی از آنها مربوط به نصب ویندوز میباشد (احتمالا 4رومی) مثلا من که 60 گیگ انتخاب کردم پارتیشن ویندوزم 56 گیگ بود.
        21. پارتیشن مربوطه را نتخاب کرده و format را بزنید.
        22. پس از فرمت مجدد همان پارتیشن را انتخاب کرده و مراحل نصب را ادامه دهید.
        23 در طول نصب پنجره ها به دلیل رزلوشن بالا بسیار ریز هستند اما نگران نباشید پس ار تکمیل نصب و نصب دایورها درست میشود.
        24. در طول نصب سیستم چندین بار ریستارت میشود نگران نباشید.
        25. توصیه میکنم پس از نصب و قبل از ک ر ک کردن ویندوز از طریق windows update کلیه آپدیتها را نصب نمایید.

موفق باشید.
        ممنون از راهنمایی برای نصب ویندوز با استفاده از Boot Camp Assistant توسط bigbang001.

اضافه می کنم که این روش نصب برای من ( Mac Book Pro Retina 15" Late ) با خطای "Windows could not update the computer's boot configuration. Installation cannot proceed" در پایان نصب ویندوز مواجه می شد که با reset کردن PRAM و ترمیم Permission ها درست شد. اگر شما هم با چنین خطایی مواجه شدید به طریق زیر عمل کنید:

«
        This solution worked for me. A lot less complicated and works with EFI on my late 2013 retina haswell macbook pro

Was getting the error "Windows could not update the computer's boot configuration. Installation cannot proceed."

https://discussions.apple.com/message/24987018#24987018

I know the solution doesn't sound like it'll work but I'm now a believer.

- Delete Boot Camp partition in Boot Camp assistant
        - Verify there is only 1 partition on the internal SSD (Macintosh HD)
        - Shut down
        - PRAM reset OS X Mavericks: Reset your computer’s PRAM
        - Open Disk Utility
        - Repair Disk Permissions twice (on Macintosh HD)
        - Run Boot Camp assistant as normal

Set up Windows
        After creating a user account it took a very long time to set up windows but if you leave it, the Boot Camp support software file installer will open.
        »
        منبع: پست کاربر ianday در فورم https://discussions.apple.com/thread...rt=45&tstart=0 (صفحه چهارم).

نظر

صبر کنید ..
        X