اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اجازه ندادن ME294 برای Clean Install

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اجازه ندادن ME294 برای Clean Install

سلام دوستان عزیز.این اولین پست من در اینجاست.خواهش میکنم از کوچکترین کمکی دریغ نکنید.

من لپتاپم رو هفته ی پیش گرفتم و روش چندتا نرم افزار نصب کردم،بعدشم اقدام به نصب ویندوز 8.1 با بوت کمپ کردم که بدون ارور نصب شد ولی تو ویندوز بوت کمپ ارور داد که با سیستمم مطابقت نداره و منم با بوت کمپ مک پارتیشن ویندوز رو پاک کردم.بعدش (روز بعد) متوجه کندی شدید سیستم عامل شدم که شدیدا لگ و تیک و (کمی هنگ) داشت و اصلا قابل تحمل نبود.حالا نمیدونم بخاطر نصب بد ویندوز بوده یا نرم افزار ها یا کلا سخت افزاریه.ولی توی سیستم اینفورمیشن هم گرافیک انویدیا رو میشناسه و هم آیریس پرو،یعنی فک نمی کنم که سوخته باشن.
    >>اینو بگم که قبل اینکه اینجوری بشه لپتاپم رو به 10.9.1 آپدیت کرده بودم<<
    بعدش خواستم کلین اینستال کنم ستاپ 10.9 رو که فلشم رو با diskmaker x بوتیبل کردم و خواستم از استارتآپ نصبش کنم که علامت "وردو ممنوع" یا همون "prohibited sign" رو داد.بعد 10.9.1 رو دانلود کردم و بوتیبل کردم،باز هم همینطور شد.گفتم اگر پارتیشن Macintosh HD رو پاک کنم شاید درست بشه،درست نشد.حالا همون مک لگ دار رو هم ندارم.
    الان فقط یه فلش درایو بوتیبل 10.9.1 دارم که بوت نمیشه و علامت ورود ممنوع میده،با یه درایو Recovery 10.9 که رسما بی فایدس،چون برای نصب اینترنت میخواد و Estimated time رو حدود 24 ساعت زده و تقریبا بی فایدس (همچنین Internet recovery (command+option+R)).میتونم بزارم تو دانلود ولی چون صفحه 24 ساعت یا بیشتر روشن میمونه میسوزه(چون IPS هست).پس این هم آپشن خوبی نیست.
    Pram , smc رو هم ریست کردم،درس نشد.سیف مود هم ندارم چون پارتیشن رو فرمت کردم.
    الان نمیدونم چیکار کنم،
    در درجه اول اگه کاری از دست خودم بر میاد بگین تا انجام بدم و بعدش اگه نشد بردن پیش متخصص (چون من تهران نیستم اینجام متخصص درست درمون نیست!)
    پیشاپیش ممنون حتی از شمایی که فقط نوشته ام رو خوندی!

دوست عزیز این مشکل نیست.

اپل از یک نسخه خاص از Mac روی نسخه جدید مک های رتینا استفاده کرده. یعنی شماره ساختشون فرق داره.

شماره ساخت مک ۱۰.۹.۱ اینه: 11B42
    شماره ساختی که برروی مک بوک های جدید هست: 11B3116

در نتیجه فلشی که شما درست کردید با نسخه معمولی ۱۰.۹.۱ بوده و مک بوک اجازه نمی ده یک مک با شماره ساخت پایین تر ازش بوت بشه و در واقع ناسازگار می شناسه و در بوت این دستگاه تعریف نشده که با چنین ساختی بالا بیاد.

تنها راه حل داشتن ایمیج از OS مدل خاص خودتون هست. اگر ندارید در دفتر سایت تهیه شده و می تونید مراجعه کنید:
    http://www.i-phone.ir/forums/thread6214.html

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
      دوست عزیز این مشکل نیست.

اپل از یک نسخه خاص از Mac روی نسخه جدید مک های رتینا استفاده کرده. یعنی شماره ساختشون فرق داره.

شماره ساخت مک ۱۰.۹.۱ اینه: 11B42
      شماره ساختی که برروی مک بوک های جدید هست: 11B3116

در نتیجه فلشی که شما درست کردید با نسخه معمولی ۱۰.۹.۱ بوده و مک بوک اجازه نمی ده یک مک با شماره ساخت پایین تر ازش بوت بشه و در واقع ناسازگار می شناسه و در بوت این دستگاه تعریف نشده که با چنین ساختی بالا بیاد.

تنها راه حل داشتن ایمیج از OS مدل خاص خودتون هست. اگر ندارید در دفتر سایت تهیه شده و می تونید مراجعه کنید:
      http://www.i-phone.ir/forums/thread6214.html
      بسیار از راهنمایی شما ممنونم.
      پس اون لگی که توی سیستم عامل ایجاد شده بود چه طور؟ نرم افزاری ممکنه بوده باشه یا سخت افزاری؟ چون همچنان این لگ توی ریکاوری هست.
      در ضمن آیا این ایمیج رو توی اینترنت میشه گیر آورد؟ یا خود شما برای فروش روی سایت دارین؟ چون من که دیگه مک رو پاک کردم رفت دیگه نمیتونم ایمیج بگیرم،تایم ماشین هم ندارم،
      الانم شهرستان هستم و دانشگاه هم شروع شده متاسفانه نمیتونم بیام تهران.
      راهی نیست دیگه؟

نظر

نوشته اصلی توسط JcccJ نمایش پست ها
        بسیار از راهنمایی شما ممنونم.
        پس اون لگی که توی سیستم عامل ایجاد شده بود چه طور؟ نرم افزاری ممکنه بوده باشه یا سخت افزاری؟ چون همچنان این لگ توی ریکاوری هست.
        در ضمن آیا این ایمیج رو توی اینترنت میشه گیر آورد؟ یا خود شما برای فروش روی سایت دارین؟ چون من که دیگه مک رو پاک کردم رفت دیگه نمیتونم ایمیج بگیرم،تایم ماشین هم ندارم،
        الانم شهرستان هستم و دانشگاه هم شروع شده متاسفانه نمیتونم بیام تهران.
        راهی نیست دیگه؟
        خیر تو اینترنت نیست خیلی گشتم، برای فروش هم نیست

تماس بگیرید با دفتر راهنمایی می کنن که از طریق پست ارسال کنید

نظر

صبر کنید ..
        X