اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

حالت sleep معایب و مضرات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• حالت sleep معایب و مضرات

من همیشه مک رو به صورت اسلیپ نگه میدارم برای وقتی که ازش استفاده نمیکنم و حتی توی راه وقتی توی کیفم هست و ...
    میخواتسم ببینم وقتی میره روی حالت اسلیپ این صدمه ای به هارد و .. نمیزنه و تکان هایی وقتی توی کیف هست و در حین راه رفتن میره
    بعد یه سوال دیگه اینکه وقتی اسلیپ میکنی چه قسمتیهایی روشن میمونه و چه قستماهیی خاموش ؟
    ممنون

به هیچ وجه مشکلی نداره ؛ خود اپل هم گفته تاجایی که میشه Sleep کنید ؛ نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه به سلامت دستگاه هم کمک میکنه .
    من ۲۹۴ دارم و همیشه Sleep میکنم و حتی ۱ درصد هم باتری مصرف نمیشه تا یک هفته هم Sleep بود و هیچی کم نکرد .
    در حالت Sleep سی پی یو هارد از مدار خارج میشن و فقط رم شما در سیستم روشن هست که اطلاعاتتون بالا بمونه .

نظر

چطوری اطلاعات رو روی رم نگه میداره ؟
      یعنی هارد خاموش میشه ؟

نظر

تا اونجایی که من میدونم رم اتفاقا خاموشه اطلاعات رم کپی میشه روی هارد بعد خاموش میشه رم
        ویرایش: نه اتفاقا بجز رم همه چی خاموشه اشتباه کردم تو hibernate فک کنم اینطوریه که گفتم
        ویرایش توسط sinamhelli3 : https://i-phone.ir/forums/member/42995-sinamhelli3 در ساعت 29-01-2014, 01:20 AM

نظر

ما که نفهمیدیم .. یکی با رسم شکل به صورت علمی و دقیق برام توضحیح بده ممنون میشم :d

نظر

رسم شكل نميخواد ديگه!

وقتي شما Sleep ميكني تمام ماژول هاي دستگاهتون به جز RAM و بخشي از مادر برد كه وظيفه بيدار كردن دستگاه رو در هنگام درخواست شما داره خاموش ميشه و خود RAM هم به حالتي ميره كه كمترين مصرف انرژي رو داشته باشه. دليل روشن موندن رم اينه كه تمام اطلاعات مربوط به وضعيت يا State دستگاه در RAM ذخيره ميشه. در اين حالت دستگاه در حال مصرف مقدار جزيي انرژي هست (كمتر از 0.5 وات)

اما وقتي Hibernate ميكني تمام اطلاعات مربوط به سيستم عامل در حال اجرا (و نه كل اون) و برنامه هاي در حال اجرا به صورت يك فايل جداگانه روي هارد ذخيره ميشن و بعد ازون دستگاه به طور كامل خاموش ميشه. در هنگام روشن شدن بازيابي اطلاعات از روي هارد و بدون طي مراحل بوت شدن انجام ميشه.

روشنه كه به علت سرعت بسيار بالاتر رم نسبت به هارد خارج شدن از حالت اول خيلي سريعتر از حالت دومه. در حالي كه مصرف انرژي (باطري فرضا) در حالت دوم صفر و كمتر از حالت اوله.
            ویرایش توسط Mohamad.r.m : https://i-phone.ir/forums/member/143443-mohamad-r-m در ساعت 30-01-2014, 01:56 PM

نظر

صبر کنید ..
            X