اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

از کار افتادن Proximity Sensor

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• از کار افتادن Proximity Sensor

سلام
    دوستان من ال سی دی گوشیم تعویض کردم
    همه چیز اوکی بود
    بعد از چند روز که به آی او اس 7 ریستور کردم سنسور proximity گوشیم از کار افتاد و هنگام مکالمه ال سی دی گوشیم خاموش نمیشه.
    تو تاریکی که نگاه می کنم سنسور موقع مکالمه روشن وقتی قطع می کنم خاموش میشه اما نمی دونم چرا کار نمی کنه
    به نظر شما مشکل از سنسور هست یا نرم افزاری

نوشته اصلی توسط iixl نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ال سی دی گوشیم تعویض کردم
    همه چیز اوکی بود
    بعد از چند روز که به آی او اس 7 ریستور کردم سنسور proximity گوشیم از کار افتاد و هنگام مکالمه ال سی دی گوشیم خاموش نمیشه.
    تو تاریکی که نگاه می کنم سنسور موقع مکالمه روشن وقتی قطع می کنم خاموش میشه اما نمی دونم چرا کار نمی کنه
    به نظر شما مشکل از سنسور هست یا نرم افزاری
    سلام دوست عزیز !! کاملا درسته اگر موقع تعویض ال سی دی به این موضوع دقت نشه این سنسور بعد از تعویض دیگه کار نمی کنه !! روی این سنسور رو باید با یک لایه تقریبا تیره رنگ به اندازه یک عدس پوشوند که درست بشه !! باید باز بشه و درست بشه !! من تا حالا ۳ مرتبه برای خودم و ۱ بار برای یکی از دوستام ال سی دی آیفون ۴ و واسه دوستم ۴اس تعویض کردم که هر بار برای مشکل سنسور از لایه رنگی که موقع خرید ال سی دی جدید به پشتش چسبیده استفاده کردم !! از خیلی وقت پیش هم اون تیکه کوچیک که باید روی سنسور قرار بگیره رو به راحتی به صورت آماده میشه توی بازار پیدا کرد !! اگر خودت میخوای بازش کنی من گوشیمو باز میکنم عکس میگیرم که بدونی اون لایه رو کجا باید قرار بدی !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

پس مشکل از سخت افزار نیست
      مرسی دوست عزیز
      ال سی دی که من خریدم به اسم بهترین نمونه موجود بود در صورتی که هیچ یک از جزییات ال سی فابریک نداشت
      مثل توری روی گوشی یا حلقه ای که روی لنز جلو می افته و سرجاش فیکسش می کنه که مجبور شدم از ال سی دی خراب بکنم و به این بچسبونم
      اما این موردی که شما فرمودید اصلا اطلاع نداشتم
      در مورد محل قرار گیری که راضی به زحمت شما نیستم چون باز کردن مجدد گوشی هم سخت هست هم حساس
      شما محبت بفرمایید مقداری بیشتر راهنمایی کنید کافی هست
      مثلا این لایه روی خود سنسور قرار می گیره یا از پشت روی ال سی دی

در ضمن من دقت نکردم ببینم روی ال سی دی که خریدم این لایه رنگی کجاش چسبیده فقط یک برچسب سراسری پشت و روی ال سی بود
      البته با توجه به کیفیت ال سی دی و مواردی که گفتم بعید می دونم اصلا همچین چیزی روی ال سی دی که خریدم قرار داده باشند
      ال سی دی معیوب هم دور انداختم تا از روی اون جدا کنم
      این لایه در بازار به چه اسمی فروخته می شه ؟
      میشه یک لایه طلق یا پلاستیک تیره جایگرین کرد ؟

مرسی

نظر

خوب این لایه به صورت تقریبا شفاف هستش که به صورت فابریک به محلش چسبیده و در صورت خرد شدن با ال سی دی جدا میشه !! من چون قبلا این مورد رو داشتم سرچ کردم و به این نتیجه رسیدم که نور اضافی که به سنسور میرسه باعث این جریان میشه واسه همین خودم یک تکه از برچسب رنگی پشت ال سی دی رو جدا کردم و چسبوندم اونجا !! همون سال البته یک پست هم در سایت ifixit به اسم amir master گذاشتم !!
        http://www.ifixit.com/Answers/View/5...cing+BLACK+GSM

به هر حال مشکل خاصی نیست نگرانی نداره هزینه زیاد هم نداره انشاا... که زود درست میشه !!

نظر

دقیقا نمیدونم اسمش چی هستش اما اگه در مورد سنسور به تعمیرکار بگید مسلما خودشون میدونن چی کارش کنن !! تا جایی که میدونم به چیزی به اندازه یک عدس شفاف و شیشه ای رنگ باید باشه ! توی آمازون و ایبی رنگ های تیره تر رو هم دیده بودم

نظر

آقا عذر میخام خیلی حرف زدم .. اسمش uv sticker هستش !!

http://www.ebay.com/bhp/iphone-4-pro...sensor-sticker

نظر

سلام
              اول تشکر می کنم بابت اطلاعات مفیدتون
              در مورد تعمیرکار اگر می خواستم دست تعمیرکار بدم اصلا این مشکل ایجاد نمی شد
              خوشحالم که این مشکل پیش اومد با دوست عزیزی مثل شما آشنا شدم به معلوماتم افزوده شد

در مورد یو وی استیکر که فکر نکنم گیر بیاد
              خریدشم که حداقل تعداد 20 عدد روی یک صفحه هست

با توجه به سرنخی که شما دادید و جست و جوی بنده در یوتوب دیدم که با قرار دادن چسب برق یا مشکی کردن ال سی دی از پشت با ماژیک مشکل برطرف شد
              یک مورد هم دیدم که از روی ال سی دی چسب برق چسبوند و تست کرد و درست شد اما خودم که تست کردم جواب نداد
              مشکل این جاست برای تست این موارد باید کل گوشی دوباره باز کنم و وقتی یاد اون همه پیچ ریز می افتم پشیمون میشم
              فقط چون سرعت نتم پایین بود نتونستم با کیفیت بالا نگاه کنم متوجه نشدم برچسب باید دقیقا روی سنسور قرار بگیره و کل سطح پوشش بده ؟

نظر

من مخلصتم !! خوبه پس شما هم خودت استادی ایول !! اره اگه روی سنسور قرار بگیره اگه بعدا خدا نکرده دوباره اسکرین خراب بشه دیگه این سر جاش میمونه ، من الان گوشی خودم رو باز میکنم ۳سوته یه عکس میگیرم ازش که دقیقا کجا چسبوندم !! کوچیکتم هستم

نظر

امیرجان واقعا نمی دونم چی بگم
                  من که گوشیم مشکل داره حوصلم نمیاد بازش کنم بعد شما بخاطر من ...
                  یک دنیا ممنون

یک سری تست هم با ماژیک و چسب برق انجام دادم
                  با یک لایه چسب از روی ال سی دی اتفاقی نیوفتاد اما وقتی 3 لایه روی هم زدم و با فشار انگشت روی سنسور صفحه خاموش شد اما با برداشتنش روشن نشد و با دکمه هوم روشن کردم
                  طوری هم نبود که با نزدیک شدن به صورت بخواد کار کنه فقط با فشار زیاد انگشت
                  ماژیک هم همین طور
                  چندبار ماژیک کشیدم و همون نتایج بالا بدست اومد

نظر

اختیار داری وظیفم هست...خوب این دقیقا همون جایی هستش که چسبوندمش !! و اون تیکه برچسب رنگی که ازش استفاده کردم !! ولی خوب راستم میگی این همه پیچ ریز رو درست بستن هم دردسریه واسه خودش

http://upload7.ir/imgs/2014-01/35817782880494119234.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-01/91251574616037880832.jpg
                    ویرایش توسط Curva N Milano : https://i-phone.ir/forums/member/126209-curva-n-milano در ساعت 09-01-2014, 02:36 AM دلیل: اصلاح

نظر

والا منم قبلا از اون uv sticker ها گیرم نیومد این رو همین جوری تست کردم درست شد !! فکر کنم باید یه چیزی پیدا کنی مثل همین ورق رنگیه که ازش استفاده کردم !!

نظر

ماشالا دست به پیچ گوشتیتم که خوبه !!!
                        کلا دل و رودش ریختی بیرون
                        من باز و بسته می کنم آخراش مغزم هنگ می کنه
                        اندازه پیچاشم فرق می کنه اشتباه ببندی هرز میشه
                        خلاصه دست گلت درد نکنه
                        انتظار همچین کمکی نداشتم

فردا باز می کنم و نتیجه می گم
                        فکر کنم طلق شبیه همین رنگ داشته باشم

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

نظر

درست نشد

نظر

عجب خوب پس دیگه باید دست به دامن یک نفر دیگه بشیم !! تا جایی که میدونم بچه های تعمیر و سخت افزار همین انجمن کارشون درسته !! یه پیغامی مسیجی چیزی بهشون بده ببینیم چی میگن

نظر

باید با آزمون خطا پیدا کرد که چه رتگی مناسب هست
                              که آیفونم ظرفیت این همه عمل نداره
                              برای هر تست باید کل گوشی باز کنم و ببندم
                              تو یوتوب که دیدم با چسب برق درست شد
                              اما مثل اینکه آیفون من فرق داشت

نظر

صبر کنید ..
                              X