اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

گیر کردن پی در پی مک بوک md101 (لطفا کمک کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• گیر کردن پی در پی مک بوک md101 (لطفا کمک کنید)

سلام دوستان
    مک بوک من الان یک هفتس که مدام گیر میکنه و خیلی کند شده مواردی که بررسی کردم:
    1-ریست کردن smc و اون یکی رو هم اسمش رو یادم نیستش
    2- کیلین اینیستال کردن یعنی کامل هارد رو فرمت کردم و نصب کردم هم ماوریکس نصب کردم هم شیر کوهی
    3- توی activity monitor هم رم حدود 2 گیگ خالیه و cpu هم آزارد هستش
    4- اون اول هم که کلید D رو نگه میداریم و سخت افزار رو بررسی میکنه هم مشکلی پیدا نکرد
    5-permission ها هم repair کردم

خودم بیشترین حدسم روی خرابی هارد بود که اون رو هم verify کردم که مشکلی نداشت.
    پریروز اومدم و اون سنسوری که مربوط به قطع کردن هارد توی تکان خوردن میشه sms رو غیر فعال کردم که یکدفعه سیستم جون گرفت و کامل گیر کردنش بر طرف شد و دو روز مثل شیر کار میکرد بدون گیر کردن و به این نتیجه رسیدم که این سنسور خراب بوده .ولی امروز دوباره گیر کردن هاش شروع شده و دیگه داره دیوونم میکنه چون هر کاری که لازم بوده رو انجام دادم و نمیدنم چشه؟/
    راستی یه نکته ای که وجود داره اینه که وقتی سیستم گیر میکنه سرعت read و write هارد صفر میشه و وقتی هم که گیر برطرف میشه این دو عدد پیدا میکنند
    آیا هارد مشکلی داره ؟؟؟ اگه خرابه پس چرا 2 روز کامل سیستم درست کار کرد حالا دوباره گیر میکنه. البته بعضی وقت ها هم یه چند دقیقه درسته بعد دوباره شروع به گیر کردن میکنه

ممنون میشم اگه دوستان کمک کنند

نوشته اصلی توسط ali_avril65 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مک بوک من الان یک هفتس که مدام گیر میکنه و خیلی کند شده مواردی که بررسی کردم:
    1-ریست کردن smc و اون یکی رو هم اسمش رو یادم نیستش
    2- کیلین اینیستال کردن یعنی کامل هارد رو فرمت کردم و نصب کردم هم ماوریکس نصب کردم هم شیر کوهی
    3- توی activity monitor هم رم حدود 2 گیگ خالیه و cpu هم آزارد هستش
    4- اون اول هم که کلید D رو نگه میداریم و سخت افزار رو بررسی میکنه هم مشکلی پیدا نکرد
    5-permission ها هم repair کردم

خودم بیشترین حدسم روی خرابی هارد بود که اون رو هم verify کردم که مشکلی نداشت.
    پریروز اومدم و اون سنسوری که مربوط به قطع کردن هارد توی تکان خوردن میشه sms رو غیر فعال کردم که یکدفعه سیستم جون گرفت و کامل گیر کردنش بر طرف شد و دو روز مثل شیر کار میکرد بدون گیر کردن و به این نتیجه رسیدم که این سنسور خراب بوده .ولی امروز دوباره گیر کردن هاش شروع شده و دیگه داره دیوونم میکنه چون هر کاری که لازم بوده رو انجام دادم و نمیدنم چشه؟/
    راستی یه نکته ای که وجود داره اینه که وقتی سیستم گیر میکنه سرعت read و write هارد صفر میشه و وقتی هم که گیر برطرف میشه این دو عدد پیدا میکنند
    آیا هارد مشکلی داره ؟؟؟ اگه خرابه پس چرا 2 روز کامل سیستم درست کار کرد حالا دوباره گیر میکنه. البته بعضی وقت ها هم یه چند دقیقه درسته بعد دوباره شروع به گیر کردن میکنه

ممنون میشم اگه دوستان کمک کنند
    برای اطمینان از هاردت یه بار پارتیشن رو پاک کن و مجدد ایجاد کن.بعد از ایجاد و فورمت کردن وریفای و ریپیر کن ببین مشکلی داره یا نه بعد مجدد کلین اینستال کن

نظر

نوشته اصلی توسط bahram112003 نمایش پست ها
      برای اطمینان از هاردت یه بار پارتیشن رو پاک کن و مجدد ایجاد کن.بعد از ایجاد و فورمت کردن وریفای و ریپیر کن ببین مشکلی داره یا نه بعد مجدد کلین اینستال کن
      این کار رو هم کردم . توی وریفای و ریپیر هیچ ایرادی نمیگیره ولی بعد که سیستم عامل رو نصب می کنم مشکل پیدا میکنه

نظر

با تشکر از دوستان
        با تعویض هارد مشکل به طور کامل حل شد

- - - - - - - - - -

با تشکر از دوستان
        با تعویض هارد مشکل به طور کامل حل شد

نظر

سلام،منم دقيقا همين مشكل رو دارم
          مك رو هم دادم تعمير،ميشه بگين هزينش چقدر شد؟
          به من گفتن سعي مي كنن بدون تعويض هارد درست كنن ولي شايد هم مجبور به تعويض هارد شدن

Sent from my iPad using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
          X