اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با خانواده AirPort بیشتر آشنا شویم

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

سلام دوستان
    من اینترنت رادیویی دارم و روی پشت بام آنتن اینترنت دارم که با کابل cat.5 پشت روتر tp-link آوردم
    سوالم اینه که: اگر من از Airport Extreme استفاده کنم برای اینترنت wifi دیگه نیازی به روتر و اکسس پوینت ندارم؟ و کابل cat5 را مستقیما می تونم به airport Extreme وصل کنم
    سوال دوم اینکه برای کانفیگ یا پیکربندی حتما باید از مک استفاده کنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط Mr_hadi نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من اینترنت رادیویی دارم و روی پشت بام آنتن اینترنت دارم که با کابل cat.5 پشت روتر tp-link آوردم
      سوالم اینه که: اگر من از Airport Extreme استفاده کنم برای اینترنت wifi دیگه نیازی به روتر و اکسس پوینت ندارم؟ و کابل cat5 را مستقیما می تونم به airport Extreme وصل کنم
      سوال دوم اینکه برای کانفیگ یا پیکربندی حتما باید از مک استفاده کنم؟
      سلام
      ۱- روی کابلی از رادیو اومده تمام آی پی های مورد نیاز لینکتون مسیریابی شده، کافیه فقط به پورت WAN ایرپورت وصل کنید، به صورت خودکار مسیریابی میشه روی دستگاهتون.خود اکستریم هم روتر هست هم wi-fi و نیاز به دستگاه دیگه نیست.
      ۲- برای کانفیگ از ویندوز هم میتونی کمک بگیری، توصیه میشه آموزش رو یکبار کامل بخونی!

نظر

واقعا یک تشکر برای اینهمه ذوق و تلاش شما کافی نیست...

یه سوال
        من میتونم با آیفون و آیپد از امکانات تایم کپسولم استفاده کنم؟
        من برنامه ایرپورت یوتیلیتی را روی ایفون و ایپد دارم ولی فقط با این برنامه میتونم تنظیمات را انجام بدهم. برای استفاده از تایم کپسول روی ایفون و ایپد برنامه خاصی باید نصب بشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط ehsan2103 نمایش پست ها
          واقعا یک تشکر برای اینهمه ذوق و تلاش شما کافی نیست...

یه سوال
          من میتونم با آیفون و آیپد از امکانات تایم کپسولم استفاده کنم؟
          من برنامه ایرپورت یوتیلیتی را روی ایفون و ایپد دارم ولی فقط با این برنامه میتونم تنظیمات را انجام بدهم. برای استفاده از تایم کپسول روی ایفون و ایپد برنامه خاصی باید نصب بشه؟
          لطف دارید دوست عزیز!
          خوب برنامه یوتیلیتی که خودتون اشاره کردید برای مدیریت و تنظیم دستگاه است، اما باید ببینید استفاده شما از محتویات و داده های هارد تایم کپسول چی هست. بر اساس نیازتون برنامه های مرتبط در Appstore موجود هست، مثلا ۱-۲ نمونه از کارهای خود بنده:
          ۱- سریال و فیلم های زیادی در تایم کپسول دارم و از برنامه Oplayer برای اتصال و پخش فیلم هام روی آیپد و حتی Mirror روی اپل تی وی استفاده میکنم.
          ۲- برنامه FTP Sprit رو من روی iDevice دارم برای آپلود یا دانلود فایلها در شبکه خانگی، و حتی در شبکه اینترنت، از اونجاییکه من دستگاه رو به گونه ای پیکربندی کردم که از در هر جای اینترنت میتونم به داده های تایم کپسول متصل بشم، در مسافرتهای بین شهری یا کشوری میتونم فایل مورد نیاز رو دانلود یا آپلود کنم.

نظر

نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
            لطف دارید دوست عزیز!
            خوب برنامه یوتیلیتی که خودتون اشاره کردید برای مدیریت و تنظیم دستگاه است، اما باید ببینید استفاده شما از محتویات و داده های هارد تایم کپسول چی هست. بر اساس نیازتون برنامه های مرتبط در Appstore موجود هست، مثلا ۱-۲ نمونه از کارهای خود بنده:
            ۱- سریال و فیلم های زیادی در تایم کپسول دارم و از برنامه Oplayer برای اتصال و پخش فیلم هام روی آیپد و حتی Mirror روی اپل تی وی استفاده میکنم.
            ۲- برنامه FTP Sprit رو من روی iDevice دارم برای آپلود یا دانلود فایلها در شبکه خانگی، و حتی در شبکه اینترنت، از اونجاییکه من دستگاه رو به گونه ای پیکربندی کردم که از در هر جای اینترنت میتونم به داده های تایم کپسول متصل بشم، در مسافرتهای بین شهری یا کشوری میتونم فایل مورد نیاز رو دانلود یا آپلود کنم.
            ببخشيد شما براي اين كه در شبكه اينترنت بتونيد به اطلاعاتتون دسترسي داشته باشيد غير از خريد تايم كپسول هزينه ديگري مثل دمين يا چيزه ديگه ايي مثل اون داديد؟

نظر

نوشته اصلی توسط fardinkh90 نمایش پست ها
              ببخشيد شما براي اين كه در شبكه اينترنت بتونيد به اطلاعاتتون دسترسي داشته باشيد غير از خريد تايم كپسول هزينه ديگري مثل دمين يا چيزه ديگه ايي مثل اون داديد؟
              باید ISP بهتون IP Static بده فقط

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
                باید ISP بهتون IP Static بده فقط
                میشه اموزششو بگذارین؟

نظر

نوشته اصلی توسط fardinkh90 نمایش پست ها
                  میشه اموزششو بگذارین؟
                  آموزش نداره برادر من، گفتم که باید IP Static از ISP اینترنتتون بگیرید

نظر

سلام با تشکر فراوان از این تایپیک جامع
                    من تایم کپسول دارم
                    نفهمیدم بلاخره این دستگاه از سرویس کلودینگ یا اینکه از راه دور به اطلاعات هاردت دسترسی داشته باشی پشتیبانی می کنه یانه؟؟ اگه راهش استفاده از back to my mac هست نفهمیدم برای استفاده از این قبلیت صرفا باید از روش دومی که فرمودین پیکربندی کنید؟ و اینکه معلوم نشد روش دوم چه استفاده هایی داره نسبت به روش اول.
                    مورد دوم اینکه با آی دیوایس ها دسترسی به هارد چگونه است؟
                    مورد سوم جوابش برام معلومه ولی چراییش نه که چرا اپل تی وی نمی تونه فایلهای مولتی مدیای این هاردو پخش کنه بدون یک مک واسط!!
                    باز خیلی ممنون از تایپیکتون که خیلی وقت بود دنبال همچین بررسی ای بودم

نظر

من قبلا چند تا سوال پرسیدم ولی حالا سوالام بیشتر شده.
                      ۱-آیا امکان ست ---
                      ۲-کلا این دستگاه ها به عنوان router خوبه یا یه چیزی مثل این TD-W8968 - Welcome to TP-LINK (برای اینکه بشه با apple tv هم استفاده بشه)
                      ۳-آیا ip static باید حتما داشته باشیم؟
                      ۴- کلا اگه فرض کنیم بخواهیم استفاده کامل از apple tv داشته باشیم آیا فقط باید از این خونواده بگیریم یا routerدیگه ای هم میشه؟
                      ۵- لطفا اگه جواب ۴ خیر هست یه ADSL Router خوب معرفی کنین؟ (این خوبه؟ TD-W8968 - Welcome to TP-LINK)

نظر

نوشته اصلی توسط jacoobi
                        آقا کسی جواب منو نمیده؟
                        من دارم ADSL میگیرم . لطفا بهم بگید این ADSL Modem خوب هست یا نه؟ (به عنوان روتر با Apple TV ، اگر هم خوب نیست یه جایگزین خوب با قیمت خوب لطفاً معرفی کنین.)
                        TD-W8968 - Welcome to TP-LINK
                        خیلی عجله دارم.

ممنون

بخش خانواده AirPort !!

اینجا چیزی به TP-LINK مربوط نمیشه

نظر

بخش خانواده AirPort !!

اینجا چیزی به TP-LINK مربوط نمیشه

من قبلا چند تا سوال پرسیدم ولی حالا سوالام بیشتر شده.
                          ۱-آیا امکان ست ---
                          ۲-کلا این دستگاه ها به عنوان router خوبه یا یه چیزی مثل این TD-W8968 - Welcome to TP-LINK (برای اینکه بشه با apple tv هم استفاده بشه)
                          ۳-آیا ip static باید حتما داشته باشیم؟
                          ۴- کلا اگه فرض کنیم بخواهیم استفاده کامل از apple tv داشته باشیم آیا فقط باید از این خونواده بگیریم یا routerدیگه ای هم میشه؟
                          ۵- لطفا اگه جواب ۴ خیر هست یه ADSL Router خوب معرفی کنین؟ (این خوبه؟ TD-W8968 - Welcome to TP-LINK)

درسته ولی سئوال قبلیم رو هم جواب نگرفتم.

نظر

نوشته اصلی توسط jacoobi نمایش پست ها
                            درسته ولی سئوال قبلیم رو هم جواب نگرفتم.
                            سوال اولتون نه تنها جواب نداره بلکه اخطار هم باید دریافت کنید!

سوال ۴ هم هر روتری میشه ولی بهترین کیفیت برروی airport هست

نظر

سوال اولتون نه تنها جواب نداره بلکه اخطار هم باید دریافت کنید!

سوال ۴ هم هر روتری میشه ولی بهترین کیفیت برروی airport هست
                              ممنون از لطفتون و بابت برخورد خوبتون با من.
                              علت سئوالم این بود که بخش زیر تو توضیحات بود و منم راجب همین پرسیدم.

در این تب پرکاربرد و شلوغ، فقط یک قابلیت دیگر مانده است، و آنهم یک دکمه به نام Network Options که با ورود به پنجره مربوطه تنظیمات اضافه مربوط به سرور DHCP را مشاهده مینمایید:

•DHCP Lease: مدت اجاره IP به کلاینت ها را بر اساس روز، ساعت و دقیقه را مدیریت مینماید، و مفهوم آن این است که ممکن است بعد از این مدت IP کلاینت تغییر نماید.
                              •چک باکس اول میتواند از اتصال ورودی IPهای ورژن ۶ جلوگیری نماید.
                              •همچنانکه دستگاه میتواند از ورودی IPv6 به طور مستقم جلوگیری نماید، در این آیتم اجازه میدهد که فقط از طریق شبکه مجازی تونل به دستگاه و شبکه ارتباط برقرار نمایند. Teredo Tunnels یک شبکه امن و خصوصی شبیه V-P-N میباشذ که مخصوص IPv6 هست، و اجازه میدهد IPهای ورژن ۶ به صورت امن به IPهای ورژن ۴ ارتباط برقرار نمایند.
                              •گزینه سوم اجازه اتصال ورودی به شبکه های با هویت IPSec را خواهد داد. IPSec یک شبکه خصوصی و امن همانند پروتوکل V-P-N میباشد که توسط شرکت سیسکو بنیانگذاری شده است.

نظر

دوست عزیزسلام ممنونم بابت تمام توضیحات خوبتون که فرمودین بنده همشونو مطالعه کردم ولی متاسفانه جواب سوالم رو پیدا نکردم ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین
                                من یه مک بوک پرو دارم یه گوشی ایفون 5s و یه اپل تی وی نسل سوم و روتر+مودم لینک سیس X2000 و دوتا هارد 2 ترا اکسترنال پر از فیلم و سریال
                                که الان به صورت اتصال کابلی با استفاده از یه هاب دوتا هارد رو به مک بوک وصل میکنم
                                و حالا میخواستم بدونم ایا امکانش هست که من به اطلاعات این دوتا هارد به صورت بی سیم دسترسی داشته باشم یعنی اینکه لازم نباشه کابل یو اس بی رو به مک بوک وصل کنم
                                و ایا امکانش هست که بدون روشن بودن مک بوک از اطلاعات این دوتا هارد بروی گوشی ایفون و اپل تی وی استفاده کنم
                                مخصوصا اپل تی وی قادر هست فیلمها رو مستقیم به صورت وایرلس از رو هارد اکسترنال بخونه
                                حالا دوست من بنده رو راهنمایی بفرمایین به چه وسیله ای دیگه از خانواده محترم اپل نیاز دارم که بتونم این تفکرات رو عملی کنم
                                ودر ضمن اگر لطف کردید و وسیله ای جدید برای بنده معرفی کردین قیمت و محل خرید رو هم در صورت امکان بفرمایین مممنونم و معذرت بابت پر حرفی

نظر

صبر کنید ..
                                X