اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت USB Bootable برای نصب OS X Mavericks

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت USB Bootable برای نصب OS X Mavericks

با سلام خدمت کاربران عزیز

همانطور که میدونید OS X Mavericksبرای دانلود توی سایت قرار گرفته.
    از اونجایی خیلی از دوستان طبق روشهای قبل که روی Lion و Mountain Lion جواب میداد خواستند این نسخه رو نصب کنند که موفق نشدندبه همین دلیل تصمیم گرفتیم آموزش ساخت Usb Bootable برای نصب این ورژن رو آماده کنیم. روش ساخت این دیسک با نسخه های قبلی متفاوت هست.
    برای این کار سه روش رو به شما آموزش میدیم که از هر سه میتونید بسادگی استفاده کنید.(روش سوم با استفاده از نرم افزار)

آموزش ساخت bootable بر روی USB

روش اول - در این روش پارتیشن ریکاوری هم ساخته میشود

۱- OSX Mavericks رو دانلود و به پوشه Applications انتقال بدید.(اگه از مک استور دانلود کنید بطور اتوماتیک در پوشه Application قرار خواهد گرفت)

۲-یک فلش ترجیحاً ۸ گیگی یا بیشتر رو به دستگاه وصل کنید.

۳- وارد Disk Utility بشید.(Application/Utllity Folder)

۴- از سمت چپ روی اسم فلش کلیک کنید.
    ۵-طبق عکس در قسمت Partition Layout گزینه 1Partition رو انتخاب کنید.در قسمت Format گزینه (Mac OS Extended (Journaled رو انتخاب کنید و در قسمت Nameحتماً Mavericks رو بنویسید.

۶- روی Option کلیک کرده و گزینه اول رو انتخاب کنید(GUID Partition) و Ok کنید.

۷- در پنجره تائید روی گزینه partition کلیک کرده و صبر کنید تا فلش آماده شود(دقت داشته باشید با انجام این مرحله اطلاعات موجود در فلش فورمت خواهد شد)
    ۸-حالا Terminal رو باز کنید و کد زیر رو وارد کنید و اینتر رو بزنید.در این مرحله رمز سیستمتون پرسیده میشه که اون رو وارد کرده و اینتر رو بزنید.بعد از این کار عملیات کپی اطلاعات رو فلش آغاز خواهد شد که در ترمینال میتونید مراحل رو ببینید.

کد:
    sudo '/Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia' --volume '/Volumes/Mavericks' --applicationpath '/Applications/Install OS X Mavericks.app' --nointeraction

۹-عملیات کپی اطلاعات بین ۵ تا ۱۵ دقیقه متفاوت خواهد بود.
    پس از اتمام میتونید اطلاعات رو روی فلش ببینید.
    تبریک میگم فلش بوتیبل شما آماده است و کافیه سیستم رو ریستارت کرده دکمه Option رو نگهدارید و با انتخاب فلش عملیات نصب رو آغاز کنید.
    موفق باشید.

روش دوم

۱-ابتدا نسخه Mavericks Gm رو از سایت دانلود کنید.
    ۲- سپس وارد Terminal بشید و کدهای زیر رو به ترتیب وارد کنید.
    کد:
    defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool true
    کد:
    killall Finder

با این کار فایلهای مخفی قابل مشاهده خواهند شد.
    ۳- سپس روی فایل اصلی Mavericks کلیک راست کرده Show Packege رو انتخاب کنید.

۴- در پنجره باز شده وارد پوشه Contents/SharedSupport و روی Install ESD.DMG دبل کلیک کنید تا Mount بشه.

۵- در پنجره باز شده اینبار روی Base System.DMG دبل کلیک کنید تا Mount بشه.

۶- حالا یه فلش ترجیحاً ۸ گیگی رو به سیستم وصل کنید وارد Disk Utility بشید.
    از سمت چپ روی BaseSystem.dmg کلیک کرده و از تب بالا گزینه Restore رو انتخاب کنید
    بعد مجدد از سمت چپ درایو فلشتون رو با درگ کردن بکشید به قسمت Destination و روی دکمه Restore کلیک کنید.صبر کنید تا عملیات کپی تمام بشه.

بعد از اتمام کپی بصورت اتوماتیک فایلهای داخل فلش نمایش داده میشه.
    ۷- در این مرحله باید وارد پوشه System/Installation بشید و پوشه Package موجود که حجم کمی داره رو حذف کنید.

۸- در این مرحله دقت داشته باشید.حالا باید وارد پوشه InstallESD.dmg که در مرحله اول واردش شده بودید بشید و پوشه Package رو که حدود ۴.۸گیگ حجمش هست رو کپی کنید به محل مرحله قبل که Package رو ازش حذف کرده بودید.

صبر کنید تا کپی تمام بشه.
    تبریک میگم Usb Bootable شما آمادست.
    حالا میتونید با کد زیرحالت نمایش فایلهای مخفی رو نیز غیر فعال کنید.
    کد:
    defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool false
    روش سوم

استفاده از نرم افزار Disk Maker(برای سیستم عاملهای ۱۰.۷ به بعد )

کار با این نرم افزار بسیار ساده است.
    ۱- یه فلش ۸ گیگ به دستگاه وصل کنید و برنامه رو اجرا کنید.
    ۲- نوع سیستم عاملی که میخواهید فلش بوتش رو درست کنید انتخاب کنید.
    ۳- نرم افزار مسیر فایل سیستم عامل رو اتوماتیک پیدا میکنه و شما تائید کنید(میتونید دستی هم مسیر رو بهش بدید)
    ۴- گزینه An 8GB USB Thumb Drive رو انتخاب کنید
    ۵- روی اسم فلش کلیک کنید و Choose This Disk رو انتخاب کنید
    ۶- Erase Then Create The Disk و بعد Continue رو بزنید
    ۷- بعد از چند ثانیه رمز سیستمتون رو وارد کنید
    ۸- صبر کنید تا عملیات کپی به پایان برسه و از فلش استفاده کنید.

امیدوارم مفید بوده باشه.
    ویرایش توسط bahram112003 : https://i-phone.ir/forums/member/30401-bahram112003 در ساعت 08-11-2013, 01:49 PM

جسارتا من مرحله ۷ رو نمیتونم پیدا کنم!
    کجاست دقیقا؟

نظر

نوشته اصلی توسط mohamad759 نمایش پست ها
      جسارتا من مرحله ۷ رو نمیتونم پیدا کنم!
      کجاست دقیقا؟
      بعد از اتمام عملیات ریستور روی فلش وارد اون بشید و وارد
      System/Installation بشید و پوشه( Package (Alias رو حذف کنید و مرحله۸ رو انجام بدید.

نظر

خوب من همه اینکرررو انجام دادم.اماFind my mac کار نمیکنه چون میگه باید parition ricoveryداشته باشی‌،چطور می‌شه این مشکل رو رفع کرد؟

نظر

با سپاس از شما . بر روی ویندوز هم امکان ساخت USB Bootable با برنامه هایی مثل Transmac وجود دارد ؟

نظر

نوشته اصلی توسط sevranc نمایش پست ها
            خوب من همه اینکرررو انجام دادم.اماFind my mac کار نمیکنه چون میگه باید parition ricoveryداشته باشی‌،چطور می‌شه این مشکل رو رفع کرد؟
            مک رو بصورت کلین اینستال کنید تا درایو ریکاوری ایجاد شود و بعد Find My Mac رو فعال کنید.
            نوشته اصلی توسط Parhaam نمایش پست ها
            با سپاس از شما . بر روی ویندوز هم امکان ساخت USB Bootable با برنامه هایی مثل Transmac وجود دارد ؟
            خیر

نظر

این نوع بوت درست کردن یه ایرادی داره اینکه ریکاوری پارتیشن درست نمیکنه اگه اینجوری بوت درست کنین
              بهترین روش که ریکاوری پارتیشن هم درست میکنه این هست که براتون میذارم

This is better than osxdaily's method (which should only be used for DP1 anyway, not DP4 or the GM):

To make a bootable USB of the GM, use this method:

Your 8 GB USB drive should be called Untitled and formatted as Mac OS Extended (Journaled). The installer should be called Install OS X Mavericks.app and should be in your Applications folder.

Run this in terminal and wait about 20 minutes:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

You should see something like this:

Erasing Disk: 0%... 10%... 20%... 100%...
              Copying installer files to disk...
              Copy complete.
              Making disk bootable...
              Copying boot files...
              Copy complete.
              Done.

You can then boot up from the USB by holding down the option key, then install the GM from the USB.

This is probably going to be the same for the public release.

Note that this will also install a recovery partition (which osxdaily's method doesn't do).
              تست هم شده توسط خودم!

نظر

دستتون درد نکنه فقط ی سوالی داشتم نمیخاسم تو تاپیک لینک دانلود بپرسم من یادم رفته ب غیر از clean istall ی چیز دیگم بود میزدیم رو همون اطلاعات خودمون این نسخه رو بروز رسانی میکرد بدون اینکه چیزی پاک کنه اون اسمش چی بود من یادم رفته میخام همین اطلاعاتم باشه نمیخام clean instal کنم در ضمن اینکارو بکنم تموم اطلاعات و اپلیکیشنام پاک میشه؟

نظر

سلام .... من هر چی کد قابل نمایش قایل های مخفی را می زنم این اتفاق انجام نمی شه !!!‌
                  کسی راهنمای داره ؟‌

نظر

از برنامه استفاده کردم مشکل حل شد ..... show hidden files

نظر

Mavericks Gm یا نسخه ی اصلی؟
                      یا فرقی نمیکنن؟

نظر

نوشته اصلی توسط amin_56 نمایش پست ها
                        سلام .... من هر چی کد قابل نمایش قایل های مخفی را می زنم این اتفاق انجام نمی شه !!!‌
                        کسی راهنمای داره ؟‌
                        ترمینال رو باز کن و دو مرحله زیر رو به ترتیب انجام بده
                        ۱-
                        کد:
                        defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
                        ۲-
                        کد:
                        killall Finder

نظر

نوشته اصلی توسط nav ! D نمایش پست ها
                          mavericks gm یا نسخه ی اصلی؟
                          یا فرقی نمیکنن؟
                          ورژن 2 gm با فاینال خیر هیچ فرقی نداره

نظر

سلام دوستان
                            وقتی میخوام بصورت معمولی تو مک بازش کنم این ارور رو میده:

ضمنا من 10.8.4 هستم و نمیخوام کلین اینستال کنم.سپاس

نظر

نوشته اصلی توسط Sadegh_Iphone نمایش پست ها
                              سلام دوستان
                              وقتی میخوام بصورت معمولی تو مک بازش کنم این ارور رو میده:

ضمنا من 10.8.4 هستم و نمیخوام کلین اینستال کنم.سپاس
                              فایل dmg را باز کنید فایل install osx mavericks.app رو به فولدر اپلیکیشن هاتون انتقال بدید٬ از اونجا یا میتونید آپگرید کنید یا با ساخت نسخه بوتیبل به صورت Clean install نصب کنید.

نظر

صبر کنید ..
                              X