اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش رهایی از دست ویروس ikee

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط architect نمایش پست ها
    من راهنمایی شما را دیر دیدم. گوشیم همین ویروس رو گرفت restore کردم چهار بار و دوباره این ویروس برگشت ولی الان که راهنمایی شما رو دیدم وظیفه خودم میدونم تشکر کنم و یک سوال دارم مطرح میکنم باعث امتنان خواهد بود که راهنمایی فرمایید
    بعد از گرفتن این ویروس قسمتی از touch screen وسط گوشیم نسبت به لمس انگشت غیر حساس شد و عمل نمیکرد که با خاموش روشن کردن گوشی حل میشد . میخواستم سوال کنم آیا از از عوارض این برنامه موصوف به ویروس است یا خیر ؟ اگر پاسخ مثبت است راه حل چیست و اگر منفی راهکار رفع آنرا ارائه فرمائئد.
    نه از ویروس نیست امکان داره نرم افزاری باشه که با یهبار ریستور یا خاموش و روشن کردن دستگاه درست شه یا سخت افزاری باشه که دیگه باید بره واسه تعمیر ...

نظر

من پسورد روت را عوض کردم
      خیالم دیگه راحت باشه ؟ و سوال دیگه این از کجا میادش این ویروس را عرض می کنم ؟

نظر

با تشکر از دوست عزیز cscreza

برای راحتی دوستان و اینکه یه 1 ساعتی رو مجبور نباشند با Mobile Terminal تایپ کنند راه حل بسیار ساده تری رو براتون می نویسم :

خیلی از دوستان ممکنه بعد از این که به این ویروس دچار شدند مثل من ندونند از کجا اومده و برای خلاص شدن از اون سریعا بروند سراغ ، آپگرید یا ری استور کردن آیفون ، هیچ اشکالی نداره چون من از اول براتون توضیح می دهم :

فرض می کنیم که مراحل زیر رو انجام داده ایم :
        1- نصب blackra1n.exe
        2- نصب Cydia
        و در آخر نصب : afc2add (داخل cydia جستجو کنید و نصب کنید )

سپس برنامه DiskAid یا برنامه های مشابه آن را در داخل ویندوز ( و یا مک ) نصب می کنیم

آیفون را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه DiskAid را اجرا کنید :

توسط این برنامه هر کدام از آدرس های زیر را جستجو کنید و اگر فایل مورد نظر در آنجا وجود داشت ( به راحتی پاک کنید ) :

/bin/poc-bbot
        /bin/sshpass
        /System/Library/LaunchDaemons/com.ikey.bbot.plist
        /var/lock/bbot.lock
        /var/log/youcanbeclosertogod.jpg
        /var/mobile/Library/LockBackground.jpg
        /System/Library/LaunchDaemons/com.saurik.Cydia.Startup.plist
        /usr/libexec/cydia/startup
        /usr/libexec/cydia/startup-helper
        /usr/libexec/cydia/startup.so

بعد از این که تمام آدرس ها را یکی یکی جستجو کرده و پاک کردید به صورت دستی آیفون را ری استارت کنید

ویروس پاک شده موفق باشید ( فکر کنم اگر ورژنهای بعدی اون هم بیاد باز بدون تایپ چیزی و صرف وقت زیاد به همین راحتی پاک بشه )

مزایای این ویروس :
        جایگزین کردن عکس مورد علاقتون به جای عکس صاحب ویروس **** ( البته قبلش بگم : من این مورد رو خودم چک نکردم چون سریعا فا یلها رو پاک کردم و ری استارت کردم و مشکلم حل شد و این مزیت فقط یک فرضیه هست، دوستانی که می توانند، چک کنند و نتیجه را اعلام کنند . )

خلاصه:
        داخل این آدرسها دو تا عکس با پسوند jpg قرار گرفته ، می توانید به جای آن عکس ها ، عکس انتخاب شده خودتون رو با همان ابعاد قرار بدهید

توضیح بیشتر :
        هیچ کدام از فالها را پاک نکنید
        2 تا عکس ویروس را از آیفون کپی کرده و سایز ابعاد آن و اسم آن را یاد داشت کنید و با همان ابعاد عکس های خود را تنظیم و با اسم آنها ، همنام کنید و در همان آدرس ها به جای عکسهای ویروس قرار بدهید

حالا شما شدید صاحب ویروس

موفق باشید .

نظر

نوشته اصلی توسط architect نمایش پست ها
          من راهنمایی شما را دیر دیدم. گوشیم همین ویروس رو گرفت restore کردم چهار بار و دوباره این ویروس برگشت ولی الان که راهنمایی شما رو دیدم وظیفه خودم میدونم تشکر کنم و یک سوال دارم مطرح میکنم باعث امتنان خواهد بود که راهنمایی فرمایید
          بعد از گرفتن این ویروس قسمتی از touch screen وسط گوشیم نسبت به لمس انگشت غیر حساس شد و عمل نمیکرد که با خاموش روشن کردن گوشی حل میشد . میخواستم سوال کنم آیا از از عوارض این برنامه موصوف به ویروس است یا خیر ؟ اگر پاسخ مثبت است راه حل چیست و اگر منفی راهکار رفع آنرا ارائه فرمائئد.

سلام دوست گرامی
          مشکل غیر حساس شدن قسمتی از صفحه میتونه با ikee ربط داشته باشه رو کامل مطمئن نیستم . اما منم همین مشکلو بعضی وقتا دارم ولی فکر کنم اگه theme یا چیزی که با آیفون مغایرت داشته باشه set بشه این مشکل پیش میاد

نظر

بازم سلام
            چند تا سوال دیدم خیلیا پرسیدند گفتم جواب بدم قبلش از hamed_mp هم ممنون
            این برنامه یا هر چی میخایین بهش بگین وقتی وارده گوشی میشه که یا شما یه سورس add میکنین یا یه برنامه ای نصب میکنین که اون برنامه خودش سورس اضافه میکنه حالا برای اینکه گوشیتون آلوده نشه فقط پسورد گوشی رو عوض کنید

اگه یه بار ikee رو پاک کنین و پسورد عوض نکنین دوباره ممکنه سراغتون بیاد

اگه اون قسمت از گوشیتون که غیر حساس میشه با تغییر theme باشه خوب تم رو پاک کنید اگه با تغییر تم یا restart رفع نشد میتونه سخت افزاری باشه ولی من رای قطعی نمیدم .

من خودم امروز یه تم ریختم و با این که شارژ گوشیم پر بود چند با خاموش شد و error میداد که شارژ ندارم بهد از این که تم رو پاک کردم مشکلم حل شد

دوستان گوشی آیفون در اصل یه کامپیوتر کوچیکه که مودم داره همون طوری که اگه شما تو کامپیوتر یه برنامه بریزید که با برنامه های دیگه سازگار نباشه اذیت میکنه این گوشی هم همین طوره شما باید وقتی برنامه یا بازی میریزید باید ببینید چه ویژگی هایی داره با firmware گوشیتون مبخونه یا نه ؟

نظر

علاوه بر عکس این آقای محترم٫ توی ستینگ جلوی وای فای نوشته no wi-fi ! آیا این هم ربطی به این برنامه داره؟؟ این دستوراتی که گفتید را زدم و عکس رفت ولی وای فای تغییری نکرد!!!! لطفا راهنمایی بفرمایید

نظر

نوشته اصلی توسط a3d-naeem نمایش پست ها
                علاوه بر عکس این آقای محترم٫ توی ستینگ جلوی وای فای نوشته no wi-fi ! آیا این هم ربطی به این برنامه داره؟؟ این دستوراتی که گفتید را زدم و عکس رفت ولی وای فای تغییری نکرد!!!! لطفا راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز برنامه یا سورسی رو که add کردی بعد ikee اومد رو پاک کن بعد رمزتو عوض کن بعد همون برنامه یا سورسی رو که وارد کردی رو از اول وارد کن ( البته قبل از add دوباره reboot یادت نره ) مشکل وای فای حل میشه . راستی اگه sbsetting رو داری اونم یه تستی بکن

نظر

من هر کاری میکنم تو ترمینال هیچی تایپ نمیشه مشکل از چیه ؟ الان این ویروس رو هم گرفتم اعصابم رو خورد کرده ! ممنون میشم یکی کمک کنه !

نظر

من هر چیزی که تو کیبورد میزنم تایپ نمیشه ! تو اون صفحه سیاه هم هیچی ننوشته !

نظر

برنامت مشکل داره.

از یه سورس دیگه بگیر...

نظر

والله دیگه سورس دیگه ای سراغ ندارم

نظر

من همه اين كارا رو كردم ولي خدا رو شكر هنوز اين پسره لبخند ميزنه
                          چه بايد كرد؟!!!

نظر

گلنوش جان خوب از فایل deb یا ipa استفاده کن منم از گوگل گیر آوردم

نظر

نوشته اصلی توسط golnoush58 نمایش پست ها
                              من همه اين كارا رو كردم ولي خدا رو شكر هنوز اين پسره لبخند ميزنه
                              چه بايد كرد؟!!!
                              اگر مشکل شما فقط عکس این ویروس یا خوانندهی استرالیایی هست برای حذف اون فقط نیاز به برنامهی ifile دارید بعد از باز کردن این برنامه ادرس زیر را دنبال کنید و با زدن edit و حذف کردن عکس دسک تاپ ان را ÷اک کنید
                              کد PHP:
                              var/mobile/Library/LockBackground.jpg 
                              ولی اگه میخوایید کامل حذف بشود باید با استفاده از پیسی سویت میتونید به فایل داخل گوش دسترسی پیدا کنید با دنبال کردن ادرس زیر و پاک کردن جزئیات زیر
                              کد PHP:
                              System
                              /Library/LaunchDaemons/com.ikey.bbot.plist
                              bin
                              /poc-bbot
                              bin
                              /sshpass
                              var/log/youcanbeclosertogod.jpg 

نظر

نوشته اصلی توسط saeed092 نمایش پست ها
                                اگر مشکل شما فقط عکس این ویروس یا خوانندهی استرالیایی هست برای حذف اون فقط نیاز به برنامهی ifile دارید بعد از باز کردن این برنامه ادرس زیر را دنبال کنید و با زدن edit و حذف کردن عکس دسک تاپ ان را ÷اک کنید
                                کد PHP:
                                ولی اگه میخوایید کامل حذف بشود باید با استفاده از پیسی سویت میتونید به فایل داخل گوش دسترسی پیدا کنید با دنبال کردن ادرس زیر و پاک کردن جزئیات زیر
                                کد PHP:
                                System
                                bin
                                /poc-bbot
                                bin
                                /sshpass
                                اینهم جزئیات کلی امید وارم مورد استفادتون بشه

خب چند ماهی هست که ویروس جدید واسه آیفون اومده بهتره بگیم اولین ویروس برای آیفون .!

:: تصویری از آیفون خودم که آلوده به این ویروس شده ::
                                ویروس مشکلی چندانی برای آیفون ایجاد نمیکنه !

حالا از کجا بفهمیم که آیفون به این ویروس که معروف به ikee هست آلوده شده ؟!

وقتی که آیفون به این ویروس آلوده بشه , اولین اتفاق اینه که تصویر پس زمینه گوشی حذف میشه و یه عکس از خواننده معروف استرالیایی به نام Rick Astley جایگزین پس زمینه گوشیتون میشه که هر کار بکنید نمیتونید از خود گوشی حذفش کنید.

خب حالا سوال اینجاس که چه*جوری آیفون به این ویروس آلوده میشه و برای چی؟

آیفون هایی که جلبریک شدن و از برنامه های کرک شده استفاده می*کنن به این ویروس آلوده میشن.

توجه داشته باشید که همیشه از برنامه ها با کرک معتبر استفاده کنید.

دلیل این کار هم مشخص نیست , تا الان تنها خطر این ویروس فقط همین تعویض عکس پس زمینه گوشی هست اما شاید در آینده کسی که این ویروس رو ساخته (ikex) به سراغ اطلاعات حساس آیفون شما هم بره

خب حالا روش جلوگیری از آلوده شدن به این ویروس :

این روش پسوورد پیشفرض آیفون شما رو عوض میکنه و برای همیشه از شر این ویروس راحت میشید

از قسمت سیدیا برنامه MobileTerminal رو دانلود و نصب کنید.
                                بعد برنامه رو باز کنید . کلمه Login رو تایپ کنید بعد از شما یک یوزر و یک پسوورد میخواد که به ترتیب تایپ کنید root و alpine
                                حالا برای تغییر پسوورد کلمه passwd رو تایپ کنید حالا پسوورد جدید رو به دلخواه دو بار وارد کنید و اوکی رو بزنید.
                                دقیقا” ۳ مرحله بالا رو برای یوزر mobile هم انجام بدید . به یاد داشته باشید که تمام پسوورد های پیش*فرض آیفون ها alpine هست . پس هر جا از شما پسوورد خواست alpine رو تایپ کنید .

:: مراحل انجام کار ::
                                خب حالا روش حذف این ویروس از روی آیفون :

بهترین و ساده*ترین روش استفاده از iPhone PC Suite که راحت میتونید به فایل های سیستمی دسترسی پیدا کنید و فایل های که مربوط به این ویروس هستن رو پاک کنید.

برای دانلود این برنامه از گوگل استفاده کنید.

بعد از نصب برنامه بالا آیفون رو به کامپیوتر وصل کنید . بعد از کانکت شدن برنامه به صورت اتوماتیک تمام فایل های شما رو بالا میاره . بعد وارد قسمت فایل های سیستمی آیفون شوید.

حالا تک تک مسیرهای زیر رو دنیال کنید و تمام فایل های زیر رو پاک کنید :

کد PHP:
                                System
                                bin
                                /poc-bbot
                                bin
                                /sshpass
                                بعد از پاک کردن فایل های بالا آیفون رو ریبوت کنید . حالا ویروس از آیفون شما حذف شده و با تغییر پسوورد پیش*فرض آیفون دیگه کاملا از شر این ویروس راحت می*شوید .

هدفم از نوشتن این پست رفع مشکل دوستانی بود که با این ویروس مشکل دارن چون آیفون خودم به این ویروس آلوده شده بود و مطالب جمُ*جوری توی نت پیدا نکردم گفتم یه پست کامل برای این مورد بنویسم

نظر

صبر کنید ..
                                X