اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش رهایی از دست ویروس ikee

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

از DFU Mode ریستور کنید
    http://www.i-phone.ir/forums/thread215.html

نظر

آقا این پسورد رو چجوری عوض کنم می شه کامل توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط Mr3G نمایش پست ها
        آقا این پسورد رو چجوری عوض کنم می شه کامل توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟
        نحوه ی تغییر پسورد root

نظر

با سلام پسورد root من خود به خود عوض شده اینم از آثار این ویروسه هست ؟ چجوری میشه پسورد رو بازیابی کرد ؟

نظر

با سلام من این دستورات از توی سایت دیگه که ماله کاربران آمریکایی بود اجرا کردم 2 تا از دستورات error داد و نوشت که این فایل یا دایرکتوری وجود نداره خلاصه روش دومی هم بود که مربوط به cydia بود.اونم زدم همین جوری شد یه چندتاییش پاک نشد ضمن اینکه هنوز گوشیم ویروسی هست .لطفا اگه راه کاری دارین کمک کنین.

نظر

بچه ها شد درست شد همون دستور جواب داد.
              How do I remove the ikee virus from my iPhone? | The iPhone FAQ

For known variants A, B or C

1. Run the Terminal app.
              2. Enter each of the following commands followed by "return" to remove these files.

rm /bin/poc-bbot
              rm /bin/sshpass
              rm /System/Library/LaunchDaemons/com.ikey.bbot.plist
              rm /var/lock/bbot.lock
              rm /var/log/youcanbeclosertogod.jpg
              rm /var/mobile/LockBackground.jpg

3. Reboot your iPhone.
              4. Reinstall the SSH package from Cydia.
              5. Follow these instructions to change your default root password and prevent reinfection!

For known variant D

1. Run the Terminal app.
              2. Enter each of the following commands followed by "return" to remove these files.

rm /System/Library/LaunchDaemons/com.saurik.Cydia.Startup.plist
              rm /usr/libexec/cydia/startup
              rm /usr/libexec/cydia/startup-helper
              rm /usr/libexec/cydia/startup.so

3. Enter each of the following commands followed by "return" to reinstall Cydia.

su root
              alpine
              get-app remove cydia
              get-app install cydia

4. Reboot your iPhone.

روش اول انجام بدین حتما جواب می گیرین همونطور که قبلا توسط دوستان گفته شد به فاصله rm و / توجه کنین در ضمن حروف عینا تایپ کنید بزرگ ها بزرگ و کوچیک ها کوچیک.با تشکر از همگی.در ضمن نشونه اینکه عملیات remove درست انجام شده اینه که هیچی تو صفحه ترمینال نوشته نشه.
              ویرایش توسط Rouzbeh : https://i-phone.ir/forums/member/211-rouzbeh در ساعت 06-01-2010, 12:11 PM

نظر

در مورد ویروس ikee مهم

سلام دوستان با توجه به اینکه گوشی من ویروس ikee گرفت لازم می دونم که به کلیه دوستانی که هنوز گوشیشون این ویروس نگرفته توصیه کنم که پسورد root رو عوض کنن .
                طریقه ی این کار خیلی ساده است.
                از تو cydia ابتدا terminal رو search کنین و نصب کنین .
                سپس terminal رو باز کنین و دستورات زیر رو مرحله به مرحله تایپ کنین در انتهای هر مرحله return یادتون نره.

1. Install the MobileTerminal package using Cydia.

2. Run the Terminal app.

3. Type "su root" without the quotes and touch return.

4. Type the root password "alpine" and touch return.

5. You are now logged in as root. Type "passwd" and touch return.

6. Enter your desired new password. You won't see the characters. Touch return and the iPhone will prompt you to retype the new password. Enter the new password again.

7. Type "exit" and touch return.

After you change your root password you should consider changing the password for the user "mobile" as well. This will further protect your data.

1. Run the Terminal app. You are now logged in as mobile.

2. Type "passwd" and touch return.

3. Type the mobile password "alpine" and touch return.

3. Enter your desired new password. You won't see the characters. Touch return and the iPhone will prompt you to retype the new password. Enter the new password again.
                با این کار می تونین خیال خدتون رو از بابت این کرم راحت کنین
                ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب بخش دوم مربوط به این می شه که اگه این کرم گوشیمون گرفت چیکار کنیم
                خب 2 روش هست که معمولا همون روش اول جواب میده و بعد از reboot کردن گوشی عکس background گوشیتون عوض شده و می تونین برین حالش ببرین.واسه این کار بازم باید terminal نصب کنین.

1. Run the Terminal app.

rm /bin/poc-bbot
                rm /bin/sshpass
                rm /System/Library/LaunchDaemons/com.ikey.bbot.plist
                rm /var/lock/bbot.lock
                rm /var/mobile/LockBackground.jpg

3. Reboot your iPhone.
                4. Reinstall the SSH package from Cydia.

به فاصله بین rm و / توجه کنین ضمن اینکه حروف از نظر بزرگی و کوچکی عینا تکرار باید بشه.
                -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                روش بعدی
                1. Run the Terminal app.

rm /System/Library/LaunchDaemons/com.saurik.Cydia.Startup.plist
                rm /usr/libexec/cydia/startup
                rm /usr/libexec/cydia/startup-helper
                rm /usr/libexec/cydia/startup.so

3. Enter each of the following commands followed by "return" to reinstall Cydia.

su root
                alpine
                get-app remove cydia
                get-app install cydia

4. Reboot your iPhone.
                ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                یک روش دیکه هم هست که اون ازین قرار که نرم افزار iFunBox استفاده کنین و همین آدرسا رو از تو این نرمافزار پیدا کنین و پاک کنین.در قسمت Raw File System
                در آخر اگه پاک کردن کرم با موفقیت بود پسورد root عوض کنین تا خیالتون از بابت این کرم راحت بشه.امیدوارم مطلب مفید بوده باشه.با تشکر از همتون.

نظر

دوستان عزیز این نه یه ویروسه نه worm فقط یه برنامه است که نه آپدیت میشه نه ورژن جدید براش میاد . کلا سیستم عامل مک به خاطر لایه های امنیتی بالا به این راحتی ها ویروس نمیگیره . اگه که من هم تو عنوان تاپیک نوشتم ویروس ، علتش این بود که همه به این اسم میشناسنش .
                  بازم میگم احتیاج به restore نیست فقط کافیه با دقت و رعایت بزرگ و کوچک بودن حروف و گذاشتن فاصله ها سر جای خودش ، مشکلتونو به راحتی حل کنید .
                  برای اینکه پست ارسالی تکراری نشه از راهنمایی های دیگه که مکررا تو سایت هست پرهیز کردم .
                  البته ببخشید که دیر به سوالاتتون جواب دادم ایران نبودم و سرم حسابی شلوغ بود.

نظر

دوستان اگه امکان داره توضیح فارسی بدین که مایی که تازه کاریم سر در بیاریم از داستان

نظر

???

نظر

devie عزیز کدوم قسمتو توضیح بدم ؟ اگه همه اصطلاحات برات آشنا نیستن به بخش آموزش از پایه یه سری بزن

نظر

عوارض برنامه موصوف به ویروس

من راهنمایی شما را دیر دیدم. گوشیم همین ویروس رو گرفت restore کردم چهار بار و دوباره این ویروس برگشت ولی الان که راهنمایی شما رو دیدم وظیفه خودم میدونم تشکر کنم و یک سوال دارم مطرح میکنم باعث امتنان خواهد بود که راهنمایی فرمایید
                          بعد از گرفتن این ویروس قسمتی از touch screen وسط گوشیم نسبت به لمس انگشت غیر حساس شد و عمل نمیکرد که با خاموش روشن کردن گوشی حل میشد . میخواستم سوال کنم آیا از از عوارض این برنامه موصوف به ویروس است یا خیر ؟ اگر پاسخ مثبت است راه حل چیست و اگر منفی راهکار رفع آنرا ارائه فرمائئد.

نظر

نوشته اصلی توسط cscreza نمایش پست ها
                            سلام
                            این ویروس یا worm یا این برنامه به محض ورودش wallpaper گوشیتونو تغییر میده . اگه تا حالا سراغتون نیومده سریعا password گوشیتونو عوض کنید یا اگه دچارش شدید اول virus رو پاک کنید بعد password رو عوض کنید .

برای پاک کردن ویروس چند تا راه هست که من ساده ترینشو میگم

1. اول باید mobile terminal رو گوشیتون نصب باشه

2. دستورات رو مو بمو تایپ کنید و بعد از rm حتما فاصله بدید

su
                            password رو وارد کنید بصورت پیشفرض alpine
                            کد:
                            rm /bin/poc-bbot
                            rm /bin/sshpass
                            rm /var/mobile/lockbackground.jpg (or /var/mobile/library/lockbackground.jpg)
                            rm /system/library/launchdaemons/com.ikey.bbot.plist
                            rm /var/lock/bbot.lock
                            حالا terminal رو ببندید
                            گوشیتونو reboot کنید
                            password رو عوض کنید تا دوباره هک نشید
                            ssh رو ترجیحا re-install کنید

اگه پاک ویروس پاک نشده بود بگید تا راه سخت تر رو بگم
                            یا علی

بسیار عالی بود

با تشكر از شما اين مشكل منم حل شد

نظر

با تشکر فراوان از همه دوستان
                              سوال ایا اگر پسورد روت عوض بشه دیگه این ویروس یا ورم را نمی گیریم ؟

نظر

نوشته اصلی توسط asakesh نمایش پست ها
                                با تشکر فراوان از همه دوستان
                                سوال ایا اگر پسورد روت عوض بشه دیگه این ویروس یا ورم را نمی گیریم ؟
                                امکان داره دوباره این ikee بگیره بخاطره همین بهتره روت عوض شه که احتمال اینکه دوباره ikee بر گرده کم شه

نظر

صبر کنید ..
                                X