اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا استیو جابز کد نویسی بلد بود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آیا استیو جابز کد نویسی بلد بود؟

سوال ایمیلی از استیو وزنیاک، یکی از دو موسس اپل:
    من دانشجوی علوم کامپیوتر هستم (متاسفانه مهندسی نمی خوانم) و یک برنامه نویس تازه کار و طرفدار جدی تمام کارهایی که شما کرده‌اید و علاقمند به اینکه روزی کارهای مشابهی بکنم. چند سوال دارم و بسیار خوشحال می شوم اگر جوابش را از شما بشنوم: – آیا استیو جابز کد نوشتن بلد بود؟ آیا او یک مهندس است (یعنی وقتی شما داشتید روی اپل کار می کردید او اصولا متوجه می شد مشغول چه کاری هستید)؟

پاسخ وزنیاک :
    استیو هیچ وقت کد ننوشت. او مهندس نبود و هیچ طراحی اصیلی هم انجام نداد اما به اندازه کافی فنی بود که بتواند طراحی دیگران را تغییر دهد یا به آن اضافه کند. من شخصا تمام اپل یک و اپل دو را انجام دادم؛ شامل انتخاب فیچرها. من همه BASIC را خودم نوشتم (با دست روی کاغذ چون پول اسمبلر نداشتم). تنها شخصی که در نوشتن بخش‌هایی از کد اپل ۲ کمک کرد آلن باوم بود که در نوشتن برنامه monitor همکاری کرد.

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

خب این قضیه مال اون موقعس. هیچ کارفرمایی نمیتونه موفق بشه مگر این که لم کار کارمنداش رو بدونه. مطمئنا استیو جابز هم یک برنامه نویس از دنیا رفته

نظر

اصن از این مردک خوشم نمیاد ،، همیشه حرفهای دو پهلو میزنه ،، اون از حمایتش از اندرویدو ،،،، اینم از استیو

نظر

نوشته اصلی توسط stifler.68t نمایش پست ها
        اصن از این مردک خوشم نمیاد ،، همیشه حرفهای دو پهلو میزنه ،، اون از حمایتش از اندرویدو ،،،، اینم از استیو
        دقیقا کی ؟

نظر

البته یک نکته رو فراموش نکنید. جابز جابز بودنش رو مدیون وزنیاک هست.

نظر

نوشته اصلی توسط MoonMac نمایش پست ها
            دقیقا کی ؟
            وزنیاکو میگم
            خودشو تافته ی جدا بافته از استیو جابز فقید میدونه

نظر

وزنیاکو میگم
              خودشو تافته ی جدا بافته از استیو جابز فقید میدونه
              تافته‏‏‎ی جدا بافته از استیو جابز فقید؟
              هرکی ندونه فکر میکنه شما پیروان یه مذهبی هستید به رهبری جابز، یا از دولتمردان دیکتاتوری جابز هستید. بدون اطلاع از تاریخچه‎ی سالهای نخست اپل و دستاورد های وزنیاک همچین اظهار نظرهای کوبنده‎ای میکنید و بعضی افراد رو قدیس میکنید آدم شاخ در میاره! این بزرگنمایی هایی که شما میکنیدو Joshua Stern هم جرآت نکرده تو فیلم Jobs انجام بده. یکم تحقیق، یکم ملایمت باور کنید خیلی قشنگتر از این لحنـه.

نظر

این شمایین که استیو جابزو دیکتاتور میدونین خیلی قشنگه ؟
                نیازی نیس تو هر چیزی نظر بدید که ،، حالا میخواد خلاف عقیده تون باشه یا هر چیزه دیگه ای
                من کتاب زندگی نامه ی استیو جابزو خوندم
                بیشتر از ۸۰ درصد سخنرانی هاشو که تو دانشگاها انجامم داده گوش کردم
                سه تا کنفرانس در مورد شخصیت مدیریتی و کارهایی که انجام داده در حضور استاید برجسته دانشگاهی داشته ام
                خواهشا صرفه یه کامنت دادن هرچی به ذهنتون میرسه مطرح نکنید
                اون فیلمی هم که شما مطرح میکنید من قبل از شما دیدم
                http://www.i-phone.ir/forums/thread88195.html
                وقتی درک درستی از کلمه فقید ندارید ، دلیلی به بیانش نداشته باشید

نظر

این شمایین که استیو جابزو دیکتاتور میدونین خیلی قشنگه ؟
                  نیازی نیس تو هر چیزی نظر بدید که ،، حالا میخواد خلاف عقیده تون باشه یا هر چیزه دیگه ای
                  من کتاب زندگی نامه ی استیو جابزو خوندم
                  بیشتر از ۸۰ درصد سخنرانی هاشو که تو دانشگاها انجامم داده گوش کردم
                  سه تا کنفرانس در مورد شخصیت مدیریتی و کارهایی که انجام داده در حضور استاید برجسته دانشگاهی داشته ام
                  خواهشا صرفه یه کامنت دادن هرچی به ذهنتون میرسه مطرح نکنید
                  اون فیلمی هم که شما مطرح میکنید من قبل از شما دیدم
                  http://www.i-phone.ir/forums/thread88195.html
                  وقتی درک درستی از کلمه فقید ندارید ، دلیلی به بیانش نداشته باشید

از سبک کلی پستهاتون و لحن پاسخ فعلیتون و اینکه حتی به خودتون زحمت ندادین منظور حرف من رو درک کنین متوجه شدم با چه شخصیتی روبرو هستم.
                  افرادی که بدون اطلاع از موقعیت مخاطبشون سعی میکنن پشت جملاتی مثل "کنفرانس" و "اساتید برجسته‎ی دانشگاهی" که معمولا نام هم برده نمیشن مخفی میکنن معمولا فکر و ایده‎ی نویی برای ارائه ندارن و نخواهند داشت، حرفی هم که در مورد فیلم زدم ارتباطی با زودتر دیدنش نداشت، جهت اطلاعتون فیلم رو در اکران خصوصی دیدم.
                  اصولا معتقدم وقت گذاشتن برای افرادی که حاضر به پذیرفتن کوچکترین مسئله‎ای خارج از محدوده‎ی فکری خودشون نیستن اسمی جز حماقت نداره. پس حتی به این تاپیک سر نخواهم زد تا ببینم جوابی دادید یا نه.
                  ویرایش توسط DANTE : https://i-phone.ir/forums/member/729-dante در ساعت 10-09-2013, 02:44 AM

نظر

خب این دیگه بر میگرده از سطح درکیه شما از این پست که هدفش چی بوده ،،
                    اینجا کسی مسئول طرز تفکر اشخاص نیس ،،
                    اگه مساله ای براتون کم اهمییت و مخالف با عقایده شخصیتونه ، به سادگی از کنارشون رد شین ، منکه وظیفه ی تحمیل عقایدمو ندارم

نظر

خوب نميشه منكر اين شد كه هم استيو جابز و هم استيو وزنياك مكمل هم بودن
                      بالاخره يكى بايد تو اقتصاد و مديريت سررشته داشته باشه و يكى ديگه تو علم و صنعت برنامه نويسى
                      به شخصه براى هردوى اونها احترام قائلم اما اين افراد نبايد مطمئنا باعث اوقات تلخيتون بشن و سرشون بحث كنيد.
                      چون نه چيزى از اونا كم ميشه و نه از ما!
                      پس مطمئنا ماها به اون اندازه نيستيم كه اظهار نظر له و عليه اونا تاثيرى روشون بزاره.هركس نظرشخصيه خودشو داره اما از هدف تاپيك داريم دور ميشيم.
                      به شخصه براى هردو احترام قائلم ولى استيو جابز به عنوان يك مغز اقتصادى عجوبه اى بود كه نظير نداشت.حالا چه بلد بود كد بنويسه چه بلد نبود.
                      قرار نيست كه همه كد بنويسن
                      اوقات تلخى هم نداره مسله به اين كوچيكى

نظر

صبر کنید ..
                      X