اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سخنی با گردانندگان "سيبچه"

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

بحث سراين نيست كه نرم افزارهاى سيبچه اسيب ميزنند يانه.مشكل خيلى از كاربران گرامى اينه كه نميخوان كلا جيلبريك كنن.مشكلشون درمورد از بين رفتن ثبات و امنيت دستگاه با جيلبريك كردن كه مطمئنا امنيت دستگاه به خطر مى افته.خيلى ها مثل خود من اين ريسك رو نميكنن و دستگاه رو به خطر نميندازن.بحث سر اينه.بنابراين ماهم از نرم افزار سيبچه استفاده نميكنيم چه خطر داشته باشه چه نداشته باشه.

Sent from my iPad 4 using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط سیبچه نمایش پست ها
      سلام بهسيبچه
      اي هاي عزيز

به نظرم باید سیبچه رو یکباره دیگر معرفی کنم. پس سعی می کنم شمرده و مرتب حرف بزنم.
      سیبچه بوجود اومده برای اینکه برنامه نویس ایرانی راحت تر بتونه محصولش رو بفروشه و کاربر ایرانی راحت تر بتونه نرم افزار بخره یعنی بدون نیاز به ارز خارجی یا کارت های اعتباری، بدون واسطه ی سایت های خارجی و بدون مشکلاتی مثل تحریم یا ***** و با پرداخت شتاب.
      به این منظور سیبچه امکان اکانتDeveloper رو معرفی میکنه:
      اکانت Developer
      این اکانت به هر شخص حقیقی یا حقوقی که تولیدکننده ی برنامه های iOS باشه این امکان رو میده که برنامه هایی رو که تولید کرده رو روی بازارچه قرار بده و بفروشه.مراحل فنی و قانونی این کار انجام شده و پیش نویس قراردادها هم آماده شده که در اختیار تولیدکننده ها قرار می گیره.پس بنابراین دولوپرها برنامه های خود را یا در سیبچه یا در اپل استور می توانند عرضه کنند و هیچ اجباری وجود ندارد که اگر برنامه در سیبچه قرار گرفت حتما در اپل استور هم باشد!!! همچنین باید به این نکته اشاره کنم برنامه سیبچه هیچگونه آسیبی به دستگاهتان وارد نمیکند و شما میتوانید با خیال راحت آن را نصب و از برنامه های موجود در سایت استفاده نمائید و در مورد جیل بریک نسخه 6.1.3 و بالاتر همکاران ما در تلاش هستند تا هرچه سریع تر جیل برک آن را در اختیار شما قرار دهند.
      با آرزوی شادکامی برای تمام
      سيبچه
      اي هاي عزيز

همکاران شما؟
      اکانت Developer؟
      اپل استور؟
      ببخشیدا ولی یا شما از ادمین سیبچه نیستین یا سیبچه این قدر بی در و پیکره!

نظر

نوشته اصلی توسط iMojtaba نمایش پست ها
        همه اين حرفاي شما درست و نسبتا منطقي!
        اين تاپيك ايجاد شده كه شما را ترغيب كنه كه اگر سيبچه برنامه اي براي iOS داد همون برنامه را هم در اپ استور قرار بده تا دوستاني كه به هر دليل نمي خواهند جيلبريك كنند و كلي مساله ديگر كه دوستان بالاتر عنوان كردند (مثل قرار نگرفتن در اكانت اپل آي دي) بتوانند از اين برنامه ها استفاده كنند.
        همانطور كه شما بهتر از بنده اطلاع داريد جيلبريك نسخه 6.1.3 و بالاتر را نه كار منه نه كار همكاران شما كه بتوانيم با تلاش و كوشش آنرا به دست بياريم! تنها چند ساعت به كنفرانس اپل باقي مانده و همه مي دونيم كه در اين كنفرانس قرار هست IOS 7 به طور رسمي معرفي بشه و مطمئنا تا چند روز آينده جلوي ريستور به 6.1.3 و بالاتر را خواهد گرفت!
        اين يك پيشنهاد بود... به اميد روزي كه به نتيجه مطلوب برسيم...
        نوشته اصلی توسط Obaydok نمایش پست ها
        همکاران شما؟
        اکانت Developer؟
        اپل استور؟
        ببخشیدا ولی یا شما از ادمین سیبچه نیستین یا سیبچه این قدر بی در و پیکره!

کلا منظورشون اینه که این خود تولید کننده برنامست که تصمیم میگیره روی appStore بزاره یا سیبچه یا هر2 !

مثلا همین مورد اخیر ، برنامه جدولباز که برنامه نویسش تصمیم گرفت هم زمان هم روی سیبچه باشه هم اپ استور

حالا اینکه خیلی ها یا امکانش رو ندارن یا نمیخان یا ... که برنامشون رو اپ استور بره و فقط روی سیبچه عرضه بشه تصمیم خود برنامه نویسه و تیم سیبچه دخالتی در اون نداره ( سیبچه فقط یک وسیلست ... یک ویترین ه برای برنامه هایی که بقیه نوشتند )

اینکه بودن سیبچه واقعا موثره یا نه رو باید از برنامه نویسانی پرسید که برنامه هاشون رو از این طریق عرضه کردند

نظر

همونطور که سیبچه یه واسطه هست برای فروش اپلیکیشن های فارسی در جیلبریک کافیه که همون اپلیکیشن ها رو تحت نام سیبچه به اکانت دولوپر خودش در اپ استور ارسال کنه تا به فروش برسه و گزارش فروش اون رو به برنامه نویسها عرضه کنه
          فک کنم اینجوری باشه همه به منظورشون میرسن!
          ویرایش توسط hamidreza2000m : https://i-phone.ir/forums/member/108959-hamidreza2000m در ساعت 10-09-2013, 12:33 PM

نظر

سیبچه یک فکر جالب و خلاقانه است .
            این جمله یک تبلیغ نیست بلکه یک نظر و یک تشکر است برای کسانی که سیبچه را ایجاد کردند تا خیلی از تولیدکنندگانی که فضایی برای برای ارایه آثار خود را نداشند و نمی توانستند برنامه هایشان را به کاربران ایرانی معرفی کنند بسیار مفید باشد .
            از لحاظ اقتصادی قضیه هم نگاه کنیم باز هم به سود تولید کنندگان برنامه های ios ایرانی می باشد چرا که عین همان درصدی رو که قرار است اپل به تولید کننده بدهد سیبچه هم می دهد با این تفاوت که اپل بابت حق اشتراک سالانه مبلغ ۱۰۰ دلار از تولیدکنندگان می گیرد اما سیبچه هیچ مبلغی را بابت این موضوع نمی گیرد و دلیل دیگر هم اینکه تولیدکنندگان ایرانی مشکل دریافت و پرداخت با شرکت اپل را دارند اما سیبچه نه تنها که این مشکل را ندارد بلکه بموقع و مستقیم مبلغ درآمد را به حساب تولید کننده واریز و گزارشات فروش را هم به تولید کننده می دهد .
            حال با زاویه دیگری نگاه کنیم :
            اگر سیبچه با هر وسیله دیگری که این امکانات رو به تولیدکنندگان داخلی می دادند نبود ; من و یا بیشتر برنامه نویسان می بایست با شخص سومی که در خارج از ایران زندگی می کند به عنوان شخص ثالث قراردادی می بست تا شماره حسابی برای ثبت اکانت دولوپر در اپل معرفی می کرد که آن شخص هم بابت این قرارداد حتماً مبلغی دریافت می کرد تا بتواند برنامه های خود را ثبت و در فروشگاه اپل بدهد . این تازه بخش اول کار بود چراکه بعد از آن هم چگونه می توانست سهم فروش خود را دریافت کند !؟ در ضمن باید به این موضوع هم توجه داشت که انتقال وجه به داخل ایران هم کمی هزینه بر هست و از کجا معلوم که شخص ثالث هم به تعهدی که هیچ تضمینی ندارد عمل کند .
            در کل سیبچه به نظر من برای کاربرانی که جیلبریک کردند و تولیدکنندگان ایرانی کار جالب و مفید است و جای تقدیر و تشکر دارد .

نظر

نوشته اصلی توسط Mah6447 نمایش پست ها
              سیبچه یک فکر جالب و خلاقانه است .
              این جمله یک تبلیغ نیست بلکه یک نظر و یک تشکر است برای کسانی که سیبچه را ایجاد کردند تا خیلی از تولیدکنندگانی که فضایی برای برای ارایه آثار خود را نداشند و نمی توانستند برنامه هایشان را به کاربران ایرانی معرفی کنند بسیار مفید باشد .
              از لحاظ اقتصادی قضیه هم نگاه کنیم باز هم به سود تولید کنندگان برنامه های ios ایرانی می باشد چرا که عین همان درصدی رو که قرار است اپل به تولید کننده بدهد سیبچه هم می دهد با این تفاوت که اپل بابت حق اشتراک سالانه مبلغ ۱۰۰ دلار از تولیدکنندگان می گیرد اما سیبچه هیچ مبلغی را بابت این موضوع نمی گیرد و دلیل دیگر هم اینکه تولیدکنندگان ایرانی مشکل دریافت و پرداخت با شرکت اپل را دارند اما سیبچه نه تنها که این مشکل را ندارد بلکه بموقع و مستقیم مبلغ درآمد را به حساب تولید کننده واریز و گزارشات فروش را هم به تولید کننده می دهد .
              حال با زاویه دیگری نگاه کنیم :
              اگر سیبچه با هر وسیله دیگری که این امکانات رو به تولیدکنندگان داخلی می دادند نبود ; من و یا بیشتر برنامه نویسان می بایست با شخص سومی که در خارج از ایران زندگی می کند به عنوان شخص ثالث قراردادی می بست تا شماره حسابی برای ثبت اکانت دولوپر در اپل معرفی می کرد که آن شخص هم بابت این قرارداد حتماً مبلغی دریافت می کرد تا بتواند برنامه های خود را ثبت و در فروشگاه اپل بدهد . این تازه بخش اول کار بود چراکه بعد از آن هم چگونه می توانست سهم فروش خود را دریافت کند !؟ در ضمن باید به این موضوع هم توجه داشت که انتقال وجه به داخل ایران هم کمی هزینه بر هست و از کجا معلوم که شخص ثالث هم به تعهدی که هیچ تضمینی ندارد عمل کند .
              در کل سیبچه به نظر من برای کاربرانی که جیلبریک کردند و تولیدکنندگان ایرانی کار جالب و مفید است و جای تقدیر و تشکر دارد .
              این دیدگاه از زوایه شما برنامه نویس درسته که بله برنامه نویس سیبچه ایرانی زودتر به پولش میرسه و اکانت دوولوپر نمیده و منتظر نمیشه هر چند ماه اپل 70% پول اپ رو تسویه کنه
              ولی در دیدگاه شما خریدار رو در نظر نگرفتید که این خریدار بخواد دیوایسشو عوض کنه که بالطع خیلی ها این کار میکنند یا میخواد از آخرین سیستم عامل اپل استفاده کنه که مطمئنا آخرین ورژن ها همیشه برای جلبریک هسته هستند و ... دیگه این خریدهاش به هیچ دردش نخواهد خورد
              با اجازه شما جمله اول رو به نظر من باید اینطور اصلاح کردسیبچه یک فکر خلاقانه در جهت حفظ منافع فقط! فروشنده هستش
              ویرایش توسط mehransmart : https://i-phone.ir/forums/member/16168-mehransmart در ساعت 09-09-2013, 03:54 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
                این دیدگاه از زوایه شما برنامه نویس درسته که بله برنامه نویس سیبچه ایرانی زودتر به پولش میرسه و اکانت دوولوپر نمیده و منتظر نمیشه هر چند ماه اپل 70% پول اپ رو تسویه کنه
                ولی در دیدگاه شما خریدار رو در نظر نگرفتید که این خریدار بخواد دیوایسشو عوض کنه که بالطع خیلی ها این کار میکنند یا میخواد از آخرین سیستم عامل اپل استفاده کنه که مطمئنا آخرین ورژن ها همیشه برای جلبریک هسته هستند و ... دیگه این خریدهاش به هیچ دردش نخواهد خورد
                با اجازه شما جمله اول رو به نظر من باید اینطور اصلاح کردسیبچه یک فکر خلاقانه در جهت حفظ منافع فقط! فروشنده هستش
                جمله آخرم رو توجه نکردید .

نظر

جمله آخرم رو توجه نکردید .
                  یک کاربر به قول شما جلبریک کرده رو در نظر میگیریم و میخواد برنامه جدولباز رو بخره
                  حالا دو گزینه داره یا خرید اپ مورد اشاره از اپل استور یا از سیبچه
                  قیمت دو تاشون با دلار حساب کنید یکی هستش. کدومش به نفع کاربره؟
                  خرید از اپل استور که همیشه در اکانتش ثبت میشه و در چندین دیوایسش میتونه استفاده کنه و همیشه بدون دغدغه میتونه به آخرین ورژن Ios هم بدون دغدغه آپدیت کنه و مهم هم نیست جلبریک باشه یا اورجینال بدون جلبریک از دیوایس استفاده کنه
                  یا خرید از سیبچه که همون پول رو میده و همیشه این دغدغه رو داره که چطور واسه دیوایس دیگش استفاده کنه! خدا کنه به ریستور نفته ، گوشیشو عوض کنه چیکار کنه و ...
                  ولی همونطوریکه گفتم فقط در این حالت به نفع فروشنده هستش که از سیبچه خریداری بشه تا زودتر و بدون اکلانت دوولوپر و پورسانت اپل به پولش برسه!
                  ویرایش توسط mehransmart : https://i-phone.ir/forums/member/16168-mehransmart در ساعت 09-09-2013, 04:05 PM

نظر

یک درد دل از طرف یک تولیدکننده :
                    من یک گوشی آیفون ۴ دارم که حدود یکسال و نیم پیش خریدم و هنوز جیلبریکش نکردم و با همین گوشی برنامه هام رو تست و اراریه می کنم .
                    موقعی که این گوشی رو خریدم فروشند مبلغ ۴۰ هزار تومان از بنده بابت نصب برنامه های فراوان گرفت که در اصل به بنده تحمیل کرد .
                    یک نکته جالبی که در آن موقع توجه من رو جلب کرد این بود که بر روی گوشی که جیلبریک نشده بود برنامه های پولی رو با اکانت خودش برام نصب کرد .
                    و جالب تر این بود که نرم افزار جوکستان رو که خودم با مشقت فراوان ساخته بودم هم در لیست برنامه ها بود. خوب اگه شما جای من بودید چه می گفتید و چه می کردید ؟!
                    حالا به نظر شما چند نفر از این نوع فروشندگان در ایران داریم که برای کاربرانی که نمی خواهند جیلبریک کنند به این شکل نرم افزارهایی را که برنامه نویسان بابت آن متحمل زحمات فراوانی شده اند رو در اختیار دیگران می گذارند و مبلغ کلانی رو از مشتری خود دریافت می کنند ؟ آیا شما هم راضی هستید که با یکبار خرید برنامه برای همه دوستان و اطرافیان خود بطور رایگان نصب و به قول بچه های امروز حالی به دیگران بدهید .
                    البته این گفته های من خطاب به کسانیست که در این فضا بدنبال کاربرانی که آگاهی کافی از سخت افزار و نرم افزار ندارد و اختیار خود را بدست سودجویان میدهند هست نه تایید جیلبریک .
                    کاربران ایرانی تا زمانی که با محدودیت و در تحریم هستند مجبورند یا بابت خرید نرم افزار از اپل هزینه های زیادی را پرداخت کنند و یا جیلبریک کنند و برنامه هایی رو رایگان نصب کنند و برنامه هایی رو آسان خرید کنند . این متاسفانه یک واقعیت تلخ است چراکه من هم دوست دارم مثل سایر مردم در سراسر جهان آزادی انتخاب داشته باشم نه اینکه به تحمیل کنند .

نظر

یک درد دل از طرف یک تولیدکننده :
                      من یک گوشی آیفون ۴ دارم که حدود یکسال و نیم پیش خریدم و هنوز جیلبریکش نکردم و با همین گوشی برنامه هام رو تست و اراریه می کنم .
                      موقعی که این گوشی رو خریدم فروشند مبلغ ۴۰ هراز تومان از بنده بابت نصب برنامه های فراوان گرفت که در اصل به بنده تحمیل کرد .
                      یک نکته جالبی که در آن موقع توجه من رو جلب کرد این بود که بر روی گوشی که جیلبریک نشده بود برنامه های پولی رو با اکانت خودش برام نصب کرد .
                      و جالب تر این بود که نرم افزار جوکستان رو که خودم با مشقت فراوان ساخته بودم هم در لیست برنامه ها بود. خوب اگه شما جای من بودید چه می گفتید و چه می کردید ؟!
                      حالا به نظر شما چند نفر از این نوع فروشندگان در ایران داریم که برای کاربرانی که نمی خواهند جیلبریک کنند به این شکل نرم افزارهایی را که برنامه نویسان بابت آن متحمل زحمات فراوانی شده اند رو در اختیار دیگران می گذارند و مبلغ کلانی رو از مشتری خود دریافت می کنند ؟ آیا شما هم راضی هستید که با یکبار خرید برنامه برای همه دوستان و اطرافیان خود بطور رایگان نصب و به قول بچه های امروز حالی به دیگران بدهید .
                      البته این گفته های من خطاب به کسانیست که در این فضا بدنبال کاربرانی که آگاهی کافی از سخت افزار و نرم افزار ندارد و اختیار خود را بدست سودجویان میدهند هست نه تایید جیلبریک .
                      کاربران ایرانی تا زمانی که با محدیدیت و تحریم هستند مجبورند یا بابت خرید نرم افزار از اپل هزینه های زیادی را پرداخت کنند و یا جیلبریک کنند و برنامه هایی رو رایگان نصب کنند و برنامه هایی رو آسان خرید کنند .
                      خب این مشکل خود کاربره که بدون اینکه زحمتی به خودش بده و اطلاعاتی حداقلی در مورد وسیله حریداری کرده اش بدونه به دام بیفته و این مشکل به نظرم با سیبچه این مشکل حل نمیشه
                      ولی با اینکه تحریمیم ولی ساخت اپل ای دی و خرید گیفت کارت چند دقیقه بیشتر طول نمیکش
                      من خودم به برنامه های شما و ایرانی دیگه علاقه زیادی دارم و زحمت که براش کشیده میشه رو واقفم بهمین خاطر و jokestan و جدولباز و بسیاریشو. رو نگاه کنید با اپل ایدی mehran.smart خودم خریداری نمودم ولی هیچ گاه به سوی سیبچه به خاطر مشکلاتی که بالا عرض کردم نرفته و نخواهم رفت

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
                        خب این مشکل خود کاربره که بدون اینکه زحمتی به خودش بده و اطلاعاتی حداقلی در مورد وسیله حریداری کرده اش بدونه به دام بیفته و این مشکل به نظرم با سیبچه این مشکل حل نمیشه
                        ولی با اینکه تحریمیم ولی ساخت اپل ای دی و خرید گیفت کارت چند دقیقه بیشتر طول نمیکش
                        من خودم به برنامه های شما و ایرانی دیگه علاقه زیادی دارم و زحمت که براش کشیده میشه رو واقفم بهمین خاطر و jokestan و جدولباز و بسیاریشو. رو نگاه کنید با اپل ایدی mehran.smart خودم خریداری نمودم ولی هیچ گاه به سوی سیبچه به خاطر مشکلاتی که بالا عرض کردم نرفته و نخواهم رفت
                        خوب این خوبه که سریع به یک عدد گیفت کارت می رسید . نمی دونم شما در کدام شهرستان زندگی می کنید که احتمالاً تهران هستید . برای کاربرانی که در شهرستان هستم به این راحتی که شما می فرمایید نیست .
                        مهران عزیز من از سیبچه دفاع نمی کنم بلکه از وضعیت اقتصادی گلایه می کنم . از مشکلاتی که شرایط رو سخت می کنه که یک خرید ساده رو نتوانم مانند سایر مردم کشورها انجام دهم گلایه می کنم .

نظر

خب انتخاب خود Developer هست و به خواست سیبچه نیست. از طرفی دوستانی که نگران اپل آیدی و ... هستند مگه برنامه های خریداری شده در اکانت سیبچه قرار نگرفته؟! پس مشکلی نخواهید داشت از این بابت.

نظر

من يه پيشنهاد دارم كه فكر كنم بتونه مشكلاتو حل كنه

به نظر من سيبچه به همين منوال ادامه بده و اينكه خيلي از توليد كننده ها بدليل نداشتن اكانت دولوپر ٩٩ دلاري ، نميتونن برنامشون رو اپ استور قرار بدن
                            براي همين رو سيبچه ميزاره، من ميگم مسئول سيبچه يه اكانت ٩٩ دلاري دولوپر بگيره و كسايي كه ميخوان برنامشون تو اپ استور باشه به ايشون مراجعه كنند و مثلا ٣٠ درصد براي سيبچه و باقيش براي توليد كننده
                            اينطوري كسايي مثل من كه جيلبريك نميكنيم هم از اين برنامه هاي فارسي استفاده ميكنيم

نظر

ببینید دوستان!
                              به نظر من سیاست مدیریت سیبچه و برنامه نویس های عزیزمون باید بگونه ای باشه که برنامه ها هم بر روی اپ استور قرار بگیره و هم سیبچه!
                              چون کسانی که پول میدند و این برنامه را میخرند دوست دارند این برنامه جوری باشه که در هر 2 صورت جیلبریک و غیر جبلبریک نصب بشه.نه اینکه فقط حکم یه برنامه کرک شده را داشته باشه و روی گوشی های جیلبریک شده نصب بشه!
                              با تشکر ...
                              ویرایش توسط atakhanbak : https://i-phone.ir/forums/member/62522-atakhanbak در ساعت 09-09-2013, 09:37 PM

نظر

درمورد كلاه بردارى فروشندگان كه بايد گفت بايد خريداران اگاهانه عمل كنند و مواظب باشن كه سرشون كلاه نره.
                                مثلا يك اتفاق كه براى خودم افتاد،موقع ايپد خريدن به من گفت ايپد ٤ دومدل هستش و يكى دو هسته كه دوتومن و يكى چهار هسته كه دو و دويست پنجاه!خب يك كسى كه گول اين اقا رو بخوره معلومه تو نرم افزار هم گول ميخوره.ايراد از بعضى خريداران است كه هوشيار نيستند!تازه همين شخص فروشنده كلا ايپد رو بانرم افزار دو و پانصد ميداد!
                                درصورتى كه من ايپد رو دو و شصت خريدم.قطعا اگه من مطلع نبودم مثل نفر قبلي كه خريد كرد پونصدتومن اضافه ميدادم.
                                براى همين چنين مشكل كلاه بردارى با سيچه حل نميشه بلكه بايد اگاهى كاربران افزايش پيدا كنه.
                                درمورد سيبچه مسئله اى كه ميگم اينه كه درسته اين نرم افزار به نفع برنامه نويسان است و سود زيادى دارن اما از طرف ديگه كاربران مشكلاتى دارن.ازجمله همون غيرقابل استفاده بودن براى چند ديوايس و همچنين جيلبريك نكردن خيلى از كاربران(نميشه منكر تعداد زياد اين افراد شد).در مورد دادن نرم افزارهاى پولى به دوست اشنايان هم بايد گفت خب اين مشكل اپ استور(براى اونايى كه فكر ميكنن مشكله)و اينجورى باشه شركت هاى بزرگ بازى و نرم افزارهم بايد شاكى باشن اما خب سيستم اپ استوره.پس كسى بااين سيستم مشكل داشته باشه ميتونه اى او اس نخره و واسه اون نرم افزار ندن!سيستم اپل همونه و اش كشك خاله ست!
                                بنابراين درسته برنامه نويسان گرامى هم مهم هستند اما كاربران در وهله اول هستند براى همين تمامى شركت هاى بزرگ دنيا راحتى كاربران را اولويت قرار ميدن.درنهايت من منكر كار ارزشمند برنامه نويسان گرامى نميشم اما مطمئنم درصد زيادى از كاربران اپ استور ترجيح ميدن.

نظر

صبر کنید ..
                                X