اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا نکسوس ۷ جدید رقیب قدرتمندی برای‌آیپد است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ تبادل نظر ] آیا نکسوس ۷ جدید رقیب قدرتمندی برای‌آیپد است؟

پس از گذشت بیش از سه سال از ژانویه سال ۲۰۱۰ و خیزش آیپد٬ تاکنون اپل بخش زیادی از بازار پر سود تبلت ها از آن خود کرده است٬ اگرچه که تبلت های آندرویدی در سال گذشته رشد بازار خیره کننده ای داشتند٬ اما آیا می توان آنان را رقیبی قدرتمند برای آیپد به حساب آورد؟ فیل شیلر در کنفرانس معرفی نسل چهارم آیپد اظهار کرد که در بازار تبلت ها٬ اپل حتی رقبایش را در آینه بقل نیز نمی بیند و آنها با فاصله زیادی پشت سر اپل هستند٬ آیا هنوز این فاصله حفظ شده است؟ برای یافتن جواب این سوال ها به سراغ نکسوس ۷ جدید می رویم و سعی می کنیم این محصول رویایی گوگل را نه با آیپد ۵ یا نسل دوم آیپد مینی ٬ بلکه آن را در مقابل نسل سال گذشته محصولات اپل قرار می دهیم.

پس از عرضه نکسوس ۷ جدید٬ سایت با سابقه The Verge نمره بالای 9 از 10 را به تبلت نکسوس اهدا کرد نمره ای که برابر نسل کنونی آیپد مینی در این سایت است. این نمره دهی قبل از بروز برخی مشکلاتی که کم کم خود را نمایان کردند به تبلت تمام گوگلی داده شد٬ مشکلاتی در Gps و صفحه نمایش این دستگاه بسیاری از کاربران را نگران نکسوس هایشان کرده است و علاوه بر آن بررسی های این دستگاه نشان می دهد که مشکلات کند شدگی کلی آندروید و مشکلات نا روان بودن اسکرول همچنان در این تبلت جدید وجود دارند.
    پس از دقایقی کار با نکسوس ۷ جدید متوجه شدیم که همچنان اسکرول دستگاه روان نیست و این مشکل زمانی شدیدتر می شود که وارد Google Play می شویم٬ اگرچه باید گفت که تبلت نکسوس ۷ جدید سریع ترین تبلت آندرویدی ای است که تا به حال دیده ایم٬ اما مشکلات نبودن روانی کافی همچنان در آن دیده می شود٬ به نظر این مشکل بخشی از اکوسیستم آندروید است و قرار نیست هیچ زمانی حل شود.
    بنابراین حداقل در سخت افزار٬ نکسوس ۷ کاملا محصول موفقی نبوده است٬ علاوه بر مشکلاتی که فعلا در آن دیده می شود مانند gps یا صفحه نمایش٬ سخت افزار قدرتمند آن هنوز توانایی برآورده کردن یک اسکرول ساده و روان را برای کاربران ندارد.
    بهتر است موضوع را کمی گسترش دهیم و به نسخه آندروید تبلت ها نگاهی بیندازیم. در واقع تبلت های آندرویدی حتی نکسوس ۷ جدید٬ یک سخت افزار خوب با قابلیت های فوق العاده ای هستند٬ اما تا زمانی که این محصولات خود٬ اپلیکیشن های با کیفیتی نداشته باشند٬ ارزشی ندارند.

اپل چندین ماه قبل از ارائه نخستین آیپد٬ بر روی برنامه نویس های انتخاب شده ای٬ فشار زیادی مبنی بر آماده سازی اپلیکیشن هایشان مخصوص یک تبلت آورد٬ بنابراین اپل توانست در هنگام معرفی آیپد٬ انبوهی از اپلیکیشن های کاربردی مخصوص آیپد را نیز معرفی کند و این روش اپل تاکنون ادامه داشته است و هم اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید٬ آیپد نزدیک به ۴۰۰ هزار اپلیکیشن اختصاصی تولید شده برای تبلت ها دارد. اما در مقابل گوگل چه کرد؟ گوگل تنها در زمان معرفی نسخه آندروید تبلت ها٬ تنها توانایی به برنامه نویس ها داد که بتوانند اپلیکیشن هایشان را بکشند که بر روی تبلت تمام صفحه باز شود. بنابراین گوگل با این حرکت انقلابی اش به برنامه نویسان اجازه داد که اپلیکیشن هایشان را تنها در سایز و رزولوشن تبلت ها آماده کنند اما نتیجه این کار٬ نا امید کننده شد و حال در Google play کوهی از اپلیکیشن ها قرار دارد که به واسطه کشیده شدنشان و نداشتن کیفیت نه امکان استفاده از محافل آموزشی را دازند و نه اداری..
    حتی اپل خود نیز مجموعه قدرتمندی برای آیپد آماده کرده است٬ از ابزار های کاربرای iwork که شامل Pages, Keynote و Numbers گرفته تا اپلیکیشن ibooks که کیفیتی بهتر در هنگام خواندن pdf و کتاب های الکترونیکی از تمامی اپلیکیشن های خواندن در آندروید ارائه می کند. پکیج iLife که شامل نرم افزار های iMovie, Garageband و iPhoto که هر یک با قیمت ارزان 4.99 دلار در دسترس هستند را نیز فراموش نکنید.

تحلیل گر مجله Time , آقای Jared Newman در مورد گوگل و اکوسیستمش می گوید که این شرکت می بایست فکری به حال اضافه کردن اپلیکیشن های کاربردی ای مثل پکیج iLife و iWork آیپد برای آندروید کند. این اپلیکیشن ها واقعا فوق العاده هستند و آیپد را کاملا به یک وسیله مصرفی و کاربردی تبدیل کرده اند٬ اما در آندروید نرم افزار های مشابه ای با چنین کیفیت وجود ندارند. او همچنین اضافه کرد که گوگل نیاز دارد با برخی از برنامه نویس های ارتباط بیشتری داشته باشد که آنها یک اپلیکیشن مناسب برای تبلت ها ارائه کنند نه صرفا یک اپلیکیشن کشیده تر ! او اپلیکیشن New york times را مثال اول خود کرد. او گفت وقتی این اپلیکیشن در یک تبلت آندرویدی نصب می شود٬ به هیچ وجه تجربه که در آیپد به آن می رسید را در آندروید نخواهید یافت. در آیپد این اپلیکیشن فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد٬ نوشته ها بصورت زیبایی ستون بندی شده اند٬ اما در آندروید صرفا مدل کشیده تر شده اسمارت فون آن را شاهد هستیم .

اپلیکیشن نیویورک تایمز در آیپد و یک تبلت آندرویدی

Jared Newman در ادامه می گوید نه تنها نیویورک تایمز٬ بلکه اپلیکیشن های پرطرفدار آیپد مانند فیس بوک٬ توییتر یا رادیو پاندورا نیز هر یک برای آندروید هم در دسترس هستند٬ اما هیچ یک از آنان نسخه ویژه تبلت را در آندروید ارائه نمی کنند٬ به طور مثال در فیس بوک٬ وقتی حالت تبلت به Landscape عوض می شود٬ نواری در کنار صفحه در آیپد به وجود می آیپد که لیست دوستان‌ آنلاین را نشان می دهد٬ اما در نسخه آندروید٬ همان صفحه می چرخد و تفاوتی احساس نمی کنید. برنامه پرطرفدار رادیو پاندورا٬ حتی از فیس بوک و توییتر نیز وضعش بدتر است و به هیچ وجه تجربه استفاده از پاندورا در آیپد و تبلت های آندرویدی حتی نزدیک به هم٬ هم نیستند.

اپلیکیشن رادیو پاندروا در آیپد و یک تبلت آندرویدی

منبع تحلیلی دیگر٬ سایت canalys روش مقایسه بهتری را پیرامون آیپد و تبلت های آندرویدی را ارائه کرد. canalys به ۵۰ اپلیکیشن برتر آیپد نگاهی انداخته است ( اپلیکیشن های برتر٬ به اپلیکیشن های اطلاق می شود که بیشترین دانلود را در App store به خود اختصاص داده اند ). بصورت خلاصه تحلیل canalys به این نتیجه رسید که در حدود نصف این ۵۰ اپلیکیشن٬ یا به طور کلی برای آندروید ارائه نشده است و یا اگر ارائه شده است٬ طراحی شده برای تبلت نیستند و فقط نسخه موبایل کشیده شده هستند.
    بصورت دقیق تر ۳۰ درصد اپلیکیشن های برتر٬ اصلا برای آندروید تولید نشده اند و ۱۸ درصد بقیه مختص تبلت ها طراحی نشده اند و یک نسخه کشیده شده هستند. و فقط ۵۲ درصد اپلیکیشن ها هم برای آندروید و هم برای آیپد در دسترس است و هم طراحی شده برای تبلت های آندرویدی هستند. اما اگر دوستدار تبلت های آندرویدی هستید٬ زیاد از این ۵۲ درصد خوشحال نشوید٬ زیرا درصد بالایی از این ۵۲ درصد به بازی ها اختصاص دارند و مشخص است که بازی ها برای تبلت ساخته شده اند٬ بنابراین میزان نرم افزار های کاربردی آیپد که برای تبلت آندروید هم کاملا هماهنگ شده است٬ بسیار پایین تر از ۵۲ درصد است.

در نهایت باید گفت که واقعا مهم نیست کاربر چه تبلتی از آندروید باشید٬ تبلتی قوی و قدرتمند با کیفیت بالای صفحه نمایش٬ یا تبلتی ارزان و ضعیف٬ در هر حال باید میزبان اپلیکیشن های بی کیفیتی بر روی تبلت خود باشید٬ بنابراین وقتی به سوال های نخستین برمیگردیم٬ باید با اطمینان بگوییم که نکسوس ۷ جدید نه تنها رقیب قدرتمندی برای آیپد ۵ و نسل دوم آیپد مینی به حساب نمی آید٬ بلکه رقیبی برای آیپد مینی فعلی نیز نخواهد بود و تنها می تواند با دیگر تبلت های آندرویدی مقابله کند.
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

من به عنوان کسی که هم با تبلت های آندرویدی(Asus TF700 ) که در بین تبلت های اندرویدی تبلت قدرتمندی هست کار کردم و اون رو با آیپد 2 خودم که از نظر سخت افزار بسیار پایین تر از اون بود و دو سال زودتر به بازار اومده بود کار کردم اصلا قابل مقایسه نیستند
    شما در اپید در مرورگر بسیار روان و راحت کار میکنید اما در ایسوس با نزم افزارهای مختلف که چک کردم همشون بلااستثنا در اسکرول کردن تیک داشتن و در مورد کیفیت برنامه ها باید بگم کیفیت برنامه ها در ایپد بسیار بیشتر از تبلت آندرویدی بود

نظر

ولی توی تب های اندرویدی راحت یه فیلم دانلود میکنید و نگاه میکنید
      ولی ایپد کلی دردسر داره
      اگه فقط وابستگی ایپد به ایتونز از بین می‌رفت عالی میشد

نظر

نوشته اصلی توسط sefarius نمایش پست ها
        ولی توی تب های اندرویدی راحت یه فیلم دانلود میکنید و نگاه میکنید
        ولی ایپد کلی دردسر داره
        اگه فقط وابستگی ایپد به ایتونز از بین می‌رفت عالی میشد
        براي ديدن فيلم روي آيپد نياز به آيتونز نيست
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

نظر

ایا میشه مثلا از pirate bay یا مدیا فایر فایل دانلود کرد و با خود ایپد مشاهده کرد بدون جیلبریک؟
          منظورم انلاین نیست.
          فیلم یه مثاله میتونه هر فایلی باشه حتی apk یا ...
          شاید بهتره بگم دسترسی کاربر به اکثر فایلا خـــــــیلی محدوده
          مگر اینکه دسترسی برنامه به فایل تعریف شده باشه یا اینکه فایل مستقیم برای برنامه ریخته شده باشه
          با iFile تقریبا میشه این مشکل رو حل کرد ولی UI بسیار ضعیفی داره.

نظر

نوشته اصلی توسط sefarius نمایش پست ها
            ایا میشه مثلا از pirate bay یا مدیا فایر فایل دانلود کرد و با خود ایپد مشاهده کرد بدون جیلبریک؟
            منظورم انلاین نیست.
            فیلم یه مثاله میتونه هر فایلی باشه حتی apk یا ...
            شاید بهتره بگم دسترسی کاربر به اکثر فایلا خـــــــیلی محدوده
            مگر اینکه دسترسی برنامه به فایل تعریف شده باشه یا اینکه فایل مستقیم برای برنامه ریخته شده باشه
            با iFile تقریبا میشه این مشکل رو حل کرد ولی UI بسیار ضعیفی داره.
            به اون صورت كه نه
            اما اكثر پلير هاي فيلم امكان پخس فيلم از روي سرور ها رو ميدن، براي ارسال فايل به اونها هم از شبكه وايرلس ميشه استفاده كرد و نيازي به آيتونز نيست
            اما مسلما دسترسي هاي ios نسبت به آندرويد خيلي كمتره كه البته همين اگر بخوايم بگيم ضعف، ضامن امنيت و پايداري شده
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
              به اون صورت كه نه
              اما اكثر پلير هاي فيلم امكان پخس فيلم از روي سرور ها رو ميدن، براي ارسال فايل به اونها هم از شبكه وايرلس ميشه استفاده كرد و نيازي به آيتونز نيست
              اما مسلما دسترسي هاي ios نسبت به آندرويد خيلي كمتره كه البته همين اگر بخوايم بگيم ضعف، ضامن امنيت و پايداري شده
              خب اگه تبلت هم بخواد به اندازه گوشي به پي سي وابسته باشه اين يك ضعف حساب ميشه
              مثل اينكه بگيم خيابون نريم تا ماشين نزنتمون !

نظر

تا اونجا كه من خبر دارم،نزديك ٨٠٪ يا شايدم بيشتر تبلت هاى دنيا،آيپد هستم. به نظر من حالا حالاها آيپد حرف اولو ميزنه چون قطعاً اگرم تبلت هاى ديگه بخوان جاشو بگيرن،زمان زيادى نياز دارن واسه اينكار.

نظر

دیگه از سیستم عامل مایکروسافت ویندوز هشت بهتر نداریم که از این لحاظ که بیشترین یوزر رو داره اون با اون عظمتش با سرفیس در مقابل آیپد موش شد چه برسه نکسوس با اون سیستم عامل پر از لگ و باگ
                  آقا روزبه اصلا تاپیک زدن برای مقایسه با پادشاه تبلت ها بی فایده ای است
                  یک بازی که میخواد بیاد اول برای ای او اس میاد بعد برای دیگر سیستم عامل ها میاد
                  ضمنا نصف برنامه های فروشگاه اندروید اسکرین سیور هستش
                  همون مرورگر بدون لگ آیپد به کل اندروید می ارزه

نظر

در ضعيف بودن اندرويد، كه شكى نيست
                    اما سيستم عامل پر از نرم افزار ويندوز رو نميشه زير سؤال برد.
                    البته سرفيس محدوده ى كاريش كلا با آيپد تفاوت داره؛ پس مقايسشون هم كاملا غلطه

نظر

نوشته اصلی توسط Obaydok نمایش پست ها
                      در ضعيف بودن اندرويد، كه شكى نيست
                      اما سيستم عامل پر از نرم افزار ويندوز رو نميشه زير سؤال برد.
                      البته سرفيس محدوده ى كاريش كلا با آيپد تفاوت داره؛ پس مقايسشون هم كاملا غلطه
                      همه با هم تفاوت دارند
                      مایکرو هدف اصلیش ایپد بود که شکست خورد
                      محدوده کاری؟!!!
                      آر تی که محدوده کاریش به اون میخوره با اون ویندوز آرتی هم کاری از پیش نبرد

نظر

نوشته اصلی توسط ali tanhaii نمایش پست ها
                        همه با هم تفاوت دارند
                        مایکرو هدف اصلیش ایپد بود که شکست خورد
                        محدوده کاری؟!!!
                        آر تی که محدوده کاریش به اون میخوره با اون ویندوز آرتی هم کاری از پیش نبرد
                        من نوشتم آرتى؟
                        در ضمن شما هدف اصلى مايكروسافت رو تعيين ميكنين؟

Sent from my iPhone

نظر

کاملا موافقم، با خواندن مشخصات نکسوس ۷ جدید خیلی ذوق کردم چند تا ویدیو از رو یوتوب هم دیدم دیگه عاشقش شدم زیبا خوش دست پر قدرت رزولیشن صفحه یعنی از همه لحاظ بهترین، خلاصه هفته پیش از* بست بای* یه ۳۲ گیگش رو خریدم که با تکس شد حدود ۲۹۶ $ بعد از ۳روز ور رفتن باهاش رفتم پسش دادم اصلا به دلم نشست دقیقا فقط دلیلش نرم افزارها بودن یعنی فقط یه اپل یوزر متوجه این موضوع میشه - شما کافیه یه انگری برد ساده رو روش اجرا کنی تا متوجه کشیدگی و بی کیفیتی این برنامه روی این دستگاه با همچین دیسپلی قدرتمندی بشین یعنی افتضاح خلاصه اینکه زیاد از اعداد و ارقام مشخصات دستگاه ها شوق نکنین به نظر سخت افزار مهمه ولی مهمتر از اون نرم افزاره و اپل همیشه اینو ثابت کرده واقعا این چیزی که نوشتین رو من کاملا تجربه کردم

نظر

صبر کنید ..
                          X