اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

ساخت epub سریع!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ساخت epub سریع!

من خیلی از کتابهای فارسیepub موجود رو بررسی کردم. خواندن آنها در iBook خیلی کند و آزاردهنده است. این موضوع بیشتر برای فارسی است و انگلیسی خیلی سریعتر است. کمی وقت گذاشتم و سعی کردم یک فایل تر و تمیز درست کنم. برای همین کتاب انسان در جستجوی معنی رو که فایل ورد اون توی سایت nikandishan.org بود و به خواندنش می*ارزید برداشتم و متن خام رو اول کمی به*سازی کردم (جایگزینی ي عربی با فارسی و گذاشتن فاصله مجازی و اینها) بعد بردم در sigil و یه css فارسی ساده ساختم و به متن اعمال کردم و بعد هم تیتربندی و ساخت جدول و فهرست و یه جلد با کیفیت خوب. در آخر متن رو تا حد امکان چند تکه کردم.
    نتیجه شد این فایل که سرعتش به نظرم قابل قبوله. برای مقایسه یک pdf هم ازش درست کردم.
    با برنامه Indesign cs6 me هم می*شه درست کرد ولی مشکل اینه که این برنامه فاصله مجازی رو از بین می*بره، ضمن این که به هرحال بازهم sigil به نیاز می*شه.
    خلاصه این که موضوع فقط تبدیل نیست یعنی نمی*شه یک فایل pdf یا word رو برداشت و با یه برنامه تبدیل یه epub کرد و باید متن رو برداشت و روش کارد کرد و وقت گذاشت تا یه چیز به*درد به*خور ازش دربیاد.
    Human2.zip
    Meaning

Human2
صبر کنید ..
X