اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل فن مک بوک رتینا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل فن مک بوک رتینا

با سلام
    من یک مک بوک رتینا ۶۶۴ دو هفته پیش خریدم.
    روز دوم فنش خیلی زیاد صدا میداد که با ریست کردن smc درست شد.
    حالا مشکلش اینه که احساس می کنم خیلی داغ می کنه طوری که کیبوردشم خیلی داغ می شه
    تو فروم خود اپل خوندم چند نفری بودن که اینطوری شده بوده و با مراجعه به اپل استور براشون تعویز کردن.
    هنوز وقت نکردم بازی سنگین بریزم تست کنم ولی روی بازی *touchgrind که FREE هم هست ولی برای رتینا ساخته شده این مشکلو داره یعنی بعد از ۲ دقیقه داغ می شه بعد از ۲۰ دقیقه دمای gpu می شه ۷۰ دیگه بیش از ۲۰ دقیقه بازی نکردم.
    حالا اگر کسی هست که بتونه کمک کنه بگه این عادی هست یا نه ممنون می شم
    یعنی بد بخت شدم یا نه؟؟

با آپدیت هم مشکلت حل نشد ؟

نظر

خیر متاسفانه.

نظر

پس باید برای گارانتی ببرید دوست عزیز =)

نظر

دوسته عزيز معيار اصلا رو بازي نيست!
          تو حالت عادي مشكل داره؟
          دور فن بدون اجرا برنامه چنده؟
          دماي ٧٠ هم براي cpu و... تو هنگام بازي هم ميشه گفت طبيعيه!(بازم به درجه بازي و تنظيماتش و همچنين به برنامه هايي كه هنگام بازي ،در حال اجرا هستند،ربط داره!)

نظر

با تشکر از شما.
            خب من ۲۰ دقیقه بازی کردم شد این اونم تو بازی ارکید. اگه مثلا فیفا اینا بریزم چی می شه.
            تو حالت عادی ۵۰ - ۶۰ هست یعنی وفتی سافاری کروم آیتیونز بازه ولی خب آلمینیوم روش خیلی داغ می شه وفتی دارم با کروم پیج می بینم
            من خیلی تو این فروم های خارجی مطلب خوندم همه می گن ببر اپل استور اگه نگرانت کرده. من حتی با ساپورت اپل هم زنگ زدم گفت بیار اینجا باید چک بشه.
            حالا من که نمی تونم برم اونجا سوال من اینه که اگه کسی اینجا هست که رتینا ۱۵ داشته باشه و به من بگه که واسه اونم سریع داغ می کنه یا نه یا مثلا میتونه بگه که تو بازی تاچ گریند دمای cpu و gpu یا اصلا اگه بتونه یه اسکرین شات
            از برنامه istat بگیره بزاره اینجا مقایسه کنیم.
            شاید خیلی حساس شدم ولی خوب ۸ میلیون پول دادم کم نیس واسه من این پول.
            بازم مرسی از جوابتون.

نظر

شما بيش از حد حساس شديد!
              فكر نكنم مشكلي باشه!
              هنگام بازي برنامه ديگه ايي بازه؟(مثلا دانلود منيجر ها و...)شما همه برنامه هاي باز رو ببنديد،بعد ببينيد باز هم داغ ميكنه يا نه!اگه بدون باز بودن برنامه ايي ،داغ كرد،ممكنه مشكل داشته باشه(كه براي اونم اول يه دور clean install كنيد)اگه هم نكرد،نبايد مشكل جدي ايي باشه!
              اوني هم كهه ميگيد آلمينيومش سريع داغ ميشه،طبيعي هست!
              يكي از راه هاي كم شدن دما تو مك بوك ها،به جز فن هاش،از طريق بدنه خودشه.

نظر

شما از یه سری برنامه ها استفاده میکنی که با گرما رابطه مستقیم داره. مثل همین گوگل کروم
                منم دو ساعت استفاده کنم سرعت فن بالا نمیره فقط لازمه به بار گوگل کروم رو باز کنم فنش خودشو میترکونه.البته از من رتینا نیست.
                نگران نباش

نظر

تو مک بوک وقتی دما نسبتا بالا باشه فن شروع به کار میکنه ددرسته؟

نظر

من md101دارم شاید تا امروز فقط یه بار فنش رفته رو دور تند

نظر

نوشته اصلی توسط homanjj نمایش پست ها
                      تو مک بوک وقتی دما نسبتا بالا باشه فن شروع به کار میکنه ددرسته؟
                      نوشته اصلی توسط homanjj نمایش پست ها
                      من md101دارم شاید تا امروز فقط یه بار فنش رفته رو دور تند
                      خیر
                      در همه حالت کار میکنه!ولی در حالت عادی ،صداش خیلی کمه!(با چسباندن یا نزدیک کردن گوش،صدا کمی مشخصه)

نظر

من دارم
                        اصولا داغ نميشه و اصلا صداي فن شنيده نميشه
                        فقط موقع بازي كردن يا كار با اي فوتو يا فوتوشاپ هميشه فن شديد كار ميكنه
                        البته بعضي وقت ها هم با سافاري يا كروم داغ ميكنه ولي تو بعضي سايت هاي خاص
                        شما بازم يكم صبر كن شايد خودش رفع بشه ( به ندرت براي من هم پيش اومده كه بي دليل داغ ميشه )

نظر

نوشته اصلی توسط mohamad.re نمایش پست ها
                          با سلام
                          من یک مک بوک رتینا ۶۶۴ دو هفته پیش خریدم.
                          روز دوم فنش خیلی زیاد صدا میداد که با ریست کردن smc درست شد.
                          حالا مشکلش اینه که احساس می کنم خیلی داغ می کنه طوری که کیبوردشم خیلی داغ می شه
                          تو فروم خود اپل خوندم چند نفری بودن که اینطوری شده بوده و با مراجعه به اپل استور براشون تعویز کردن.
                          هنوز وقت نکردم بازی سنگین بریزم تست کنم ولی روی بازی *touchgrind که FREE هم هست ولی برای رتینا ساخته شده این مشکلو داره یعنی بعد از ۲ دقیقه داغ می شه بعد از ۲۰ دقیقه دمای gpu می شه ۷۰ دیگه بیش از ۲۰ دقیقه بازی نکردم.
                          حالا اگر کسی هست که بتونه کمک کنه بگه این عادی هست یا نه ممنون می شم
                          یعنی بد بخت شدم یا نه؟؟
                          داغ شدن مک بوک عادیه چون کل بدنه آلومینیم هست مثل یه خنک کننده بزرگ عمل میکنه ، یعنی وقتی داغ میشه معنیش این نیست تمام اعضای داخلی داغ کردن ، راجب gpu هم باید بگم دمای ۷۰ درجه برای CPU مضر هست برای GPU مشکلی نداره چون اجزای ریز حساس به دمای کمتری داره نسبت به CPU

نظر

منم این مشکل را دارم. کار من طراحی وب هست و کلا یه ماهه که دارم از مک بوک پرو رتینام استفاده می کنم . و تقریبا ۱۰ روز می شه که این گرما خیلی توجه منو به خودش جلب می کنه . قبلا انقدر گرم نمی شد. برنامه هایی که همیشه بازه : Chrome - Dreamwever و گاها پر ا کسیفا یر-
                            آیا مشکوکه گرما؟ کلا این گرما فقط برای خنک کردن CPU هستش؟ CPU بین ۲- ۴ ٪ در نوسانه و بیشتر هم ماله کروم هست. Ral mem هم بیشترین برای کرومه که ۱ گیگ نوشته.
                            توجیه یا توصیفی معتبری وجود داره که آدم ازش پیروی کنه یا کلا خیالش راحت بشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط sssaharrr نمایش پست ها
                              منم این مشکل را دارم. کار من طراحی وب هست و کلا یه ماهه که دارم از مک بوک پرو رتینام استفاده می کنم . و تقریبا ۱۰ روز می شه که این گرما خیلی توجه منو به خودش جلب می کنه . قبلا انقدر گرم نمی شد. برنامه هایی که همیشه بازه : Chrome - Dreamwever و گاها پر ا کسیفا یر-
                              آیا مشکوکه گرما؟ کلا این گرما فقط برای خنک کردن CPU هستش؟ CPU بین ۲- ۴ ٪ در نوسانه و بیشتر هم ماله کروم هست. Ral mem هم بیشترین برای کرومه که ۱ گیگ نوشته.
                              توجیه یا توصیفی معتبری وجود داره که آدم ازش پیروی کنه یا کلا خیالش راحت بشه؟
                              دوست عزیز خود برنامه کروم اگه یه سره ازش استفاده شه موجب گرما میشه.برنامه Dreamwever هم برنامه اش زیاد سبک نیست و موجب گرما میشه.
                              به نظر من که طوریش نیست.شما و دوستان دیگه زیاد حساس هستید.این داغ شدن ها عادیه...
                              iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

صبر کنید ..
                              X