اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اختیار بیشتر توسعه دهندگان iOS در آینده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اختیار بیشتر توسعه دهندگان iOS در آینده

Tim Cook مدیر عامل اپل در کنفرانس دیشب All Things Digital عنوان کرد که توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث در آینده و به صورت آهسته به برخی از رابط های توسعه ی برنامه نویسی (API ها) iOS دست خواهند یافت که به برنامه ها اجازه می دهد با عملکرد های iPad و iPhone در سطح بالاتری ادغام شوند.

از موضوعات بیشماری که در یک ساعت مصاحبه ی شب گذشته ی Tim Cook در کنفرانس D11 مطرح شد، این بود که آیا اپل سرانجام در های به شدت کنترل شده ی سیستم عامل خود را به روی توسعه دهندگان باز تر خواهد کرد که معلوم شد اپل بالآخره از برخی از سخت گیری های خود در کنترل iOS، چشم پوشی خواهد کرد.

Tim Cook در پاسخ بهWalt Mossberg و Kara Swisher، مجریان کنفرانس D11 گفت: "البته، در مورد دسترسی بیشتر به API ها، فکر می کنم شما شاهد عرضه ی بیشتر در آینده خواهید بود. اما نه در درجه ای که مشتریان خود را در خطر داشتن کوچکترین مشکلی قرار دهیم. پس همواره یک کانال ظریف برای قدم برداشتن در این مسیر وجود دارد؛ البته شاید هم نه چندان ظریف."

Cook اضافه کرد که او اعتقاد دارد که مشتریان برای تصمیمات خاصی از جانب خودشان برای اپل پول هزینه می کنند؛ از آن ها می توان به امنیت و ثبات اشاره کرد.

Mossberg به Lockscreen اندروید شرکت گوگل اشاره کرد که چقدر به روی توسعه دهندگان باز است. او مخصوصاً به لانچر Facebook Home در اندروید پراخت و در ادامه گفت که او شنیده است که Facebook راه حل مشابهی را برای iOS ارائه کرده است.

او گفت: "من برخی از این تنظیمات صفحه نمایش را دیده ام و فکر نمی کنم این همان چیزی باشد که کاربران می خواهند." سپس اضافه کرد: "آیا برخی آن را نمی خواهند؟ بله"

Tim Cook سپس گفت که انتظار دارد در آینده، iOS اختیارات بیشتری به توسعه دهندگان بدهد اما خاطر نشان کرد که در نهایت کنترل آن در دستان اپل خواهد بود.

Swisher به شوخی و با اشاره به ویژگی Chat Head در Facebook Home پرسید: "پس شما در آینده bobble heads را خواهید دید؟!"

Tim Cook در پاسخ گفت: "کار های زیادی وجود دارد که شرکت ها می توانند با هم انجام دهند. اما فکر نمی کنم این مورد، یکی از آن ها باشد."

مطالب مرتبط:

خبر ویژه - خلاصه صحبت های تیم کوک در کنفرانس d11

Appe Insider

لطفا منبع خبر حفظ شود.

صبر کنید ..
X