اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آینده طراحی iOS چه خواهد بود ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ بررسی ویژه ] آینده طراحی iOS چه خواهد بود ؟

آینده طراحی iOS چه خواهد بود ؟

همون طور که می دونید طراحی تخت داره به iOS 7 میاد، همه یه چیزی تو مایه های ویندوز فون دارن تصور می کنن و یه سری از طرف داران سر سخت اپل از این واقعیت که داریم به سمت اون طراحی مسخره ویندوز فون پیش میریم می ترسن. طراحی که شبیه آجر می مونه و همه چیز یکنواخته، شاید باهاش کار کرده باشید اما به مرور خسته کننده میشه، دلشون خوشه که متحرک هم هست، خب پس الان باید خودمون رو گول بزنیم و با شرایط جدید وفق بدیم ؟ نه ... فکر نکنم جاناتان ایو بذاره همچین چیزی رخ بده، آخه جاناتان ایو یک طراحه چیره دسته و اون دیدگاه منو نسبت به تکنولوژی عوض کرده، یکیش همیش لپتاپ، هر لپتاپی میبینم برام مثل تانک می مونه، چون با ظرافت جاناتان ایو خو گرفتم، خب، یک لحظه صبر کنید، یعنی منم می تونم با چنین شرایطی که پیش اومده،خودم رو وارد دنیای تازه ای کنم و بقیه سیستم عامل هارو ضمخت یا به قول خودمون تانک ببینیم؟ بله همین اتفاق میوفته.

روزانه با چیزهایی زیادی سر و کار داریم، از فیس بوک گرفته تا برنامه های موجود در iOS, همون طور که می دونید، همه چیز دور و ور ما داره یک شکل جدیدی به خودش میگیره، فیس بوک ، توییتر، گوگل کروم، و یه سری موارد دیگه، این شکل و طراحی همون طراحی تخت هستش.

طراحی تخت چیه دقیقا؟ طراحی تخت به زبان ساده، یک طراحی هستش که خبری از عمق نیست، برجستگی توش وجود نداره، چیزی براق نیست، موارد طبیعی مثل چوب، چرم، دوخت، و خلاصه بگم هیچیش واقعی نیست، انگار توی محیط ۲ بعدی هست، سایه هم نداره به هیچ وجه. شاید بگین چقدر خشک !! اما نه، من خودم به شخصه بعد از دیدن این طراحی کلی ذوق کردم و آرزو داشتم کل طراحی های اپل به همین شکل در بیاد، اگر دقت کرده باشید آیتونز همین طراح رو داره. خیلی شیک، ساده و اپلی.

خب شاید بازم درک خوبی ندارید، بریم یه سری آیکون ببنیم. این آیکون ها خبری از سایه یا براق بودن درشون نیست، چیز سه بعدی هم دیده نمیشه، جزئیات اضافی درشون دیده نمیشه، خلاصه با یک لوگو سر و ته قضیه رو هم آوردن و شده این، خیلی ساده و گویای قضیه. فیس بوک در IOS هم همین طراحی رو اعمال کرده به تازگی.

اگر کمی منصف باشیم، می بینیم که کمتر تغییری توی این ۶ سال از عرضه iOS اعمال شده، همش جزئیات بوده و ... اینا که نشد تغییر. این طور هر چقدر هم آیفون خودش عالی باشه با این یکنواخت بودم طراحی همه ازش خسته میشن. شاید این طراحی که توی iOS می بینیم شبیه به همون چیزی باشه که تا به حال ندیدیم.

یه سری تفاوت میان این دو طراحی متفاوت رو می تونید شاهد باشید.

خب، موضوع بعدی توی طراحی تخت، استفاده از هدرهایی هست که مملو از تظنیمات هستند، مانند تنظیمات که با کشیدن هدر به چپ یا راست، با تنظیمات متعددی رو به رو میشیم. با این کار همه چیز فول آپشن هست، اما ساده به نظر میاد. همه چیز سر جاشه اما اون پشت خیلی شلوغه، با اینکار می تونی حتی تنظیمات بیشتری توی برنامه اعمال کنیم. دسترسی به تظیمات هم فوق العاده آسون تر میشه.

مورد بعدی استفاده از لوگو به جای کلمه هست، اگر یادتون باشه توی برنامه Music به جای لوگوی بازشگت، از کلمه Back استفاده کرده بودن. به غیر از این مورد موارد دیگه ای هم می تونه به همین شکل تغییر کنه. همه این موارد می توانند دست به دست هم دهند تا به بهترین طراحی تخت برسیم.

خب پس آيکون ها چی میشه ؟ اونا که مشین مثل ویندوز فون... نه، اشتباه نکنید، به دگرگونیه زیر نگاه کنید، واقعاً حیرت انگیزه، همه چیز با صلابت تر و سنگین تر شده. طراحی همون هست اما انگار ۱۸۰ درجه تغییر کرده، تغییر به این میکن، تغییری که از اصل خودش پیروی می کنه به نظرم می تونه موفق باشه تا اینکه اصل ها از بین برن. واقعاً همه چیز خواناتر میشه، دیگه فضایی رو که توش پر از جزئیات هست رو شاهد نیستیم. واقعاً احساس یه خونه تکونی بهمون دست میده. در ادامه عکس هایی رو ببینید که گویای همه چیز هست.

در تاپیک زیر، نظرات خود را با ما در میان بذارید

نظرات - http://www.i-phone.ir/forums/thread8...tml#post847457

نظر

صبر کنید ..
    X