اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

راهنمایی در Visual Basic 6.0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• راهنمایی در Visual Basic 6.0

سلام
    من باید یه پروژه VB به استادمون بدم چند تا سوال داشتم
    من یه کلید تعریف کردم که وقتی روی اون می زنن از برنامه خارج بشه بعد من اومدم این رو کمی تغییر دادم به این صورت که وقتی روی اون کلید کلیک می کنه یه msgbox میاد که گزینه yes و no داره حالا مشکل من اینه که چجوره بهش بگم اگه yes رو انتخاب کردن خارج شو و اگر no برگرد ؟
    یه سوال دیگه ای داشتم این بود که می تونم یه کلید تعریف کنم که با زدن اون از اون صفحه پرینت بگیره ؟
    سوال دیگه هم بود می تونم تو VB یه کاری کنم که اگه کاربر روی این کلید کلیک کنه بره تو یه صفحه دیگه ؟ یا برنامه ای باز بشه ؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

برای باز کردن برنامه دیگه باید از دستور Shell استفاده کنید!

برای اینکه از برنامه خارج نشه توی رویداد form_unload() نوشته cancel . اون را باید NO کنید. اول از همه بعد چک کنید!

من vb 6 را شاید بیشتر از ۱۰ سال هست که دیگه سراغش نرفتم و درست خاطرم نیست! اگر کد هاش را اینجا بذارید بهتر میتونم کمکتون کنم.!
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

من اگه كدها رو بهتون بدم كمكم مي كنيد؟

نظر

Download page
        این کل پروژه هست خودتون ببنید
        لینک مستقیم
        ویرایش توسط mohammad_iPad2 : https://i-phone.ir/forums/member/70821-mohammad_ipad2 در ساعت 07-05-2013, 11:16 PM

نظر

من Visual Basic ندارم دوست من! اون قسمت کدهایی که ایراد دارید را بذارید تا ببینم! یادم باید بیاد . من توی مک هستم و کلا Vb6 را هم ندارم که تست کنم.!

کدهارو اما با text editor دیدم! شما کد unload را برای من اینجا بذارید! تا ببینم!
          ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 07-05-2013, 11:25 PM

نظر

خوب یادم اومد یکمی! ببینید تابع Form_unload را بسازید و داخل تابع بنویسید!
            cancel = 1
            حالا برید تست کنید! ببینید هرچی که دکمه ضرب در را می زنید برنامه بسته نمیشه!

خوب شما اینجا میتونید چک کنید که طرف YES را زده یا no را و بعد cancel را 1 یا 0 کنید!

یک همچین چیزی!
            کد:
            ms = MsgBox("are you sure?",vbyesno)
            if ( ms = VBNO)
            cancel = 1
            end if
            ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 07-05-2013, 11:34 PM

نظر

زدم نشد ارور داد

http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...fc50ab0cff.png
              میخوام یه کاری کنم مثلا میخوام اکه عددی که تویtex1 هست اگه کوچکتر از 10 بود توی label2 بنویسه مردود و اگه بالاتر از 10 بود بنویسه قبول اینو باید چیکار کنم (منظورم وقتی هست که میخواسم گزینه average رو بزنم )
              http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...d9727bf93f.png

http://www.i-phone.ir/forums/newuplo...b7449fcdff.png

- - - - - - - - - -

کل کد برنامه
              کد:
              Private Sub Frame1_DragDrop(Source As Control, X As Single, Y As Single)

End Sub

Private Sub Command1_Click()
              Label1(32) = (Val(Text1(10)) + Val(Text1(1)) + Val(Text1(2)) + Val(Text1(3)) + Val(Text1(4)) + Val(Text1(5)) + Val(Text1(6)) + Val(Text1(7)) + Val(Text1(8)) + Val(Text1(9))) / 10
              Label1(30) = (Val(Text1(20)) + Val(Text1(11)) + Val(Text1(12)) + Val(Text1(13)) + Val(Text1(14)) + Val(Text1(15)) + Val(Text1(16)) + Val(Text1(17)) + Val(Text1(18)) + Val(Text1(19))) / 10

End Sub

Private Sub Command2_Click()
              ms = MsgBox("Are you Sure?", vbYesNo)
              If (ms = VBNo)
              Cancel = 1
              End If

End Sub

Private Sub Command3_Click()
              r = MsgBox("Hi My name is Mohammad Razmara. I create this program and spend about 4 hours for make it .I hope you'll like.", vbInformation, "About us")

End Sub

Private Sub Label2_Click(Index As Integer)
              If Val(Text1(10)) < 10 Then Print "Banned" Else Print "accept"
              End If

End Sub

نظر

باید توی رویداد form_unload اون را بنویسد! اون شرط را هم که من گذاشتم باید درستش کنید! من همینطوری نوشتم! فکر کردم خودتون بلدید که msgbox را چک کنید!

تا کی فرصت داری محمد جان ؟ فردا صبح من visual basic را دانلود میکنم و بهتون کمک میکنم، دیر که نمیشه؟
                ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 08-05-2013, 12:38 AM

نظر

اقا ممنون ولی من تازه وارد این که گفتید تابع form_unload رو بسازم چجوریه ؟راستش بلد نیستم

نظر

باید برید داخل کد، اون بالا سمت راست از توی لیست توابع form_unload را انتخاب کنید!

نظر

راستی بعد دستور if باید یک then هم بذارید!

نظر

من تاجمعه ساعت 12 شب وقت دارم این پروژه رو ببندم ممنون میشم کمکم کنید میخوام پروژم از نظر ظاهر و امکانات با بقیه فرق داشته باشه
                        از نظر ظاهر خودم یه کارایی کردم مثلا همین که کارنامه یک پارچه انگلیسی هست و قاب بندی شده هیج یک از دوستان این کارا رو نکرده بودن اما از نظر برنامه نویسی تا اونجایی که استاد تو جزوه یه جیزایی گفته بود انجام دادم و حالا منتطر کمکای شما و بقیه دوستان این انجمن هستم
                        لینک پرتابل برنامه با حجم 5 مگ
                        http://www.cdn.gfxpedia.com/software...wnload.com.rar

پسورد : www.vatandownload.com
                        ممنون
                        ویرایش توسط mohammad_iPad2 : https://i-phone.ir/forums/member/70821-mohammad_ipad2 در ساعت 08-05-2013, 12:52 AM

نظر

حتما کمکتون خواهم کرد!

راستی چرا با VB.net کار نمیکنید؟ استاد گفته حتما vb 6 یا خودتون vb 6 را انتخاب کردید ؟

نظر

نوشته اصلی توسط mohammad_iPad2 نمایش پست ها
                            سلام
                            من باید یه پروژه VB به استادمون بدم چند تا سوال داشتم
                            من یه کلید تعریف کردم که وقتی روی اون می زنن از برنامه خارج بشه بعد من اومدم این رو کمی تغییر دادم به این صورت که وقتی روی اون کلید کلیک می کنه یه msgbox میاد که گزینه yes و no داره حالا مشکل من اینه که چجوره بهش بگم اگه yes رو انتخاب کردن خارج شو و اگر no برگرد ؟
                            یه سوال دیگه ای داشتم این بود که می تونم یه کلید تعریف کنم که با زدن اون از اون صفحه پرینت بگیره ؟
                            سوال دیگه هم بود می تونم تو VB یه کاری کنم که اگه کاربر روی این کلید کلیک کنه بره تو یه صفحه دیگه ؟ یا برنامه ای باز بشه ؟
                            ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
                            سلام
                            الان اکثر برنامه نویسها از VB.Net استفاده می کنند و یکم کدهای VB6 فراموشمون شده. با این حال بنده هم سعی می کنم کمی کمک کنم
                            پاسخ سوال 1:
                            در قسمتی از کدی که به راهنمایی آقا احسان نوشتین این گونه آمده:
                            نوشته اصلی توسط mohammad_iPad2 نمایش پست ها
                            If (ms = VBNo)
                            Cancel = 1
                            End If
                            که به نظرم اگر اینگونه تصحیح بشه درست بشه:
                            کد:
                            If ms = VBYes then
                            	end
                            End If
                            اگر کار نکرد این گونه تغییر بدین:
                            کد:
                            If ms = 1 then
                            	end
                            End If
                            پاسخ سوال 2:
                            بنده قدیمها خیلی سعی کردم این کار رو بکنم نشد

پاسخ سوال 3:
                            برای اینکه بره به یک صفحه دیگه، ابتدا باید یک Form جدید به پروژه اضافه کنید (در پنجره بالا سمت راست روی اسم پروژه راست کلیک کرده و add کنید)
                            سپس یک دکمه مثلا به نام Command5 تعریف کرده و کد زیر را بنویسید:
                            کد:
                            Form2.Show
                            Form1.Hide
                            (خط اول صفحه جدید را نمایش می دهد. خط دوم صفحه اول را ناپدید می کند)

برای باز کردن یک نرم افزار هم می توانید از کد زیر استفاده کنید:
                            کد:
                            Shell "Calc.exe"
                            (که ماشین حساب ویندوز را باز می کند)
                            یا
                            کد:
                            Shell "F:\Program Files\Nero\Nero 9\Nero Express\Nero Express.exe"
                            (که نرم افزار Nero را از آدرس مشخص شده اجرا می کند)

نظر

دوستان می دونم که این زبون منسوخ شده خوده استادمون هم گفته ولی کتابه دیگه کاریش نمیشه کرد. هنوز توش آموزش ویندوز xp هست معلوم نیست کی بخوان کتابا رو عوض کنن
                              از آقا احسان و کاربر APT بسیار تشکر می کنم
                              ویرایش توسط mohammad_iPad2 : https://i-phone.ir/forums/member/70821-mohammad_ipad2 در ساعت 08-05-2013, 01:01 AM

نظر

صبر کنید ..
                              X