اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

راهنمایی در مورد خرید یکی از محصولات اپل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• راهنمایی در مورد خرید یکی از محصولات اپل

با سلام خدمت همه دوستان
    من قصد خرید یکی از محصولات اپل رو دارم ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
    من تجربه کار با مک رو ندارم اول میخواستم آیپد بگیرم چون واسه کارهایی که میخواستم انجام بدم کافی بود ولی از اونجایی که قراره دو-سه ماه دیگه برم ایتالیا واسه خوندن رشته طراحی صنعتی به لپ تاپ نیاز پیدا میکنم پس تصمیم گرفتم مکبوک بگیرم چون بودجم محدوده (در حد 1200$) گزینه های زیادی ندارم

1-مکبوک ایر 13
    cpu 1.8
    ram 4
    128GB

2-مکبوک پرو 13
    2.5 cpu
    ram 4
    500GB

خودم بیشتر ایر رو می پسندم چون واسه حمل و نقل هم راحتتره ولی سوالی که واسم پیش اومده اینه به نظرتون cpu 1.8 کم نیست ؟ من زیاد به اعداد و ارقام اهمیت نمیدم می دونم همین ایر هم از پس خیلی کارا به خوبی بر میاد ولی خب میخوام کم هم نیاره دیگه , دقیقا نمیدونم چه یرنامه هایی لازمه واسه این رشته ولی حتما یه چیزایی تو مایه های اتوکد اینا باید باشه . به نظرتون اگه ایر بگیرم جواب کارمو میده؟ از لحاظ صفحه نمایش چی بین این دو تا گزینه کدومش بهتره؟

اگرم که خودمو راضی کنم 1500$ هزینه کنم و مکبوک پرو رتینا 13 (cpu 2.5 , ram 8 , 128GB) بگیرم چون رتینا واقعا تحریک کنندس آیا بهتر نیس با این پول یه ایر بگیرم و یه آیپد مینی یا آیفون مثلا 4 ؟ اینجوری از صفحه نمایش لمسی اپل هم استفاده میکنم و هم اینکه چون احتمالا زیاد احتیاج به دیکشنری همراه پیدا میکنم بیشتر می تونه کمکم کنه.
    در کل به نظرتون Intel HD Graphics 4000 به درد کار من میخوره؟
    در آخرم اینکه به نظرتون از اینجا خرید کنم به صرفه تره یا از اپل استور میلان ؟ به نظرتون 1500$ چقدر تکس میخوره اونجا؟

ممنون از همتون.
    ویرایش توسط leprutic : https://i-phone.ir/forums/member/2137-leprutic در ساعت 06-05-2013, 12:17 PM

من پیشنهاد میکنم در کل برای مک همون ۱۲۰۰$ رو خرج کنی و همراهش میتوانید با ۶۴۹$ یه آیفون ۵ بگیرید!
    بین صفحه نمایش هم،شما به پیکسل هاشون توجه کنید!ولی این دو مشخصاتی که شما گفتید،باید صفحه نمایش یکی ایی داشته باشند!(مگر اینکه رتینا باشند)
    از لحاظ cpu هم،من در کل نظرم روی مک بوک پرو هستش!درسته کمی ضخامتش بیشتره و همچنین سنگین تر،ولی قوی تره!
    مقدار هارد هم با توجه به نیاز خودتون باید انتخاب کنید،ولی با توجه به رشتتون،من حجم بالا تری رو براتون پیشنهاد میکنم! چون برنامه هایی که میخواهید نصب کنید،به احتمال خیلی زیاد،حجمه زیادی اشغال میکنند!
    کارت گرافیک های Intel HD Graphics 4000 هم برای شما کافیه.(ولی تو بازی های سنگین خیلی خوب نیست.)

نظر

ممنون از پاسختون
      من زیاد اهل بازی نیستم
      ببخشید این قابلیت turbo boost چطوریه ؟ باید دستی فعال شه ؟ به cpu آسیب نمیرسونه مثلا به خاطر دما ؟
      پیکسل های ایر بیشتره ولی من از بچه های همین جا شنیدم صفحه نمایش پرو بهتره
      ضمنا یه نفر یه چیزی میگفت که نمیدونم چقدر صحت داشته باشه میگفت ایر چون سری بیزینس هست واپل میخواسته خیلی نازک و سبک باشه بیشتر فانتزیه تا کارایی داشته باشه واینکه زیاد داغ میشه و مناسب واسه استفاده طولانی مدت نیس ولی من فکر نمیکنم اینجوری باشه نظر شما چیه ؟

نظر

Turbo Boost حالتی است که در واقع بالاترین کارایی CPU هست! نمی دونم تونستم دقیقا" توضیح بدم یا نه!
        فکر نمی کنم صفحه نمایش های Air و Pro فرق چندانی داشته باشه؛ خب ببینید بستگی به کارایی شما هم داره. Air بسیار سبک و نازک و برای حمل و نقل یک محصول عالی هست و برای کسی که با برنامه های زیادی کار نمی کنه و استفاده اش در حد یک سری ها مانند اینترنت، موسیقی، فیلم و برخی برنامه هاست خوبه؛ اما چون Core i5 هست و اگر رم 4 گیگ داشته باشید فکر نمی کنم برای شما مناسب باشه.

نظر

نوشته اصلی توسط leprutic نمایش پست ها
          ممنون از پاسختون
          من زیاد اهل بازی نیستم
          ببخشید این قابلیت turbo boost چطوریه ؟ باید دستی فعال شه ؟ به cpu آسیب نمیرسونه مثلا به خاطر دما ؟
          پیکسل های ایر بیشتره ولی من از بچه های همین جا شنیدم صفحه نمایش پرو بهتره
          ضمنا یه نفر یه چیزی میگفت که نمیدونم چقدر صحت داشته باشه میگفت ایر چون سری بیزینس هست واپل میخواسته خیلی نازک و سبک باشه بیشتر فانتزیه تا کارایی داشته باشه واینکه زیاد داغ میشه و مناسب واسه استفاده طولانی مدت نیس ولی من فکر نمیکنم اینجوری باشه نظر شما چیه ؟
          ببينيد،كيفيت صفحه فقط به تراكم پيكسل ها ربط داره!اينكه با پيكسل هاي برابر،بخوايم بگيم اين بهتره،اشتباهه!(چون سايز و مارك هم يكي هستند!)
          اير هم بيشتر براي حمل و نقل طراحي شده!ولي طوري هم نيست كه سري داغ كنه!اما برنامه هايي نسبتا سبك تري بايد روي اير نسبت به پرو اجرا كرد.

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
            ببينيد،كيفيت صفحه فقط به تراكم پيكسل ها ربط داره!اينكه با پيكسل هاي برابر،بخوايم بگيم اين بهتره،اشتباهه!(چون سايز و مارك هم يكي هستند!)
            از لحاظ کیفیت رنگ ؟ یا فاکتور دیگه ای اگه داشته باشه

نمی دونم
            ویرایش توسط leprutic : https://i-phone.ir/forums/member/2137-leprutic در ساعت 07-05-2013, 09:06 PM

نظر

من هم قصد خرید مک بوک ایر رو داشتم ولیکن بعد از کار کردن با مک بوک رتینا به این نتیجه رسیدم که تا ارائه شدن مک بوک ایر رتینا صبر کنم
              من جای شما بودم یه نمه صبر میکردم تا مک بوک ایر رتینا بیاد، البته امیدوارم که قیمتش با بودجه شما بخونه..
              در ضمن یه سر به استور ایتالیا بزن Apple ، اگر میزان مالیات زیاد نیست، از همون جا بگیری بهتره.

نظر

بچه ها نمیدونید مکبوک ایر و پرو داخل هر اینچ چند تا پیکسل داره؟
                پرو رتینا که 227 ه

نظر

نوشته اصلی توسط leprutic نمایش پست ها
                  از لحاظ کیفیت رنگ ؟ یا فاکتور دیگه ای اگه داشته باشه

نمی دونم
                  خير فرقي نداره.

نظر

دوستان به نظرتون آیپد مینی رتینا کی عرضه میشه ؟

نظر

صبر کنید ..
                    X