اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

صدای بد فن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• صدای بد فن

اول دوستان معذرت بخاظر اشتباه تایپی عینکم نبود خوب ندیدم
    منظور همون فن هست

دوستان چند وقتیه وقتی لپ تاپم رو روشن میکنم
    صدای فن یه جوریه که انگاری به لبه های دستگاه برخورد میکنه و یه صدای خر خر ایجاد میکنه
    و وقتی لپتاپ در حالت عادی میگیرم این صدا رو داره
    و وقتی لپتاپ رو وارونه میگیرم صدا قطع میشه
    دیگه خیلی میترسم روشنش کنم
    اول میخاستم بدونم قیمت فن این مدل چنده ؟
    و ممکنه خراب شده باشه ؟ یا درست میشه
    البته راحت دور فن رو میتونم بالا و پایین کنم
    مدل مک بوک : پرو Md313 هست
    ویرایش توسط xfati : https://i-phone.ir/forums/member/93898-xfati در ساعت 16-04-2013, 10:22 PM دلیل: اصلاح فن

برنامه ي خاصي براي كنترل فن نصب كرديد؟

نظر

اره ولی فک نکنم تاثیری داشته باشه
      اخه لپتاپ رو وارونه میکنم صدا به کلی قطع میشه و فن عادی کار میکنه
      انگاری یه جوراییی جا در رفته باشه

نظر

نوشته اصلی توسط xfati نمایش پست ها
        اره ولی فک نکنم تاثیری داشته باشه
        اخه لپتاپ رو وارونه میکنم صدا به کلی قطع میشه و فن عادی کار میکنه
        انگاری یه جوراییی جا در رفته باشه
        ممكنه فشار به فن اورديد!
        شما برنامه رو پاك كن
        با برنامه ccleaner هم فايل هاي اضافي رو پاك كن
        اگه باز مشكل بود،يه بكاپ دستي بگير،و clean install كن!
        اگه بعد از clean install و قبل از بر گردوندن بكاپ هاتون،باز مشكل بود،اشكال سخت افزاريه!
        البته به شما پيشنهاد ميكنم يه دور پشت مك رو باز كنيد و ببينيد فن تميزه يا آشغالي توش نباشه!(براي بعضي ها اين اتفاق ميفته!)

نظر

کاور رو باز کردم فن تمیزه مشکلی نداره
          ولی همون قضیه وارونه کردن لپتاپ احتمال میده از سخت افزار باشه
          الان یه بک اپ میگیرم تست میکنم این چیزی که شما گفتیید و خبرتون میکنم
          ممنون پیگیر هستید

نظر

سلام دوست عزیز
            فن شما باید بازبشه و کاملا تمیز بشه ... اصلا هم به نرم افزار ارتباطی نداره.
            اگر میتونید فن را کلا از سیستم با احتیاط کامل جدا کنید و از توضیحاتی که در ذیل دادم استفاده کنید
            در غیر اینصورت به هیچ عنوان به آن دست نزنید
            معمولا یک طرف فن ها با لیبلی پوشانده شده ، اگر لیبلی وجود داره آن را به آرامی از روی فن بردارید و جایی قرار بدهید که اجسام دیگر را به خود نگیرد ( قسمت چسبی آن تمیز بماند ).
            بستگی به ابعاد فن در برخی از آنها یک قطعه کوچک پلاستیکی ( مانند ته خودکار بیک یا کوچکتر ) روی واشر و قسمت محور اصلی فن قرار داره. ( در فن های کوچکتر این قطعه وجود نداره ).
            بعد از برداشتن این قطعه ، باید یک واشر پلاستیکی احتمالا سفید رنگ را ببینید. آنرا میتوانید با یک سوزن و یک پیچ گوشتی باریک از جای خود خارج کنید. ( مواظب باشید هنگام خارج کردن و خاصیت فنری بودن زیاد آن ، آنرا گم نکنید ). یک اورینگ کوچک هم در انتهای آن احتمالا وجود دارد... آن را هم خارج کنید.
            حالا باید بتوانید به راحتی فن را از قسمت سیم پیچ آن خارج کنید. ( روتور یا همان محور اصلی فن را به خارج فشار دهید تا آزاد شود ).
            الان تمام قسمتهای اطراف محور اصلی فن را تمیز کرده و آن را کمی روغن بزنید. ( فقط یک قطره نه بیشتر ).
            دوباره قسمتهای مربوطه را جا بزنید و بعد از جا انداختن واشر پلاستیکی روی آن هم یک قطره روغن بریزید.
            بعد از سر هم کردن کامل فن و چسباندن مجدد لیبل ، آن را سرجای خودش نصب کنید.
            امیدوارم که مشکلتون کاملا برطرف بشه.
            این روش روی تمامیه فن های : CPU - Power - Case - VGA - Mainboard انجام شده و کاملا عملی میباشد.

نظر

نوشته اصلی توسط H.Karimi نمایش پست ها
              سلام دوست عزیز
              فن شما باید بازبشه و کاملا تمیز بشه ... اصلا هم به نرم افزار ارتباطی نداره.
              اگر میتونید فن را کلا از سیستم با احتیاط کامل جدا کنید و از توضیحاتی که در ذیل دادم استفاده کنید
              در غیر اینصورت به هیچ عنوان به آن دست نزنید
              معمولا یک طرف فن ها با لیبلی پوشانده شده ، اگر لیبلی وجود داره آن را به آرامی از روی فن بردارید و جایی قرار بدهید که اجسام دیگر را به خود نگیرد ( قسمت چسبی آن تمیز بماند ).
              بستگی به ابعاد فن در برخی از آنها یک قطعه کوچک پلاستیکی ( مانند ته خودکار بیک یا کوچکتر ) روی واشر و قسمت محور اصلی فن قرار داره. ( در فن های کوچکتر این قطعه وجود نداره ).
              بعد از برداشتن این قطعه ، باید یک واشر پلاستیکی احتمالا سفید رنگ را ببینید. آنرا میتوانید با یک سوزن و یک پیچ گوشتی باریک از جای خود خارج کنید. ( مواظب باشید هنگام خارج کردن و خاصیت فنری بودن زیاد آن ، آنرا گم نکنید ). یک اورینگ کوچک هم در انتهای آن احتمالا وجود دارد... آن را هم خارج کنید.
              حالا باید بتوانید به راحتی فن را از قسمت سیم پیچ آن خارج کنید. ( روتور یا همان محور اصلی فن را به خارج فشار دهید تا آزاد شود ).
              الان تمام قسمتهای اطراف محور اصلی فن را تمیز کرده و آن را کمی روغن بزنید. ( فقط یک قطره نه بیشتر ).
              دوباره قسمتهای مربوطه را جا بزنید و بعد از جا انداختن واشر پلاستیکی روی آن هم یک قطره روغن بریزید.
              بعد از سر هم کردن کامل فن و چسباندن مجدد لیبل ، آن را سرجای خودش نصب کنید.
              امیدوارم که مشکلتون کاملا برطرف بشه.
              این روش روی تمامیه فن های : CPU - Power - Case - VGA - Mainboard انجام شده و کاملا عملی میباشد.
              الان میشه بمن بگین اینو چجوری باز کنم؟؟؟ اینا پرسیه مرد حسابی چجوری باز نمیشه ک!

ویرایش توسط OMIDAM : https://i-phone.ir/forums/member/49595-omidam در ساعت 17-04-2013, 09:20 AM

نظر

صبر کنید ..
              X