اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

داغ شدن بیش از حد MacBook Pro در محیط ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• داغ شدن بیش از حد MacBook Pro در محیط ویندوز

سلام من مک بوک پرو ۱۳ corei7 دارم من وقتی با lion میام بالا از نظر گرم شدن هیچ مشکلی ندارم و دما عادی و تنها زمانی که یه کار سنگین بخوام انجام بدم دما میره بالا ولی مشکل اصلی من زمانی هست که با ویندوز میام بالا و نصبت به زمانی که با lion بالا هستم دما خیلی میره بالا طوری که بدنه کاملا داغ میشه در صورتی که اصلا هم کاری انجام نمیدم و سیستم اصلا زیر فشار و پردازش نیست که بخواد دمای cpu بره بالا و تازه این دما زمانی که تو همین حالت بخوام شارژر رو وصل کنم که شارژ هم بشه واقعا دیگه اینقدر بدنه داغ میشه که نمیشه به قسمتی شارژر وصل میشه دست زد دقیقا کنار دکمه esc
    میخوام ببینم دلیل این موضوع چیه ؟ واقعا سخت افزار با ویندوز مشکل داره ؟ نرم افزاری هم میشه معرفی کنید که تو ویندوز دمای دقیق رو اعلام کنه ؟ اینم بگم که ویندوز من 7 هست و از طریق bootcamp نصب کردم و همه درایورها هم نصبه .
    ممنوم از لطفتون اگه راهنمایی کنید .

برای من هم داغ میشه ولی نه در حد بیش از حد...
    فکر کنم برنامه ای داره خودش را run میکنه

نظر

نمیدونم واقعا دلیلش چیه ؟ خیلی تو مخه ولی .

نظر

نوشته اصلی توسط xpline20022 نمایش پست ها
        سلام من مک بوک پرو ۱۳ corei7 دارم من وقتی با lion میام بالا از نظر گرم شدن هیچ مشکلی ندارم و دما عادی و تنها زمانی که یه کار سنگین بخوام انجام بدم دما میره بالا ولی مشکل اصلی من زمانی هست که با ویندوز میام بالا و نصبت به زمانی که با lion بالا هستم دما خیلی میره بالا طوری که بدنه کاملا داغ میشه در صورتی که اصلا هم کاری انجام نمیدم و سیستم اصلا زیر فشار و پردازش نیست که بخواد دمای cpu بره بالا و تازه این دما زمانی که تو همین حالت بخوام شارژر رو وصل کنم که شارژ هم بشه واقعا دیگه اینقدر بدنه داغ میشه که نمیشه به قسمتی شارژر وصل میشه دست زد دقیقا کنار دکمه esc
        میخوام ببینم دلیل این موضوع چیه ؟ واقعا سخت افزار با ویندوز مشکل داره ؟ نرم افزاری هم میشه معرفی کنید که تو ویندوز دمای دقیق رو اعلام کنه ؟ اینم بگم که ویندوز من 7 هست و از طریق bootcamp نصب کردم و همه درایورها هم نصبه .
        ممنوم از لطفتون اگه راهنمایی کنید .
        اگر anti-virus داشته باشی،*بخصوص Kaspersky خیلی تاثیر داره!
        " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
        TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

يك توضيح تقريبا كاملي خواهم داد ، اميدوارم موثر باشه:
          علت دماي بالاي غير طبيعي لپتاپ بيشتر cpuها هستند، البته براي پراسس برنامه هاي سنگين اين طبيعي هستش!
          حالا مشكل شما ممكنه به دو علت باشه؛
          ١- يك برنامه سنگين هميشه در حالت اجرا باقي ميمونه، براي حلش يك task manager بگير و بر اساس ستون cpu اون رو sort كن، بيشترين درصد پراسس رو چك كن اگه برنامه اي بود با درصد بالا اون رو kill كن!
          ٢- همونطور كه ميدوني وظيفه نگهداري تهويه داخل لپ تاپ به عهده فن ميباشد ، اگه فن ايراد داشته باشه ، يعني نميتونه هواي گرم رو به بيرون منتقل كنه و انباشت هواي گرم به شدت دماي داخلي رو افزايش ميده!
          موفق باشيد

نظر

سلام
            منم همین مشکل رو با macbook pro 2015 دارم. به محض اینکه وارد ویندوز میشم شروع میشه به داغ شدن بیش از حد . که توو مک اصلا داغ نمیشه مگه اینکه برنامه سنگین باز کنم...

نظر

منم همین مشکلو دارم تو پرو، مصرف سی پی یو به 20 درصد میرسه داغ میشه در حد سوختن.
              ویرایش توسط abolo : https://i-phone.ir/forums/member/26341-abolo در ساعت 07-09-2015, 10:53 AM

نظر

سلام دوستان
                من هم همین مشکل رو داشتم و دارم . باید به خاطر داشته باشین محصولات mac بسیار باریک و فشرده تولید میشن . بهتره همیشه مراقب دمای لبتاب باشین با نرم افزار smcfancontrol که هم دما رو میبینید و هم میتونید سرعت فن ها رو کم یا زیاد کنید . مسئله بعد اینکه در هنگام کار با ویندوز چه bootcamp و چه vm بهتره از سیستم خنک کننده زیر لبتاب استفاده کنید . روی فرش و موکت لبتاب رو نزارین که تمام خاک اونها رو به داخل بکشه .

امیدوارم مفید بوده باشه

نظر

سلام مجدد
                  یه راهی که تازه پیدا کردم و خیلی رو دمای مک در استقاده از ویندوز با vm مشهود یود . برنامه vm رو run کنید ولی ویندوز رو اجرا نکنید . از قسمت seting نرم افزار vm برید به بخش display و اونچا تیک use full resolution for retina display رو بردارید و بعد از داخل ویندوز رزولوشن رو انتخاب کنید . بسیاد دما رو در حد نرمال پایین آورد با استفاده از فن زیر لبتاب در کار کرد نرم افزار visual studio.

نظر

صبر کنید ..
                  X