اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل با هارد مک بوک پرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط bahram112003 نمایش پست ها
    نوعش رو نمیتونم انتخاب کنم چون شرکت نقش باید تعویضش کنه و هر چی داشته باشه میندازه
    میلاد جان امتحان کردم.برنامه نصبی نیست.سی دی بوتیبل هست و با اون بوت کردم تست کرد اما هیچی پیدا نکرد و نوشت دستگاه بدون مشکل است.

نظر

دستگاه رو فرستادم نقش و بعد از بررسی گفتن گه هاردش باید عوض بشه اما دستگاه شما به دلیل اینکه ویندوز روش نصب کردید گارانتیش باطل شده.گفت یکی از مواردی که گارانتی رو باطل میکنه نصب ویندوز با بوت کمپ هست که خود اپل این قانون رو وضع کرده و گفته بوت کمپ رو به عنوان امکانی برای نصب ویندوز در اختیار کاربرانش میزاره اما این کار رو توصیه نمی کنه و هرکس این کار رو بکنه گارانتیش باطل میشه.تنها استفاده از پارالل هست که میتونید ویندوز نصب کنید و گارانتیتون باطل نمیشه.
      بعد شرکت نقش گفت مشتریانی که سال ۸۹-۹۰ از ما لپ تاپ خریدن گارانتیشون به این دلیل باطل نمیشه چون اون زمان ما اطلاع رسانی در این مورد نکرده بودیم و توی کارت گارانتیشون این مورد ذکر نشده.
      چون بنده هم جزو همون دسته بودم به منم گفتن گارانتیم باطل نشده .هاردم ۲۵۰ بود و به جاش یه هارد ۵۰۰ توشیبا گذاشتن و ۱۰۰ تومان سر گرفتن. فقط به سوال دارم از دوستانی که احیاناٌ از گارانتی نقش استفاده کردن یا اطلاعاتی دارن و اونم اینکه لپ تاپ من تا برج ۱۰ سال ۹۲ گارانتی داره ولی حالا که از گارانتی اومده دیگه زیرش لیبل نداره.منظورشون از این کار چیه؟یعنی گارانتیم باطل شده؟

نظر

سلم لپتاپ من مشكل S.M.A.R.T status :failing داره چجورى ميتونم اطلاعا تشو بردارم

نظر

نوشته اصلی توسط hdhesam نمایش پست ها
          سلم لپتاپ من مشكل S.M.A.R.T status :failing داره چجورى ميتونم اطلاعا تشو بردارم
          سلام مگه مکتون بالا میاد که بکاپ بگیرید؟

نظر

نه از طريقه disk utility وارد ميشم

نظر

نوشته اصلی توسط jahandideh نمایش پست ها
              سلام مگه مکتون بالا میاد که بکاپ بگیرید؟
              از طريق help online va safari ميتونم اطلاعاتو ببينم ولى نميتونم جابجاشون كنم

نظر

از طريق help online va safari ميتونم اطلاعاتو ببينم ولى نميتونم جابجاشون كنم
                یه راه داری فقط مدل مک بوکت و مشخصات هاردت رو بگو تا بهت بگم چی کار کنی.منم همین مشکل رو داشتم.

نظر

یه راه داری فقط مدل مک بوکت و مشخصات هاردت رو بگو تا بهت بگم چی کار کنی.منم همین مشکل رو داشتم.
                  مدلشو نمی دونم ولی ۵۰۰ هارد tunderboard داره ۲۰۱۱-۲۰۱۲

نظر

مدلشو نمی دونم ولی ۵۰۰ هارد tunderboard داره ۲۰۱۱-۲۰۱۲
                    از تب اصلی روی لوگوی اپل برید و about this mac را بزنید.(برای مشخصات مک)

نظر

طبق تجربه من تنها نسخه ای که وقتی مشکل
                      S.M.A.R.T status :
                      failing
                      بوجود میاد قابله نصبه 10.6.3 هست.البته این چیزی که میگم قانون نیست اما طبق بررسی و تست های مکرر، موقعی که همین مشکل رو داشتم تنها ورژن10.6.3 بود که تونستم نصب کنم و اطلاعاتم رو جابجا کنم. من از بین ورژنهای 10.6.3 10.6.5 10.6.6 10.6.8 10.7 10.7.2 10.7.4 10.8 10.8.2 10.8.4 همه رو امتحان کردم و فقط 10.6.3 قابل نصب بود.(مک بوک من مدل 374 بود)انشاءالله مشکلتون حل بشه.

نظر

طبق تجربه من تنها نسخه ای که وقتی مشکل
                        S.M.A.R.T status :
                        failing
                        بوجود میاد قابله نصبه 10.6.3 هست.البته این چیزی که میگم قانون نیست اما طبق بررسی و تست های مکرر، موقعی که همین مشکل رو داشتم تنها ورژن10.6.3 بود که تونستم نصب کنم و اطلاعاتم رو جابجا کنم. من از بین ورژنهای 10.6.3 10.6.5 10.6.6 10.6.8 10.7 10.7.2 10.7.4 10.8 10.8.2 10.8.4 همه رو امتحان کردم و فقط 10.6.3 قابل نصب بود.(مک بوک من مدل 374 بود)انشاءالله مشکلتون حل بشه.
                        شما با ديسكي كه تو خوده جعبه بود،اين كارو كرديد ؟

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
                          شما با ديسكي كه تو خوده جعبه بود،اين كارو كرديد ؟
                          نه
                          تو جعبه 10.6.6 بود که جواب نداد.یه راه دیگه هم اینه که اگه از قبل ویندوز رو با بوت کمپ هم روی دستگاه مشکل دار داشته باشید میتونید بصورت مستقیم دستگاه را با بوت ویندوز بالا بیارید و ویندوز رو هم روش نصب کنید و اطلاعاتتون رو از روی درایو اصلی مک بردارید.

نظر

نه
                            تو جعبه 10.6.6 بود که جواب نداد.یه راه دیگه هم اینه که اگه از قبل ویندوز رو با بوت کمپ هم روی دستگاه مشکل دار داشته باشید میتونید بصورت مستقیم دستگاه را با بوت ویندوز بالا بیارید و ویندوز رو هم روش نصب کنید و اطلاعاتتون رو از روی درایو اصلی مک بردارید.
                            Ubuntu رو try كردم بالا اومد ولي ميگه اجازه نداري انتقال بدي

نظر

Ubuntu رو try كردم بالا اومد ولي ميگه اجازه نداري انتقال بدي
                              متوجه نشدم. اوبونتو کجا بود؟ مدل دستگاهت رو که نگفتی! لااقل کامل توضیح بده
                              یه هارد اکسترنال پیدا کن اطلاعات مورد نیازت رو بریز روش. وقتی بالا اومده میتونی اطلاعاتت رو رو اکسترنال هارد یا فلش دیسک منتقل کنی .

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

نظر

سلام خدمت همه دوستان گرامی
                                بنده یه مک بوک مدل md101 دارم. چند روز پیش داشتم فیلم میدیدم که یهو دستگاه هنگ کرد. منم سیستم رو با دکمه پاور خاموش کردم. بعد از اینکه روشنش کردم دیگه لوگوی اپل نیومد و بعد از چند ثانیه یه پوشه با یه علامت سوال روش اومد.
                                البته سیستم به برق هم وصل نبود.
                                خودم مک بوک رو بازش کردم متوجه شدم اصلا هارد کار نمیکنه و واسه اطمینان از اینکه کابل مشکل نداشته باشه یه هارد از لپ تاپ لنوو یی که داشتم و مارک wd بود و ۲۵۰ گیگ با هارد توشبای ۵۰۰ گیگ خود سیستم عوض کردم.
                                اون هارد روشن شد و صدای چرخیدن دیسکش کاملا میومد . در دستگاهو بستم تا بیام سیستم عامل نصب کنم ولی متوجه شدم که در دیسک یوتیلیتی اصلا اون هارده رو نمیشناسه. بالاجبار os رو روی هارد اکسترنال نصب کردم بعد از نصب هم باز اون هارده رو نشناخت . مجدد هارد خودشو انداختم روش بازم کار نکرد و نچرخید.
                                حالا سوال من اینه که با همه این داستانا که احتمالا هارد خود سیستم سوخته و اینکه هارد سالم رو نمیشناسه الان اگه بخوام هارد جدید بخرم باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟ هارد خاصی باید بگیرم ؟؟
                                دلیل خاصی داره که هارد سالم رو نمیشناسه؟؟؟
                                مجدد میگم در تمام این مراحل دستگاه به برق وصل نبوده
                                سعی کردم کامل توضیح بدم مشکلمو خواهش میکنم راهنمایی کنید...

نظر

صبر کنید ..
                                X