اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

راهنمایی از دوستانی که تجربه بالایی در عکاسی دارن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• راهنمایی از دوستانی که تجربه بالایی در عکاسی دارن

راهنمایی از دوستانی که تجربه بالایی در عکاسی دارن ، در رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن میخوام دوربین عکاسی بگیرم نظر شما چی هستش ، خودم sony nex 5R رو پسندیدم

سوال شما به بخش سوالات قبل از خرید منتقل شد.

من تجربه آنجنانی ندارم، اما حدود ۷ ماه هست که دوربین Nikon D5100 رو گرفتم، فکر کنم در این رده ای که شما گفتید، بهترین باشه. البته از نظر قیمت اون تو ایران اطلاعی ندارم، اما فکر کنم ارزون تر از ۲ تومان باشه.

نظر

نوشته اصلی توسط wolfgorg نمایش پست ها
      راهنمایی از دوستانی که تجربه بالایی در عکاسی دارن ، در رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن میخوام دوربین عکاسی بگیرم نظر شما چی هستش ، خودم sony nex 5R رو پسندیدم
      با توجه به بودجه شما
      Canon power shot GX1
      بهترين است!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk 2

نظر

نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
        با توجه به بودجه شما
        Canon power shot GX1
        بهترين است!

نه کانن عکسای ماکروش به درد نمیخوره
        میشه ابن مدلی که خودم انتخاب کردمو ببینین ؟
        و به نظر خودتون تو رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن انتخاب هامو بگین

نظر

من به جاي شما باشم يكم صبر ميكنم پولم رو بيشتر ميكنم ، canon 60 D ميخرم ، البته با اين قيمت ها dslr ضعيف تر هم هست
          به pixel.ir مراجعه كنيد

نظر

نه کانن عکسای ماکروش به درد نمیخوره
            میشه ابن مدلی که خودم انتخاب کردمو ببینین ؟
            و به نظر خودتون تو رنج قیمت 1.5 تا 2 تومن انتخاب هامو بگین
            بنده خودم به کانن فقط اعتقاد دارم، تو فروشگاه اپل هم فروشی میره!!
            مدلی که دادم کامپکت بود ، میتونی از سری DSLR تو رنج قیمت خودت انتخاب کنی ا پایین، روی اینها نمیشه حرف زد:
            EOS 1100D
            D5100
            EOS 600D این فوق العاده است، مشخصات فنی اش:
            Canon EOS 600D - Digital Interchangeable Lens Cameras - Canon UK

نظر

دوست من
              راستش من چند سالی است که برای دل خودم عکاسی می کنم از دوربین های مختلفی استفاده کردم از مدل یاشیکا 100 تا نیکونی که یک سالی هست دارمش !

ابتدا در مورد انتخاب شما
              در مورد مارکها صحبتی نمی کنم چرا که شما و همه دوستان اگر با چند مدل دوربین کار کرده باشید در این زمان متوجه خواهید شد که تفاوت چندان فاحشی در بین مارک ها نیست سونی سری آلفا دوربین های خوبی داره اما هدف صحبت این است که با بودجه محدود که داریم چه انتخابی بهترین کیفیت و امکانات را به ما ارائه میدهد !

دوربینی که انتخاب کردید از سری دوربین های بدون آینه است و لنز آن 18-55 است که باید بگویم یه لنز همه کاره با امکانات کم که می توان آن را مثل یه دوربین ساده استفاده کرد نه ماکرو خوبی خواهد داشت و نه تله خوب که طبیعتا هم همین طور باید باشه چرا که شما برای نیاز خود ملزم به خرید لنز خواهید بود که از آنجا که این مدل بدون آینه است لنز آن با لنز دیگر دوربین های اس ال آر فرق می کند اکنون در بازار دو لنز برای آن وجود دارد یکی اگر اشتباه نکنم 10یا20 که با ضریب فاصله کانونی که دوربین داره شبیه لنز 85 میلیمتر میشه ویکی هم لنزی که عدید 100 یا 110 را داشت که شبیه تله حدود 250 میل عمل میکرد اما بهای هر کدام از این لنز ها بالای 1 میلیون است !!!! از طرف دیگر فقط همین دو لنز برایش وجود دارد !!!! در کل سونی لنز کمی داره نسبت به کنون و یا نیکون و شرکت هایی چون سامیانگ و سیگما هم بیشتر لنز با مانت این دو شرکت تولید می کنند !!! و مورد دیگر اینجا ایران است جایی که برای گرفتن یه فیل تر یوی ساده اورجینال گاهی گیر نمی آید دیگر لنز بدون آینه یا حتی لنز معمولی سونی پیشکش !!!!!
              من با دوربین که انتخاب کردید موافق نیستم از نزدیک با این دوربین هم عکاسی کردم باید بگویم که مشخصاتی که در روی کاغذ این دوربین داره اصلا شباهتی با عکسی که می گیره نداره شاتر آن هم اکتریکی است که اون لذت قدیمی و صدای دلنشین شاتر با کلیپ صدای چیریک تغویض شده باز عذر خواهی می کنم اما این مدل قیمتی بالا و مانند اسباب بازی برای آدمهایی با سن 20 تا 25 است جنبه دوربین عکاسی ندارد ! و البته در سایت خود سونی دوربین را در رده حرفه ای قرار نداده است که گویا این مطلب خواهد بود !
              و همینطور سایت های ریویو دوربین مثل dpreview.com

دوربین های DSLR :

بریم سراغ چند مدل پیشنهادی که بهتره برید از نزدیک ببینید در دست بگیرید و خوش دستی آن را امتحان کنید چرا که دست هر عکاس با عکاس دیگر فرق می کند ممکن است در دست من دی 90 نیکون خوشدست و مدل 7 دی کنون دلنشین نباشد ! (تجربه شخصی)
              مدلی که دوستمون در بالا معرفی کردند عالیست D5100 اما قیمتش الان 2100 و یا اگر شانس بیاورید 2 میلیون است که با لنز 18-55 کیت خواهد بود ! سنسور آن سنسور D7000 است و عملکرد خوبی هم داشته و ضبط ویدیو اچ دی هم داره (البته اگر ویدئو برایتان مهم باشه) من که موافق فیلم برداری با دوربین های این مدل و حدود نیستم ضرری که به دوربین می رسد به ماند فیلم آن هم چنگی به دل نمی زند !

اما من متوجه نشدم که بودجه کلی شما 1.5 تا 2 است یا خیر اگر بله این دوربین را نخرید ! چرا که بعد از آن شما بودجه ای ندارید مطمین باشید دورینی شبیه این سری دوربین ها حداقل یه لنز walking و کیف و مموری کارت و فیل تر و البته سه پایه حالا من میگم 50 درصد شاید شما ترجیه دهید برای شروع روی دست عکاسی کنید !
              اگر بخواهیم مارک خویی نگیرید و سه پایه را هم فاکتور بگیریم لنز واکینگ را هم بیخیال شویم شما حداقل 200 هزار تومان باید هزینه این خورده کار ها کنید پس 2.300 حدودا براتون آب می خوره که از بودجیه شما خارج است

لنز واکینگ : لنر همه کاره که شما بزاری روی دوربین هم زوم خوبی بده هم واید خوبی که بشه در طبیعت پرتره و ... استفاده کرد و دیگر لازم به تعویض مداوم لنز نباشیم اکثر عکاس ها لنز های با فاصله 18-105 یا 18-135 را لنز واکینگ می دونن البته لنز 24-85 هم عالیه اما نه روی بدنه کراپ دار بلکه روی فول فریم مثل بدنه معروف 5D mark II or III یا نیکون D700 or 800

خوب اگر لنز و واکینگ را به بالا اظافه کنیم قیمتش بالای 1 میلیون افزایش خواهد داشت که قطعا به رقمی که اشاره کردید نمی خوره ! سه پایه را هنوز بیخیال
              راستی لنز واکینگ جون قیمتش بالای یک میلیون میشه با این وظع اقتصادی متاسفانه می توانید از 18-55 هم استفاده کنید اما یادتون باشه که زومی ندارد والبته 18-105 هم زومی که فکر می کنید مثلا موبایلتون یا دوربین کامپکت که دستتون یا دوستتون داشته و 10ایکس زوم ابتیکال داشته را ندارند اینجا حرفمون را به فوکال لینت تغییر میدم که بهتره چون اصلا مبنای 10 ایکس و 5 ایکس معیاری بازرگانی برای جلب مشتریست !

پس با این وجود لنز 18-55 را میگیریم لنز همه کاره که واقعا هم می توان باهاش عکس های خوبی گرفت کمی در گوگل سرچ کنید می بینید که چه عکس هایی با این لنز گرفته اند و بودجه خود را وقتی جمع کردید یه لنز خوب تله و یا واید بر اساس علاقه خرید کنید !

جمع بندی نیکون D5100 با لوازم اجباری مثل فیل تر یوبی و کیف و مموری کارت قیمت حدودا 2300 =====> پیشنهاد نمی شود !

دوربین بعدی نیکون D3100 است که با لنز کیت 18-55 قیمتی برابر 1.600 دارا است بهتون پیشنهاد می کنم چرا که می توانید با بودجه ای که در اختیار دارید حداقل خوب عکاسی کنید کیف خوب داشته باشید و حتی می تونید یک لنز ثابت برای مثال 50 میلیمتری با دیاف 1.8 هم بخرید که قیمتش الان تو بازار حدود 550 تا 600 هزار تومان است !

دوربین با لوازم ضروری کیف و فیل تر و مموری کارت قیمت حدودا 1800 تا 1900 =======> پیشنهاد میشود !

************************************************** *************************

دیگر باید اینجا پرونده نیکون را ببندیم بریم سراغ کنون :

مدلی که توی کنون پیشنهاد می کنم که رقابت با نیکون 5100 بکنه مدل 600D است که قیمتش حدود 2.200 است که با لوازم ضروری کیف و مموری و فیل تر یوبی برابر با حدود قیمت 2.400 میشه =====> پیشنهاد نمی کنم !

مدل 1100D که با این مدل خودم یک روز عکاسی کردم هر چند با چیزهایی که خودم از دوربین خودم دیده بودم بسیار تفاوت داشت اما برای یه دوربین برای شروع عکاسی حرفه ای پیشنهاد می کنم و می تونه شما را تا حداقل 4 یا 5 سال سرگرم کنه مدل 1100D است

این مدل کیفیت خوبی داره مدل ارتقا یافته مدل 1000D قدیم است و کمی ضعیف تر از 550 دی این مدل کیفیت خوب و قیمت خوبی داره که با لنز کیت 18-55 برابر با حدود 1.600 هزار تومان است

این مدل با لوازم ضروری برابر به قیمتی حدود 1.800 تومان خواهد رسید =====> پیشنهاد می شود !

دیگر مدلی در ضمینه دوربین های ی در رده DSLR نداریم با این بودجه و متاسفانه با این روند اقتصادی !!!

اما همینطور که در بالا گفتم همه این مدل ها لنز خاصی که جلب توجه کند ندارند و البته لنز ثابت 50 میلی متر هم که گفتم شای بدرد شما با داشتن 18-55 نخورد چرا که عکاسان حرفه ای متواند از دیاف 1.8 استفاده کنه تا یه مبتدی خلاصه بگویم 600 هزار تومان بودجه صرف لنزی که از نظر فوکال لینت فرق چندانی با 18-55 نمی کند ! پس لا اقل برای یک سال به شما پبشنهاد خرید این لنز را نمی دهم که ضمینه عکاسی خودتون را مشخص کنید که چه لنزی برایتان بیشترین کارامدی را خواهد داشت !
              با این تفاسیر شما دوربینی دارید با لنز 18-55 (لنز خوبیه برای عکاسی در ابتدا) که می تونید در آینده با بودجه لنز و یا وسایلی را برایش بخرید !

دوربین های کمپکت ( قادر به تعویض لنز نخواهید بود ) :

من نظرم برای شما این گونه دوربین هاست اما در رده پیشرفته آن نه مبتدی برای مثال دوربین کنون سری Canon PowerShot G را پیشنهاد می کنم

مدل Canon PowerShot G12 بدون اغراق می تونم بگویم که این دوربین یک شاهکار در ضمینه دوربین های کمپکت است کیفیت بینظیر با قابلیت های manual از جمله نور سنجی سرعت شاتر و حساسیت و کاملا شبیه به دوربین های DSLR

این مدل قیمت حدود 1.500 است که با یه کیف عالی به حدود 1.600 میرسه که می توانید سه پایه هم خریداری کنید (سه پایه به نظر من یک از لازم ترین وسایل است دوست من عکاسی روی دست حرفه ای نیست حرفه ای ترین عکاس ها روی سه پایه عکس های خلق می کنند که جاودانه می ماند الاالخصوص اگر شما علاقه مند به عکاسی در شب باشید حتما نیازمند به یه سه پایه هستید )

نمونه عکس های این مدل Canon PowerShot G12 را می تناید جستجو کنید و بهتر به حرف های من پی می برید =====> پیشنهاد ویژه برای شما
              سنسور 1 اینچی بزرگ آن به علاوه پردازنده DIGIC4 که در دوربین های 7D کنون هم استفاده شده است

این مدل Canon PowerShot G1X هم که جدیدا وارد بازار شده هم عالیست قیمتی حدود 2.100 داره (با گارانتی مختلف بالا و یا پایین کمی اختلاف دارد) و

البته با مموری کارت و کیف کمی بالا تر اما سنسوری بزرگ این دوربین یک شاهکار به تمام معناست ===> کمی گران است اما پیشنهاد می کنم ویژه

می توانم بگویم سنسور بزرگ 1.5 اینچ پردازنده تصویر DIGIC5 فکر نمی کنم گفتن لازم باشه بروید ببینید !

مدل بعدی به سراغ دوربین های فوجی میرویم مارک قدیمی اما امکانات و رنج قیمت عالی

مدل FUJIFILM X10 قیمتی حدود 1.900 تومان را داراست که با کیف و مموری به حدود 2 میلیون میشه سنسور بزرگ آن قابلیت های دستی خوبی داره که می توانم این را هم ====> پیشنهاد می کنم !

مدل FUJIFILM FinePix HS30 EXR قیمتی حدود 1.400 داره که با لوازم مموری و کیف برابر با 1.500 می شه و اندک بودجه برای خودتان باقی خواهد ماند این دوربین یک شاهکار بینظیر است سنسور 1 اینچی آن و همیطور قابلیت های دستی آن که کاملا این مدل را شبیه مدل DSLR کرده است با تفاوت این که شما به لنز دیگری نیاز ندارید چرا که زوم 30 ایکس اپتیکالی و سرعت شاتر 1/4000 آن شما را بی نیاز می کند.

این مدل یک مدل کاملا رقابتی با مدل سری G کانن می باشد =======> پیشنهاد ویژه می کنم

مدل FUJIFILM FinePix SL300 با حدود قیمتی برابر با 800 هزار تومان مدلی با قابلیت های همچون دوربین خانگی که در رده عکاسی آماتور پیشرفته قرار خواهد گرفت 30 ایکس اپتیکال اما
              به کیفت قبلی نمیرسد برای مثال ماکزیمم شاتر آن 1/2000 است و کمی کاستی دیگر این مدل با مموری و کیف حدودا قیمتی برابر با 1 میلیون را پیدا خواهد کرد====> پیشنهاد می کنم اگر بودجه کاملا محدودی دارید

نکته : من بحث تجاری مگاپیکسل را در نوشتم باز نکردم چرا که متاسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند که هر چه مگاپیکسل بالاتر باشه دوربین هم بهتر و یا به اصطلاح خفن تر است همین بحث در دوربین موبایل هم وجود دارد هنوز فراموش نکردم که وقتی موبایل خودم رو عوض می کردم و دوستانم ازم می پرسیدند دوربینش چند مگاپیکسلیست ؟ مثل 5 واییییی خدااااااا متاسفانه این برداشت غلط است مقیاس مگاپیکسل بر سنسور مهم است که در هیچ سایت تجاری سخنی از آن یاد نمیشود
              بهتر بگویم همه این مدل ها به خصوص مدل های ویژه مگاپیکسلی برابر با 14 یا 12 یا 10 دارند و همه عالی هستند

نکته دوم : ممکن است دوستی بیاید و بگوید نیکون مدل D800 دوربینیست با 40 مگاپیکسل و همه ازش تعریف می کنند بله کاملا درسته این دوربین عالیست هر چند در وقتی وارد بازار شد همه به مگاپیکسل بزرگ آن هم ایراد گرفتند خلاصه گویم مگاپیکسل تعداد پیکسل طول ضرب در عرض مگاپیکسل دوربین خواهد بود اگر شما لازم دارید عکسی در ابعاد 4 متر در 6 متر را چاپ کنید بله شما قطعا نیازمند و محتاج D800 خواهید بود اما اگر عکس هایتان از پشت شیشه مانیتور بیرون نمی آید و یا در صورت بیرون امدن در سایز قابل عکس چون 50 در 70 سانتی متر حداکثر چاب خواهند شد شما نیاز به مگاپیکسل 24 یا 36 یا 42 ندارید فکر می کنم 10 مگا یا 12 یا 14 یا ماکزیمم 16 عدد خوبی باشند !

تبصره : کسی را دیدم که دوربین 40 مگاپیکسلی داره و عکساشو چاپ هم نمی کنه بله یکی از دوستان من هم دورین D800E را خریدند دوربین واقعا عالی و بی رقیبیست اما ایشان عکاس حیات وحش است که قابلیت های های خاصی را استفاده می کند که مجبور بود آن دوربین را خریداری کند هنوز هم از کراپ کردن عکس ناراحت است !

سخن پایانی در چشم و هم چشمی ، بازی با اعداد مگاپیکسل بالا ، خودتان را گول نزنید و سرگرم نکنید و دوربینی بگیرید که عکس خوبی بگیره و امکانات خوبی داشته باشه که هر لحظه ازش استفاده کنید نه اعدادی که فقط روی کاغذ زیبا هستند !

مشخصات : من برای جلو گیری از طولانی شدن تاپیک صحبتی از مشخصات کلیدی دوربین ها نزدم اما ترتیب اولیت از بهترین ها و با برچسب های پیشنهاد ویژه ویا پیشنهاد می کنم گویا مطلب خواهد بود
              اگر به مشخصات دوربین ها نیاز دارید به سایت Pixel.ir و یا سایت doorbinshop.com و همینطور سایت های کارخانه و خواندن ریویو ها در سایت هایی چون dpreview.com عالی هستند.

غذر خواهی بابت طولانی شدن متن تاپیک از مدیران و دوستان

شاد و پیروز باشید
              ویرایش توسط pedram3000 : https://i-phone.ir/forums/member/3736-pedram3000 در ساعت 09-03-2013, 01:51 PM

نظر

من خودم حدود 4 سال پیش کانن 350d خریدم و هنوز هم ازش استفاده میکنم پیشنهاد من این مدل Canon EOS-1100D+lens 18-55 IS II

نظر

Olympus,Nikon , canon550d,canond10,canon60d
                  اينها دوربينهايي هستن كه داشتم،٢تاي آخر شو دارم،

60d
                  كانن پيشنهاد ميشه

iPhone5 using Tapatalk   

نظر

تو این رنج فقط nikon d 5100
                    People!There is no way in the middle...

نظر

دنبال کنون های سری 550 ، 600 ، 650 هم بری دینامیک رنج ضعیفتر از نیکون بدست میاری و لنز ضعیفتر از نظر کیفیت.شما اول نیتت رو بزار رو دی 5100 اگه بالاتر تونستی بدی دی 7000
                      People!There is no way in the middle...

نظر

نوشته اصلی توسط saeedm_99 نمایش پست ها
                        دنبال کنون های سری 550 ، 600 ، 650 هم بری دینامیک رنج ضعیفتر از نیکون بدست میاری و لنز ضعیفتر از نظر کیفیت.شما اول نیتت رو بزار رو دی 5100 اگه بالاتر تونستی بدی دی 7000
                        البته پیشنهاد شما عالیست اما فکر می کنم بودجه ایشون به دوربین هایی که دارید می گویید نمی خورد همانطور که می دونید وسایلی نیاز است برای دوربین و گر نه بعد از چند ماه باید بره زیر دست تعمیر کار برای تمیز کردن سنسور و یا عیب های که من خودم تجربه کردم برای مثال خاک و گرد و غبار رفتن توی لنز !!!

به همین دلیل کیف و فیل تر و مموری کارت برای گرفتن عکس نیاز اولیه است که اگر بخوام قیمت بدم یه کیف خیلی ارزان حدود 50 تومان (کیفیت نچندان خوب) مموری کم حجم رای مثال 4 گیگ 30 هزار تومان و یک فیل تر تقلبی بیخود 10 هزار توملن میشه 100 تومان که با قیمت ایشون بدنه D5100 با قیمت 2100 +100= 2.200 تومان که بالاتره تازه نه کیف خوبی دارند و نه فیل تر استانداردی (احتمال یه شیشه عادی) و نه حجم خوبی می تونن عکس بگیرند !!! { اگر بخوان وسایل خوب بخرن با حداقل قیمت در نظر بگیریم کیف 150 + فیل تر یوی یا پلاریزه هویا قیمتی حدود 120 تومان + یه مموری 8 گیگ 50 تومانی = 320 تومان ناقابل که هنوز چیزی هم نخریدند !!!!! + قیمت دوربین 2100+320=2.420 که 420 هزار تومان از بودجه ایشون بالا تر میره !!!
                        D7000 رو هم که بهتره چیزی نگوییم با لنز کیت خودش قیمتی برابر 4.300 هزار تومان داره که من رویش خیلی حرف دارم چون خودم خریدمشو فروختمش D90 خریدم با لنز کیت کمی هم سود کردم کیفیت D90 بهتره !

تجربه شخصی سنسوره D90 از نوع D300 , D300s نیکون مرحوم هستند که هم عملکرد نویزی خوبی دارن هم بقیه امکانات دی 7000 در ایزوی بالا عملکرد نویز آن بی اندازه شدت پیدا می کند به سایت ریویو بروید

البته جدیدا D7100 اومده که خیلی سر و صدا کرده و تمام عیب های مدل قبلی را گویا برطرف کرده
                        اگر هم D7000 بدنه هم بخواهند بخرند قیمتی برابر با 3.400 دارا است که باید یه لنز هم بخرند کمترین و ارزان ترین لنز 18-55 هم قیمتی برابر با 400 هزار تومان = 3.800 تومان که با بودجه ایشان رابطه ای ندارد (توجه روی دی 7000 لنز 18-55 آیا ترکیب خوبیست !!!! )

من خودم دوربین های نیکون را ترجیح میدم اما دوربین های نیکون هم گران تر هستند و هم لنز های گرانتری هم دارد که برای کسی که بودجه کافی ندارد کانن انتخاب بهتریست و البته کانن هم دوربین های خوبی هم دارد !!!
                        اما با بودجه ای که در تاپیک اعلام کردند به نظر من کامپکت هایی که معرفی کردم در صفحه اول بهترین انتخاب برای کسانی که می خواهند با این بودجه دوربین بخرند می باشد اگر چند سال پیش بود با این رقم دوربین های بهتری هم میشد خرید

در مورد کنون

550 دی دوربین خیلی خوبی است اما متاسفانه دیگه توی بازار نیست مگر دست دوم که اصلا خوب نیست با این بودجه دوربین کار کرده خرید اما 600 دی و 650 دی هر دو عالی حستند و از اتفاق 650 دی کاملا رقیمت نیکون D5100 است حتی در مواردی بهتر هم هست !
                        و طبیعتا مواردی هم نیکون بهتره اگر برای مثال ایشون فیلم برداری خیلی اهمیت داشته باشه براشون 650 دی اینجا حرف اول را میزنه !
                        اما اگر ضمینه حرفه ای عکاسی مدنظر باشه قطعا D5100 اما هیچ کدام از این دو مدل به بودجه ایشون نمیخوره من 600 دی را براشون زدم پیشنهاد نمی کنم چرا که قیمتشون از بودجه ایشون بالاتر است لوازم ضروری مموری کارت و کیف و... هم خودتون اضافه کنید !!!
                        650D را هم که بیخیال قیمت خود دوربین با لنز کیت 2.600 است لوازم ضروری کیف و مموری و ... را هم اظافه کنید از بودجه ایشون فاصله زیادی داره !
                        ویرایش توسط pedram3000 : https://i-phone.ir/forums/member/3736-pedram3000 در ساعت 09-03-2013, 04:32 PM

نظر

دوست عزيز، پدرام!
                          مطالب خوبي ارايه دادين ، اگه دوتا پستتون رو يك جمع بندي كنين به عنوان يك مقاله آموزشي به بخش بررسي هاي انجمن با مشورت سردبير منقل بشه،!
                          سپاس

نظر

واقعا ممنون ار زحمتی که کشیدین واقعا کامل بود و استفاده کردم .
                            به گفته های شما اینجا یه دی 3100 یافتم که قیمتش مناسبه با 12 ماه گارانتی 1500 میتونم بگیرم پس به نظر شما همین بهتره

نظر

نوشته اصلی توسط iconnection نمایش پست ها
                              دوست عزيز، پدرام!
                              مطالب خوبي ارايه دادين ، اگه دوتا پستتون رو يك جمع بندي كنين به عنوان يك مقاله آموزشي به بخش بررسي هاي انجمن با مشورت سردبير منقل بشه،!
                              سپاس

sent from my iphone 4s using tapatalk 2
                              حتما کمی با جزییات بیشتر ارائه می کنم اگر مورد قبول دوستان واقع شد باعث افتخار است

واقعا ممنون ار زحمتی که کشیدین واقعا کامل بود و استفاده کردم .
                              به گفته های شما اینجا یه دی 3100 یافتم که قیمتش مناسبه با 12 ماه گارانتی 1500 میتونم بگیرم پس به نظر شما همین بهتره
                              بله اگر می خواهید دوربین slr بخرید و در آینده هم می توانید لنز و دیگر متعقلات را اضافه کنید گزینه بسیار خوبی است از اتفاق دوربین خیلی خوبی هم هست ! اما قبل از خرید اگر می توانید به بازار بوید و در دستتون بگیرید که توی دستتون هم خوش دست باشه مطمئن اشید اگر خوش دستتون باشه عکس های خوبی هم می تونید بگیرید اما اگر مدام بخواهید باحاش سرو کله بزنید ناچار به فروش میشید مثلا من بدنه 7 دی کنون را نمی تونم دستم بگیرم کلید هاش و همه کارهاش برایم خوش دست نیست اما دی 90 نیکون عالی است

اگر هم تصمیم خرید لنز در آینده رو ندارید به سراغ کامپکت هایی که گفتم بروید مطمئن باشید انتخاب های خیلی خوبی هستن که نمی توان به راحتی رد کرد گاهی به خودم می گویم اگر بودجه اضافه ای داشتم حتما یه نسخه جی کنون می خریدم که نخواهم دوربینم را با لنز سنگین و سه پایه همیشه همراه خودم بکشم !

اگر این مدل نیکون دی 3100 را خریدید کیف خوب و همینطور بودجه ای برای سه پایه هم در نظر بگیرید عکاسی در شب و غروب لذت خاصی داره ! یه نقل قول کوچیک هم از آقای باب شیفر بکنم ایشون می گویند که سه پایه یه یار همیشه گی برای عکاس است پس فکر نکنید که هزینه براش بی فایده است !

نظر

صبر کنید ..
                              X