اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با سیستم عامل Ubuntu برای تبلت ها بیشتر آشنا شویم- نظر شما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• با سیستم عامل Ubuntu برای تبلت ها بیشتر آشنا شویم- نظر شما

در سالهای پایانی قرن نوزدهم٬ اتحادیه اروپا از پروژه جدیدی رونمایی کرد که تصویری از آینده بود. اتحادیه اروپا با پروژه OMI-NewsPAD اولین گام های خلق تبلت ها را برداشت٬ تبلت ها اگرچه در روزهای نخست برای عرضه عمومی در نظر نگرفته شده بودند در اوایل قرن جدید به صورت عمومی در دسترس مشتریان علاقه مند به داشتن آینده در دست هایشان قرار گرفت. نخستین تبلت ها که توسط مایکروسافت و با سیستم عامل ویندوز عرضه می شد و Microsoft Tablet PC نام داشت در نهایت نتوانست موقیتی به دست آورد٬ این تبلت گران و سنگین بودند و در کنار عمر باطری کم٬ کارایی مناسبی نداشتند. نخستین بار در سال ۲۰۱۰ اپل٬ برخلاف گذشتگان یک سیستم عامل مخصوص تبلت ها خلق کرد٬ این تصمیم اپل باعث عوض شدن راه همیشگی تبلت ها شد٬ در آن زمان استیو جابز پیرامون یک نسخه ویژه سیستم عامل برای تبلت ها گفت که ما (اپل) تبلت ها رو دوباره اختراع کردیم و بی شک باید گفت که ادعا استیو جابز در آن روز٬ اگرچه موافق های زیادی در روز اول پیدا نکرد اما با گذشت سه سال باید بگویم که ادعای مدیر عامل آن زمان اپل٬ بیراه نبوده است. از ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰ و تولد آیپد و نسخه سیستم عامل ios برای این دستگاه٬ سیستم عامل های گوناگونی برای تبلت ها معرفی شدند٬ از آندروید گرفته تا WebOS و ویندوز RT ٬ که همگی سیستم عامل هایی جدا از سیستم دسکتاپ ارائه می کردند. 19 فوریه 2013 ٬ روز برخاست آخرین قهرمان دنیای سیستم عامل های تبلت ها بود. در این روز نسخه سیستم عامل اوبونتو‏ که یک توزیع گنو/لینوکس است برای تبلت ها معرفی شد. شاید شنیدن نام لینوکس در دنیای تبلت ها ما را به یاد آندروید بیندازد که دارای هسته لینوکسی می باشد٬ اما باید گفت که آندروید هیچ وقت نتوانست در تبلت ها موفق باشد و شاید بهتر باشد از همین روز اول راه آندروید و اوبونتو‏ را در تبلت ها از هم جدا کنیم. اوبونتو‏ برای تبلت در نگاه اول کاملا متفاوت با دیگر سیستم عامل ها به نظر می رسد٬ باید گفت که اگر اوبونتو‏ دارای سیستم عرضه مناسبی باشد و این شرکت از همان روز های اول بتواند برنامه نویسان به این سیستم عامل جذب کند٬ احتمالا یکی از موفق ترین سیستم عامل ها در آینده تبلت ها خواهد شد. در مقاله پیش رو کمی بیشتر درباره این سیستم عامل نوپا و دوست داشتنی سخن خواهیم گفت.

مولتی تسکینگ واقعی (!)

شاید برای کاربران اتفاق جدیدی نباشد که هنگام معرفی یک سیستم عامل گفته شود که در این سیستم عامل با مولتی تسکینگ واقعی (!) مواجه خواهید شد. در هنگام معرفی ubuntu نیز چنین ادعایی مطرح شد که این سیستم عامل دارای مولتی تسکینگ واقعی می باشد. یکی از قابلیت های جالب اوبونتو‏ استفاده از چند اپلیکیشن همزمان٬ با نصف کردن صفحه نمایش است٬ اما اشتباه نکنید٬ این قابلیت فاصله زیادی با آنچه سامسونگ در گالاکسی نت ۱۰ ادعا می کند دارد٬ در گالاکسی نت و در کل آندروید٬ تنها می توان از اپلیکیشن های محدودی در حالت چند تصویری استفاده کرد٬ اما اوبونتو‏ در این کار دست کاربران را باز گذاشته است٬ استفاده از اسکایپ٬ مروگر اینترنت و هر اپلیکیشنی که وجود داشته باشد قابلیت قرار گیری در این حالت چند تصویری را دارد٬ این قابلیت تنها به بازکردن صفحات در کنار یکدیگر خلاصه نمی شود و می توان محتویات یک اپلیکیشن را به صفحه دیگر که همان یک اپلیکیشن دیگر هست کپی کرد.

پشتیبانی از چند یوزری

سیستم عامل اوبونتو‏ در همان ابتدای کار٬ گام بلندی برای نفوذ به مشاغل کاری و امنیتی برداشته است٬ در اوبونتو‏ می توان یوزر های متعددی را برای استفاده از تبلت به سیستم عامل معرفی کرد. در واقع پشتیبانی از یوزر های مختلف یکی از نکات قوت این سیستم عامل است که بدون شک فعلا برای کاربران ios و آندروید در حد یک آرزو است. اوبونتو‏ به کاربران اجازه می دهد که بر روی تبلت خود یوزر های زیادی بسازند و هنگام ورود به صفحه لوگین یورز خود را انتخاب کرده و در محیط شخصی خود وارد شوند. همچنین یوزر مهمان هم می شود در این سیستم عامل تعریف کرد٬ این یک قابلیت بسیار عالی برای محیط های کاری و امنیتی است. در کنار این قابلیت٬ همچنین حفاظ های امنیتی حافظه برای یوزر های مختلف نیز در اوبونتو‏ وجود دارد و براحتی می توان تمام یا بخشی از حافظه تبلت ها برای بعضی از یوزر ها بست.

گوشه های جادویی

اگر کاربر مک باشید٬ حتما با قابلیت Hot corners آشنایی دارید٬ اوبونتو‏ نسخه تبلت دارای قابلیتی به مانند Hot corners است٬ بدین صورت که چهار گوشه صفحه نمایش برای استفاده میانبر ها بین بخش های سیستم عامل فعال است. در واقع در دکمه سخت افزاری برای برگشت به Home screen در تبلت های مبتنی بر اوبونتو‏ وجود ندارد و هر زمان که نیاز بود می توان با استفاده از گوشه های جادویی این سیستم عامل به هر بخشی که می خواهید می روید. اجازه بدهید از این به بعد اسم این قابلیت را لبه های جادویی بگذاریم

همگام با شبکه های اجتماعی

واقعیت این هست که هر سیستم عامل٬ هرچقدر هم که امکانات زیادی داشته باشد٬ بدون دسترسی مستقیم به شبکه های اجتماعی محکوم با نابودیست. اوبونتو‏ در این مورد هم قدیمی محکم برداشته است٬ در این سیستم عامل هر چه بخواهید می توانید در شبکه های اجتماعی به نام به اشتراک بگذارید٬ علاوه بر شبکه های اجتماعی متداول٬ امکان به اشتراک گذاری نیز در شبکه Ubuntu One نیز فراهم شده است. Ubuntu One شبکه اجتماعی ای است که میلیون ها کاربر را بر روی آندروید٬ ویندوز یا مک دارد.

اپلیکیشن ها؟ پاشنه آشیل اوبونتو

اگر فاکتور پایداری سیستم عامل را در نظر نگیریم٬ تعداد اپلیکیشن ها و مهم تر از آن کیفیت اپلیکیشن ها و مناسب سازی شده با تبلت ها تقریبا مهمترین فاکتور یک سیستم عامل برای تبلت ها است. در حال حاضر آیپد با داشتن بیش از ۳۰۰ هزار اپلیکیشن بهینه سازی شده فقط برای تبلت ها برگ برنده ای در دست دارد که آندروید بعد از ۳ سال هنوز نتوانسته است در کیفیت اپلیکیشن های تبلت ها حتی به گرد پایه آیپد هم برسد و اما اوبونتو‏!
    اوبونتو‏ قدم اول را در این زمینه کمی متزلزل برداشته است که متاسفانه اگر وضعیت فعلی تغییر نکند٬ این سیستم عامل فوق العاده محکوم به فناست. در روز اول معرفی اوبونتو‏ اپلیکیشن های زیادی برای نصب بر روی اوبونتو‏ حاضر شده است اما اکثر این اپلیکیشن ها مانند فیس بوک٬ توییتر٬ گوگل مپ یا Spotify ٬ اپلیکیشن های تحت وب هستند. اگرچه هر یک از اینها آیکون های مخصوص خود را دارند اما در واقع اپلیکیشن های بومی نیستند و تنها تحت وب هستند٬ بنابراین نباید انتظار کیفیت بالایی از آنها داشته باشیم. البته برای اوبونتو‏ SDK هم برای ساخت اپلیکیشن های بومی ارائه شده است اما هیچ تضمینی نیست که تعداد و کیفیت اپلیکیشن هایش بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند سال به کیفیت کنونی آیپد برسد. در این مورد خاص باید بگوییم که کیفیت اپلیکیشن ها پاشته آشیل این سیستم عامل هست که می تواند مانند آندروید٬ آنرا به یک سیستم عامل شکست خورده مبتنی بر تبلت ها تبدیل شود.

Home screen! همانطور که باید از اوبونتو انتظار داشت!

همانطور که یک سیستم عامل لینوکسی انتظار داریم٬ هر نوع سفارشی کردن Home screen در آن امکان پذیر است. به طور پیشفرض٬ تمامی اطلاعات و اپلیکیشن های مهم از صد ها سورس آنلاین و خانگی در Home screen قرار دارند.

دسکتاپ را لمس کنید

سیستم عامل اوبونتو برای تبلت ها در واقع در دو نسخه مختلف با عطش سخت افزاری مختلف ارائه می شود. نسخه اول همان نسخه عادی برای تبلت ها با قدرت سخت افزاری متوسط است و نسخه دوم که به نام enterprise شناخته می شود٬ نسخه enterprise همانطور که انتظار دارید تمامی اپلیکیشن های نسخه دسکتاپ اوبونتو رو باز می کند و علاوه بر آن٬ میتوان به آن کیبورد و موس نیز وصل کرد. در نسخه enterprise نیز می توان بوسیله ماشین های مجازی٬ نرم افزار های ویندوزی هم اجرا کرد. در جدول زیر اطلاعات سخت افزاری این دو نسخه مشخص شده است.

با هم مروری هر چند کوتاه به سیستم عامل فوق العاده اوبونتو برای تبلت ها داشتیم٬ این سیستم عامل نقاط مثبت بسیاری دارد و تنها یک ضعف مهم و آن هم وضعیت نرم افزار هایش است. باید صبر کرد و به نظاره آینده نشست تا وضعیت این سیستم عامل را در جنگ تبلت ها ببینیم .

در پایان کار٬ یک ویدیو شش دقیقه ای از معرفی این سیستم عامل با کیفیت HD از روی سرور انجمن تخخصی آیفون٬ برای دانلود آماده است. می توانید برای آشنایی بهتر با این سیستم عامل٬ آنرا از اینجا دانلود کنید.
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

من پست شما رو کامل نخوندم .اما تجربه ای که از اوبونتو دارم این هست که اصلا پایدار نیست.باگ فراوان داره.کارایی بسیاری از برنامه ها مطلوب نیست.از منابع سخت افزاری بیش از حد استفاده میکنه و من روی لپتاپ که نصب میکنم شارژ کمتر از ویندوز نگه میداره و لپتاپ به شدت داغ میشه اما ویندوز اصلا داغ نمیکنه
    ویرایش توسط amir2014 : https://i-phone.ir/forums/member/115161-amir2014 در ساعت 22-02-2013, 08:25 PM

نظر

شدیدا از اومدن اوبونتو برای تبلت ها حمایت میشه :d
      من الان هم روی لپ تاپم در 80 درصد مواقع از اوبونتو استفاده میکنم واقعا سیستم عامل سبک و روانی هست، البته مشکلات خودشم داره ولی برای تبلت ها میتونه عالی باشه تا جایی که به نظرم اگه شرکت ها حمایت بکنن مطمئنا آندروید رو میتونه از رده خارج بکنه.

نظر

از اوبونتو روی کامپیوتر اصلا خوشم نمیاد، سیستم عامل موبایلیش هم زیاد جالب نیست ولی از نسخه ی تبلت خیلی خوشم اومده، اگر اپ استوری مثل اپل داشته باشه حتما می گیرم!
        قابلیت مولتی تسکینگ رو فکر کنم اپل روی ios 7 پیاده کنه!
        راستی توی فیلمش میگه که میشه موس و کیبرد وصل کرد و همه ی برنامه های اوبونتو و ویندوز رو اجرا کرد! اینم خیلی خوبه!

- - - - - - - - - -

از اوبونتو روی کامپیوتر اصلا خوشم نمیاد، سیستم عامل موبایلیش هم زیاد جالب نیست ولی از نسخه ی تبلت خیلی خوشم اومده، اگر اپ استوری مثل اپل داشته باشه حتما می گیرم!
        قابلیت مولتی تسکینگ رو فکر کنم اپل روی ios 7 پیاده کنه!
        راستی توی فیلمش میگه که میشه موس و کیبرد وصل کرد و همه ی برنامه های اوبونتو و ویندوز رو اجرا کرد! اینم خیلی خوبه!

نظر

اتفاق خوبی است!!
          اوبونتو یکی محبوبترین سیستم عاملهای متن باز (Open Source) هست ، حدود ۲۰ میلیون نفر از ان استفاده میکنند ، بسیار کاربرپسند ، ساده و نیاز به پیچیدگی سخت افزار زیادی ندارد ، چنانچه به صورت گسترده وارد تجهیزات همراه گردد ، به نظر من با توجه به سادگی و زیبایی و محیط بسیار اماده ای برای توسعه بسیار خوشایند خواهد بود!!
          دوستانی که با این سیستم عامل دسکتاپ مشکل دارند ، باید دلیلش رو جای دیگه پیدا کنند!!!

نظر

نوشته اصلی توسط hamed_1989 نمایش پست ها
            شدیدا از اومدن اوبونتو برای تبلت ها حمایت میشه :d
            من الان هم روی لپ تاپم در 80 درصد مواقع از اوبونتو استفاده میکنم واقعا سیستم عامل سبک و روانی هست، البته مشکلات خودشم داره ولی برای تبلت ها میتونه عالی باشه تا جایی که به نظرم اگه شرکت ها حمایت بکنن مطمئنا آندروید رو میتونه از رده خارج بکنه.
            شما اندروید پورت شده رو از اینجا بگیر رو لپتاپت نصب کن ببین اندروید سبکتره یا اوبونتو!!
            Download - Android-x86 - Porting Android to x86
            اوبونتو رو من چندین سال دارم ازش استفاده میکنم تو فروم انجمنهای فارسی اوبونتو - فهرست هم چندساله عضوم.اوبونتو درحد ویندوز ایکس پی کارایی نداره.الکی هم 6 ماه یکبار آپدیت میده فقط باگ هاش بیشتر میشه.از لحاظ سبک و روان بودن اوبونتو به گرد پای اندروید نمیرسه.

نظر

نوشته اصلی توسط amir2014 نمایش پست ها
              من پست شما رو کامل نخوندم .اما تجربه ای که از اوبونتو دارم این هست که اصلا پایدار نیست.باگ فراوان داره.کارایی بسیاری از برنامه ها مطلوب نیست.از منابع سخت افزاری بیش از حد استفاده میکنه و من روی لپتاپ که نصب میکنم شارژ کمتر از ویندوز نگه میداره و لپتاپ به شدت داغ میشه اما ویندوز اصلا داغ نمیکنه
              اوبونتو پایدار نیست؟
              باگ!!!
              بله نرم افزارهاش کارایی و کیفیت لازم رو ندارن اما این به دلیل مشکلات خود سیستم عامل نیست به توسعه دهنده ها برمیگرده و سرمایه گذاری که در این بخش نشده تا الان
              در مورد استفاده کردن از منابع هم دقیقا شما حرفی رو میزنین که نقض شهرت لینوکس هست که با سیستم های خیلی ضعیف هم راه اندازی میشه

مسئله نرم افزار به هسته برنمیگرده اتفاقا در این زمینه بسیار قوی هست یه نگاهی به پروژه اندروید و کروم(برگرفته از کرومیوم) بندازین تا ببینید چه پتانسیل عظیمی دارن
              در واقع الان گوگل خودش رو به نا حق سردمدار اوپن سورس کرده تنها کاری هم که میکنه سواستفاده از هسته لینوکس برای پیشبرد مقاصد و کسب و کار خودش هست
              این سیستم عامل پسر واقعی لینوکس هست که شاید بتونه ورق رو برگردونه
              اگر چه قبول دارم در زمینه توسعه دهنده ها و نرم افزار چه تعداد و چه کمیت بسیار ضعیف هست اما فراموش نکنید این سیستم عامل کار سال ها تلاش کانونیکال و یه جامعه س
              یادمه وقتی کانونیکال گنوم رو رها کرد و رو یونیتی شروع به کار کرد خیلی ها این عمل رو یک اشتباه می دونستن
              اما ثمره اون تغییر الان به بار نشسته
              سال ها رو یونیتی کار کردن چون قرار بود اوبونتو و رابط کاربری اون یه روزی برای تبلت ها . فون ها و لپ تاپ های لمسی استفاده بشه
              اگرچه به رقابت خیلی سختی وارد شده به خصوص با وجود گوگل که اصولا وقتی تو یه زمینه ای وارد میشه با قدرت تبلیغاتی و هماهنگ کردن با کل سرویس هاش کل میدان رو به زمین سوخته تبدیل میکنه
              و البته ویندوز مایکروسافت و ios اپل
              اما این سیستم عامل ارزشمنده
              من نمیتونم با قطعیت بگم موفق میشه اما من یکی از مشتری های اون هستم
              ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 22-02-2013, 09:08 PM

نظر

شما اندروید پورت شده رو از اینجا بگیر رو لپتاپت نصب کن ببین اندروید سبکتره یا اوبونتو!!
                Download - Android-x86 - Porting Android to x86
                اوبونتو رو من چندین سال دارم ازش استفاده میکنم تو فروم انجمنهای فارسی اوبونتو - فهرست هم چندساله عضوم.اوبونتو درحد ویندوز ایکس پی کارایی نداره.الکی هم 6 ماه یکبار آپدیت میده فقط باگ هاش بیشتر میشه.از لحاظ سبک و روان بودن اوبونتو به گرد پای اندروید نمیرسه.
                اگر منظورتون مقایسه اندروید با نسخه دسکتاپ اوبونتو هست که این مقایسه اصلا درست نیست مثل اینه من بگم ویندوز فون سریع تر از مک بوت میشه(راجع به پورت اندروید صحبت کردین اینطوری متوجه شدم)
                اگر هم اوبونتو فون رو میگید که هنوز در ابتدای راه هست
                شما اندروید های ورژن 1 به پایین رو یه نگاهی بنداز متوجه میشی
                درسته کارایی نداره اما همون طور که گفتم به توسعه دهنده ها برمیگرده
                بخصوص توسعه دهنده های بزرگ
                مثل مایکروسافت ادوبی ....
                الکی آپدیت نمیشه دوست عزیز حاصل زحمت هزاران نفره که خیلی هاشون بدون چشم داشت مالی کار میکنن
                لینوکس فقط برای پول به جیب زدن نیست بیشتر یه نوع تفکره

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                  اوبونتو پایدار نیست؟
                  باگ!!!
                  بله نرم افزارهاش کارایی و کیفیت لازم رو ندارن اما این به دلیل مشکلات خود سیستم عامل نیست به توسعه دهنده ها برمیگرده و سرمایه گذاری که در این بخش نشده تا الان
                  در مورد استفاده کردن از منابع هم دقیقا شما حرفی رو میزنین که نقض شهرت لینوکس هست که با سیستم های خیلی ضعیف هم راه اندازی میشه

مسئله نرم افزار به هسته برنمیگرده اتفاقا در این زمینه بسیار قوی هست یه نگاهی به پروژه اندروید و کروم(برگرفته از کرومیوم) بندازین تا ببینید چه پتانسیل عظیمی دارن
                  در واقع الان گوگل خودش رو به نا حق سردمدار اوپن سورس کرده تنها کاری هم که میکنه سواستفاده از هسته لینوکس برای پیشبرد مقاصد و کسب و کار خودش هست
                  این سیستم عامل پسر واقعی لینوکس هست که شاید بتونه ورق رو برگردونه
                  اگر چه قبول دارم در زمینه توسعه دهنده ها و نرم افزار چه تعداد و چه کمیت بسیار ضعیف هست اما فراموش نکنید این سیستم عامل کار سال ها تلاش کانونیکال و یه جامعه س
                  یادمه وقتی کانونیکال گنوم رو رها کرد و رو یونیتی شروع به کار کرد خیلی ها این عمل رو یک اشتباه می دونستن
                  اما ثمره اون تغییر الان به بار نشسته
                  سال ها رو یونیتی کار کردن چون قرار بود اوبونتو و رابط کاربری اون یه روزی برای تبلت ها . فون ها و لپ تاپ های لمسی استفاده بشه
                  اگرچه به رقابت خیلی سختی وارد شده به خصوص با وجود گوگل که اصولا وقتی تو یه زمینه ای وارد میشه با قدرت تبلیغاتی و هماهنگ کردن با کل سرویس هاش کل میدان رو به زمین سوخته تبدیل میکنه
                  و البته ویندوز مایکروسافت و ios اپل
                  اما این سیستم عامل ارزشمنده
                  من نمیتونم با قطعیت بگم موفق میشه اما من یکی از مشتری های اون هستم
                  به نظر شما سیستم عامل بدون نرم افزارهای جانبی به چه دردی میخوره؟چه کارایی داره؟برنامه هایی که همش باگ دارند و به درست کار نمیکنند و برنامه هایی که کارایی ندارن و امکانات ندارن به چه دردی میخورند.
                  همین مک یک برنامه داره بنام logic pro آخرت برنامه هست می ارزه به کل اوبونتو و ویندوز
                  اوبونتو بدرد همون آفریقایی بی پول میخوره که بجای اینکه پول بدن و از برنامه های خوب استفاده کنند بفکر اوپن سورس باشن و دست به دعا باشن تا یکی بیاد یک برنامه بسازه درحد برنامه نقاشی ویندوزpaint رو میگم

نظر

به نظر شما سیستم عامل بدون نرم افزارهای جانبی به چه دردی میخوره؟چه کارایی داره؟برنامه هایی که همش باگ دارند و به درست کار نمیکنند و برنامه هایی که کارایی ندارن و امکانات ندارن به چه دردی میخورند.
                    همین مک یک برنامه داره بنام logic pro آخرت برنامه هست می ارزه به کل اوبونتو و ویندوز
                    اوبونتو بدرد همون آفریقایی بی پول میخوره که بجای اینکه پول بدن و از برنامه های خوب استفاده کنند بفکر اوپن سورس باشن و دست به دعا باشن تا یکی بیاد یک برنامه بسازه درحد برنامه نقاشی ویندوزpaint رو میگم
                    قضیه سیستم عامل دسکتاپ لینوکس بله نرم افزارهاش کارایی ندارن
                    حرف شما درست
                    من هم همین رو گفتم
                    اما ما در مورد پلتفرمی داریم صحبت می کنیم که تازه متولد شده و میتونه پیشرفت کنه
                    و این که پتانسیل این کار رو داره
                    شاید خیلی از دوستان قبل از اینکه کروم توسط گوگل توسعه داده بشه کرومیوم رو نمی شناختن
                    احتمال میدم هزار تا کاربر نداشت اما چی شد
                    گوگل اون رو یه بیس کرده مرورگر کروم که هیچی داره سیستم عاملش رو هم با اون پایه ریزی میکنه
                    یک سیستم عامل لینوکسی خیلی میتونه موفق باشه
                    این چی کم از اندروید داره
                    یه چیزی رو که احساس میکنم دوستان شاید اشتباه فکر کنند اینه که لازم نیست شرکتی بیاد برای این سیستم عامل اپ رایگان بزنه
                    هیچ اجباری در کار نیست
                    در مورد نسخه دسکتاپ اویونتو هم همینطوری هست ( مثال میزنم براتون World of Goo-Crossover Pro-Steel Storm: Burning Retribution-Musictube-Braid-The Clockwork Man: The Hidden- WorldGuitar Pro-Zend Studio-Indigo Renderer
                    http://www.guitar-pro.com/en/index.p...uct#/interface
                    http://www.indigorenderer.com/
                    یه نگاهی به قیمت ها بندازین
                    در مورد جمله آخر شما هم دوست ندارم نظر بدم اما منصفانه نیست
                    ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 22-02-2013, 10:22 PM

نظر

من يه بار تجربه داشتم! اقلا خوشم نيومد و برنامه ها خيلي باگ داره! و اصلا هم پايدار نيست !

نظر

من فکر می کنم با همه این حرفا٬ اگر بتونی بخوبی بازاریابی کنه و شریک های سازنده مناسبی رو پیدا کنه و وضعیت نرم افزاراش رو بهبود ببخشه براحتی به جایگزین آندروید تبدیل میشه
                        i-phone.ir
                        The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

صبر کنید ..
                        X