اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

iOS 7 و مرگ اسکیومورفیسم - نظر شما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

در مورد قابلیت های ios 7 که نمیشه از الان نظر داد چون هیچ خبری ازش منتشر نشده و حداقل تا ۳ ماه دیگه هم خبری نمیشه
    اما در مورد طراحی٬ من خودم شخصا طراحی اسکیمومورفیسم رو دوست دارم اما چه خوب یا چه بد٬ این سبک منتقدین زیادی داره بین کاربر و خیلی ها هستند که خوششون نمیاد

و در جایی یکی از دوستان گفته بود که اپل با اینکار جذابیت سیستم عامل ios کم می کنه موافق نیستم چون اولا جذابیت اصلی ios ٬ سادگی ظاهر و البته پایدار بودن اون هست

اگر کاربر مک باشید می بینید که در مک از سبک اسکیمومورفیسم استفاده نمیشه و تقریبا تمامی منو های مک رنگ ساده توسی ( مثل طرح آلمینیومی که گفتم ) رو داره ولی واقعا کی می تونه بگه مک ظاهر جذابی نداره؟ به نظر من نباید اپل رو در طراحی دست کم گرفت٬ حتی مک که ساده ترین ظاهر ممکن رو داره اما واقعا زیباست
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
      در مورد قابلیت های ios 7 که نمیشه از الان نظر داد چون هیچ خبری ازش منتشر نشده و حداقل تا ۳ ماه دیگه هم خبری نمیشه
      اما در مورد طراحی٬ من خودم شخصا طراحی اسکیمومورفیسم رو دوست دارم اما چه خوب یا چه بد٬ این سبک منتقدین زیادی داره بین کاربر و خیلی ها هستند که خوششون نمیاد

و در جایی یکی از دوستان گفته بود که اپل با اینکار جذابیت سیستم عامل ios کم می کنه موافق نیستم چون اولا جذابیت اصلی ios ٬ سادگی ظاهر و البته پایدار بودن اون هست

اگر کاربر مک باشید می بینید که در مک از سبک اسکیمومورفیسم استفاده نمیشه و تقریبا تمامی منو های مک رنگ ساده توسی ( مثل طرح آلمینیومی که گفتم ) رو داره ولی واقعا کی می تونه بگه مک ظاهر جذابی نداره؟ به نظر من نباید اپل رو در طراحی دست کم گرفت٬ حتی مک که ساده ترین ظاهر ممکن رو داره اما واقعا زیباست

ببخشيد جناب روزبه عزيز اما در سيستم عامل مك هم از اسكيومورفيسم استفاده ميشه پس طراحي تقويم ، رمايندر ، كانتكت و خيلي نكات ريز ديگه وجود داره چي ؟ در مك او اس ايكس هم كاملا از اين سبك استفاده شده
      در قدرت طراحي اپل هيچ شكي نيست و بدون اسكيومورفيسم هم به قول شما همچنان زيبا و جذاب خواهد ماند اما اون حس طبيعي بودن و حس زندگي طبيعي كه استيو و اسكات در روح نرم افزار اپل وارد كردن كاملا از بين ميره
      و مورد دوم سيستم عامل مك زيبا هست ولي ساده ترين نيست ساده ترين ظاهر رو ميشه در مترو يا همون modern ui مايكروسافت در ويندوز ٨ يا ويندوز فون ديد و واقعا ساده ترين طراحي رو داره و نميشه منكر اون شد و در مقابل طراحي مايكروسافت كه به نظر من خيلي نقطه ضعف هم داره و ناقصه ظاهر سيستم عامل مك بسيار سنگينتره ( اما ظاهر سيستم عامل مك زيبا تر و كارامدتر و قوي تره )
      به نظر من اپل بيشتر به جاي اينكه ظاهر داخلي برنامه هاي اي او اس رو در ورژن ٧ تغيير بده بايد يه تغييري در لاك اسكرين و هوم اسكرين و قسمت مولتي تسكينگ ايجاد كنه
      از اي او اس ٧ هم نباي خيلي انتظار تغيير و تحول داشت چون سياست اپل تشنه نگه داشتن مشتريه

نظر

در سيستم عامل مك هم از اسكيومورفيسم استفاده ميشه پس طراحي تقويم ، رمايندر ، كانتكت و خيلي نكات ريز ديگه وجود داره چي ؟
        خوب دقیقا این بخش ها که گفتی از ios به مک اومده و تا قبل از این٬ ظاهرشون فرق می کرد

اما اون حس طبيعي بودن و حس زندگي طبيعي كه استيو و اسكات در روح نرم افزار اپل وارد كردن كاملا از بين ميره
        من خودم از این سبک طراحی خوشم میاد٬ اما فکر نمی کنم تا این حد هم باشه که شما میگید٬ مطمئنن اپل نمیاد یک طرح بی روح رو جایگزین طرح های فعلی کنه

سيستم عامل مك زيبا هست ولي ساده ترين نيست ساده ترين ظاهر رو ميشه در مترو يا همون modern ui مايكروسافت در ويندوز ٨ يا ويندوز فون ديد
        فکر نمی کنم اینجوری باشه, در طراحی مک کاملا از یک رنگ استفاده شده ( توسی ) و امکان تعویض اون هم وجود نداره و اگر هم باشه بعید می دونم کسی این کار رو کنه. رابط کاربری مترو در مقابل مک٬ خیلی زرق و برق داره

به نظر من اپل بيشتر به جاي اينكه ظاهر داخلي برنامه هاي اي او اس رو در ورژن ٧ تغيير بده بايد يه تغييري در لاك اسكرين و هوم اسكرين و قسمت مولتي تسكينگ ايجاد كنه
        در این مورد گفتم که فعلا نمیشه نظر داد. زمان درازی مونده

از اي او اس ٧ هم نباي خيلي انتظار تغيير و تحول داشت چون سياست اپل تشنه نگه داشتن مشتريه
        این حرفتون رو قبول ندارم٬* به نظر من اپل یک شرکت ایده ال گراست و به همین دلیل هست که امکانات رو دیر به دیر میاره که در ایده آل ترین وضعیت خودشون باشن
        به طور مثال چیپ NFC
        این چیپ حداقل ۲ سال هست وارد گوشی های آندرویدی شده٬ اما بخاطر مشکلات بزرگی که مهمترین اونها امنیت در پرداخت های مالی هست٬ این چیپ عملا جز چند کار مسخره ( که اصلا جز اهداف اصلی NFC نبوده )*کار دیگه ای واسه کاربرای آندرویدی انجام نمیده
        تو این دو سال همه میگن اپل NFC نمیزاه که مشتری رو تشنه نگه داره اما اینجور نیست. اپل هم میتونه مثل سامسونگ این چیپ رو اضافه کنه که مردم به جای استفاده های اصلی به عنوان تفریح باش کار کنن
        اما براساس شایعات اپل برنامه دراز مدتی برای تلفیق NFC ٬ سنسور تشخیص اثر انگشت (* برای برطرف کردن مشکل امنیتی ) و اپلیکیشن Passbook داره
        این تشنه نگه داشتن نیست٬ این نرفتن سمت امکانات بیهوده هست
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
          خوب دقیقا این بخش ها که گفتی از ios به مک اومده و تا قبل از این٬ ظاهرشون فرق می کرد

من خودم از این سبک طراحی خوشم میاد٬ اما فکر نمی کنم تا این حد هم باشه که شما میگید٬ مطمئنن اپل نمیاد یک طرح بی روح رو جایگزین طرح های فعلی کنه

فکر نمی کنم اینجوری باشه, در طراحی مک کاملا از یک رنگ استفاده شده ( توسی ) و امکان تعویض اون هم وجود نداره و اگر هم باشه بعید می دونم کسی این کار رو کنه. رابط کاربری مترو در مقابل مک٬ خیلی زرق و برق داره

در این مورد گفتم که فعلا نمیشه نظر داد. زمان درازی مونده

این حرفتون رو قبول ندارم٬* به نظر من اپل یک شرکت ایده ال گراست و به همین دلیل هست که امکانات رو دیر به دیر میاره که در ایده آل ترین وضعیت خودشون باشن
          به طور مثال چیپ NFC
          این چیپ حداقل ۲ سال هست وارد گوشی های آندرویدی شده٬ اما بخاطر مشکلات بزرگی که مهمترین اونها امنیت در پرداخت های مالی هست٬ این چیپ عملا جز چند کار مسخره ( که اصلا جز اهداف اصلی NFC نبوده )*کار دیگه ای واسه کاربرای آندرویدی انجام نمیده
          تو این دو سال همه میگن اپل NFC نمیزاه که مشتری رو تشنه نگه داره اما اینجور نیست. اپل هم میتونه مثل سامسونگ این چیپ رو اضافه کنه که مردم به جای استفاده های اصلی به عنوان تفریح باش کار کنن
          اما براساس شایعات اپل برنامه دراز مدتی برای تلفیق NFC ٬ سنسور تشخیص اثر انگشت (* برای برطرف کردن مشکل امنیتی ) و اپلیکیشن Passbook داره
          این تشنه نگه داشتن نیست٬ این نرفتن سمت امکانات بیهوده هست

مورد اول جواب شما : خوب ما هم فعلا داريم در مورد نسل فعلي صحبت ميكنيم نه نسل قديمي
          مورد دوم جواب شما : درسته يه طرح بي روح جايگزين نميشه اما من گفتم حس زندگي طبيعي كه از طريق اين سبك وارد روح نرم افزار اپل شده از بين ميره
          مورد سوم جواب شما : رنگ قسمتي از طراحيه و با اين گفته شما كاملا مخالفم واقعا و واقعا طراحي مترو مايكروسافت ساده ترين طراحيه اتفاقا زرق و برق و طراحي تشريفاتي رو كاملا در سبك اپل ميشه ديداما به عقيده من طراحي مايكروسافت واقعا نقطه ضعف داره و من كاملا طراحي مك رو مي پسندم و به عقيده من كاملا عالي تره و هيچ شكي نيست
          مورد ٤ جواب شما: در اي او اس ٦ طراحي داخلي خيلي از برنامه هاي اي او اس مثل اپ استور ايتونز استور دوربين قسمت تلفن تغيير كرد و بسيار عالي و قدرتمند شد اما چون كاربران در نگاه اول ظاهر هوم اسكرين و لاك اسكرين رو ديدن كه تغيير زيادي به جز موارد جزيي نكرده به طراحي ايراد گرفتن و اعتراضات شروع شد كه نمونه اون رو در مقالاتي كه هر روز از منابع معتبر خارجي و داخلي مثل اين مقاله زيبا كه شما زحمتش رو كشيدين و من ازش لذت بردم ميشه ديد با اين همه تغييري كه در طراحي داخلي نرم افزارها انجام شده اما كاربرا و منتقدا حس تغيير زيادي ندارن همه دارن از انتظار تغيير در اي او اس بعدي حرف ميزنن من از اين سيل انتظارات انتظار تغيير هوم اسكرين و لاك اسكرين ميبينم
          مورد اخر جواب شما : اتفاقا اپل ايده ال گرا هست اما نه اون طوري كه شما گفتين مثال ميزنم در زمان معرفي اولين و دومين ايفون اپل دوربين ضعيف دو مگا پيكسلي و بعد سه مگا بدون هيچ امكاني و بدون فيلم برداري عرضه كرد! در حالي كه رقبا تلفن هاشون مجهز به دوربين هاي ٥ مگا بود دوربين ضعيف ايفون نه تنها فيلم نميگرفت حتي فلاش هم نداشت ! رو حساب گفته شما اپل كلا بايد رو ايفون دوربيني قرار نميداد تا زمان ايفون ٤ كه دوربين ايفون به كمال رسيد ! و اون موقع تازه دوربين روي ايفون ٤ قرار ميگرفت
          سياست تشنه نگه داشتن مشتري كاملا در اپل وجود داره

نظر

حالا بحث عوض ميشه اما در مورد همين دوربين كه گفتي كه بحث تشنه گذاشتن هست
            به همون مثال من برميگردي كه گفتم تا شرايط ايده آل نباشه چيزي به ios اضافه نميشه
            همين بحث فيلم برداري، كيفيت فيلم برداري تا قبل از 3gs در چه وضعي بود؟ آيا كيفيت مناسبي داشتن و حتي بدرد نگه داري تو آرشيو يادگاري ميخورد

Sent from my iPhone using Tapatalk
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

نظر

من طرفدار محصولات اپلم و واقعا محصولاتش رو دوست دارم و استفاده ميكنم اما موقع نقد سعي ميكنم بي طرف باشه و چيزي كه حقه و واقعيت بيان كنم و نميتونم حقيقت رو پنهان كنم هم به نكات مثبت اشاره ميكنم و هم نكات منفي اما دوستان يه مقدار تعصب دارن ووبه همين دليل ترجيح ميدم ادامه ندم چون بي فايدست !

نظر

نوشته اصلی توسط novid66843 نمایش پست ها
                من طرفدار محصولات اپلم و واقعا محصولاتش رو دوست دارم و استفاده ميكنم اما موقع نقد سعي ميكنم بي طرف باشه و چيزي كه حقه و واقعيت بيان كنم و نميتونم حقيقت رو پنهان كنم هم به نكات مثبت اشاره ميكنم و هم نكات منفي اما دوستان يه مقدار تعصب دارن ووبه همين دليل ترجيح ميدم ادامه ندم چون بي فايدست !
                منظورتون من بودم ديگه؟
                نميدونم چرا شما نظر مختلف رو مي شنويد براي اينكه اون رو بي اعتبار كنيد قضيه رو به تعصب ربط مي ديد
                درست نبود اين حرفتون و همينطور قطع كردن يك طرفه صحبت
                هركس نظري داره و نظرش محترمه و بي اعتبار كردن نظرات به هچ وجه صحيح نيست!
                حداقل احترام در یک بحث این هست که در نهایت آخر گفته میشه که من حرف شما رو قبول ندارم
                اما اینکه گفته بشه حرف شما معتبر نیست چون متعصب هستید و من دیگه بحث نمی کنم کاملا غیر محترمانست.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

نظر

iOS بدون اسكيمورفيسم مثل android زشت مي شه.
                  اگر اين جوري باشه اين پايان اپل براي منه

نظر

اتفاقاً بهترین زمان برای ایجاد قابلیت تم در دل سیستم عامل هست

Tapatalk
                    -------------
                    نوشته اصلی توسط me

نظر

قطعا این به اصطلاح آلومینیومی شدن یه عقب گرد بزرگ خواهد بود و این حالت طبیعی که برنامه های مختلف iOS دارن یکی از برترین و جذاب ترین ویژگی هاشه. بی شک اپل از چنین اتفاقی متضرر خواهد شد! خیلی مسخرس که به جای تقویت iOS بخوان نقاط قوتش رو هم از بین ببرن!

گرچه باید پذیرفت که اپل بعد از استیو دیگه اون اپل نیست و استراتژیش از تمایز و منحصر به فرد بودن به سمت سودآوری کوتاه مدت تغییر کرده که برای دراز مدت نگران کننده به نظر می رسه.

نظر

صبر کنید ..
                      X