اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالات و مشکلات در XCode(برنامه نویسی آیفون)

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

فايل

سلام
    براي نگه داشتن اطلاعات بايد از چي استفاده كنيم (فايل و . ..) ؟
    (مثلا آقاي Momeks شما براي ديكشنري ها يا نرم افزار "كوروش بزرگ" از چي استفاده كرديد ؟)

لطفا يه نمونه بزاريد و اگه PDF يا پستي در اين باره هست معرفي كنيد .

نظر

سلام
      ميخوام يه tabBar داشته باشم كه تب دوم navigation Control باشه كه روي آن يه جدول هست كه هر سطر رو كه تاچ كنيم درون يه view يكسري اطلاعات نشون بده

ميدونم چطور tabBar و navigation رو درست كنم ولي نميدونم چطور به هم وصلشون كنم

نظر

نوشته اصلی توسط sajjadzare نمایش پست ها
        سلام
        درون كتاب هايي كه درباره Pickerview توضيح داده اند به اين صورت است كه يك مورد را در PickerView انتخاب مي كنيد بعد يه باتن رو touch مي كنيد تا از اون موردي كه انتخاب كرديد استفاده كنيد
        ميشه همون موردي رو كه انتخاب كرده ايم touch كنيم و احتياج به يه باتن نباشه ؟
        هااااااااااااا حالا گرفتم

من کار نکردم با picker اما دوستمون که گفتن یه روشش همونه

سلام
        براي نگه داشتن اطلاعات بايد از چي استفاده كنيم (فايل و . ..) ؟
        (مثلا آقاي Momeks شما براي ديكشنري ها يا نرم افزار "كوروش بزرگ" از چي استفاده كرديد ؟)

لطفا يه نمونه بزاريد و اگه PDF يا پستي در اين باره هست معرفي كنيد .
        دیکشنری رو فقط تبدیل فایل کردم کل برنامه کار من نیست .

ساده ترین ذخیره دیتا از NSUserDefault هست میتونی استفاده کنی کار کردن هم باهاش آسونه تو اینترنت هم تا دلت بخواد پیدا میشه .. کوروش هم فایلی رو ذخیره نمیکنه فقط نمایش میده

سجاد جان امشب اون سوال نحوه سویچ کرددن بین view ها رو بهت میگم ، مغذرت دیر شد

نظر

سلام
          ميخوام يه tabBar داشته باشم كه تب دوم navigation Control باشه كه روي آن يه جدول هست كه هر سطر رو كه تاچ كنيم درون يه view يكسري اطلاعات نشون بده

ميدونم چطور tabBar و navigation رو درست كنم ولي نميدونم چطور به هم وصلشون كنم
          واسه این کار شما باید اول بتونی یه Navigation درست کنی تو برنامت واسه اینکار اول یه پروژه navigation app رو انتخاب میکنی بعد دقیق کد هاشو نگاه که چطوری به هم ارتباط دارن یعنی Root View Controller و ... اینو که درست کردی برو قسمت بعدی .. باید خودت دقیقا Navigation رو بسازی مثل قسمت غزلیات حافظ که به صورت جدا گانه ساختمش

نظر

سجاد جان اینم نحوه سویچ کردن بین view های مختلف :
            ساده ترین راه استفاده از presentModalViewController هست که به این صورت نوشته مشیه :

اول باید فایل header رو import کنی تو viewCotroller اولی :

کد:
            #import "secondViewController.h"
            بعد

کد:
            	secondViewController* second  = [[secondViewController alloc]  initWithNibName:nil bundle:nil];
            	[self presentModalViewController:second  animated:YES];
            برای بستنش هم از دستور استفاده میکنی :

کد:
            [self dismissModalViewControllerAnimated:YES];

اما اگه بخوای به صورت انیمیشن سویچ شن به این صورت استفاده میکنی که 4 مدل داره به نام های :
            کد:
            sajadViewContoller *goTo2 = [[sajadViewContoller alloc] initWithNibName:@"sajadViewContoller" bundle:nil];
            	[UIView beginAnimations:nil context:NULL];
            	//soratesh ro taeein mikoni
            	[UIView setAnimationDuration:1];
            	//nahve animation ro taeein mikoni ke 4 no hast  CurlUp/CurlDown //FlipFromRight /Left
            	[UIView setAnimationTransition:UIViewAnimationTransitionCurlUp forView:self.view cache:YES];
            	[self.view addSubview:goTo2.view];
            	[UIView commitAnimations];
            دقت کن که واسه هر view باید کلاست رو import کنی ، موقعی که UIViewAnimationTransition نوشتی یه اسکیپ بزنی خودش برات گزینه های مختلف رو میاره

اما برای FlipFromRight /Left یه API هست که میتونی ازش استفاده کنی کدش رو یادم نیست اما پیدا کردم حتما بهت میگم

نظر

سلام
              من دو برنامه جدا از نوع Window base ساختم يكي TabBar و يكي Navigation حالا نميدونم چطور دو برنامه جدا رو به هم ربط بدم كه مثلا تب دوم بشه برنامه navigation ي

نظر

سلام
                من دو برنامه جدا از نوع Window base ساختم يكي TabBar و يكي Navigation حالا نميدونم چطور دو برنامه جدا رو به هم ربط بدم كه مثلا تب دوم بشه برنامه navigation ي
                یعنی انکه 2 پروژه جدا ساختی ؟؟؟؟ بعید میدونم راهی باشه به هم ربط بدی !

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
                  یعنی انکه 2 پروژه جدا ساختی ؟؟؟؟ بعید میدونم راهی باشه به هم ربط بدی !

مهم نيست كه حتما اين دو رو به هم ربط بدم
                  چطور اين كار رو انجام بدم ؟(يه TabBar داشته باشم كه هر Tab يه Navigation باشه)
                  مشكلم اينه كه برا TabBar من يه TabBar Controller اضافه ميكنم و برا Navigation هم يه Navigation Controller حالا اگه بخوام داخل يه پروژه اين دو رو با هم از اول بسازم (جدا جدا نباشن)
                  نميشه دو controller روي Main Window قرار داد

نظر

مهم نيست كه حتما اين دو رو به هم ربط بدم
                    چطور اين كار رو انجام بدم ؟(يه TabBar داشته باشم كه هر Tab يه Navigation باشه)
                    مشكلم اينه كه برا TabBar من يه TabBar Controller اضافه ميكنم و برا Navigation هم يه Navigation Controller حالا اگه بخوام داخل يه پروژه اين دو رو با هم از اول بسازم (جدا جدا نباشن)
                    نميشه دو controller روي Main Window قرار داد

از آدرس زير نتيجه گرفتم

iPhone: Using a Tab Bar App with a Navigation Controller

نظر

سلام

چطور ميتونم stack مربوط به يك navigation رو خالي كنم ؟
                      (منظورم اينه كه مثلا وقتي درون يك تب navigation دارم و چند مرحله درون navigation جلو ميرم مثلا
                      Car->Taxi->X بعد كه ميرم داخل يه تب ديگه و برميگردم به تب قبلي مستقيما ميرم به صفحه X ولي من مي خوام برم به صفحه car )

نظر

سلام

چطور از درون کد style یه tableview رو به صورت section کنم ؟

2. عکس زیر چه کنترلی است ؟

3. میشه تب بار رو scroll کرد ؟ (منظورم اینه که من یه تب بار با 5 تب اندازه 60 دارم وقتی تب 6 رو اضافه میکنم اندازه قبلی ها کم میشه میخوام کم نشه )
                        ویرایش توسط sajjadzare : https://i-phone.ir/forums/member/19159-sajjadzare در ساعت 27-06-2010, 11:57 AM

نظر

سلام

چطور ميتونم stack مربوط به يك navigation رو خالي كنم ؟
                          (منظورم اينه كه مثلا وقتي درون يك تب navigation دارم و چند مرحله درون navigation جلو ميرم مثلا
                          Car->Taxi->X بعد كه ميرم داخل يه تب ديگه و برميگردم به تب قبلي مستقيما ميرم به صفحه X ولي من مي خوام برم به صفحه car )

خب یه دکمه میسازی همون دستوری که تو Navigation هست که میره مثلا AnotherViewController ( که به صورت پیش فرض ) هست همین دستور رو قرار میدی که برگرده تو view Car .

یه چیزی تو این مایه ها :

کد:
                          CarViewController = [[CarViewController alloc] initWithNibName:@"CarViewController" bundle:nil];

[self.navigationController pushViewController:CarViewController animated:YES];
                          معذرت مک بوکم پیشم نیست دارم دست و پا شکسته توضیح میدم

سلام

چطور از درون کد style یه tableview رو به صورت section کنم ؟

2. عکس زیر چه کنترلی است ؟

3. میشه تب بار رو scroll کرد ؟ (منظورم اینه که من یه تب بار با 5 تب اندازه 60 دارم وقتی تب 6 رو اضافه میکنم اندازه قبلی ها کم میشه میخوام کم نشه )

2-اینم کاری نداره یه مشتی دکمه کنار هم قرار داده و به وسیله Scroll view همرو یکی کرده و گفته فقط تو محور x حرکت کن

3- واسه تب شما محدودی تا 5 اضافه کنی حالت استانداردش اما اگه بخوای زیاد گزینه باشه مثل مثلا iPod باید یه گزینه More رو اضافه کنی و باقیه گزینه هات اونجا باشه .

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
                            خب یه دکمه میسازی همون دستوری که تو Navigation هست که میره مثلا AnotherViewController ( که به صورت پیش فرض ) هست همین دستور رو قرار میدی که برگرده تو view Car .

یه چیزی تو این مایه ها :

کد:
                            CarViewController = [[CarViewController alloc] initWithNibName:@"CarViewController" bundle:nil];

[self.navigationController pushViewController:CarViewController animated:YES];
                            معذرت مک بوکم پیشم نیست دارم دست و پا شکسته توضیح میدم

2-اینم کاری نداره یه مشتی دکمه کنار هم قرار داده و به وسیله Scroll view همرو یکی کرده و گفته فقط تو محور x حرکت کن

3- واسه تب شما محدودی تا 5 اضافه کنی حالت استانداردش اما اگه بخوای زیاد گزینه باشه مثل مثلا iPod باید یه گزینه More رو اضافه کنی و باقیه گزینه هات اونجا باشه .
                            دو مشكل
                            1.carview قبلا يه بار رفته تو stack الان يه بار ديگه بره بيخودي stack رو پر نميكنه ؟
                            2.اين طوري carview رو نشون ميده كه من نميخوام من ميخوام برم تو يه تب ديگه يه سري كار انجام بدم و وقتي برگشتم تو تب navigationي نره به Xview و بره به Carview

براي مورد دوم هم از كجا ميفهمه كه كدوم دكمه الان وسط هست كه اون رو پر رنگ كنه وبقيه رو محو ؟
                            فلاش هاي اين طرف و اون طرف دكمه ها چي هستند ؟

نظر

دو مشكل
                              1.carview قبلا يه بار رفته تو stack الان يه بار ديگه بره بيخودي stack رو پر نميكنه ؟
                              2.اين طوري carview رو نشون ميده كه من نميخوام من ميخوام برم تو يه تب ديگه يه سري كار انجام بدم و وقتي برگشتم تو تب navigationي نره به Xview و بره به Carview

براي مورد دوم هم از كجا ميفهمه كه كدوم دكمه الان وسط هست كه اون رو پر رنگ كنه وبقيه رو محو ؟
                              فلاش هاي اين طرف و اون طرف دكمه ها چي هستند ؟
                              منظورت از stack نمیفهمم !

واسه سوال دومت خوب اومده ماسکش کرده با یه عکس وسط عکس خالی هست ..... البته مطمئنن طوری ساخته که وقتی برسه به اونجایی که پرنگ بشه عکس خود به خود قفل میشه (مثل UIPageControl

نظر

از Momeks جان و همه كساني كه به سوال هاي من جواب ميدهند تشكر و معذرت خواهي ميكنم

چون من تازه شروع كردم سوالات زيادي و احتمالا اكثرا ابتدايي برام پيش مياد انشالا كه مي بخشيد

Momeks جان براي تغيير View كه بالا گفتي ميشه بصورت navigation عوض بشه يعني از سمت چپ بره به راست و سوال ديگه اينكه داخل secondview هم از يك navigationBar استفاده كنيم و از راست بياد چپ (از navigationBar استفاده كردم ولي باتني بصورت back نشون داده نميشه كه برگردم داخل firstView)

ميشه براي يك textView تصوير زمينه بصورت محو شده گذاشت ؟

نظر

صبر کنید ..
                                X