اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اموزش نصب Mountain Lion و Lion در کنار windows روی لپ تاپ hp pavilion dv6 6050 (6xxx) se به صورت کامل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اموزش نصب Mountain Lion و Lion در کنار windows روی لپ تاپ hp pavilion dv6 6050 (6xxx) se به صورت کامل

با سلام به همه دوستان و عزیزانی که یه جورایی مثل من دوست دارن که دنیای مک رو روی لپ تاپ های خودشون داشته باشن . من بیشتر از چند ماه روی نسخه های مختلف مک و هکینتاش کار کردم تا بتونم بهترین و کاملترین نسخه ممکنه رو روی سیستم خودم داشته باشم و حالا میخوام این رو برای همه دوستان به اشتراک بزارم تا بقیه هم مثل من لذت ببرن . خوب بریم برای شروع کار :

پیش نیازهای شما :

- دانلود نسخه اصلی از iAtkos ML2 یا iAtkos L2
    - دانلود دیسک بوت rboot LE ( Laptop edition ) v ازاینجا
    - دانلود فایلهای مورد نیاز برای نصب که برای عزیزان آماده کردم .
    - بک آپ گرفتن از هارد لپ تاپ به صورت کامل چون من این آموزش رو بر اساس تغییر پارتیشن هارد به GUID گذاشتم . اگه شما دوست ندارید میتونید تو نت دنبال نحوه نصب روی MBR بگردید نیاز به پچ کردن دارید تا بتونید روی MBR نصبش کنید .

شروع نصب :

قبل از هر چیز دیسک بوت rboot رو رایت کنید .

- اگه تصمیم به نصب iatkos ml2 دارید نیاز به یک فلش مموری حداقل ۸ گیگ دارید و برای iatkos l2 شما میتونید هم از فلش مموری هم از dvd استفاده کنید . من به شما توصیه میکنم حتما از فلش مموری استفاده کنید . چون سرعت بسیار بالاتری بهتون میده .

- رستور کردن فایل DMG که دانلود کردید روی فلش ( دوستانی که دسترسی به مکی که کار کنه ندارن میتونن از روشهای مختلفی استفاده کنند . که بهترینش استفاده از virtual box هست که میتونید هکینتاشی که دانلود کردید رو روش نصب کنید و رستور کردن رو از داخلش انجام بدید . اگه میخواید از iatkos l2 استفاده کنید میتونید علاوه بر روشی که گفتم از برنامه mac drive استفاده کنید یکی از برتری های این نرم افزار اینه که به شما این امکان رو میده که به درایوهای مک در ویندوز هم دسترسی داشته باشید و میتونید ازش برای رایت dmg روی dvd استفاده کنید . اگه به مشکلی در هر کدوم از روشهای بالا برخورد کردید در خدمت دوستان برای جواب دادن هستم )

- برای ریستور کردن در داخل مک روی فایل DMG دابل کلیک کنید تا mount بشه . حالا برنامه disk utility مک رو اجرا کنید که باید تصویری مثل این ببینید .

همونطور که در عکس میبیند لازمه که اول فلش خودتون رو پارتیشن کنید برای اینکار از لیست فلش خودتون رو انتخاب کنید و روی گزینه partition کلیک کنید . از قسمت partition layout گزینه 1 partition رو انتخاب کنید . فرمت رو هم مثل تصویر انتخاب کنید و یه اسم به دلخواه هم براش بزارید . از منوی options هم گزینه Master boot رو انتخاب کنید و apply کنید .

بعد از فرمت شدن فلش . مثل تصویر زیر روی گزینه iATKOS ML2 کلیک کنید و از سمت راست تب restore رو انتخاب کنید . حالا در قسمت source باید iATKOS ML2 باشه . حالا فلش خودتون رو از لیست سمت چپ کلیک کنید و بکشید در کادر destination رها کنید و روی *restore کلیک کنید و منتظر بمونید تا کپی شدن فایلها تموم بشه .

خوب حالا شما همه چیزهای لازم برای شروع نصب رو دارید .

- حالا دیسک rboot رو که رایت کردید در درایو خودتون بزارید و سیستم رو ریستارت کنید و دیسک rboot رو بوت کنید . حالا شما در صفحه ایی که میاد گزینه *iATKOS ML2 و یا iATKOS L2 رو میبینید . با دکمه های جهت کیبرد روی همون درایو برید و این فلگ ها رو تایپ کنید .

cpus=1 pcirootuid=1 busratio=23 arch=X86_64 -v

حالا اینتر کنید و منتظر بمونید تا صفحه نصب براتون لود بشه . بعد از لود شدن شما ابتدا زبان رو انگلیسی انتخاب کنید و next کنید .

حالا از منوهای بالا برنامه disk utility اجرا کنید . که مثل تصویر زیر هارد دیسک لپ تاپتون رو انتخاب کنید و روی گزینه partition کلیک کنید و از قسمت partition layout تعداد درایوهایی که میخواید داشته باشید رو انتخاب کنید . از منوی option گزینه GUID Partition رو انتخاب کنید . برای تنظیم هر کدوم از درایوها و فضایی که میخواید بهشون بدید هم روشون کلیک کنید و در قسمت size مقدار دلخواه رو وارد و enter بزنید . برای درایوهایی که میخواید در مک استفاده کنید فرمت mac os x journaled و برای درایوهای ویندوز FAT رو انتخاب کنید و در نهایت Apply کنید . با این کار کل هاردتون فرمت میشه . پس حتما قبلش از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید . اگه میخواید windows رو هم کنار مک داشته باشید بهتره همینجا سیستم رو ریستارت کنید و ویندوزتون رو نصب کنید و بعد از نصب ویندوز مراحل رو دوباره تا قبل از باز کردن disk utility برید . برای بار دوم دیگه نباید در disk utility کاری انجام بدید .

خوب بعد از فرمت کردن هاردتون و ساختن درایوهای مورد نیاز برگردید به مراحل نصب و صفحه رو next کنید تا به مرحله انتخاب درایو برای نصب مک برسید . درایو مورد نظر رو انتخاب کنید و روی Customize کلیک کنید حالا دقیقا همینطوری که عرض میکنم گزینه ها رو انتخاب کنید و اگه تیکی غیر از اینها باشه بردارید .

Patches > Disabler , Evoreboot , RTC patch , TSC syne , Sleep Enabler
    Patches > Mac model > Macbook pro 8.1
    Drivers > Main hardware > sata IDE , PS/2 , Laptop Battrey

باز هم تاکیید میکنم چیز دیگه ایی نصب نکنید . حالا مراحل نصب رو ادامه بدید و اجازه بدید تا نصب تموم بشه و سیستم ریستارت بشه .

بعد از اینکه سیستم ریستارت شد دوباره دیسک rboot رو بوت کنید . اینبار بر روی درایوی که مک رو نصب کردید برید و باز همون فلگهای بالا رو تایپ کنید و اجازه بدید تا مک بالا بیاد . وقتی مک برای اولین بار بالا اومد شما لازمه یه سری اطلاعات رو وارد کنید فقط در iATKOS ML2 اگه ازتون خواست نوع کانکشن اینترنتتون رو انتخاب کنید گزینه وصل نبودن سیستم به اینترنت رو انتخاب کنید .

خوب بعد از اینکه مک بالا اومد و شما صفحه دسکتاپ رو دیدید متوجه میشید که صدا و Lan کار نمیکنه و صفحه نور کافی نداره . برای حل این مشکلات شما به فایلهای که در همین پست ضمیمه میکنم دارید . خوب بریم برای کامل کردن مک خودمون

قبل از هر کاری از منوی Finder روی perference کلیک کنید . و از قسمت sidebar و بخش devices اولین گزینه که user's macbook pro هست رو تیک بزنید . به جای user اسم یوزری که درست کردید باید باشه . خوب حالا فولدری که از ضمیمه پست دانلود کردید رو روی دسکتاپ کپی کنید . در داخل پشه شما چند فایل و پوشه دارید که براتون میگم چیکار کنید باهاشون .

finder رو باز کنید و از سمت چپ user's macbook pro رو انتخاب کنید از لیست درایوهایی که میاد درایوی رو که الان مک رو روش نصب کردید باز کنید . شما اینجا یه فولدر به اسم Extra دارید که باید فولدر Extentions و فایل DSDT داخلش کپی کنید .

یک مرحله به عقب برگردید و اینبار به مسیر System - Library - Extentions برید و فایل AppleHDA.kext رو با کلیک راست move to trash کنید و فایل AppleHDA.kext که براتون قرار دادم رو جاش کپی کنید . دوستانی که iATKOS L2 رو نصب میکنن در موقع کپی کردن فایل AppleHDA.kext در پوشه system - Library - Extentions فایل sleep Enabler رو هم کپی کنن .

حالا از داخل فولدر دانلودی برنامه *multibeast رو اجرا کنید . در این برنامه هم چیزهایی که میگم رو نصب کنید و به هیچ چیزه دیگه ایی دست نزنید .

Drivers & Bootloader > Drivers > Network > realtek - Lnx2Mac's realtek
    Customization > system definition > macBook pro > macbook pro 8.1
    Customization > SSDT Options > sandy Bridge Core i5 yaaaa sandy Bridge Core i7

حالا بعد از شروع نصب یه پنجره دیگه مربوط به نصب درایور LAN باز میشه مراحلش رو دنبال کنید ولی در پایان دکمه restart رو نزنید و بزارید به همون شکل بمونه .

حالا دوباره به پوشه دانلودی برید و اینبار فایل نصب Chameleon رو باز کنید و بوت لودر رو بدون هیچ کاستومایزی نصب کنید . بعد از تموم شدن نصب باز به پوشه extra که گفتم برید و اینبار فایل org.chameleon.Boot.plist رو پاک کنید و فایلی که من قرار دادم رو جاش کپی کنید .

بعد از انجام اینکار دوباره به فولدر دانلودی برید و اینبار برنامه kext utility رو باز کنید و اجازه بدید تا kernel cach شما رو آپدیت کنه و وقتی که دکمه quite ظاهر شد quite کنید و حالا سیستم رو ریستارت کنید . میتونید از دکمه ریستارت در پنجره نصب lan هم که باز گذاشته بودید استفاده کنید .

اینبار دیسک rboot رو خارج کنید و اجازه بدید تا بوت لودر جدیدی که نصب کردید بالا بیاد . روی درایو مک خودتون برید و فقط با فلگ های زیر بوت کنید :
    v -f-
    حالا وقتی دوباره مک رو لوگین میکنید میبینید که ۹۵ درصد مک کاملی جلوتون هست . برای اینکه حد اکثر روشنایی رو هم داشته باشید سیستم رو یک بار *sleep کنید و دوباره روشن کنید . تبریک میگم . بعد از این دیگه لازم نیست در بوت لودر از هیچ فلگی استفاده کنید و فقط روی درایو مک Enter بزنید تا بالا بیاد .

شما از همین روش میتونید iATKOS L2 رو هم با همین فایلها نصب کنید . البته هنوز USB3 و کارت گرافیک ATI و WIFI قابل استفاده نیست . بقیه موارد کامل کار میکنه .

برای اینکه هر بار ناچار نباشید سیستم رو Sleep کنید که نور صفحه کامل بشه هم راهی هست که اگه شد براتون قرار میدم .

این دیگه بستگی به خودتون داره که از iATKOS ML2 و یا iATKOS L2 استفاده کنید . نسخه Lion سریعتر هستش و همچنین میتونید با یه روشی USB3 رو هم راه بندازید . در عوض ML مثلما جدیدتر هست و امکانات بیشتر با Safari جدیدتر و همچنین برنامه هایی که فقط روی این نسخه کار میکنه .

اگه زیاد در نصب مک وارد نیستید توصیه میکنم قبل از شروع نصب این تاپیک رو دقیق بخونید و رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد :
    نکات کلیدی و مهم برای کاهش مشکلات نصب مک روی لپ تاپ ها به حداقل

اگه کسی میخواد از مطلب بنده استفاده کنه مشکلی نیست . فقط حداقل منبعش رو ذکر کنید . اگه کسی از دوستان به مشکلی برخورد کردن در خدمتتون هستم . من روی لپ تاپ Hp pavilion DV6 6050 خودم نصب کردم و این روش روی تمام سری های Hp pavilion DV6 6XXX جواب میده .

لینک دانلود فایلهای مورد نیاز :

https://www.dropbox.com/s/fplk4m9rcx...ll%20files.zip

- - - - - - - - - -

برای حل مشکل ۱۰۰ درصد نبودن روشنایی صفحه در بوت شدن مک . میتونید از این روش استفاده کنید که دیگه لازم نباشه خودتون هر دفعه بعد از بوت شدن مک اون رو Sleep کنید .

برای شروع فایلی که لینکش رو قرار میدم رو دانلود کنید و در داخل پوشه Applications خودتون قرار بدید .

حالا از قسمت System Preferences به بخش Users & Groups برید . در صفحه ایی که باز میشه روی تب Login items کلیک کنید در پایین کادر دکمه + رو بزنید و برنامه SleepDisplay رو که در فولدر Application قرار دادید رو انتخاب کنید تا به لیست اضافه بشه .

روی آیکن قفل در پایین کادر کلیک کنید تا تنظیمات کامل براتون باز بشه . حالا در پایین ستون سمت چپ روی Login Options کلیک کنید . از قسمت Automatic Login اکانت خودتون رو انتخاب کنید و پسوردتون رو وارد کنید .

خوب حالا وقتی سیستم رو ریستارت میکنید همزمان با لود شدن کامل مک برنامه Sleep Display اجرا میشه و البته تفاوتش با Sleep کردن معمولی اینه که فقط LCD یا LED شما رو خاموش میکنه و بقیه قطعات در حال فعالیت میمونن و با تکون دادن موس صفحه با نور کامل براتون ظاهر میشه و مدت این کار هم کمتر از ۲ ثانیه طول میکشه . بر عکس حالت اول که شما باید حداقل ۱۰ ثانیه یا بیشتر برای Sleep کردن و دوباره Awake کردن سیستم وقت صرف میکردید .

لینک دانلود فایل : https://www.dropbox.com/s/khoq8nto57...eepDisplay.zip
    ویرایش توسط Arona : https://i-phone.ir/forums/member/112243-arona در ساعت 16-02-2013, 05:23 AM

برای تکمیل این تاپیک میخوام یک نکته خیلی خیلی کاربردی رو براتون بگم . این روش رو خود من یه جورایی به ذهنم رسید و خوشبختانه کار میکنه . یکی از مشکلاتی که شاید خیلی ها این روزها باهاش درگیرن اینه که در ورژن های جدید از مک و یا دستگاهای جدید شما نمیتونید برای خودتون Apple ID بدون تایید کارت اعتباری درست کنید . اما یک روش خیلی راحت وجود داره که خودم تست کردم و جواب داد برای خودم .

برای درست کردنش کافیه شما یکی از نسخه های قدیمی iTunes رو روی Windows نصب کنید . مثلا ورژن ۱۰ . حالا برنامه itunes رو باز کنید و به قسمت App store برید یکی از برنامه های Free رو انتخاب کنید و برید برای نصبش . اینجاست که itune ازتون میخواد که لوگین بشید و یا اکانت جدید بسازید . شما برید برای اکانت جدید و بعد از مراحل ابتدایی و تایید ایمیل صفحه معروف برای تایید کارت اعتباری رو میبینید ولی با یک تفاوت که اینبار گزینه NONE هم برای شما هست . به همین راحتی گزینه NONE رو انتخاب کنید کادرهای دیگه رو پر کنید و اکانتتون رو کامل اکتیو کنید . جالب بود نه !!!

توجه : اگه مستقیم برای ساخت اکانت اقدام کنید و یا روی نرم افزار پولی کلیک کنید و یا از نسخه های جدید itunes چه در ویندوز و چه در مک استفاده کنید دیگه گزینه NONE رو نمیبینید هرگزززززز . و ایمیلی که برای ساخت اکانت استفاده کردید برای همیشه از دست میره و باید ایمیل جدیدی برای درست رفتن مراحل استفاده کنید . از ما گفتن بود . [IMG]http://forum.****.ir/images/smilies/1.gif[/IMG] .

نظر

آموزش فعال کردن USB 3 در Lion و Mountain Lion

خوب برای فعال کردن و قابل استفاده بودن USB 3 فعلا تنها راه ممکنه همینی هستش که برای دوستان میگم .برای استفاده از USB 3 شما به ۲ فایل kext نیاز دارید . PXHCD.kest برای راه اندازی پورت USB 3 و SleepEnabler برای فعال کردن sleep مک . این ۲ فایل رو با Kext utility نصب کنید و بعد مک رو ریست کنید . قبل از اینکه به USb 3 چیزی وصل کنید ابتدا شارژر لپ تاپ رو جدا کنید تا لپ تاپ با باطری کار کنه . سیستم رو به حالت Sleep ببرید و وقتی دوباره سیستم رو از Sleep خارج کردید میبینید USB 3 کار میکنه . اگه بدون اسلیپ و یا زمانی که شارژر لپ تاپ وصل هست Sleep کنید چیزی به این پورت بزنید مک هنگ میکنه . هر بار که مک رو ریستارت میکنید باید اینکار رو انجام بدید . بعد از فعال شدن پورت میتونید دوباره شارژر رو به لپ تاپ وصل کنید .این تنها راهه ممکنه هستش فعلا . میتونید موس - کیبورد یا فلش مموری رو به USB 3 وصل کنید و تست کنید که کار میکنه .

دانلود فایلهای مورد نیاز برای راه اندازی USB 3
      ویرایش توسط Arona : https://i-phone.ir/forums/member/112243-arona در ساعت 16-02-2013, 05:17 AM

نظر

کنترل فن لپ تاپ و رفع باگ های گرافیکی احتمالی بعد از نصب مک

کنترل فن لپ تاپ و رفع باگ های گرافیکی احتمالی بعد از نصب مک

بعد از نصب مک ممکنه بعضی وقتها و در بعضی برنامه ها شما یکسری باگهای گرافیکی در تصویر LCD ببینید . مثل یکسری خطوط سفید یا سیاه و یا مربعی از پیکسلهای مشل دار و .... برای حل این مشکل کافیه شما فایل EDID Patches رو دانلود کنید و نصب کنید .

با نصب برنامه Fan control هم یک گزینه به همین اسم در System Perefernce مک اضافه میشه که میتونید با استفاده از اون سرعت فن خودتون رو کنترل کنید که بیشتر مربوط به خنک نگه داشتنه چیپ گرافیکی Intel شما هستش .

هر ۲ فایل رو برای عزیزان آپلود کردم که میتونید دانلود و نصب کنید .

دانلود فایلهای مورد نیاز برای رفع مشکل باگ گرافیکی و کنترل سرعت فن

برای داشتن صدای بلندتر و بهتر یه برنامه شبیه برنامه Beats برای مک هستش به اسم Hear که فوق العادس . برنامه Boom هم هست که توصیه میکنم نصبش نکنید چون بعضی موارد باعث میشه دیگه مک بالا نیاد .

نظر

برای رفع مشکل wifi راه حلی پیدا نشده هنوز؟

نظر

برای رفع مشکل wifi راه حلی پیدا نشده هنوز؟

کسی نبووود؟
            یعنی من اگه مک بریزم نمیتونم از wifi سیستمم استفاده کنم؟؟؟

- دانلود فایلهای مورد نیاز برای نصب که برای عزیزان آماده کردم .
            من لینکی نمیبینم!
            اگه کسی این فایل ها رو داره من میخوامشون
            لطفا لینک بزارین

نظر

boardcam 4313 ساپورت نمیشه وایرلس.سایر OK

نظر

کسی فایلهای مربوطه رو نداره؟؟؟
                من نصب کردم ولی هیچکدوم از درایورهای سخت افزاریم رو نشناخته....

نظر

نوشته اصلی توسط Serial Killer نمایش پست ها
                  کسی فایلهای مربوطه رو نداره؟؟؟
                  من نصب کردم ولی هیچکدوم از درایورهای سخت افزاریم رو نشناخته....
                  تو همون لینکی که تو آموزش هست نیستش؟
                  https://www.dropbox.com/s/fplk4m9rcx...ll%20files.zip

اگه نبود برید تو سایت زیر و ککست هر کدوم از سخت افزاراتون رو پیدا کنید و با KextBeast و ... نصبش کنید:

.:amgr:.

نظر

دقیقا مرحله به مرحله ی این آموزش رو اجرا کردم ولی نشد...

نظر

دقیقا مرحله به مرحله ی این آموزش رو اجرا کردم ولی نشد...
                      پس اون موقع برید تو همون سایت بالایی دنبال ککستهای سخت افزاراتون بگردید بعد با KextBeast و یا برنامه ی دیگه ای اونا رو نصب کنید.
                      .:amgr:.

نظر

نوشته اصلی توسط amgr نمایش پست ها
                        پس اون موقع برید تو همون سایت بالایی دنبال ککستهای سخت افزاراتون بگردید بعد با KextBeast و یا برنامه ی دیگه ای اونا رو نصب کنید.
                        مثل این میمونه که تو انبار کاه بخوای دنبال سوزن بگردی!
                        شما دوستان روحیه میدین ادامه میدم ولی شکست که میخورم بیخیال میشم...
                        دیگه کاری نمونده که نکرده باشم خسته شدم به خدا
                        ایندفعه جدا بیخیال.... اعصاب نذاشته بمونه برام
                        واقعا حیف که نمیتونم از دنیای زیبای مک استفاده ببرم...

نظر

خوب کلا مشکل پیدا میکردی اگه با hp بخوای در کنا windows این کارو بکنی

نظر

نوشته اصلی توسط hosseinspeeder نمایش پست ها
                            خوب کلا مشکل پیدا میکردی اگه با hp بخوای در کنا windows این کارو بکنی
                            من کلا قید ویندوز زده بودم و میخواستم مک استفاده کنم اما نشد!
                            با شرایط فعلی مجبورم به همون ویندوز برگردم...

نظر

من کلا قید ویندوز زده بودم و میخواستم مک استفاده کنم اما نشد!
                              با شرایط فعلی مجبورم به همون ویندوز برگردم...
                              نه دوست عزيز اصلا پشيمون نشيد hp اتفاقا بسيار هم با هكينتاش سازگاره ميشه شما كانفيگتونو بنويسين!
                              بعضي از مدلاي hp يه جوري مكو بوت ميكنن كه فكر ميكني كلا واسه خودش يه مك بوكه!

نظر

صبر کنید ..
                              X