اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش کامل و تصویری به اشتراک گذاری شبکه و اینترنت از طریق wi-fi توسط مکینتاش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش کامل و تصویری به اشتراک گذاری شبکه و اینترنت از طریق wi-fi توسط مکینتاش

با سلام به همگی دوستان
    تو این تاپیک تصمیم گرفتیم آموزش کامل و تصویری به اشتراک گذاری شبکه و اینترنت از طریق wi-fi توسط کامپیوترهای مکینتاش رو برای دیوایس ها و کامپیوترهای دیگه براتون بزاریم:
    با انجام مراحل ذیل به صورت دقیق و مرحله به مرحله ، میتونید شبکه بی سیم مکینتاش خودتونو به یک نقطه دسترسی(Access Point) تبدیل کرده و آن را در منزل یا سازمان به اشتراک بگذارید.

۱ - از طریق system preference به بخش network بروید.

۲- کابل شبکه مودم (ADSL) یا شبکه سازمان (LAN) خود را به کامپیوتر مک خود وصل کرده و وارد بخش شبکه شوید ، چنانچه مودم شما یا سازمان به صورت خودکار ip بده (DHCP) به شکل ذیل قابل نمایان خواهد بود ، در غیر اینصورت باید به صورت دستی ip بدین ، در هر صورت باید تنظیمات به شکل زیر قابل مشاهده باشد.

۲- برای اطمینان خاطر از اتصال به اینترنت ، برنامه Terminl رو باز کرده و دستور "ping 8.8.8.8" رو تایپ و enter کنید که باید به صورت ذیل قابل نمایش باشه ، چنانچه با پیغامهای time out برخورد کردید ، باید تنظیمات مک رو برای اتصال به اینترنت بازنگری کنید.

۳- wi-fi کامپیوتر خود را از منوبار Airport روشن کنید:

۴- ۳۰ ثانیه صبر کنید ، از منوبار و آیکون Airport رو باز کرده و گزینه Create Network رو بزنید:

۵- security روی web 40-bit و یک پسورد ۵ کاراکتری وارد کنید حتما , مثل ۱۲۳۴۵ ، تو باکس بعدی هم همینو تکرار کنید ، بلافاصله دکه create فعال میگردد ، دکمه create رو بزنید تا شبکه فعال و در وضعیت سبز قرار گیرد:

۶- بعد از زدن دکمه create وارد پنجره قبلی یعنی network خواهید شد ، و قاعدتا تنظیمات به صورت شکل ذیل خواهد شد.

۷ - روی شبکه wi-fi کلیک کرده و دکمه Advanced رو بزنید تا وارد پنجره تنظیمات پیشرفته wi-fi شوید ، تیک مربوط به گزینه create computer-to-computer network رو بزنید و وارد بخش تنظیمات TCP/IP شوید:

۸- ذر این بخش گزینه Configure ipv4 رو در حالت Manually قرار دهید.

۹- تنظیمات مربوط به ip رو به شکل ذیل وارد کنید ، این تنظیمات رو به صورت دلخواه هم میتونید در range مورد علاقه وارد کنید:

ipv4 Address:192.168.2.2
    Subnet mask:255.255.255.0
    router:192.168.2.2
    پنجره رو ok و ببندید.

۱۰- حالا در پنجره شبکه ، وضعیت شبکه wi-fi رو به صورت موفقیت آمیز (سبز) خواهید دید ، دکمه Apply رو بزنید:

۱۱- پنجره رو ببندید و مجدد از طریق System Preference وارد بخش sharing شوید ، از پنجره سمت چپ گزینه Internet Sharing رو فقط انتخاب کنید ، در پنجره سمت راست تیک مربوط به گزینه Wi-Fi رو بزنید :

۱۲- حالا تیک Internet Sharing رو در پنجره سمت چپ بزنید ، بلافاصله پنجره ای باز شده و شما دکمه start رو بزنید:

۱۳- در این بخش شبکه wi-fi کامپیوتر شما به عنوان یک Access Point ساخته شده و به اشتراک گذاشته شده، مرحله کار روی کامپیوتر مک به اتمام رسیده و برای ادامه تنظیمات و دسترسی به شبکه و اینترنت بر روی دیوایس ها مراحل را ادامه خواهیم داد.
    گوشی یا دیوایس خود را برداشته و وارد بخش Setting و Wi-Fi شده و آن را روشن کنید.

۱۴- بعد از فعال سازی wi-fi باید شبکه جدید خود را مشاهده کنید ، شبکه رو در ناحیه نمایش داده شد در شکل زیر انتخاب کنید ، بعد از تایید انتخاب ، فلش سمت را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات wi-fi شبکه جدید شوید:

۱۵- در این پنجره طبق شکل زیر باید ip به شکل خودکار در حالت DHCP تنظیم شده باشد.

۱۶- در این پنجره باید به صورت دستی در بخش DNS، آی پی یک سرور اینترنتی معتبر را به جهت دسترسی به اینترنت وارد میکنیم.
    نکته: در شبکه های سازمانی ، چنانچه کامپیوتر مک به عنوان یک سرور نقش ایفا کند و دارای سرویس DNS باشد ، نیازی به وارد کردن DNS در این بخش نبوده و به صورت خودکار عمل مسیریابی به سمت اینترنت انجام خواهد شد.

۱۷- بعد از وارد کردن DNS ازطریق دکمه Wi-Fi وارد پنجره قبل شوید ، ۱۰ ثانیه مکث کنید ، همینطور که میبینید ، شبکه شما فعال و آیکون مربوطه نیز در منوبار دیوایس شما قابل مشاهده میباشد.

۱۸- خوب ، مراحل تنظیمات به پایان رسید و برای تست Browser خود را اجرا و برای تست آدرس یک سایت را وارد نمایید.

به شما تبریک میگوییم شما با موفقیت تونستید تنظیمات رو انجام داده و به شبکه مک و اینترنت متصل گردید.
    نکته: شما از روی دیوایسهای آیفون و آیپد نیز میتونید به منابع اطلاعاتی خود روی مک دسترسی پیدا کنید.
    امیدوارم این آموزش مفید بوده باشد ، منتظر نظرات و یا سوالات شما دوستان خواهیم بود.
    با تشکر

ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 15-05-2013, 12:01 PM

یک سوال اگه مک بوکمون Ethernet port نداشت چی کار کنیم؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط johncartoon نمایش پست ها
      یک سوال اگه مک بوکمون Ethernet port نداشت چی کار کنیم؟؟؟؟
      چند نکته:
      ۱ - برای استفاده از این راهکار پورت Wi-Fi حتما باید در دسترس باشد.
      ۲- تمام محصولات دسکتاپ و لپ تاپ شرکت اپل به جز مک بوک های ایر و مک بوک های تولید ۲۰۱۲ که مجهز صفحه نمایش رتینا هستند دارای پورت Ethernet هستند. برای مک بوکهایی که بجای Ethernet از پورتهای Thunderbolt استفاده میکنند بهترین راهکار استفاده از کانکتور برای تبدیل اونها به پورت Ethernet هست.
      ۳- چنانچه Ehternet در دسترس نبود یک راه دیگه هم برای اشتراک گذاری از طریق بلوتوث هستش.
      موفق باشید.

نظر

راهی هست که دو اون روش مک بوک ارتباط خودشرا از طریق وایرلس بگیره و بتونه اینترنتش را از طریق وایرلس به اشتراک بزاره؟
        یعنی برای کانکت شدن خود مک بوک نیازی به کابل نباشه
        همه ارتباط ها وایرلسی

نظر

نوشته اصلی توسط alihps نمایش پست ها
          راهی هست که دو اون روش مک بوک ارتباط خودشرا از طریق وایرلس بگیره و بتونه اینترنتش را از طریق وایرلس به اشتراک بزاره؟
          یعنی برای کانکت شدن خود مک بوک نیازی به کابل نباشه
          همه ارتباط ها وایرلسی
          بله، اگه مک بوک به سورس بدون سیم متصل باشه، فقط میتونی از طریق بلوتوث به اشتراک بزاری!

نظر

سلام این ترفند خیلی به کارم میاد برای اپدیت گوشیم ولی مکبوکم رو وقتی کابل مودم رو بش میزنم IP میده ولی تو Terminal پینگ نمیده مینویسه No Route to host قبلا هم اینطور شده بود بردم اپل استور گفت بخاطر نصب برنامه ی Proxifier اینجوری شده حالا چکار کنم کلافم کرده دیگه با wi-ffi هم کار نمیکنه !

نظر

دوستان همچین روشی برای ویندوز هم هست؟؟

نظر

یه سوال من اینترنت بدون ف ی ل ت ر مک بوک خودم رو چه جوری شیر کنم که مثلا برای موبایل استفاده کنم ؟ البته با چیز پی ان بدون ف ی ل ت ر نشده و با ک ر ی و اینجوری شده و میخوام شیر کنم واسه موبایل و ایپدم

نظر

نوشته اصلی توسط dani.dead نمایش پست ها
                  یه سوال من اینترنت بدون ف ی ل ت ر مک بوک خودم رو چه جوری شیر کنم که مثلا برای موبایل استفاده کنم ؟ البته با چیز پی ان بدون ف ی ل ت ر نشده و با ک ر ی و اینجوری شده و میخوام شیر کنم واسه موبایل و ایپدم
                  خوب آموزش پست اول براي همينه عزيز ديگه!!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

نظر

نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
                    خوب آموزش پست اول براي همينه عزيز ديگه!!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
                    اچه مشگل اینجاس که من خودم با وای فای به اینترنت وصل میشم اما این موضوع برای لن هست

نظر

اچه مشگل اینجاس که من خودم با وای فای به اینترنت وصل میشم اما این موضوع برای لن هست
                      در اینصورت میتونید با بلوتوث متصل کنید دیوایس هاتون رو!

نظر

این کار WiFi Dual Band میخواد که بشه ازش به عنوان Access Point استفاده کرد که مک ها ندارن و مگه نت وایرلس ندارید؟ با گوشی به همون وصل بشید

نظر

یک دستگاه چه مک باشه و چه یک روتر و Access Point تحت هیچ شرایطی نمیتونه از همون کانال که سرویس میگیره، سرویس بده!
                          اگه اینترنت رو از پورت Ethernet دریافت میکنید میتونید بدون سیم به صورت بلوتوث یا wi-fi در دسترس بقیه دستگاهها بزارید.
                          اگه از wi-fi اینترنت میگیرید میتونید با بلوتوث share کنید!
                          و اگه باز هم به صورت wi-fi اینترنت رو برای مک میگیرید، اگه توانایی داره میتونید گوشی تون رو به همون wi-fi متصل کنید!

نظر

خب اموزشش کجاست ؟؟؟

نظر

پست اول اين تاپيك آموزش هست ديگع

نظر

صبر کنید ..
                              X