اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل با نصب hackintash روی لپ تاپ Hp pavilion Dv6 6050

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل با نصب hackintash روی لپ تاپ Hp pavilion Dv6 6050

با سلام . من خیلی وقته که دارم سعی میکنم روی لپ تاپم یکی از نسخه های هک شده مک ( هکینتاش ) رو نصب کنم ، اما متاسفانه همیشه در هر نسخه به یک مشکل بر میخورم ، از اونجایی که واقعا دوست دارم روی این لپ تاپ از mac هم استفاده کنم بی خیالش نشدم ، میخواستم از دوستان کمک بگیرم شاید بالاخره نتیجه داد . اولش چند چیز رو توضیح میدم کامل تا در کل جریان قرار بگیرید :

من اولین بار نسخه ریتل شده Snow leopard 10.6.6i رو تست کردم ، با استفاده از iboot 3.3 بوتش کردم و با کد Pciroot=1 cpus=1 busratio=23 تونستم بلاخره وارد مرحله نصبش بشم . اما وقتی یکی از درایوهای هارد رو به فرمت mac journal تغییر میدم باز میگه که باید پارتیشن هارد رو به GUID تغییر بدم . ظاهرا راهی نیست و باید کل اطلاعات هارد رو خالی کنم و هارد رو با حالت GUID پارتیشن کنم ، درسته ؟؟

اما مشکل اصلی من با نسخه Lion هستش . من iAtkos L2 رو دانلود کردم و با dmg2img ( تنها برنامه ایی که بدون مشکل کار میکنه ) فایل رو به iso تغییر دادم و رایتش کردم ( با transmac وقتی میخوام رایت کنم همون اول رو 0 درصد گیر میکنه و بعد از چند دقیقه پیغام media not empty میده و وقتی دیسک میاد بیرون فقط چندتا فایل boot روش رایت شده ) .

وقتی که DVD رو بوت میکنم و صفحه اولش که میگه یک کلید رو فشار بدید و یا F8 رو بزنید برای وارد شدن به منوی بوت من هر کلیدی میزنم سیستم فریز میکنه و باید با دکمه پاور ریست کنم ( این اتفاق برای نسخه snow leopard از Hazard هم میوفته ، یعنی کلا DVD هایی که بدون نیاز به iboot و ... بوت میشن و از chameleon استفاده میکنن اینجوری میشه )

بعدش سعی کردم از iboot 3.3 برای بوت کردنش استفاده کنم ، بهترین حالتش هم استفاده از کد v - x - در کنار کدهایی که اول گفتم هستش که تا جایی که قراره اولین صفحه نصب که مربوط به انتخاب زبان هستش بوت میشه ولی بجای پنجره مک فقط صفحه سیاه هستش .

وقتی از روش بالا هم نتیجه نگرفتم سعی کردم با rboot LE که مخصوص لپ تاپ هستش بوتش کنم با همون کدهای بالا ، بعد از لود تمامی فایلها و درایورها اولین صفحه از مراحل نصب اومد ، حسابی خوشحال شدم اما وقتی رفتم زبان رو انتخاب کنم دیدم نه Touchpad و نه موس و کیبرد ( چه برای لپ تاپ و چه USB ) کار نمیکنه و من رو همون صفحه بدون اینکه کاری از دستم بر بیاد میمونم .

حالا میخواستم بپرسم راهی هستش که موس و کیبرد برای Lion راه بیوفته ؟؟ اگه راهی نباشه میتونم بعد از تغییر هارد به GUID و نصب snow leopard از همین DVD برای آپگریدش به Lion استفاده کنم ؟؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید .

بابا چرا هیچکس هیچکجا جواب ما رو نمیده ، نه تو فرومهای ایرانی نه خارجی ، بابا تو رو خدا یکی کمک کنه ، مگه سوال من ایرادی داره ؟؟

نظر

شما نسخه iatkos ml رو گیر بیار بعد بایوس لب تابتو اپدیت کن و بعد با کرنلاهیه
      -v
      busratio=23
      PCIROOTUID=1
      استفاده کن از جایی که گیر میکنه عکس بزار

نظر

خوب دوست عزیز bios من روی آخرین ورژنش هست . iatkos ml رو دانلود کردم و با
        -v
        -x
        pciroot=1
        cpus=1
        busratio=23
        بوتش کردم ، تا رسید به جایی که پیغام
        Still watting for root device اومد و دیگه جلو نرفت . قبلا دیده بودم یه سری به این مشکل میخورن ، کلی هم گشتم اما سر در نیاوردم راه حلش دقیقا چیه ؟

نظر

برید تو تنظیمات بایوس و Sata model رو روی ahci قرار بدید ببینید حل میشه

- - - - - - - - - -

کانفینگ دقیق لب تاب رو بنویسید

نظر

نوشته اصلی توسط peyman_mi نمایش پست ها
            برید تو تنظیمات بایوس و Sata model رو روی ahci قرار بدید ببینید حل میشه

- - - - - - - - - -

کانفینگ دقیق لب تاب رو بنویسید
            عزیز تنظیمات Bios لپ تاپهای HP به صورت پیشفرض روی ahci هست و قابل تغییر نیست . مشکل از تنظیمات Bios نیست . آخه من یه نسخه از Snow leopard که از مغازه خریدم راحت کار میکنه ، ولی نسخه هایی که خودم دانلودشون کردم که یه نسخه از hazard و 2 تا نسخه Lion و M Lion از iAtkos همشون به مشکل میخورن . Hazard و ML دقیقا مشکل یکسان دارن که گفتم در بالا و Lion هم موقع نصب نه تاچ پد و نه کیبورد رو نمیشناسه و طبیعتا بدون اینا نمیشه مراحل نصب رو ادامه داد . حتی نسخه USB برای M lion رو هم دانلود کردم اونم مشکل still watting for root device داره

ویرایش : من الان داشتم تو همینجا مطالب عزیزان رو میخوندم که شاید راهی پیدا کنم که دیدم یکی از دوستان اینو گفته ولی نفهمیدم منظورش دقیقا چی بود میشه اینو توضیح بدین ؟

Still waiting for root device رو من هم گرفتم ولی به درست شد چون از هارد ساتا استفاده می کردم تو قیمت System پچ nForce Sata که ماله Mother Board ام بود رو انتخاب کردم بعدش درست شد
            ویرایش توسط Arona : https://i-phone.ir/forums/member/112243-arona در ساعت 20-01-2013, 02:29 AM

نظر

خب خودت هکینتاش بساز! ککست های مخصوص لپ لپ تاپت مثل کارت گرافیک کارت صدا و کیبورد و ... کپی کن تو پوشه درایورها تا راحت بنصبی

نظر

نوشته اصلی توسط mahdi mir نمایش پست ها
                خب خودت هکینتاش بساز! ککست های مخصوص لپ لپ تاپت مثل کارت گرافیک کارت صدا و کیبورد و ... کپی کن تو پوشه درایورها تا راحت بنصبی
                آخه بدبختی گیر نمیارم ککستهاشو ، برای خیلی از مدل های hp هست ، اما برای مال من نه ، میشه بعضی از قطعات که مشترکه یه کاری کرد اما بقیه چی ؟؟

نظر

http://www.i-phone.ir/forums/thread71515.html

نظر

چطور هکینتاش بسازیم؟درایورهارو چطور بشناسونیم

نظر

نوشته اصلی توسط Arona نمایش پست ها
                      عزیز تنظیمات Bios لپ تاپهای HP به صورت پیشفرض روی ahci هست و قابل تغییر نیست . مشکل از تنظیمات Bios نیست . آخه من یه نسخه از Snow leopard که از مغازه خریدم راحت کار میکنه ، ولی نسخه هایی که خودم دانلودشون کردم که یه نسخه از hazard و 2 تا نسخه Lion و M Lion از iAtkos همشون به مشکل میخورن . Hazard و ML دقیقا مشکل یکسان دارن که گفتم در بالا و Lion هم موقع نصب نه تاچ پد و نه کیبورد رو نمیشناسه و طبیعتا بدون اینا نمیشه مراحل نصب رو ادامه داد . حتی نسخه USB برای M lion رو هم دانلود کردم اونم مشکل still watting for root device داره

ویرایش : من الان داشتم تو همینجا مطالب عزیزان رو میخوندم که شاید راهی پیدا کنم که دیدم یکی از دوستان اینو گفته ولی نفهمیدم منظورش دقیقا چی بود میشه اینو توضیح بدین ؟
                      بالاخره تونستید نصب کنید؟؟؟لپتاپ منم اچ پی 6050 هستش ولی به من گفتن کارت گرافیک این لبتاب قابل شناسایی توسط مک نیست!!
                      اگه تونستید نصبش کنید لطفا نوع و ورژن مکی که نصب کردین رو بگین دیگه

نظر

صبر کنید ..
                      X