اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

ترمیم لخته های پیکسلی بر روی صفحه نمایش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ترمیم لخته های پیکسلی بر روی صفحه نمایش

لخته های پیکسلی بر روی صفحه نمایش گوشی خود را با ماساژ موضعی از بین ببرید!

ماجرا از این قرار است که دو نفر با هم نشسته بودند و داشتند به سلامتی یکدیگر نوشیدنی نوش جان می کردند، یکی که زیادی نوش جان کرده بوده است دستش می خورد و لیوان نوشیدنیش خالی می شود روی iPhone عزیز تر از جان نفر دوم، و نفر دوم هم حال و هوای دلستر غیر اسلامی از سرش می پرد و سری گوشی را بر می دارد و خشک می کند، تا اینجا برای گوشی اتفاقی نمی افتد و گوشی در سلامت کامل بوده است ولی فردا صبحش که از خواب پا می شود می بینید ای دل غافل LCD گوشی حاوی تعدادی پیکسل مرده یا به قولی دیگر حاوی چند لخته پیکسل است. (تصویر زیر)

این بنده ی خدا خودش در وبلاگش می گوید:
    اول تصمیم گرفتم قید این iPhone را بزنم و یک iPhone 3G بگیرم ولی وقتی در منطقه یی که من زندگی میکنم هیچ سرویس دهنده یی سرویس 3G ارائه نمی کند پرداختن این هزینه ی اضافی چندان منطقی نبود. پس مصمم شدم LCD گوشی را عوض کنم ولی هم LCD گران بود هم با توجه به پیچیدگی ساختاری iPhone تعویضش به نظر کار چندان راحتی نمی آند لذا دست به دامن اینترنت شدم و راه حل نرم افزاری مثل Pixelmetrist را امتحان کردم که هیچکدام موثر نبودند.
    و سر انجام چون می گویند جوینده یابنده است متوجه شدم یک راه حل این است که بخشی که پیکسل ها لخته شده اند را به صورت موضعی ماساژ دهم!
    کاری که در ادامه انجام شده است این بوده که هر روز با یک ماژیک مارکر محل هایی را که دارای لخته ی پیکسل بوده اند را ماساژ میداده است شیوه ی ماساژ هم از این قرار بوده که با ماژیک از پائین به سمت بالای LCD در محل لخته ها فشار وارد می کرده است در حدی که رنگ LCD زیر ماژیک تا حدودی محو می شده ولی این فشار سبب شکستن آن نمی شده است، به نظر می رسد با هر ماساژ لخته ها یک پیکسل بالا می رفتند و برخی از آنها ظرف چند روز قرمز بعد خاکستری و سرانجام محو شده اند و مقدار ناچیز باقی مانده هم در محلی از LCD قرار گرفته که چندان مزاحم نیست.
    و نهایتا وضعیت LCD از آنچه که در تصویر بالا مشاهده کردید به شکل زیر درآمده است. بنابراین از این به بعد هر نوع نوشیدنی روی گوشی ریختید و با این مشکل مواجه شدید بد نیست قبل از اینکه سراغ تعمیرکار یا گزینه های دیگر بروید اول این روش را یک امتحانی بکنید. (^_^)

راست یا دروغش دیگه با راوی !!!!!!!!:21:
    ویرایش توسط mchpour : https://i-phone.ir/forums/member/42-mchpour در ساعت 27-01-2009, 08:14 AM

سلام دوستان lcd گوشي من يه دونه پيكسل قرمز (stuck) داره هر وقت چشم بهش ميوفته اعصابم خورد مي شه براي رفع اين مشكل از يكي دو تا برنامه مثل pexelmetrist و ....استفاده كردم ولي آب ازآب تكون نخورد:21:
    تو اينترنت كه جستجو كردم به اين نتيجه رسيدم كه اين پيكسل يه پيكسل سوخته نيست...دوستان دنبال يه راه حل خوب يا يه نرم افزار خوب مي گردم وطريقه استفاده ي اون..آيا كسي تا به حال اين مشكل رو داشته وآيا تونسته حلش كنه ؟

نظر

من همین مشکل رو دارم
      برای من سفیده:47:

نظر

براي من حدود 15 - 20 تا خيلي ريزه که رنگيه حالمو حسابي گرفته :8: !!! نمي دونم ،ولي اين مطلب رو يه جايي خوندم جالبه ... ولي جرأت نکردم گوشي رو باز کنم :

یکسل های مرده را زنده کنید!

پیکسل های مرده پیکسل هایی هستند که به دلایل مختلف (در نمایشگر های LCD) خاموش می*مانند و به صورت نقطه های سیاه روی صفحه دیده می*شوند و حتی در نمایشگر های نو هم وجود دارند. به راستی وجود پیکسل مرده در یک نمایشگر نو یک ضد حال اساسی است. اما نگران نباشید بیشتر اوقات اگر کمی خوش شانس باشید می*توانید این مشکل را برطرف کنید و حل این مشکل آن*قدر که فکر می*کنید سخت نیست. بدین ترتیب از شر پشتیبانی های نداشته*ی شرکت های ایرانی نیز خلاص می*شوید.

توجه کنید در اصل پیکسل های مرده زنده نمی*شوند و ما پیکسل های نیمه جان را زنده می*کنیم. سه نوع پیکسل خراب داریم:

پیکسل های مرده کامل: :47:همیشه به رنگ کاملآ سیاه هستند و متاسفانه هرگز زنده نمی*شوند.
        پیکسل های نیمه جان: :8:نسبت به پیکسل های مرده مقدار خیلی کمی روشن*تر هستند و قابل زنده شدن هستند.
        پیکسل های داغ: :09:همیشه با رنگ های مختلف ، روشن هستند.

پیکسل های مرده و نیمه جان را با یک پشت زمینه*ی روشن و پیکسل های داغ را با پشت زمینه های تیره شناسایی می*کنیم.

روش احيا :33::

1- فشار آوردن بر روی پیکسل: یک دستمال کاغذی نم را دو لا کنید (نه خیس!) و بر روی صفحه نمایشگر قرار دهید و نوک مثلآ یک مداد نوکی بدون نوک یا چیزی شبیه آن را بدون فشار دقیقآ روی پیکسل خراب قرار دهید حالا نمایشگر را خاموش کنید و به مدت ۲ ثانیه فشار نسبتآ کمی وارد کنید و سپس نمایشگر را روشن کنید. اگر درست نشد ۲ ثانیه دیگر با فشار کمی بیشتر امتحان کنید.

داخل پیکسل های نمایشگر های LCD یک نوع کریستال مایع وجود دارد که در بعضی مواقع بطور کامل درون پیکسل پخش نمی*شوند و باعث نیمه جان شدن پیکسل می*شوند. به همین دلیل فشار وارد کردن بر پیکسل باعث پخش بهتر و حرکت آزادانه می*شود که در نتیجه منجر به درست شدن پیکسل خراب می*شود.

مواظب باشید پیکسلتان را با فشار بیش از حد نکشید! اگر قرار باشد درست شود با یک فشار معمولی و حداکثر ۳ بار درست می*شود اگر نشد بیخیال این روش بشوید و فشار بیش از حد نیاورید.

2- ضربات نبضی: با یک جسم بدون نوک و کمی پهن (مثلآ ته یک خودکار) بر روی قسمت پیکسل های نیمه جان ضربات آهسته و پیوسته وارد کنید و هر دفعه کمی محکمتر ضربه بزنید. باید هنگام ضربه یک حاله*ی سفید رنگ دور پیکسل مشاهده کنید اگر حاله ایجاد نمی*شود بدانید باید محکمتر ضربه بزنید. این کار را بین ۵ تا ۱۰ بار انجام دهید.

* توجه کنید این کار به آسانی می*تواند پیکسل های خراب بیشتری ایجاد کند پس اگر دو راه اول جواب نداد و دیگر امیدی نداشتید این کار را بکنید.
        * اگر پیکسل نیمه جان شما در گوشه*ای از صفحه که زیاد مزاحم نیست وجود دارد و تعداد آن کم است. عاقلانه تر است که از درست کردن آن با روش «ضربات نبضی» صرف نظر کنید.

منبع

حالا نمي دونم LCD آيفون با LCD هاي مانيتور کامپيوتر از لحاظ ساختار يکيه يا فرق داره ؟
        ویرایش توسط DigitalGhost : https://i-phone.ir/forums/member/332-digitalghost در ساعت 27-01-2009, 10:58 AM

نظر

دوستان ما يه مشكل داريم واون تاچ پنلي هست كه روي سطح lcd نصب شده .اين ساختار با لبتاپ يا مانيتور lcd فرق فوكوله!!!!
          كسي جرات داريه اين روش ها رو روي تاچ پنل آيفون اجرا كنه !!!!:32:

نظر

سلام دوستان ببخشید سوالی که میکنم به بحث مربوط نیست اما چون این هم مثل lcd جزو ظاهره آیفونه و اعصابه آدمو خورد میکنه دیگه نخواستم تاپیکه جدا باز کنم.
            سوالم درمورد خشهای روی lcd , زه فلزی اطراف lcd و پشتش (واسه 2g که فلزی هست) آیا راهی هست که بشه این خش هارو کمتر کرد؟یا ماده بخصوصی؟

نظر

سلام دوستان ببخشید lcd ی من در گوشه ی بالای سمت راستش یه خط تقریبا 5 سانتی متری که از بالا به سمت پایین کشیده شده هست که ضخامتش هم حدود نیم سانت میشه...دوستان این خطی که گفتم یه مقدار خیلی کمی نورش نسبت به بقیه ی نقاط lcd کمتر ولی touchesh هیچ موردی نداره! یعنی مثلا وقتی یک backgrounde کاملا سیاه میاری میبینی که مشکی در این حط یکمی کم رنگ تره! ضمنا وقتی lcd گوشی را خاموش می کنی و تو نور زیاد به lcd نگاه می کنی متوجه میشی که همین خط به رنگ قرمز پر رنگ در اومده! البته باید خیای دقت کنی...دوستان عزیز میشه بهترین راه برای ترمیم این lcd را به من بگید؟ که صدمه ای بهش نزنه؟
              ویرایش توسط start66a : https://i-phone.ir/forums/member/1515-start66a در ساعت 20-02-2009, 03:36 PM

نظر

سلام دوستان بالای lcd من چند تا نقطه خاکستری اومده بود و به مرور زمان این نقطه ها کشیده تر شد و تبدیل به خط شد

مشکل اینجاست که هیچ کدام از این راه حل ها واسه به درد نخورد.چون پیکسل های خراب من بالای صفح در قسمت ir tci می باشد در وسط نیست که با ماساژحل بشه
                یکی منو رهنمایی کنه ممنون

نظر

آخه مگه آیفون led نیست؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط mparvin نمایش پست ها
                    آخه مگه آیفون led نیست؟؟
                    نه برادر led کجا بود!!!

نظر

توده پیکسل خاکستری

با سلام

بنده هم همچنین مشکلی دارم در پایین صفحه 3 توده خاکستری رنگ دارم که به مرور زمان اینجوری شده . خیلی ممنون میشم که راهنمایی درست داشته باشم در این زمینه . قابل ذکر : که تاچ گوشی هیچ مشکلی نداره و خوب کار میکنه . و حتی وقتی LCD خاموش هستش این توده خاکستری تیره و مشخص به چشم میاد .

ممنون میشم کمک کنید برای حل این مسئله Iphoni

نظر

دوستان خواهشا يكي جواب بده
                        مشكل منم اينه كه ال چد تا خط ريز بود الان دارن همين جوري بزرگ تر ميشن
                        خواهشا كمك كنيد
                        كرك شده اين نرم افزار رو كسي داره:
                        Pixelmetrist[/URLURL="http://www.pixelmetrist.com/"]Pixelmetrist
                        ویرایش توسط alemzadeh : https://i-phone.ir/forums/member/1820-alemzadeh در ساعت 25-04-2010, 08:22 PM

نظر

ممنونم که همه اومدیم اینجا گوشی ها مون رو تابلو کردیم و هیچ بزرگواری هم پیدا نشد راهکار بهمون نشون بده
                          ما که 2g داریم و عمرش تمومه بمیرم واسه 3gs دارها

نظر

واقعا دست مديرا درد نكنه كه اين جواب هاي كامل رو ميدن....
                            بابا به خدا به كمكتون احتياج داريم

نظر

مطمین باشید چه من ، چه مدیران وچه هر یک دیگه از دوستان که راه حلی در زمینه هر مشکلی که سایر دوستان انجمن دارن بدونیم حتما و بدون هیج منت یا چشم داشتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نظر

صبر کنید ..
                              X