اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

Safe Mode و Verify Disk Permissions و Repair Disk Permissions

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• Safe Mode و Verify Disk Permissions و Repair Disk Permissions

با سلام به دوستان

مطلبی که الان می خوام براتون بنویسم یکی راه هایی هستش که می تونین بوسیله اون سرعت کار با دستگاهتون رو بیشتر کنین حالا این یعنی چی (تو دوران تحصیل هم همیشه تو انشا لنگ میزدم به بزرگی خودتون ببخشید)

بیشتر دوستانی که برنامه های گرافیکی کار میکنن مثل Photoshop , Fina cut , C4D , Maya و... احتمالا

متوجه این موضوع شدن که بعد از مدتی راندمان دستگاه کم شده و مثل قبل به در خواستهای شما جواب نمیده

که همین مسله باعث برداشتهای نادرست از نحوه عملکرد دستگاه که عمدتا ربط داده میشه به کم بودن رم و یا نداشتن فضای کافی بر روی

هارد دیسک میشه راههای متفاوتی برای از بین بردن این مسله وجود داره که ساده ترین و کاربردی ترین که

خودم هم با توجه به کار کردن با برنامه های بالا انجام دادم و بسیار هم پاسخگو بوده به این قرار هست :

۱-دستگاه رو Restart کرده و دکمه Shift رو نگه دارین تا سیستم عامل بصورت Safe Mode بوت

بشه البته مدت زمانی که باید دکمه Shift رو نگه دارین تا دستگاه بوت بشه تقریبا زیاد هستش نا امید نشین

وقتی سیستم در حالت Safe Mode بوت بشه عبارت Safe Mode رو به رنگ قرمز در پنجره Login می بینید .

۲- در قسمت Search عبارت Disk رو تایپ کنین و بعد Disk Utility رو اجرا کنین در زیر پنجره Disk Utility

رو میتونین ببینین

۳- روی پارتیشنی که Mac نصب هست یک بار کلیک کنین مثل تصویر پیوستی بعد از انتخاب پارتیشنی که

Mac روی اون نصبه دو دکمه که در پایین قرار داره فعال میشه Verify Disk Permissions و Repair Disk Permissions

۴- حالا در اولین گام دکمه Repair Disk Permission رو فشار بدین یه مدت زمانی طول میکشه تا عمل Repair

انجام بشه در بعضی موارد این زمان طولانی تا ۲۰ دقیقه هم میرسه

۵- بعد از اتمام مرحله قبل حالا Verify Disk Permission رو اجرا کنین این هم تقریبا زمان مشابه با Repair

داره

۶- سیستم رو Reset کنین

حالا کاملا تفاوت رو احساس میکنین

نکته :

برای اون دسته از دوستانیکه زیاد با سیستم کار میکنن بسته به استفاده حداقل هر دو ماه یک بار این کار رو انجام بدن

برای اون دسته از دوستانی که استفاده معمولی از سیستم دارن سالی یک بار هم کفایت میکنه

امیدوارم به دردتون بخوره (برای من که خیلی جواب داده )

یک توضیح من هم اضافه میکنم
    اگر در هنگام Repair Disk Permission و Verify Disk Permission
    ارور دریافت کردید نا امید نشید
    از طریق سی دی سیستم عامل بوت بیاین بالا ( در محیت نصب ) و از application در نوار منوی بالا Disk Utility رو انتخاب کنید ادامه مراحل دوستمون در بالا توضیح دادن
    اگر باز هم ارور داد چند بار امتحان کنید برای خود من به ۳ بار هم رسید
    بالاخره Repair وVerify میشه
    OPEN MIND FOR A DIFFERENT VIEW

نظر

سلام

آقا من اینکار کردم،تقریبا بی*چاره شدم

داک من از بین رفته،هرکاریم می*کنم یه*چیزی توش add می*کنم ریست که می*کنم دوباره یه داک دارم که فقط یهfinder داره و یه recycle

نظر

صبر کنید ..
      X