اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تاپیک مرجع سوالات برنامه نویسی آیفون

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط insane_boy27 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتادان و عزیزان ! یه سوالی دارم که خیلی وقته منو توی برزخ قرار داده! میخام برنامه نویسی ایکس کد رو شروع کنم ! مقدماتی رو بلدم و میخام کم کم جدیش کنم اما نمیدونم کدوم محصول مک رو بخرم! توی مک بوک پرو و مک بوک 12 اینچی که جدیدا معرفی شده موندم! میخوام بدونم که الان مک بوک 12اینچی در دسترسم برای خرید هست آیا مشکلی برای من تو برنامه نویسی ایجاد نیمکنه! بهتر بگم اصلا به دردش میخوره؟ از هر نظر اگه ممکنه راهنماییم کنید چون هم وزنش عالیه از نظر نقل و انتقال هم سخت افزاری! فقط نمیدونم اونایی که باهاش کار کردن ازش راضی بودن یا نه! اگرم نه که برم تو فاز مک بوک پرو! ممنون از زحمات و سایت عالیتون!
    اگر وارد بحث گرافیک و استفاده از نرم افزارهای سنگین نمیخواید بشید٬‌گزینه خوبی به شمار میره. اما اگه قصد طراحی های سنگین و استفاده از نرم افزارهای قدرتمند واسه بکارگیری در زمینه برنامه نویسی رو داشته باشید٬‌فکر نکنم آنچنان که باید و شاید پاسخگو باشه و پیشنهاد میکنم مکبوک پرو رتینا رو خریداری کنید. این کاملا به نیاز و استفاده شما برمیگرده و تا حدودی هم آینده نگری. واسه این میگم که مثلا دو سال دیگه پشیمون نشید و بگید کاش اون موقع مکبوک پرو خریداری میکردم ...

نظر

دوست عزيز با توجه به تجربه اي كه دارم بهتون شديدا پيشنهاد مي كنم كه فقط از مك استفاده كنيد. طراحي قسمتي از كار در ويندوز و قسمتي ديگر در مك مشكلات خيلي زيادي براتون ايجاد مي كنه.
      حتما مك بوك پرو تهيه كنيد. چون فرموديد از unity هم مي خواهيد استفاده كنيد.
      سوالي بود بپرسيد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

سلام .
        ببخشید نمیدونم جای درستی تابیک زدم یا خیر . ولی سوالم رو میپرسم ، اگر کسی بلد هست خواهشا جواب بده .
        روی control view ام یدونه scrollview انداختم چون باید صفحه ام اسکرول بشه ، و یه دونه imageview هم انداختم روی اسکرول ، چون بکگراندم یه تصویره . حالا وقتی Run میکنم اپ رو ، صفحه کامل و درست اسکرول میشه ولی مشکل اینجاست ، که بکگراند که تصویر هست هم اسکرول میشه ، و چون سایز تصویر با view که بزرگ تر هست یکی نیست ، وقتی اسکرول میشه ، بکگراند میره بالا و صفحه سفیده دیگه .. من میخوام که بکگراند سر جاش وایسه و فقط صفحه اسکرول بشه ... ولی الان عکسم هم اسکرول میشه . ممنون میشم اگر کسی بلد هست جواب من رو بده . با تشکر.
        یه عکس از مشکل ( وقتی که اسکرول میکنم صفحه ام سفید میشه چون عکس میبره بالا ) :

http://i.stack.imgur.com/hhOIh.png

نظر

نوشته اصلی توسط takbiri نمایش پست ها
          سلام .
          ببخشید نمیدونم جای درستی تابیک زدم یا خیر . ولی سوالم رو میپرسم ، اگر کسی بلد هست خواهشا جواب بده .
          روی control view ام یدونه scrollview انداختم چون باید صفحه ام اسکرول بشه ، و یه دونه imageview هم انداختم روی اسکرول ، چون بکگراندم یه تصویره . حالا وقتی Run میکنم اپ رو ، صفحه کامل و درست اسکرول میشه ولی مشکل اینجاست ، که بکگراند که تصویر هست هم اسکرول میشه ، و چون سایز تصویر با view که بزرگ تر هست یکی نیست ، وقتی اسکرول میشه ، بکگراند میره بالا و صفحه سفیده دیگه .. من میخوام که بکگراند سر جاش وایسه و فقط صفحه اسکرول بشه ... ولی الان عکسم هم اسکرول میشه . ممنون میشم اگر کسی بلد هست جواب من رو بده . با تشکر.
          یه عکس از مشکل ( وقتی که اسکرول میکنم صفحه ام سفید میشه چون عکس میبره بالا ) :

http://i.stack.imgur.com/hhOIh.png

دوست عزیز کاری که شما انجام دادی یعنی اول Scroll View رو گذاشتی و روی اون Image View رو گذاشتی باعث میشه که Image View یه زیر مجموعه از Scroll View بشه و خب نتیجه ای هم که گرفتی قابل انتظاره !!
          شما اول Image View رو بذار و Constraints ها شو درست کن٬ بعد روی اون Scroll View رو قرار بده ... باید درست شه ...

حدس میزنم ترتیبشون برا شما اینجوری باشه:

شما به این شکل تغییرش بده با یه Drag & Drop ساده:

ویرایش توسط Mamad-Mac : https://i-phone.ir/forums/member/45215-mamad-mac در ساعت 28-12-2015, 03:11 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Mamad-Mac نمایش پست ها
            دوست عزیز کاری که شما انجام دادی یعنی اول Scroll View رو گذاشتی و روی اون Image View رو گذاشتی باعث میشه که Image View یه زیر مجموعه از Scroll View بشه و خب نتیجه ای هم که گرفتی قابل انتظاره !!
            شما اول Image View رو بذار و Constraints ها شو درست کن٬ بعد روی اون Scroll View رو قرار بده ... باید درست شه ...

حدس میزنم ترتیبشون برا شما اینجوری باشه:

شما به این شکل تغییرش بده با یه Drag & Drop ساده:

کلا مشکل داره ... نمیشه !!! شما میشه بگید چطوری باید یه صفحه اسکرول دار باید ساخت ؟؟؟ کلی گشتم هیچی خوب پیدا نکردم .. ممنون میشم یه آموزشی چیزی بدین بم ..

نظر

کلا مشکل داره ... نمیشه !!! شما میشه بگید چطوری باید یه صفحه اسکرول دار باید ساخت ؟؟؟ کلی گشتم هیچی خوب پیدا نکردم .. ممنون میشم یه آموزشی چیزی بدین بم ..
              پیاماتونو چک کنید.

نظر

سلام دوستان ... من برنامه رو برای iPhone 6plus نوشتم و آماده شده .. ولی مشکلم اینه که روی دیوایس های دیگه مشکل داره و اجراش ناقصه ... و کلا ترکیب صفحه به هم میریزه چون صفحه کوچیک میشه برنامه کوچیک نمیشه و مشکل میخوره .. چیکارش کنم ؟؟؟

نظر

نميدونم در چه سطحي هستيد ولي بايد با تكنيك هاي auto layout استفاده كنيد

نظر

نوشته اصلی توسط hamid fc نمایش پست ها
                    نميدونم در چه سطحي هستيد ولي بايد با تكنيك هاي auto layout استفاده كنيد

میدونم .. ولی آخه همونطور که خودتون میدونید دنیایی داره !!! اگر راهنمایی کنید ممنون میشم ...

نظر

میدونم .. ولی آخه همونطور که خودتون میدونید دنیایی داره !!! اگر راهنمایی کنید ممنون میشم ...
                      از كتاب راهنماي swift از انتشارات Apress استفاده كنيد.

نظر

سلام. ببخشید چطور میشه فونت برنامه رو عوض کرد ؟؟ تو همین انجمن دیدم که نوشته بودن راهش رو .. ولی خوب اون برای یه textview خاص بود .. من میخوام همه شون با هم عوض بشن ... چطوری باید انجام داد ؟؟ میخواستم به خود xcode فونت اضافه کنم ولی نشناخت .. چطوری باید فونت واردش کرد ؟؟

نظر

با سلام

برای اضافه کردن font از لینک زیر کمک بگیر
                          objective c - How to include and use new fonts in iPhone SDK? - Stack Overflow
                          و برای عوض شدن یک جا فونت باید یک کلاس custom برای textview درست کنی و داخل آن font را تعریف کنی

سلام. ببخشید چطور میشه فونت برنامه رو عوض کرد ؟؟ تو همین انجمن دیدم که نوشته بودن راهش رو .. ولی خوب اون برای یه textview خاص بود .. من میخوام همه شون با هم عوض بشن ... چطوری باید انجام داد ؟؟ میخواستم به خود xcode فونت اضافه کنم ولی نشناخت .. چطوری باید فونت واردش کرد ؟؟

نظر

با سلام

برای اضافه کردن font از لینک زیر کمک بگیر
                            objective c - How to include and use new fonts in iPhone SDK? - Stack Overflow
                            و برای عوض شدن یک جا فونت باید یک کلاس custom برای textview درست کنی و داخل آن font را تعریف کنی

نظر

صبر کنید ..
                            X