اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش قرار دادن زیر نویس پارسی بر روی فیلم ها در vlc + فونت های اصلاح شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش قرار دادن زیر نویس پارسی بر روی فیلم ها در vlc + فونت های اصلاح شده

درود و خسته نباشید

بسیاری از کاربران مک هنگام استفاده از VLC به مشکلات زیادی بر میخورند ٬ از قبیل آشنا نبودن با فونت های فارسی و انواع ENCODING ...

در این آموزش از فونت های اصلاح شده توسط دوست خوبم Ali1258 استفاده شده است که در پیوست موجود است و میتوانید دانلود کنید

ابتدا VLC را باز کنید و از تب خود VLC روی Preferences کلیک کنید :

در پنجره ای که باز میشود ٬ از تب های بالا Subtitles & OSD را انتخاب کنید :
    ۱- ابتدا یکی از فونت های پیوست شده را دانلود و نصب کنید (b koodak و b homa)
    ۲- در قسمت font گزینه choose... را بزنید و در پنجره ای که باز میشود از قسمت collection "فارسی" را انتخاب کنید
    ۳- در پنجره رو به روی قسمت "فارسی" فونت هایی فارسی که روی مک نصب شده نمایش داده میشود + فونتی که در مرحله ۱ نصب کردید٬ اینک فونت نصب شده که در اینجا اسمش B Koodak Fixed By Ali1258 میباشد را انتخاب کنید و پنجره انتخاب فونت را ببنید

حال نوبت به انتخاب نوع encoding میباشد .
    همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید از قسمت Default Encoding گزینه Arabic (Windows-1256) را انتخاب کنید .

حال روی گزینه save بزنید و پنجره را ببنید ...

برای پخش فیلم :

از تب file روی Advance Open File کلیک کنید

در پنجره ای که باز میشود باید مسیر فیلم و زیر نویس را انتخاب کنید و تنظیمات رو به صورت زیر انجام بدید و در نهایت بر روی open کلیک کنید ...

در نهایت میبینید که فونت فارسی به خوبی بر روی فیلم قرار گرفته است

فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط Arianismmm : https://i-phone.ir/forums/member/12543-arianismmm در ساعت 30-11-2012, 03:31 PM

بهترين فيلم را انتخاب كردي براي مثال :d

نظر

این درست کار نمیکنه، فونت رو بزارین همون Arial باشه و فقط انکودینگ رو عوض کنین به Arabic (Windows-1256. اینطوری درست کار میکنه
      اگه هم اینطوری درست نشد از طریق برنامه ShSubtitleFixer زیرنویس رو تغییر بدین و انکودینگ رو تو vlc بزارین رو utf-8
      من همه فیلمام رو اینطوری میبینم و به هیچ وجه مشکلی ندارم

نظر

نوشته اصلی توسط hm_hitcher نمایش پست ها
        این درست کار نمیکنه، فونت رو بزارین همون Arial باشه و فقط انکودینگ رو عوض کنین به Arabic (Windows-1256. اینطوری درست کار میکنه
        اگه هم اینطوری درست نشد از طریق برنامه ShSubtitleFixer زیرنویس رو تغییر بدین و انکودینگ رو تو vlc بزارین رو utf-8
        من همه فیلمام رو اینطوری میبینم و به هیچ وجه مشکلی ندارم
        چی دقیقا درست کار نمیکنه ؟!
        encoding که بله باید روی Arabic (Windows-1256 باشه
        ولی فونت های معمولی ٬ معمولا ۱-۲ کلمه در هر جمله به صورت مربع نمایش داده میشود که در این فونت های علاوه بر رفع شدن اون مشکل ها شکل و استایل زیبایی هم داره ٬ نمونه b koodak رو در پست اول میتونید ببینید .

نظر

نوشته اصلی توسط Arianismmm نمایش پست ها
          چی دقیقا درست کار نمیکنه ؟!
          encoding که بله باید روی Arabic (Windows-1256 باشه
          ولی فونت های معمولی ٬ معمولا ۱-۲ کلمه در هر جمله به صورت مربع نمایش داده میشود که در این فونت های علاوه بر رفع شدن اون مشکل ها شکل و استایل زیبایی هم داره ٬ نمونه b koodak رو در پست اول میتونید ببینید .
          این دو تا فونت بهم ریخته هستن، زیرنویس رو درست نشون نمیدن
          من از همون اول اول که مک داشتم با روشی که گفتم استفاده میکردم و تاکنون هیچ کشملی مثل بهم ریختگی یا چیز دیه وجود نداشته

نظر

نوشته اصلی توسط hm_hitcher نمایش پست ها
            این دو تا فونت بهم ریخته هستن، زیرنویس رو درست نشون نمیدن
            من از همون اول اول که مک داشتم با روشی که گفتم استفاده میکردم و تاکنون هیچ کشملی مثل بهم ریختگی یا چیز دیه وجود نداشته
            پس من عکس پست اول رو کجا اوردم اگه درست کار میکنه ؟!
            فونت ها کامل درست هستند هیچ گونه مشکلی هم نداره ...

فونت خودتون هم که استفاده میکنید میتونید قرار بدید که بقیه دوستان هم استفاده کنند .
            ویرایش توسط Arianismmm : https://i-phone.ir/forums/member/12543-arianismmm در ساعت 30-11-2012, 10:33 PM

نظر

این هم نمونه فونت b homa

نظر

اینم عکسای من که خودشون همه چی رو میرسونن

ویرایش توسط hm_hitcher : https://i-phone.ir/forums/member/35595-hm_hitcher در ساعت 30-11-2012, 11:01 PM

نظر

من هم تست کردم مشکلی نداشت

نظر

من با فونت xb shiraz مدت هاست اینکارو می کنم و به خوبی همه چیز کار می کنه
                    به نظر من استفاده از برنامه های جانبی برای درست کردن زیر نویس٬ لقمه رو دور سر پیچوندنه

i-phone.ir
                    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

بهتره علاوه بر تبلیغ فونتهایی که استفاده میکنید,برای استفاده بقیه به اشتراک بگذارید

نظر

سلام
                        ممنون از راهنماییتون برای نشون دادن درست زیرنویس
                        من چندماهیه یه مشکلی پیداکردم ! و اون تاخیر در نمایش زیرنویس هستش !
                        یعنی یهو شد .قبلش هماهنگ نشون میداد ولی نمیدونم چرا حدود دوماهه متن ترجمه رو دیرتر نشون میده
                        توی تنظیمات وی ال سی نسخه ی ویندوز میشد تایم نمایش فونت رو جابجا کرد ولی در مک من همچین تنظیماتی رو ندیدم !
                        دوستان لطفا راهنماییم کنید؟

نظر

نوشته اصلی توسط nima250n نمایش پست ها
                          سلام
                          ممنون از راهنماییتون برای نشون دادن درست زیرنویس
                          من چندماهیه یه مشکلی پیداکردم ! و اون تاخیر در نمایش زیرنویس هستش !
                          یعنی یهو شد .قبلش هماهنگ نشون میداد ولی نمیدونم چرا حدود دوماهه متن ترجمه رو دیرتر نشون میده
                          توی تنظیمات وی ال سی نسخه ی ویندوز میشد تایم نمایش فونت رو جابجا کرد ولی در مک من همچین تنظیماتی رو ندیدم !
                          دوستان لطفا راهنماییم کنید؟
                          با کلید های j & h میتونید این کارو بکنید

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
                            با کلید های j & h میتونید این کارو بکنید
                            ممنون از راهنماییتون
                            انجام دادم ولی انگار همش دوباره جابجا میشه !
                            نمیدونم چیکارش کردم که اینطور شد...!
                            این موضوع رو روی چندتا فیلم تست کردم همین بود
                            انگار مثلا سرعت پخش فیلم ۱.۰ هستش و سرعت پخش زیرنویس ۱.۱ هستش
                            یعنی هی فاصله میگیره...!

دکمه ای هستش که مثلا سرعت پخش فیلم یا نشون دادن زیرنویس رو کم و زیاد کنه؟!
                            ویرایش توسط nima250n : https://i-phone.ir/forums/member/66175-nima250n در ساعت 04-08-2013, 05:26 PM

نظر

نوشته اصلی توسط nima250n نمایش پست ها
                              ممنون از راهنماییتون
                              انجام دادم ولی انگار همش دوباره جابجا میشه !
                              نمیدونم چیکارش کردم که اینطور شد...!
                              این موضوع رو روی چندتا فیلم تست کردم همین بود
                              انگار مثلا سرعت پخش فیلم ۱.۰ هستش و سرعت پخش زیرنویس ۱.۱ هستش
                              یعنی هی فاصله میگیره...!
                              دکمه ای هستش که مثلا سرعت پخش فیلم یا نشون دادن زیرنویس رو کم و زیاد کنه؟!
                              ببینید
                              با اون دکمه ها,میتونید تو نمایش زیرنویس تاخیر ایجاد کنید
                              با
                              g & f هم میتونید تو صدا تفاوت ایجاد کنید!(سرعت پخشش)

نظر

صبر کنید ..
                              X