اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با قابلیت guided access بیشتر آشنا شویم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• با قابلیت guided access بیشتر آشنا شویم

با سلام خدمت همه دوستان،
    امروز قصد دارم از ویژگی جدیدی که از ios 6 به بعد معرفی شد رو براتون بگم.
    اسم این ویژگی،همان طور که از نام تایپیک معلوم هست،Guided access هست .

این قابلیت خاص بطور مشخص مراکز آموزشی را هدف قرار داده است و میشه گفت که این حرکت،برای نفوذ به مراکز آموزشی هست.منظور از نفوذ به بخش آموزشی،برای مثال امکان گرفتن یک امتحان یا محدود کردن محدوده استفاده دانش آموزان از قسمت های مختلف دستگاه برای دقت و تمرکز بیشتر است!اپل با قرار دادن این ویژگی ، هدف دیگری هم داشت و اونم نابینایان یا آن دسته از افرادی که مشکلات ذهنی یا...دارند،هست! Accessibility Guide access این قابلیت را به افراد می دهند که کارهای یه خصوصی کنند بطور مثال : یک فرد نابینا که میخواهد موزیک گوش دهد،با استفاده از این قابلیت،صفحه را ثابت نگه دارد تا مسیر یا موزیک اشتباه رو پخش نکند و همچنین،سیری مانند فردی عمل کند که با مشخص کردن اسم آهنگ یا خواننده،آهنگ مورد نظر شخص نابینا رو پخش کند!!همچنین این ویژگی به معلمان یا پدر مادر ها ، برای محدود کردن یک idevice نسبت به دکمه ها(مثلا home)یا ، نسبت به قسمتی از صفحه دستگاه که در حال نمایش است ، محدود شود. و برای این که شما دستگاه رو از این حالت دربیارید،نیاز به رمز عبور دارید.

نحوه فعال سازی:
    برای فعال کردن و استفاده از این قابلیت،باید به مسیر ، settings - general - accessibility - guided access ، یا طبق عکس ها پیش بروید.
    ۱-وارد ستینگ شوید

۲-وارد general شوید

۳-وارد accessibility شوید

۴-وارد guided access شوید

۵-و اگر مایلید،میتوانید این قابلیت رو فعال کنید و لذت ببرید.

نحوه استفاده:

۶- با خاموش کردن قسمت Triple-click و فعال کردن guided access ، با فشار دادن ۳ بار دکمه هوم،از این قابلیت جالب،استفاده کنید

۷-تمام.

کلیه نوشته ها توسط خودم و مربوط به انجمن i-phone.ir هست و هرگونه کپی برداری،با ذکر منبع،بلا مانع است

ویرایش توسط crystalboy : https://i-phone.ir/forums/member/563-crystalboy در ساعت 14-08-2013, 11:26 AM

دوستان عزيز،
    هرگونه مشكل يا سؤالي بود،در همين تايپيك مطرح شود .

نظر

با تشکر از آموزش . اندازه عکس ها خیلی بزرگ هست کاش کوچیکش میکردید

نظر

سلام ... من بسوورد این رو که بهش میدیم رو فراموش کردم ... حواسم ننبود فعالش کردم ... چیکار میتونم بکنم ؟

نظر

نوشته اصلی توسط X_boy951 نمایش پست ها
          سلام ... من بسوورد این رو که بهش میدیم رو فراموش کردم ... حواسم ننبود فعالش کردم ... چیکار میتونم بکنم ؟
          دکمه هوم و پاور را تا لحطه خاموش شدن نگه دارید.

نظر

نوشته اصلی توسط iMohamad نمایش پست ها
            دوست عزیز منم همین مشکلو دارم و این کاری که میگیو انجام دادم ولی بلافاصله بعد از روشن شدن برمیگرده رو همون صفحه ای که guided access فعال شده
            چطور میشه غیرفعال کردش؟ پسووردش نمیدونم چیه...

نظر

دوست عزیز
              آموزش مناسبی گذاشتین اما جهت اطلاع شما من 2 بار این قابلیت و فعال کردم و حسابی حالم گرفته شدش چرا که گوشیم قفل میشد و هیچ کاری نمی تونستم بکنم و باور کن خودم هم آخرش متوجه نشدم که چطوری از شر این قابلیت خلاص شدم. من که به کسی توصیه نمی کنم

نظر

نوشته اصلی توسط X_boy951 نمایش پست ها
                نوشته اصلی توسط iMohamad نمایش پست ها
                نوشته اصلی توسط sinsin_braveboy نمایش پست ها
                دوست عزیز منم همین مشکلو دارم و این کاری که میگیو انجام دادم ولی بلافاصله بعد از روشن شدن برمیگرده رو همون صفحه ای که guided access فعال شده
                چطور میشه غیرفعال کردش؟ پسووردش نمیدونم چیه...
                نوشته اصلی توسط dailynote نمایش پست ها
                دوست عزیز
                آموزش مناسبی گذاشتین اما جهت اطلاع شما من 2 بار این قابلیت و فعال کردم و حسابی حالم گرفته شدش چرا که گوشیم قفل میشد و هیچ کاری نمی تونستم بکنم و باور کن خودم هم آخرش متوجه نشدم که چطوری از شر این قابلیت خلاص شدم. من که به کسی توصیه نمی کنم

دوستان منم دیشب به همین مشکل برخورد کردم و کلی اعصابم به هم ریخته بوود
                همینطور که تو سایتای خارجی داشتم دنبال یه راه حل میگشتم به یه روش برخوردم که جوابم داد
                پس اگه یه موقع توو حالت Guided Access گیر کردین و رمز غیر فعال کردنشو نمیدونستید واسه خلاص شدن ازش :
                1-دگمه هوم و پاور رو 10 ثانیه نگه دارید تا گوشی ریست بشه
                2- با روشن شدن گوشی دوباره بصورت اتوماتیک میره توو همون حالت ولی قبل از اینکه وارد Guided Access بشه لاک اسکرینو چند ثانیه ای نشون میده که اونجا باید دگمه هوم رو یبار فشار بدین تا وارد هوم اسکرین بشه
                3- حالا دیگه تمومه و باید برید توو ستینگ و خاموشش کنید

امیدوارم به دردتوون بخوره

نظر

صبر کنید ..
                X