اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

در ایپد خود بازی بسازید ، کد نویسی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید ( زبان برنامه نویسی Lua )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• در ایپد خود بازی بسازید ، کد نویسی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید ( زبان برنامه نویسی Lua )

وقتی سال ۲۰۱۰ استیو جابز فقید ایپد رو معرفی کرد در ابتدا همگان فکر میکردند با یک مک کوچک سرو کار دارند . دیوایسی که میتوانست عملیات های سنگین محاسباتی را در هر مکانی انجام دهد . اما در واقع این چنین نبود ، خیلی از برنامه هایی که در کامپیوترهای دسکتاپ خود داشتیم راهی به ایپدمان پیدا نکرد .
    شاید بیشتر از هر شخصی دنبال برنامه ای بودم تا بتوانم حداقل پروژه های کوچک دانشگاهیم را در ایپد خروجی بگیرم . شاید من انتظار بی جایی از ایپدم داشتم و یا سیاست های اپل اجازه چنین کاری به من نمیداد . به هر حال تنها دیدن کدهای برنامه های نوشته شده بدرد من نمیخورد ، برای اجرای برنامه و خروجی گرفتن به اینترنت نیاز بود و از پردازنده خود دیوایس استفاده نمیشد . برنامه نویسی در ایپد غیر ممکن بود ، به جز یه سری کارهای ساده مثل خروجی گرفتن از یه تابع فاکتوریل
    تا اینکه با برنامه ی Codea آشنا شدم ، ،

زبان مورد استفاده در Codea زبانی نه چندان نا آشنا به نام Lua است . متاسفانه منابع فارسی برای یاد گیری این زبان در دسترس نیست . اما زبانی سطح بالا نزدیک به C است ،
    اگر با C آشنا باشید Lua را زود فرا خواهید گرفت . خاصیت مهم این برنامه استفاده از پردازنده ایپد است ، شما کد بنویسید و Codea آنرا برای شما در سه سوت کامپایل میکند ، واقعا سرعت برنامه در کامپایل بالاست ، حتی اجرای تابع sign x در توربو سی هم ۵ ثانیه طول میکشد تا کامپایل شود اما Codea به طرز خارق العاده ای سریع است ، وقتی تابع فرکتال را در برنامه اجرا میگیرید و سریع کامپایل میشود متوجه حرف من میشوید که چقد این برنامه خوب است ، یا شاید کار ایپد انقدر خوب است که کد نوشتن دلچسب شده .

استفاده از این برنامه در نوشتن برنامه های گرافیکی و بازی های کوچک خود را نمایان تر میکند ، اگر دانشجوی کامپیوتر هستید و هنوز درس گرافیک را پاس نکرده ای زود تر دست بکار شوید و یک برنامه ی گرافیکی زیبا خلق کنید تا استاد خود را متحیر کنید .
    از مزیت های Codea این است که به راحتی میتوانید سورس کدهای خود را با دیگر Codea داران به اشتراک بگذارید .
    یک بازی پازل هم که تماما در ایپد کد نویسی شده در اپ استور موجود است . این بازی رایگان است ، و بسیار خوش ساخت تهیه شده
    شاید Codea بتواند عنوان پروژه ای جذاب برای برنامه نویسی در موبایل باشد

بازی Cargo bot :

دانلود بازی Cargo bot

دانلود Codea

لینک کرک Codea
    Codea(iPhone/iPad)下载_攻略_苹果游戏免费下载 - 维维网
    برای دانلود بر روی دکمه ی ابی رنگ در سمت چپ تصویر کلیک کنید

i-phone.ir

برای شروع یاد گیری Lua از سایت خودش میتونین استفاده کنید
    هم کامله هم جامع ..

کد HTML:
    http://www.lua.org/docs.html

نظر

من این ر.و چند وقت پیش تست کردم خروجی نمیتونستم بگیرم شایدم بلد نبودم + دردسر داره ولی عالیه!!!!!!!

نظر

برنامه جالبی هست اما ارزش وقت گذاشتن نداره. LUA هم مثل سایر زبانها میمونه! تمرین و تجربه میخواد و اگر کسی یاد گرفت چرا بشینه با این کار کنه! با Corona - کار میکنه و خروجی با ارزشی میگیره. اما برای iPad بد نیست.

Cross-Platform Mobile App Development for iOS, Android - Corona Labs : زبان برنامه نویسیش هم LUA هست و با کتابخانه های بسیار قدرتمند مثل Box2d و برنامه نویسی Native و دسترسی به کل iOS مثل Game Center و ..

این برنامه Codea هم فکر نکنم برنامه را Compile کنه ، فقط مفسر هست! میتونه اجرا کنه و شما خروجی را ببینی! فایل .iPA بعید میدونم تحویل بده که بذاره کسی توی Appstore.
        ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 13-11-2012, 07:27 PM
        " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
        TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

صبر کنید ..
        X