اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیفون 5 ، شکست یا پیروزی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آیفون 5 ، شکست یا پیروزی؟

با سلام.

همانطور که میدونید روز 12 سپتامبر 2012 این گوشی قدرتمند معرفی شد. در این مطلب مختصر توضیحی در مورد این گوشی موبایل خواهم داد.
    همچنین احتمالات بعدی را نیز کمی می سنجیم. پس با من باشید …

آیفون که در انگلیسی iPhone نوشته میشود ، گوشی موبایلی است که در سال 2007 توسط استیو جابز در کنفرانس MacWorld معرفی شد. این گوشی موبایل سیستم عاملی به نام iOS دارد که یکی از Subset های OS X به شمار میرود. کرنل داروین و معماری ARM پردازنده هم از ویژگی های بارز این گوشی قدرتمند به شمار میرود.
    نسل اول این گوشی که با نام 2G خوانده میشود ، یک محصول انقلابی بود. چرا که مثل سایر گوشی های لمسی زمان خود (سری I-Mate ) نبود و نیازی به تجهیزات اضافی نداشت.

اما بعد از گذشت ۵ سال از ارائه اولین آیفون بالاخره نسل ششم این گوشی موبایل با نام iPhone 5 به بازار عرضه شد. این گوشی هنوزم که هنوزه از پردازنده ۲ هسته ای استفاده میکنه که در اصل یک شکست برای اپل تلقی میشود. چرا که ساده ترین رقبای آیفون به سمت ۴ هسته روی آوردند.

دومین مورد ، جایگزینی سرویسهای گوگل با سرویسهای خود اپل است. سوال ما اینست که آیا اپل میتواند این سرویسها را به مانند گوگل محبوب کند؟

سومین مورد نانو سیم کارت بوده که گفتن ندارد.

اما موارد خوبی نیز به چشم میخورد. همه جای سیستم عامل دسترسی مستقیم به فیسبوک دارد و با این حساب کمی برای فعالیت در فیسبوک در سفر (!) دستمان باز تر است. همچنین در نسلهای پیشین آیفون شاهد یکپارچه شدن این گوشی با تویتر بودیم. تویتر و فیسبوک هر دو در این گوشی درون سازی شده اند! و این خود یک امتیاز است.
    موارد دیگری به چشم نمیخورد ولی ظاهرا نرم افزار یوتیوب نسبت به گذشته قدرتمند تر شده و در اپ استور قرار گرفته است.

آیفون ۵ آیا همانند نسل های گذشته خود میتواند یک پیروزی بزرگ باشد؟ قضاوت با شما

منبع : آیفون 5 ، شکست یا پیروزی؟ | ذهن زیبا

احساس ميكنم اپل با ايفون 5ايفون بعديش خرداد معرفي شه

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

نظر

سلام،
      سینا جان این سیاست تولید هست، شاید به قول شما سال ۲۰۰۷ که اولین آیفون توسط استیون معرفی شد و زمانی که آیفون ۲جی ساخته شد به نظر من اپل تکنولوژی ساخت آیفون ۵ رو هم داشت، ولی شاید به همین دلیلی که فوق گفتم یه سیر تکاملی برای آیفون قرار داد تا بازار رو به دست بگیره، آیا دلیل خاصی هست که آیپد مینی فاقد رتینا باشه؟ این هم یه نمونه ی دیگه از سیاست تولید هست، به نظر من اگر قرار باشه اپل ده سال دیگه مثلا آیفون ۱۰ رو ارائه کنه مطمئن باش همین الان تکنولوژی ساختش رو داره، البته این نظر شخصی من هست و منبع موثقی نداره، ولی من بهش اعتقاد دارم، حتی شرکت های کوچک هم از این سیاست در تولید استفاده می کنند، چه برسه به یه همچین شرکت غولی مثل اپل! میشه حدس زد آیفون ۵اس همین ۵ با پراسسور ۴ هسته ای و چیپ اِی۶ ،

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

بنظر من ما فقط عقايد شخصي خودمون رو ميگيم و دنبال خواسته هاي خودمون هستيم! يكي دنبال صفحه نمايش بزرگتر يكي سبكي يكي باريك بودن يكي ٤ هسته اي شدن... در صورتي كه اصلا نيازهامونو نميشناسيم! مدام توقع انقلاب داريم! در حالي كه انقلاب در سال ٢٠٠٧ رخ داد و ٥ ساله كه داره تكامل بوجود مياد، من اين سوال و از استارتر دارم اگر آيفون ٥ چه چيزي داشت شما بهش ميگفتين خوب؟ انقلاب؟ بنظر من اپل بايد يكم راه رو براي يوزرهاش باز تر كنه و مثلا توييك هاي مناسب سيديا رو قانونا داخل اپ استور براي برنامه نويسان بفروشه! همين! اين حق يك مصرف كننده است كه مثلا با bite sms كار كنه يا چيزه ديگه. همين!

نظر

صبر کنید ..
        X