اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چه بر سر سهام اپل آمده است ( نظر شما )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

بخدا خود من کفرم دراومده سر آیفون ۵ هیجا تو مریکا گیرم نیومد!
    آنلاک که اصلا وجود خارجی نداشت! لاک هم میگفتن ۱ماه طووووووول میکشه!
    کلا پشیمون شدم از خریدش! و صد حیف! خیلی هم اذیت شدم برام سوال بود خرید یه کوشی اونم وقتی که ۳ماه از اومدنش گذشته انقدر باید سخت باشه؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh008 نمایش پست ها
      قبول ندارم حرفت رو
      چون سهامدارها فقط به سود فکر میکنن میخواد اپل از ۱۱۰۰ سود کنه یا آیفون ۵ به اونا ربطی نداره فقط به دنبال فروش بیشتر اپل هستن
      برای مثال الان کارایی آیپد مینی خوب نبوده که سهام رو اورد پایین؟
      نه بدلیل قیمت گذاری بالا از نظر اونها و باعث شدن اون در فروش کمتر آیپد مینی سهام اومد پایین
      نه اتفاقا برای آیپد مینی سهام اونقدر نیومد پایین. فقط روز اول برای قیمتش
      اما بعضی از سایت های فارسی دقیقا روزی که اسکات از اپل جدا شد٬ خبری منتشر کردن که سهام اپل اینقدر برای آیپد مینی اومد پایین
      که اصلا سقوط اون روز ۱۰۰ درصد بخاطر اسکات بود

همیشن مسائلی که توی همین انجمن هم بارها بهش اشاره شده که
      چرا گرونه
      چرا رتینا نداره و ...
      باعث افت روز سهام برای آیپد مینی شد
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

شما جواب مثال من رو دادی که مشتی نمونه خروار بود

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh008 نمایش پست ها
          شما جواب مثال من رو دادی که مشتی نمونه خروار بود
          منظورتون از مشت نمونه خروار بود رو متوجه نمیشم اما منطق این رو میگه که وقتی سهام یک شرکت پایین میاد یعنی قدرت اقتصادی اون شرکت هم باش پایین میاد مثل اپل در سال ۹۶
          i-phone.ir
          The Best or Nothing

نظر

نمیخوام احساسی جواب بدم یا بگم تیم کوک بد و استیو جابز خوب
            اما باید قبول کرد که اپل حال حاضر و تیم کوک دارن گند میزنن به اعتباری که استیو جابز
            بعد مدتها بدست آورد ، ایپد مینی ، آیفون با صفحه بزرگتر از 3.5 اینچ ، خلاقیت پایین ، اشتباهات سخت افزاری و نرم افزاری زیاد
            و ... واقعا اپل اون حس شرکت لوکس و قابل اعتماد رو داره از دست میده و کم کم داره شبیه شرکتی مثل سامسونگ میشه ، روز به روز هم از فروشش کمتر میشه
            تو چین همیشه اول یا دوم بوده تو فروش اما الان بین 5 تا هم نیست ! دلیلش اینه که رقباش فوق العاده کار کردن
            من بیشتر تمایل به خرید 4 و یا 4 اس دارم تا 5
            ویرایش توسط Mojtaba_ch : https://i-phone.ir/forums/member/40378-mojtaba_ch در ساعت 10-11-2012, 05:42 PM

نظر

به نظر شما دليل نميتونه اين باشه كه ديگه اسمارت فون ها چه ايفون چه سامسونگ برا ما ها عادي شدن؟مردم يه چيز جديد ميخاد.
              مثلا اپل و مايكروسافت با هم يه تلوزيوني بزنن كه سيستم عامل اي او اس داشته باشه و دوربيناي كينكت هم توش جاسازي شده باشه و باش بشه بازي هاي اي او اس رو با كينكت زد.يا مثلا كامپيوتر هاي پوشيدني مث عينك گوگل
              اپل به داشته هاش يني ايپد و ايپاد و... نبايد اعتماد كنه و فقط اونارو اپگريد كنه.بايد يه نو اوري ديگه بكنه چون كم كم مردم دارن خسته ميشن از چيزاي تكراري.
              ولي خوب جز ايفون هايي كه اس اضافه ميكنه اپل به اخرش بقيه هميشه متفاوت از نسل قبل بودن.
              اپل ميتونه ٢ سال يكبار ايفون بده به جاي اينكه يه اس اضافه كنه.
              مث ايپاد ها كه ديديم كه اين نسل چه قدر با نسل قبلش متفاوت بود و خداروشكر ايپادا اس ندارن!
              كلا اون اس ها كار اشتباهن چه ٤اس چه ٣جي اس

Sent from my iphone 5
              Using tapatalk
              ویرایش توسط Apple360 : https://i-phone.ir/forums/member/105550-apple360 در ساعت 10-11-2012, 05:59 PM

نظر

صادق نبودن با کاربران اپل!
                چندین نسل آیفون را با سایز مشخص دادن با این دلیل که انگشت کاربران در حالت افقی به همه جای Screen برسه.
                بعد که کاربران بعد از ۵ نسل آیفون سایز را از یک طرف بزرگ کردن و بعد گفتن انگشت میرسه بازم. 6 متر هم بشه iPhone اگر به apple هست یک ویدو میسازه که انگشت به همه جا میرسه.
                بعد اصلا به Developer ها اهمیت هم نمیده. اون کسی که بازی ساخته یا برنامه گرافیکی که برای سایز ۳.۵ اینچ کلی زحمت کشیده و منطق اون را پیاده سازی کرده ، حالا برای 5. اینچ اضافه شده از یکطرف باید بشینه یک منطق جداگانه برای iPhone 5 بنویسه چون کاربر 5 iPhone دید بیشتری داره نسبت به محیط بازی و باید برنامه نویس اینجا طوری بسازه بین کاربران iPhone 5 و قدیمیتر ها مساوات برقرار شه. و این یعنی حماقت! یعنی سردرگم کردن Developer . یعنی اتلاف وقت مردم.

اگر از دو طرف بزرگ کرده بود دیگه مشکلات نبود. و برنامه ها از دو طرف بزرگ میشدن و FullScreen میشد و هر Developer دوست داشت برنامشو Update میگرد برای iPhone 5 و هرکسی هم دوست نداشت Update نمیکرد. چون اونقدری بزرگ نمیشد که بخواد گرافیک مشکل پیدا کنه و از کیفیش هم کم یشه.

مثل iPad mini و طوری ساخته شده که برنامه های iPad روی اون هم اجرا میشه. چون به یک نسبت کوچیک شده.
                کلا نمیدونم ایده کی بوده این چیزا فقط میدونم Apple روند خوبی را نداشت. امیدوارم برگردن سر مسیر قبلی که بودن.

Apple قبلا از اخراج کردن متخصصین ضریه خورده بود (استیو جابز) اما دوباره قویترین نیروی خودش (حالا اخراج شد یا نشد یا خودش رفت ) را از دست داد. Scott . جناب آقای تیم کوک که مدیر اصلی بودن باید قبل از عرضه iOS 6 مشکلات Map و ... را چک میکردن و بعد عرضه میکردن نه اینکه بندازن تقصیر این و اون و کسی را اخراج یا از دست بدن.
                " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

چندین نسل آیفون را با سایز مشخص دادن با این دلیل که انگشت کاربران در حالت افقی به همه جای Screen برسه.
                  بعد که کاربران بعد از ۵ نسل آیفون سایز را از یک طرف بزرگ کردن و بعد گفتن انگشت میرسه بازم. 6 متر هم بشه iPhone اگر به apple هست یک ویدو میسازه که انگشت به همه جا میرسه.
                  بعد اصلا به Developer ها اهمیت هم نمیده. اون کسی که بازی ساخته یا برنامه گرافیکی که برای سایز ۳.۵ اینچ کلی زحمت کشیده و منطق اون را پیاده سازی کرده ، حالا برای 5. اینچ اضافه شده از یکطرف باید بشینه یک منطق جداگانه برای iPhone 5 بنویسه چون کاربر 5 iPhone دید بیشتری داره نسبت به محیط بازی و باید برنامه نویس اینجا طوری بسازه بین کاربران iPhone 5 و قدیمیتر ها مساوات برقرار شه. و این یعنی حماقت! یعنی سردرگم کردن Developer . یعنی اتلاف وقت مردم.

اگر از دو طرف بزرگ کرده بود دیگه مشکلات نبود. و برنامه ها از دو طرف بزرگ میشدن و FullScreen میشد و هر Developer دوست داشت برنامشو Update میگرد برای iPhone 5 و هرکسی هم دوست نداشت Update نمیکرد. چون اونقدری بزرگ نمیشد که بخواد گرافیک مشکل پیدا کنه و از کیفیش هم کم یشه.
                  مسلما این رو نمی تونی یک مشکلی ببینی
                  حتی اگر سایز صفحه نمایش آیفون عوض نمی شد٬ بالاخره روزی باید رزولوشنش میرفت بالا و اون روز٬ همین آش و همین کاسه برای برنامه نویسان بود
                  آیپد مینی هم اگر زمانی دارای صفحه نمایش رتینا بشه باز یک رزولوشن جدید میاد و برنامه نویس های باید خودشونو با اون هماهنگ کنن
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                    مسلما این رو نمی تونی یک مشکلی ببینی
                    حتی اگر سایز صفحه نمایش آیفون عوض نمی شد٬ بالاخره روزی باید رزولوشنش میرفت بالا و اون روز٬ همین آش و همین کاسه برای برنامه نویسان بود
                    آیپد مینی هم اگر زمانی دارای صفحه نمایش رتینا بشه باز یک رزولوشن جدید میاد و برنامه نویس های باید خودشونو با اون هماهنگ کنن
                    Resolation و Size دو گزینه جدا از هم هستند! Resolation را هرچقدر هم تغییر میداد Size تغییر نمیکرد! من گفتم مشکل سایز! نه Resolation.
                    کسانی که برنامه نویس هستند و بخصوص برنامه نویسان بازی بهتر میفهن این مشکلو.
                    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 10-11-2012, 07:39 PM

نظر

به نظر من فقدان نوآوری ( و نه توسعه محصولات) علت اصلی این سقوط هست.
                      اپل بعد از معرفی محصولاته اخیرش هر چند اونها رو توسعه داده ولی نوآوریی که " عامه پسند " و " عامه فهم " باشه ارائه نکرده.
                      در خصوص مساله مالیاتها ، به نظر من علت محکمه پسندی نمیاد ، چون در قدم اول ظاهرا قرار هست مالیات قشری با درآمد سالیانه بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کنه .ضمن اینکه این قضیه در صورت صحت داشتن و اجماع دو جناح ، برای کل جمعیت آمریکا صادق هست و نه فقط سهامداران اپل.
                      من حدس میزنم سهام به نصف هم برسه . هرچند قرار بود بعد از معرفی آیفون ۵ به مرور دو برابر بشه.

نظر

منطق همیشه درست نمیگه
                        اگه بیل گیتز منطق داشت هیچ وقت به استیو پول قرض نمیداد!! چه دلیلی داره به شرکت در حال برشکسته شدن کمک کنی؟
                        اگه سهام اپل به ۱ دلار برسه شما از آیفونتون استفاده نمی کنید؟
                        برای مثال فیسقیژ
                        چرا بعد از نصف شدن سهامش هنوز داری ازش استفاده می کنی؟ پایین اومدن سهام به هزارتا دلیل اتفاق می افته که من و شما ازش بی خبریم پس بهتره بی خیال بشی و تاپیک رو ببندی چون واقعا به ما ربطی نداره و تاثیری هم نداره
                        بازار بورس چیزی نیست که ما پشت کامپیوتر نشینا ازش سر در بیاریم اگه اینجا فروم اقتصاد بود باز یه چیزی
                        کار رو بده دست کاردان
                        بلاخره اپل هم مث همه ی شرکت ها بالا و پایین داره مهم اینه که ایمانت رو حفظ کنی و همیشه اپلی بمونی

نظر

نوشته اصلی توسط red_dragon نمایش پست ها
                          تازگیا هر کسی ایفون میوفته زمین میشکنه برمیگره میگه اگخ جابز الان زنده بود ایفون الان نشکسته بود!!!
                          تو این یک سالی که گذشته سهام اپل رفت تا نزدیک 675!!!اون موقع چرا کسی نمیگفت تیموتی کوک از استیو موفق تر عمل کرده؟من که محصولاتی رو که امسال عرضه شده رو انقلابی تر میدونم...چون ایفون یکبار اختراع شد و فقط پیشرفت داشت از این به بعد هم پیشرفت خواهد کرد
                          قرار هم نیست اپل یکباره تغییر مدل بده تو گوشیش که در اینصورت اولین کسی که از ایفون فاصله میگیره خود من خواهم بود .. من ایفون رو به همینش دوست دارم ..(طراحی ایفون نسبت به سایر گوشی ها فرقش مثل دو نفر میمونه که یکی کت و شلوار پوشیده و یکی لباس فشنی! کت شلوار سال ها مدل تغییر نکرده و تغییراتش بسیار جزئی هست و لی لباس های فشنی هر ماه مدل جدید میان بیرون و بعد از مدتی طراحیشون کسل کننده میشه !>خداییش بهتر از این مثال برای فرق طراحی ایفون و سایر گوشی ها نمیشه زد!)
                          اپل قرار نیست اینجوری پس بیوفته ! میدونید چرا؟ چون کاربرای اپل هر چقدر هم اپل از رقبا در امکانات عمل کنه ولی باز ازش دست نمیکشن ... چون ایفون (یا سایر دیوایس های اپل) هر کاری رو بهترین وجه انجام مید و کیفیت شون خیلی بالاست (البته مپ جدید ...)

اپل مثل خیلی از شرکت ها نیست که تا یک مارکش معروف شد فورا ده تا مدل فیس لیفت ازش بریزه بیرون از کاربرا سوئ استفاده کنه ... اونم به این اسم که ما برای اقشار مختلف گوشی میسازیم و تازه این سوئ استفاده رو منت بذاره سرشون...(مانند سری گالاکسی که تا معروف شدفورا سامسونگ شروع کرد به دادن گالاکسی مینی /جیو/پریمیر/آیس/و ... چند تا مدل دیگه از گالاکسی که یادم رفته ...اپل نمیتونه راحت از این محبوبیتش سوئ استفاده کنه و ده تا تبلت تو یه کنفرانس معرفی کنه و بیریزه بیرون؟
                          همین الان که دارم این مطالب جسته گریخته (که خیلی وقت بود دنبال بهونه بودم تا بزنمشون) مینویسم ...سهام اپل 3 درصد رفته بالا و داره خودشو جمع جور میکنه و مطمئن باشید وقتی مدلهای سلولار هم رسیدند و آیمک ها هم فروششون شروع شد و ایقون هم عرضه عمومی شد ...خواهیم دید که سهام اپل سر به فلک میکشه...
                          معذرت میخوام اگه خیلی از حرفام در واقع حرف دلم بود نه جواب این پست شما...!
                          مهندس حرفهايت رو قبول ندارم ...
                          محصولي كه امسال اومد انقلابي تر بود!!! كجاش مثلا انقلابي بود جز يك اپديت ؟
                          قرار نيست هميشه در گوشي تغيير داد ولي بايد چيزي هم داشته باشه كه ادم تشويق به خريد بشه زماني كه استيو بود تو هر مدل و هر محصول جديد يك نو اوري بود ...
                          مثال كت و شلوار زديد پس بزار من يه مثال برات بزنم ايفون با تيم كوك شده پرايد كه هر سال شيشه عقبشو برقي ميكنه سال بعد كيسه هوا سال بعد كولر سال بعد ... ولي زمان استيو اپل بنزي بود كه مثل بنز كلاس سي كه اگر سه سال يك طراحي ازش ميومد بيرون ولي موتورش كلا فرق ميكرد يكسال كه تو اون سال هيچكس اون موتور رو اختراع نكرده بود و همه به خاطر وىژگي كه موتور بلو اينفينيتي داشت تشويق به خريد ميشدن

اگر هم اپل به اين محبوبيت رسيده و كسي نميتونه دست ازش برداره كار استيو بوده و تمام ولي مديريت جديد تازه داره كاري كه سامسونگ و ... ميكردن زمان استيو تازه حالا اپل ميخواد كپي برداي كنه از اونا

زمان استيو كسي جرات نميكرد در مقابل اپل حرف
                          از سامسونگ و ... بياره حالا ببينيد اپل چقدر خراب شده كه يكسري جرات به خودشون ميدن اونو با سامسونگ مقايسه كنند و ازش انتقاد كنند و حتي پايينتر از اندرويد و ،... بدوننش

كجا زمان استيو انقدر شايعات قبل از امدن يك محصول بوي واقعيت ميداد كه الان خود واقعيت هست شايعات

باز هم ميگم در يك كلام مرگ استيو جابز
                          و اگر تيم كوك با اين نوع محصولات پرايدي بخواد ادامه بده مسلما تلاشهاي استيو بعد چند سال رو به هدر دادن

بحث سر اپل هست والا سامسونگ و ... در سطحي نبودن كه بخوان با محصولات اپل مقايسه بشند
                          ویرایش توسط Matin1369 : https://i-phone.ir/forums/member/30833-matin1369 در ساعت 11-11-2012, 11:28 AM

نظر

تمام حرفهای شما را قبول دارم متین جان بجز جمله آخر!

اتفاقا Samsung خیلی پیشرفت کرده. شاید هم برابر! تنها دلیلی که آیفون فروش میره فقط برای iOS هست نه سخت افزار. Samsung از لحاظ سخت افزار چیزی کم نداره!(اگر قوی تر نباشه)
                            تنها قدرت Apple در حال حاضر فقط لوگو  هست و متعصبان. وگرنه سایر شرکتها هم دارن همسطح Apple میشن.

نظر

نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
                              تمام حرفهای شما را قبول دارم متین جان بجز جمله آخر!

اتفاقا Samsung خیلی پیشرفت کرده. شاید هم برابر! تنها دلیلی که آیفون فروش میره فقط برای iOS هست نه سخت افزار. Samsung از لحاظ سخت افزار چیزی کم نداره!(اگر قوی تر نباشه)
                              تنها قدرت Apple در حال حاضر فقط لوگو  هست و متعصبان. وگرنه سایر شرکتها هم دارن همسطح Apple میشن.
                              jتنها چیزی که اندرویید داره سخت افزاریه که کارایی نداره .. بنچ مارک های نکسوس4 رو با ایفون 5 مقایسه کن میفهمی .. دو گیگ رم داره و پردازندش دو برابر ایفون 5 ولی کارایی ضعیف.. ضمنا شما سخت افزار میگیری از نرم افزار استفاده کنی .. و تو این مقوله اپل حرف اولو میزنه ...(جدا از کیفیت ساخت)..حالا میبینید که نکسوس 10 رزولوشنش بیتر از ایپد 3 رتینا هست درسته؟ خب ایا برنامه ایی هست از نصف این رزولوشن استفاده کنه؟؟؟!!!پس این رزولوشنم هم بی استفاده میمونه...(البته در بحث نرم افزار ... )

نظر

حقيقتشو بخواين مني كه يك طرفدار پر و پا قرص اپل بودم در چند ماه أخير و با عرضه آيپد ٤ كاملا سر خورده شدم
                                مسلما كاهش سهام اونم با اين شيب عجيب دليلي جز ضعف در عرضه محصولات جديد نميتونه باشه حالا اين ضعف در توليد ميتونه باشه و يا ضعف در خود محصول
                                أما دوستان اپلي من يادتون نره اپل جز معدود شركتهايي كه سرمايه أش خودش بصورت اسكناس نه اعتبار و سهام نگه ميداره
                                سرمايه نزديك به ١٠٠ بيليون $ و شايدم بيشتر براي همچنين شركتي با اين سرمايه افت سهام آنچنان هم هولنلك نيست

نظر

صبر کنید ..
                                X