اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تبدیل فایل های ویدیویی به صوتی با استفاده از Garageband و iMovie

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تبدیل فایل های ویدیویی به صوتی با استفاده از Garageband و iMovie

با سلام و عرض ادب خدمت کاربران عزیز
    حتما برایتان پیش آمده که سعی در تبدیل فایل های تصویری به صوتی کرده اید٬ برنامه های زیادی مانند real player برای اینکار هستند اما به شخصه معتقد هستم که این برنامه ها کیفیت مناسبی را ارائه نمی دهند. اما در مک برنامه هایی هستند که می توان براحتی این تبدیل را با کیفیت مناسبی انجام داد. تمام آنچه که نیاز دارید دو برنامه iMovie و Garageband است.
    البته آموزش پیش رو خیلی خیلی بیشتر از یک تبدیل ساده فایل تصویری به صوتی رو انجام می دهد و به شما می آموزد که چطور می توانید صدا و تصویر را در یک فایل صوتی از یکدیگر جدا کنید و در پروژه های مختلف از آن استفاده کنید. اما بخاطر گستردگی کار ما روی همان تبدیل ساده تمرکز کرده ایم.

شروع کار با برنامه iMovie خواهد بود.
    نخست از منو بار بر روی File زده و New project را انتخاب کنید
    سپس از باز از منوی File گزینه import را برای انتخاب ویدیو مورد نظر انتخاب کرده و روی Movies می زنیم و فایل تصویری مورد نظر را انتخاب می کنیم

سپس مطابق عکس زیر تمامی ویدیو یا بخشی از آن را انتخاب و به بخش Project دراگ کنید

در مرحله بعد از منوی Share روی کزینه Media browser کلیک کرده و با انتخاب یک کیفیت تصویری ( برای تبدیل ویدیو به فایل صوتی مهم نیست کدوم کیفیت تصویری رو انتخاب کنید ) و سپس روی publish می زنید و صبر می کنید تا عملیات انجام شود. با اینکار این ویدیو به جایی مشترک بین نرم افزار ها در مک فرستاده می شود و می تونید براحتی با نرم افزار های دیگه مثل garageband اونو باز کنید

در مرحله بعد برنامه Garageband را باز می کنیم
    از پایین صفحه روی گزینه View/hide media browser کلیک کرده و وارد بخش Movies شده و فایل تصویری مورد نظر را در صفحه garageband دراگ می کنیم

اینجا اصلی ترین و پرکاربرد ترین بخش قضیه هست. میبنید که پس از دراگ کردن٬ فایل تصویری رو به دو بخش مستقل تقسیم می کنه٬ یک ردیف فقط مربوط به ویدیو هست و یک ردیف فقط مربوط به صدای ویدیو

تا اینجا می تونید از این صدا یا تصویر مجزا در هر پروژه ای استفاده کنید و کاربرد های زیادی داره٬ اما حالا که ما فقط برای جدا سازی کار داریم و فقط فایل صوتی رو می خوایم پس روی تراک تصویری کلیک کرده و از منوی Track روی گزینه delete track میزنیم
    با اینکار فقط صدای این کلیپ تصویری میمونه

بعد از منو share گزینه send to itunes رو زده و با انتخاب بهترین کیفیت موزیک رو به آیتونز می فرستیم٬ کیفیت کار بسیار عالی خواهد بود !

i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

سلام من ی سوال دارم وقتی garage band باز میکنم

این قسمتی ک میگین
    پایین صفحه روی گزینه View/hide media browser کلیک کرده و وارد بخش Movies شده و فایل تصویری مورد نظر را در صفحه garageband دراگ می کنیم

نیس!!!!

نظر

کسی نیس ج بده

نظر

صبر کنید ..
      X