اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالاتی در مورد جیلبریک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوالاتی در مورد جیلبریک

سلام دوستان
    من حدود یک ماه هست که Iphone 4S را خریداری کردم.
    موبایل بنده Unlock factory هست. همین جا یک سوال دارم:
    موبایل Unlock factory با Lock چه تفاوتی دارند؟ و یا بهتر بگم Unlock چه مزیتی نسبت به Lock دارد؟

حالا قصه ی جیلبریک رو هم شنیدم. توضیحاتی زیادی در موردش خوندم؛ اما دقیقا متوجه نمی شوم که چی هست؟! آیا یک نرم افزار هست که شخص برنامه نویس آن IOS را ه-ک کرده و این نرم افزار را به Iphone قبولونده؟؟؟
    موبایل وقتی جیلبریک می شود، از حالت Unlock factory خارج می شود؟

سوال آخر که من را به این موضوعات رساند این هست که نرم افزاری پیدا کردم تحت نام AirBlue sharing. می خواستم ببینم برای استفاده از این نرم افزار باید موبایلم را جیلبریک کنم؟
    آیا نرم افزاری مشابه نرم افزار ذکر شده هست که توانایی راه اندازی بلوتوث با سایر موبایل ها را داشته باشد؟

1..آنلاک فکتوری یعنی هر سیم کارتی تو هر کشوری بندازی تو گوشی کار میکنه پس قاعدتا مثله گوشی لاک تحت انحصار اپراتور خاصی نیست.
    2..جیلبریک یعنی شکستن قفل نرم افزاری گوشی توسط یک برنامه از طریق کامپیوتر صورت میگیره فاییدشم اینه که برنامه کرک شده میریزی یعنی پولی بابت برنامه به اپل استور نمیدی فاییده بعدیشم استفاده کامل از امکانات سیستم عامل قدرتمندی هستش که محدود شده به فرض میتونی تم رو گوشی نصب کنب یا برای ایفون های زیر 4s دلیوری اس ام اس و هزار و یک مطلب دیگه..
    3..جیلبریک ربطی به لاک و انلاک نداره.
    4..بله باید جیلبریک کنید
    5..مشابه هست ولی کارایی خوبی ندارن..
    و در نهایت سوالاتتون رو در بخش زیر میتونستین مطرح کنید
    http://www.i-phone.ir/forums/thread73623.html

نظر

نوشته اصلی توسط mohammadkiani نمایش پست ها
      سلام دوستان
      موبایل Unlock factory با Lock چه تفاوتی دارند؟ و یا بهتر بگم Unlock چه مزیتی نسبت به Lock دارد؟

حالا قصه ی جیلبریک رو هم شنیدم. توضیحاتی زیادی در موردش خوندم؛ اما دقیقا متوجه نمی شوم که چی هست؟! آیا یک نرم افزار هست که شخص برنامه نویس آن IOS را ه-ک کرده و این نرم افزار را به Iphone قبولونده؟؟؟

سوال آخر که من را به این موضوعات رساند این هست که نرم افزاری پیدا کردم تحت نام AirBlue sharing. می خواستم ببینم برای استفاده از این نرم افزار باید موبایلم را جیلبریک کنم؟
      آیا نرم افزاری مشابه نرم افزار ذکر شده هست که توانایی راه اندازی بلوتوث با سایر موبایل ها را داشته باشد؟

گوشی لاک فقط با سیم کارتهای تحت قرارداد با اون اپراتور کارمیکند و باهیچ سیم کارتی انتن نمیاد غیر از همون اپراتوری که باهاش قرارداد داره و مزیت انلاک اینه که تو همه کشورها وباهمه سیم کارتها انتن داره.
      جلبریک درواقع میان قفل گوشی رو میشکنن و گوشی ازاد میشه و کلی برنامه کرک و .... میشه بریزید داخل دیوایستون.
      و جواب اخر : بله باید جلبریک کنید . نرم افزار دیگه هم به نام celest هست ولی air blue میگن بهتره
      موفق باشید
      زندگی آغاز یک راه است بسوی افتخار و سربلندی و یا انحراف و سرافکندگی

نظر

نوشته اصلی توسط mohammadkiani نمایش پست ها
        سلام دوستان

گوشی های لاک فقط توانی ساپورت اپراتور داخل آمریکا را دارد ، اما داخل ایران آنلاک بهتره ، اگه میخوام از گوشی لاک در ایران استفاده کنی ، باید آنلاکش کنی ، که گه آپدیت کنی دوباره لاک میشه.
        برای جلبریک هم به این بخش برید:
        http://www.i-phone.ir/forums/thread68121.html
        نه از حالت آنلاک خارج نمیشه.
        Air Blue Sharing برنامه بلوتوث هست که باید جلبریک کنید

نظر

نوشته اصلی توسط Mahan76 نمایش پست ها
          گوشی های لاک فقط توانی ساپورت اپراتور داخل آمریکا را دارد ، اما داخل ایران آنلاک بهتره ، اگه میخوام از گوشی لاک در ایران استفاده کنی ، باید آنلاکش کنی ، که گه آپدیت کنی دوباره لاک میشه.
          برای جلبریک هم به این بخش برید:
          http://www.i-phone.ir/forums/thread68121.html
          نه از حالت آنلاک خارج نمیشه.
          Air Blue Sharing برنامه بلوتوث هست که باید جلبریک کنید
          مگه گوشیهای لاک فقط داخل امریکا هست . اکثر کشورها لاک دارن
          ویرایش توسط I-GEM : https://i-phone.ir/forums/member/39656-i-gem در ساعت 03-10-2012, 02:56 PM
          زندگی آغاز یک راه است بسوی افتخار و سربلندی و یا انحراف و سرافکندگی

نظر

یکی از دوستان فرمودید که اگر Update کنید موبایل از حالت Unlock factory خارج می شود. جدا؟ اگر IOS را بخواهیم Update کنیم، موبایل از حالت Unlock factory خارج می شود؟

چندتا سوال دیگر:
            فرق Lock و Unlock فقط فقط اپراتور آن هست؟
            فرمودید که جیلبریک ربطی به Unlock یا Lock بودن ندارد. حالا از جیلبریک کنم تو نرم افزارهای اورجینال خود موبایل اخلالی ایجاد می شود؟
            جیلبریک کنم از سرعت و کارایی و هنگ نکردن موبایل کاسته می شود؟
            جیلبریک کنم دیگر نمی توانم موبایلم را Update کنم؟
            جلبریک کنم دیگر نمی توانم نرم افزارهای اورجینال اپل را بریزم؟

یک زمانی اگر خواستم موبایلم را بفروشم، اگر جیلبریک باشد از قیمت آن کاسه می شود؟از کلاس گوشی چطور؟
            من خودم ترجیح می دهم که همیشه همه چیزم حتی نرم افزارهای PC اورجینال باشه. مثل آنتی ویروس و یکسری نرم افزارهای دیگه.اما ویندوز و فتوشاپ و ... نمی شود. حالا پیشنهاد شما چی هست؟ جیلبریک کنم یا خیر؟

نظر

اون واسه گوشیه لاکه عزیزم نه ماله شما که انلاک فکتوری هست...دلیل حرفشم اینه چون وقتی گوشی اپدیت میشه از طریق سیم کارت اکتیو میشه واسه انلاک فکتوری مشکلی نیست اما واسه لاک نمیشه.
              بعد از جیلبریک نه اختلالی بوجود میاد نه حتی چیزی از دست میره یه تغییرات سیستمی فقط ایجاد میشه و همه چی بدون هیچ تغییری سرجاش میمونه.
              جیلبریک به خودی خود تاثیر چشم گیری نداره اما بسته به برنامه های سیستمی که نصب کنید میتونه مشکل ساز باشه برای مثال نصب تم به شدت رو سرعت تاثیر میزاره..
              میشه اپدیت کرد ولی از جیلبریک در میاد و باید منتظر هکرها بمونید تا نسخه بعدی رو جیلبریک کنند..
              ربطی نداره میتونید همه نوع نرم افزار اورجینال یا کرکی بریزید.
              جیلبریک یه تغییر حالت نرم افزاریه دوست عزیز که با اپدیت به حالت قبل برمیگرده ربطی به قیمت و کلاس نداره که فدات شم...تازه بعضی وقتا بهتر جیلبریک رو میخرن چون shsh اون نسخه بعد از جیلبریک ذخیره میشه که یه جور امضاست واسه دانگرید کردن چون اپل بعد از ارایه هر نسخه جدید از سیستم عامل نسخه قبل رو میبنده که کسی نتونه رستور کنه این shsh امکان این رو میده البته فعلا برای 4s نمیشه خاصیتشم اینه که مثلا الان ورژن 6 اومده تو حتی اپدیت هم کنی میتونی برگردی به 5.1.1 و جیلبریک کنی البته برای ایفون 4 نه 4s.
              اگه رو 5.1.1 هستین جیلبریک کنید به امتحانش میارزه.

نظر

صبر کنید ..
              X