اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

جيلبريك از سياستهاي اپل هست !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ تبادل نظر ] جيلبريك از سياستهاي اپل هست !

ايا جيلبريك يكي از ابزار ها و سياست خود اپل ميتونه باشه ؟
    اين نظريه به خاطر چند سوال بي جواب هست كه در ذهن عموم شكل گرفته :

جيلبريك هر نسخه جديد از اپل تقريبا به طور ميانگين حدود ٢ ٣ ماه بعد عرضه شده و ميشه گفت شايد سياست اپل ميتونه باشه كه اول بتونه دستگاههاي خودشو در جهان به دست مردم برسونه و كساني كه كمبودي از اين دستگاه احساس ميكنند اين محصول رو خريداري كنند و بيان جزو خانواده اپل حالا كلاينت كه وابسته به ديوايس شد و از سرعت و كاربري ساده خوشش اومد اختيار اين رو داره كه كمبودهايي كه براي خودش احساس ميكنه با جيلبريك برطرف كنه ولي اين شرايط رو بايد با سختي و گرفتاري و كمبود سرعت تحمل كنه ...
    منظور چيه ميگن سياست اپل فعلا داره مشتري جمع ميكنه بعد كه مشتري عادت به اپل كرد و همه جا فراگير شد حالا بياد براي كاربر با شرايط سخت جيلبريك بفهمونه كه بدون جيبريك هم از ديوايس لذت بيشتري ميبره و حالا كه ديوايس رو خريد بعد تو مرحله بعد بفهمونه كه ديگه جيل بدردش نميخوره ... ( سياستي كه در ايران خوب جواب داده )

نظر دوم ميگه خوب اپل واقعا نميدونه الان چند نفر ديوايس جيلبريك دارن چند درصد ندارن ؟ قطعا ميدونه و فكر ميكنه بدون جيل شايد بخشي از كاربراش رو از دست بده و اين جيلبريك رو تا زماني عرضه ميكنه كه حداقل بدونه ديگه اگه جيلبريك هم نباشه روزي كاربراش رو از دست نميده

ايا واقعا اپل نميدونه كه چه كساني دارند اين عمل رو انجام ميدهند و اگه ميشناسه كه قطعا ميشناسه چرا عليه اونا شكايت نميكنه و دنبالشون نميگرده اپلي كه دست به شكايت و دادگاهش خوبه ؟

اگر سياست و كار خود اپل هم نباشه حفره اي از قصد ايجاد ميكنه كه بتونند بعضيا عمل جيلبريك رو انجام بدهند اگر اينطور باشه پس بگيم جيلبريك كار خود اپل هست فرقي نميكنه !

اپل با جيبريك ميخواد مشوق دولوپرها و برنامه نويس ها براي اپديت برنامه ها و برنامه هاي قدرتمندتري ايجاد كنه !!!

اين سياست بازار هست تا افراد رو به طرف خودش جذب بعد هر سازي كه زد اون مشتري چون علاقه مند شده بايد با اون ساز برقصه

اينهم بگم جيلبريك مخصوص ايران و جهان سوميا نيست و در كل جهان اين فرايند رو دنبال ميكنند و اخبار جيلبريك از كشورهاي خودشون بيرون مياد و اگر فروم هاي خارجي و سايتهاي خارجي و يو تيوب رو دنبال كنيد متوجه ميشد درصدي از كاربران اپل در سرار جهان به جيلبريك علاقه مند هستند ....

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
    در ورژن 5.1.1 هم دیدم که با اینکه چهار ماه پیش برای تمام دیوایس ها جلبریک داده شد، اپل هیچ گونه حرکتی مانند عرضه ورژن 5.2 جلوشو نگرفت تا انیکه بعد چهار ماه با دادن 6 جلوش بسته شد. در حالیکه میتونست درست بعد از چند روز عرضه جلبریک جلوشو ببنده که نکرد
    نوشته اصلی توسط iMojtaba نمایش پست ها
    من هم همين نظر رو دارم كه اپل به قصد جيلبريك رو بيرون مي ده...
    دنياي اونا با دنياي ما خيلي متفاوته. از كوچكترين حركت بل مي گيرند و كار به شكايت و حتي به جرم رعايت نكردن كپي رايت مواخذه ميشن...
    شما همين الان با يك لب تاپ ويندوز كپي به خارج از كشور مهاجرت كنيد به راحتي ايران نيست و مطمئنا برخورد قانوني صورت مي گيره! پس چطور شركتي به نام اپل هيچ عملي انجام نمي دهد؟!
    خب اين جاي شك براي ما درست مي كنه كه چرا لااقل كوچكترين عكس العملي را انجام نميده؟!
    مثلا بياد و دسترسي به اپ استور رو براي كساني كه جيلبريك كردند ببنده! اين شايد كمترين كاري هست كه مي تونه انجام بده، ولي نميده...
    پس نتيجه گيري من اينه كه اپل براي اينكه بتونه درصد قابل توجهي رو به طرف خودش جلب كنه اين جيلبريك رو هم زياد باهاش مبارزه نمي كنه و اجازه مي ده كه ديوايس هاش تحت سياست هاي خاصي جيلبريك بشند...

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون
    ویرایش توسط Matin1369 : https://i-phone.ir/forums/member/30833-matin1369 در ساعت 03-04-2013, 09:10 PM

شاید مخصوص از طرف اپل نباشه ولی بدش نمیاد از این موضوع

نظر

اره دوست عزیزمون که زحمت کشیده این پست کذاشته از واقعیت دورنیست چون همین دیروز تمام دولوپرهای جیلبریک کننده ios یه کنفرانس خبری در مورد حفره های امنیتی ......بود که از بزرگ انها که خالق سایدیا بود تا اون کوچولوشون اونجا حضور داشتن اونم برنامه به طور زنده بود اگه اپل بااینها کاری داشت همه یجا بودن دیگه. بس نتیجه سیاست خوب یا بد اپل هست. الله علم به امورالخلایق. خدا به امور خلقش اگاه تر است

نظر

اينهم بگم جيلبريك مخصوص ايران و جهان سوميا نيست و در كل جهان اين فرايند رو دنبال ميكنند و اخبار جيلبريك از كشورهاي خودشون بيرون مياد و اگر فروم هاي خارجي و سايتهاي خارجي و يو تيوب رو دنبال كنيد متوجه ميشد درصدي از كاربران اپل در سرار جهان به جيلبريك علاقه مند هستند ....
        تا دو سال پیش اعلام شده بود که فقط ۱۰ درصد دیوایس های ios جیلبرک هستند
        عملا برای فردی مشکلی با خرید نداره تقریبا همه چیز در app store پیدا میشه
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
          تا دو سال پیش اعلام شده بود که فقط ۱۰ درصد دیوایس های ios جیلبرک هستند
          عملا برای فردی مشکلی با خرید نداره تقریبا همه چیز در app store پیدا میشه
          اين امار رو كي بيرون داده ؟
          شما مخالف حرفهاي بنده هستيد در بالا و هيچ كدوم از نظريه هاي بالا رو قبول نداريد ؟

نظر

خود نیکلاس الگرا (جیلبریکر) وقتی که جذب اپل شد گفت که همیشه دستگاه هامو جیلبریک میکنم...

نظر

من شخصا" واسه استفاده از نرم افزارهای کرک شده جیلبریک نمی کنم و تقریبا" همه ی نرم افزارهایی رو که باهاش سر و کار دارم میخرم، ایرانی باشه که بدون شک..
              ولیکن واسه دسترسی به فایل های سیستمی، نصب نرم افزارهایی که در اپل استور نیست و انجام تغییراتی که فقط از طریق cydia امکان پذیره، جیلبریک میکنم.

صرف نظر از کاربرانی که توانایی خرید از اپل استور رو ندارن (دیدتون وسیع باشه و فقط ایران رو در نظر نگیرید)
              فکر میکنم تعداد زیادیی از کاربران صرفا" با همین دلیل جیلبریک میکنن (نه استفاده از ipa های کرک شده ) و اپل هم کاملا" از این موضوع اطلاع داره،
              با این تفاسیر اگر خودش در این زمینه همکاری نداشته باشه، دسته کم خیلی هم واسه مقابله با این موضوع انرژی صرف نمیکنه و به قول معروف هم از توبره میخوره هم از اخر

نظر

Re: جيلبريك از سياستهاي اپل هست !

فکر نمیکنم ، چون مثلا خود pod2g دیشب گفته از 3-4 نفر هکری که علم جیلبرک دارن یکیشون فقط حفره هارو پیدا میکنه به اپل میفروشه ، اگر درست بگه و دروغی در کار نباشه اپل میخره که این حفره هارو ببنده .

در هر صورت بغیر از نصب کردن اپ کرک هیچ کس نمیتونه منکر مفید بودن توییک های سیدیا مثه اکتیویتر، بایت اس ام اس ،.. بشه ، به نظرم کسایی که اسنفاده نمیکنن ضرر میکنن ، البته نیاز های هر کسی هم متفاوته.

نظر

من هم همين نظر رو دارم كه اپل به قصد جيلبريك رو بيرون مي ده...
                  دنياي اونا با دنياي ما خيلي متفاوته. از كوچكترين حركت بل مي گيرند و كار به شكايت و حتي به جرم رعايت نكردن كپي رايت مواخذه ميشن...
                  شما همين الان با يك لب تاپ ويندوز كپي به خارج از كشور مهاجرت كنيد به راحتي ايران نيست و مطمئنا برخورد قانوني صورت مي گيره! پس چطور شركتي به نام اپل هيچ عملي انجام نمي دهد؟!
                  خب اين جاي شك براي ما درست مي كنه كه چرا لااقل كوچكترين عكس العملي را انجام نميده؟!
                  مثلا بياد و دسترسي به اپ استور رو براي كساني كه جيلبريك كردند ببنده! اين شايد كمترين كاري هست كه مي تونه انجام بده، ولي نميده...
                  پس نتيجه گيري من اينه كه اپل براي اينكه بتونه درصد قابل توجهي رو به طرف خودش جلب كنه اين جيلبريك رو هم زياد باهاش مبارزه نمي كنه و اجازه مي ده كه ديوايس هاش تحت سياست هاي خاصي جيلبريك بشند...

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

نظر

Re: جيلبريك از سياستهاي اپل هست !

قامون امریکا حق جیلبرک رو مصرف کننده داده و نمیتونه شکایت کنه ،حق استفاده از اپ استور رو هم نمیتونه به هیچ عنوان بگیره از خریدار

در ضمن ویندوز کپی و اس او اس جیلبرک شده اصلا جدا هست بحثشون شما ایدیوایس رو که میخرید همراه با سیستم عامل و اپدیت های چند ساله هست ولی ویندوز رو باید خریداری کنید .

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
                      قامون امریکا حق جیلبرک رو مصرف کننده داده و نمیتونه شکایت کنه ،حق استفاده از اپ استور رو هم نمیتونه به هیچ عنوان بگیره از خریدار

در ضمن ویندوز کپی و اس او اس جیلبرک شده اصلا جدا هست بحثشون شما ایدیوایس رو که میخرید همراه با سیستم عامل و اپدیت های چند ساله هست ولی ویندوز رو باید خریداری کنید .
                      حق استفاده از اپ استور رو بايد به كساني بده كه قانوني وارد بشن. نه اينكه بخواهند شركت اپل و برنامه نويس ها را دور بزنند! اپ استوري كه مي دونه اين يوزر كلي برنامه هاي كرك شده روي سيستمش نصبه به چه دليل بايد اجازه بده كه من واردش بشم؟! (لااقل به مغز من وارد نميشه)
                      ويندوز كپي را من با او اس مقايسه نكردم، بحث من سر نرم افزار هست كه با اينكه كلي نرم افزار كرك شده روي دستگاه عزيزان هست ولي به هيچ عنوان پيگيري اي از سوي اپل نميشه!

نظر

محض اطلاع،
                        خارج از ایران اگر یک ویندوز کپی رو در یک کمپانی(جایی که باهاش بیزینس انجام میشه) کشف کنن دهن طرف رو با یک جریمه ی فوق سنگین سرویس میکنن.
                        ولی اکثر کمپانی های بزرگ تولید نرم افزار، معمولا" با یوزرهای خونگی کاری ندان و خیلی سفت نمی گیرن..
                        دسته کم تو المان، سوئد و دانمارک که داستان همینجوری هست.

در مورد جیلبریک کردن هم اپل خیلی کارها از دستش بر میاد،
                        میتونه تلاش کنه که جیلبریک کردن قانونی نباشه
                        میتونه از حکرهای بزرگ شکایت کنه و دسته کم نگذاره اینجوری با ازادی کنفرانس بدن و..
                        میتونه با یک پیشنهاد پولی درست و حسابی حکرهای معروف در این زمینه رو جذب خودش کنه
                        و..

خلاصه اگر توی حساب کتاب هاش به این نتیجه برسه که باید به صورت جدی جلوی جیلبریک کردن رو بگیره (که ظاهرا" تا بحال نرسیده)، حتما" یک راهی واسه جلوگیری ازش پیدا میکنه..

نظر

نوشته اصلی توسط silvernsun نمایش پست ها
                          محض اطلاع،

در مورد جیلبریک کردن هم اپل خیلی کارها از دستش بر میاد،
                          میتونه تلاش کنه که جیلبریک کردن قانونی نباشه
                          میتونه از حکرهای بزرگ شکایت کنه و دسته کم نگذاره اینجوری با ازادی کنفرانس بدن و..
                          میتونه با یک پیشنهاد پولی درست و حسابی حکرهای معروف در این زمینه رو جذب خودش کنه
                          و..

خلاصه اگر توی حساب کتاب هاش به این نتیجه برسه که باید به صورت جدی جلوی جیلبریک کردن رو بگیره (که ظاهرا" تا بحال نرسیده)، حتما" یک راهی واسه جلوگیری ازش پیدا میکنه..
                          در ورژن 5.1.1 هم دیدم که با اینکه چهار ماه پیش برای تمام دیوایس ها جلبریک داده شد، اپل هیچ گونه حرکتی مانند عرضه ورژن 5.2 جلوشو نگرفت تا انیکه بعد چهار ماه با دادن 6 جلوش بسته شد. در حالیکه میتونست درست بعد از چند روز عرضه جلبریک جلوشو ببنده که نکرد

نظر

سياست جيلبريك به نظر من سياستي هست كه مايكروسافت و ويندوز دنبال كرد و هر انچه كاربران خواستند رو براشون مهيا كرد و اول رو كميت كار كرد و كاري كرد كه همه داخل كامپيوترشون از ويندوز استفاده كنند و كيفيت رو در مرحله بعد و هدف دوم قرار دادند و تا الان اين سياست جواب گو بوده و توانسته كاري كنه كه همه از ويندوز استفاده كنند هر چند مشكلاتي رو هم داشته باشه و از لحاظ كيفيت پايين تر از مك باشه ولي عموميت بيشتري فعلا داره

نظر

کتابخانه کنگره آمریکا شکستن زندان آیفون را قانونی اعلام کرده است[۱]. این اعلام به عنوان قانونی بودن عملیات منجر به دسترسی به روت سیستم عامل و آزادی از قید و بند های اپل، که به تشخیص دادگاه بیشتر جنبه تجاری دارند اطلاق می شود. این قانونی بودن به هیچ وجه به معنی تایید استفاده از نرم افزار های پولی بصورت رایگان نمی باشد[۲].
                              منبع: ویکپدیا
                              به همین دلیله که اپل نمیتونه افدام قانونی کنه.
                              ولی به هر حال زیدم دوست نداره که جلوش بگیره.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
                              X