اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل تعداد زیادی از مک بوک ها در استفاده از وای فای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل تعداد زیادی از مک بوک ها در استفاده از وای فای

سلام
    میدونم که چند تا تاپیک توی همین انجمن در مورد همین مساله هست ولی هیچ کدم به جواب نرسیده واسه همین من میخوام توضیحات کامل این مشکل رو بدم شاید به جواب رسیدم.

اکثر مواقع بعد از اینکه مک بوک پرو از حالت sleep میاد بیرون علیرغم اینکه wifi روشن هست ، هیچ wifi رو پیدا نمیکنه . نه وای فای خودم ، نه 8~7 تا وای فای همسایه ها ، پس یعنی ایراد از تنظیمات مودم نیست . برای پیدا کردن شبکه ها باید به طور متناوب wifi رو خاموش و روشن کرد که بشناسه ولی این کار شاید تا ۱۰ دقیقه هم طول بکشه که خیلی عذاب آور هست. بعضی وقتها هم مجبور میشید که چند بار سیستم رو ری استارت کنید.

من فکر میکردم که این ماجرا فقط مشکل من هست ولی یکی از دوستام هم دو روزه MBP خریده و اون هم همین مشکل رو داره ، Mac Book Pro (MD101)15" Core i5 with Lion OS ، حتی اون رو با اینکه نو بود دوباره OS رو Clean Install کرد باز هم مشکل همونطور ادامه داشت. پس من فهمیدم مشکل من تنها نیست.
    یه سرچ ساده توی گوگل زدم دیدم که خیلی خیلی خیلی افراد هستن همین مشکل رو دارن، توی Support Apple , Apple Discussion , و خیلی خیلی سایتهای دیگه همین مشکل به وفور هست و هیچ راه حل قطعی وجود نداره و با آپدیت OS هم درست نمیشه .

میخوام بدونم واقعا این مشکل عذاب آور هیچ راه حل درست حسابی نداره؟؟؟ اپل برای مشتری هاش این مساله رو جواب نداده؟؟؟

دستگاه خودم هم Mac Book Pro mid 2010 17" Core i5 و سیستم عامل Mountain Lion 10.8.2 و حتی سیستم عامل هم Original هست که خودم از App Store خریدم.

من که دیگه عقلم کار نمیکنه ، حتی با command + option + p + r هم PRAM (که نمیدونم چی هست ، توی یه سایت خارجی دیدم ) رو ریست کردم ولی ...

واقعا از دوستان خواهشمندم راهنمایی کنید

واسه من که تاحالا اصلا وایرلس مشکلی نداشته از پلنگ برفی تا شیر کوهی اصلا مشکلی نداشتم !

عجیبه !

Sent from my iPod touch using Tapatalk

نظر

آی گفتیییییییییییی ،
      منم این مشکل رو دارم و ولی چون همیشگی نیست هسش نبود تاپیک بزنم
      واسه من بعد از ۱۰-۱۲ بار خاموش و روشن کردن wifi بعضی اوقات هم پیدا میکنه ولی timeout میده و وصل نمیشه!
      بعضی مواقع هم که کار واجب داری واقعآً میره رو اعصاب*!
      در ضمن این مشکل رو از زمان آپدیت به ML پیدا کردم.

نظر

نوشته اصلی توسط shayan_1993 نمایش پست ها
        آی گفتیییییییییییی ،
        منم این مشکل رو دارم و ولی چون همیشگی نیست هسش نبود تاپیک بزنم
        واسه من بعد از ۱۰-۱۲ بار خاموش و روشن کردن wifi بعضی اوقات هم پیدا میکنه ولی timeout میده و وصل نمیشه!
        بعضی مواقع هم که کار واجب داری واقعآً میره رو اعصاب*!
        در ضمن این مشکل رو از زمان آپدیت به ml پیدا کردم.
        من از زمان sl تا الان که ml هستم مشکلم پابرچاست.

- - - - - - - - - -

از مدیران محترم انجمن مخصوصا کسانی که توی سخت افزار استاد هستن یه راهی پیدا کنن

نظر

دوستان مکبوک پرو قوی*ترین آنتن وایفای رو داره مشکل از برخی* مودم*ها هست،ها نویز*هایی* که در خانه هست مانند تلفن بیسیم یا روتر همسایتون که باعث اختلال می*شه یا باید فریمور مودم رو آپدیت کنید

نظر

نوشته اصلی توسط s7user نمایش پست ها
            دوستان مکبوک پرو قوی*ترین آنتن وایفای رو داره مشکل از برخی* مودم*ها هست،ها نویز*هایی* که در خانه هست مانند تلفن بیسیم یا روتر همسایتون که باعث اختلال می*شه یا باید فریمور مودم رو آپدیت کنید
            من حتی با مودم wimax جیبی جایی که هیچ چیز الکترونیکی که بتونه نویز بندازه وجود نداشته هم امتحان کردم، مشکل پابرجاست
            ویرایش توسط diadora3106 : https://i-phone.ir/forums/member/17375-diadora3106 در ساعت 22-09-2012, 06:05 PM

نظر

دوست عزیز راجع به این موضوع من خیلی تحقیق کردم،
              بعضی از کسانی که مشکل داشتند با عوض کردن کانال مودم وایرلس به نتیجه رسیده بودند.
              ولی خیلی دیگه راه به جایی نبرده بودند و برای رفع مشکل به اپل استور مراجعه کرده بودند، اپل برای تعدادی کارت وایرلس را عوض کرده بود و برای تعدادی کل دستگاه تعویض شده بود. این مشکل تو بعضی مکبوکها وجود داره اگه دسترسی داری که ببر اپل استور اگر هم نداری که یک دانگل کوچک usb wireless بگیر خیال خودتو راحت کن. در هر صورت مشکل سخت افزاریه!!

نظر

نوشته اصلی توسط hamed57 نمایش پست ها
                دوست عزیز راجع به این موضوع من خیلی تحقیق کردم،
                بعضی از کسانی که مشکل داشتند با عوض کردن کانال مودم وایرلس به نتیجه رسیده بودند.
                ولی خیلی دیگه راه به جایی نبرده بودند و برای رفع مشکل به اپل استور مراجعه کرده بودند، اپل برای تعدادی کارت وایرلس را عوض کرده بود و برای تعدادی کل دستگاه تعویض شده بود. این مشکل تو بعضی مکبوکها وجود داره اگه دسترسی داری که ببر اپل استور اگر هم نداری که یک دانگل کوچک usb wireless بگیر خیال خودتو راحت کن. در هر صورت مشکل سخت افزاریه!!
                دسترسی به اپل استور که نه ، دانگل یو اس بی هم فکر میکنم که خیلی بد باشه که آدم بگه من بهترین لپ تاپ دنیا رو دارم ، ولی wifi مشکل داره . از اونجایی که این مشکل خیلی همه گیر هست خیلی بعید میدونم اپل واسش راه حلی نداشته باشه.
                کانال مودم وایرلس هر چه که باشه نباید حداقل یک وای فای از همسایه ها شناخته بشه؟؟؟

نظر

دوست عزیز اگه مطالب موجود در فرومهای معتبر خارجی را بخونی متوجه میشی که حتی خود اپل هم در خیلی موارد قادر به حل موضوع نیست!!
                  وگرنه به خاطر کارت وایرلس هیچوقت کل مکبوک را عوض نمیکرد...

نظر

همونطور که دوستمون گفتن مشکل از مودم نیست چون من تو خونه ۶-۷ تا وایرلس میگیرم ولی وقتی این ایراد پیش میاد هیچکدومشون رو پیدا نمیکنه!!!( همه که باهم مشکل کانال وایرلس و نویز و ... رو ندارن)
                    این ایراد واسه من حدوداً هفته ای یه بار پیش میاد، پس باهاش میسازم.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

نوشته اصلی توسط hamed57 نمایش پست ها
                      دوست عزیز اگه مطالب موجود در فرومهای معتبر خارجی را بخونی متوجه میشی که حتی خود اپل هم در خیلی موارد قادر به حل موضوع نیست!!
                      وگرنه به خاطر کارت وایرلس هیچوقت کل مکبوک را عوض نمیکرد...
                      خودم راه حلش رو پیدا کردم ، فعلا روی هر ۲ تا لپ تاپ تست شده و تا الان همه چی درست کار میکنه ، اگه دیدم واقعا درست شده همینجا اعلام میکنم:d

نظر

احتمال زیاد اکثرتون از wifi در حالت obtain استفاده میکنید . اگه بتونید static استفاده کنید احتمالا حل میشه ، اما من از sonw leopard تا حالا همچین مشکلی نداشتم ( حتی در حالت obtain)

نظر

نوشته اصلی توسط diadora3106 نمایش پست ها
                          خودم راه حلش رو پیدا کردم ، فعلا روی هر ۲ تا لپ تاپ تست شده و تا الان همه چی درست کار میکنه ، اگه دیدم واقعا درست شده همینجا اعلام میکنم:d
                          منتظریم

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

بعد از دو روز استفاده و تست کردن در شرایط متفاوت بدون مشکل کار میکنه ، همه چیز هم درسته ، هوراااااااااا
                            راه حل : ریست کردن SMC مک بوک , چون واسه مک بوک های مختلف راه ها متفاوت هست من هم نوشته اصلی رو کپی پیست میکنم که از ساپورت اپل هست:

Resetting the SMC on Mac portables with a battery you can remove

Shut down the computer.
                            Disconnect the MagSafe power adapter from the computer, if it's connected.
                            Remove the battery.
                            Press and hold the power button for 5 seconds.
                            Release the power button.
                            Reconnect the battery and MagSafe power adapter.
                            Press the power button to turn on the computer.

Resetting the SMC on portables with a battery you should not remove on your own

Shut down the computer.
                            Plug in the MagSafe power adapter to a power source, connecting it to the Mac if its not already connected.
                            On the built-in keyboard, press the (left side) Shift-Control-Option keys and the power button at the same time.
                            Release all the keys and the power button at the same time.
                            Press the power button to turn on the computer.
                            Note: The LED on the MagSafe power adapter may change states or temporarily turn off when you reset the SMC.

Resetting the SMC for Mac Pro, Intel-based iMac, Intel-based Mac mini, or Intel-based Xserve

Shut down the computer.
                            Unplug the computer's power cord.
                            Wait fifteen seconds.
                            Attach the computer's power cord.
                            Wait five seconds, then press the power button to turn on the computer.
                            Note: For Intel-based Xserve computers that are not responding, you can shut down locally, or by using remote commands, or by pressing and holding the power button for five seconds.

امیدوارم که این راه حل مشکل همه رو حل کنه همونطوری که واسه خودم و دوستم کار کرده
                            هر کی تست کرد (چه جواب گرفت یا نگرفت) اینجا اعلام کنه

اگه واسه همه جواب داد مدیران لطف کنن یه جوری اطلاع رسانی کنن که همه ببینن ، اسم من هم یادشون نره
                            لینک منبع:
                            ویرایش توسط diadora3106 : https://i-phone.ir/forums/member/17375-diadora3106 در ساعت 24-09-2012, 02:01 AM

نظر

با سلام بچه های عزیز من macpro 318 دارم و دو روزی با این مشکل روبرو شدم و شبکه wifi با اینکه روشنه هیچ شبکه wifi پیدا نمی کنه و بگم که قبلا مشکلی نداشتم وبه خیلی سایت ها سر زدم ولی مشکلو نتونتستم حل کنم تا اینکه با راه حل diadora3106 عزیز روبه رو شدم و از روش Resetting the SMC on portables with a battery you should not remove on your own استفاده کردم و نتیجه ای نگرفتم البته روش Resetting the SMC for Mac Pro, Intel-based iMac, Intel-based Mac mini, or Intel-based Xserve امتحان کردم ولی فایده نداشت نمی دونم روشها رو درست انجام دادم یا نه ولی نتیجه ای از این روشها نگرفتم چیکار باید بکنم لطفا کمک کنید

نظر

صبر کنید ..
                              X