اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل مک بوک help

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل مک بوک help

دوستان یه دو هفته ای هستش که به محض این که مک بوک ام رو روشن میکنم فنش با دور بسیار زیادی شروع به کار میکنه تا وقتی که خاموشش کنم صدای هواپیما میده و در عرض ۴۵ ثانیه این قد داغ میشه که میشه با هاش اب رو جوشوند ( پاهام تاول زده!!!) می خواستم بدونم باید چیکار کنم مطمیا هستم ماله سخت افزار میتونم خودم درستش کنم ( به انجمن اعتماد دارم و لی میخوام بدونم میتونم خودم درستش کنم ) قطعه ای چیزی باید بخرم؟
    در ضمن سیستمش هم دو بار عوض کردم ولی نتیجه نداد lion va mountain lion DP va mountain lion final test shode vali natije nadashte
    Macbook pro 15 inch late 2011

کسی نیست؟

نظر

طبق قانون انجمن، باید عنوان مناسب برای تاپیکتون انتخاب کنید. لطفا رعایت کنید.

وقتی سیستم رو روشن می کنید، وارد منوی اپل بشید و Force Quit رو بزنید.
      ببینید توی لیست برنامه ای که هنگ کرده پیدا می کنید؟ (قرمز رنگ)
      اگه پیدا کردید، Force Quit ش کنید.

Activity Monitor رو باز کنید و از بالا سمت راست Show all Process رو بزنید، بعد لیست رو بر اساس مصرف CPU مرتب کنید. ببینید چه پروسسی داره سیستم رو از پا درمیاره! (به اصطلاح پروسه زامبی رو پیدا کنید!)
      و بعد اونو Stop کنید.

وارد Terminal بشید و دستور purge رو وارد کنید. یک دقیقه صبر کنید تا رم پاکسازی بشه.

در ضمن، توصیه میشه هنگام خروج از سیستم عامل، از گزینه Restore استفاده نکنید. چون ممکنه یکسری از پروسس های غیرقابل استفاده رو دوباره برگردونه و سیستم رو بیخودی اشغال کنه.

نظر

نوشته اصلی توسط makina نمایش پست ها
        دوستان یه دو هفته ای هستش که به محض این که مک بوک ام رو روشن میکنم فنش با دور بسیار زیادی شروع به کار میکنه تا وقتی که خاموشش کنم صدای هواپیما میده و در عرض ۴۵ ثانیه این قد داغ میشه که میشه با هاش اب رو جوشوند ( پاهام تاول زده!!!) می خواستم بدونم باید چیکار کنم مطمیا هستم ماله سخت افزار میتونم خودم درستش کنم ( به انجمن اعتماد دارم و لی میخوام بدونم میتونم خودم درستش کنم ) قطعه ای چیزی باید بخرم؟
        در ضمن سیستمش هم دو بار عوض کردم ولی نتیجه نداد lion va mountain lion DP va mountain lion final test shode vali natije nadashte
        Macbook pro 15 inch late 2011
        دلایل داغی :

۱- آنتی ویروس ، بخوصوص KasperSky
        ۲- نرم افزار Parallels Desktop بخصوص نصب شده Windows 7
        ۳- نرم افزار Wine یا CrossOver .
        ۴- index کردن فایلها بعد از نصب مجدد ( باعث میشه تشدید بشه ، در صورت عادی اگر کاری باهاش صورت نگیره ، نخیر)
        ۵- تنطیم FileVault و پروسس کد گذاری فایها برای اول بار.

و بهترین راه برای پیدا کردن مشکل :

۱- توی Spotlight بنویسید Activity Monitor و سپس Return را بزنید.
        ۲- از قسمت بالا گزینه بالا گزنه All Processes را انتخاب کنید!
        ۳- توی ستون CPU ببینید کدام پروسه خیلی CPU را اشغال کرده.
        ۴-در قسمتی که فلش زدم ببینید User و System چه عددی را نشان میده ؟ و آیا User بیشتر هست یا System و چقدر IDLE دارید.

ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 10-09-2012, 11:08 PM
        " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
        TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

صبر کنید ..
        X