اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نصب لئوپارد iATKOS 5i و دوال بوت کردن آن با ویستا

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نصب لئوپارد iATKOS 5i و دوال بوت کردن آن با ویستا

به راهنمای نصب iATKOS 5i خوش آمدید!
    با تشکر از Apple و OSX86 و iATKOS turkey team و تمام افرادی که در گردآوری این DVD همکاری کردند و با تشکر از شما که این DVD را انتخاب نمودید.

لطفاً دستر العمل زیر را با دقت مطالعه کرده و در صورت لزوم نت برداری کنید و یا پرینت بگیرید.

توجه :
    ۱- این DVD برای سیستم های intel based طراحی شده است (سیستم هایی که با cpu های اینتل کار میکنند)
    حداقل سخت افزار مورد نیاز :
    سی پی یو اینتل که از SSE2 پشتیبانی کند¹ - ۵۱۲ مگابایت رم - ۱۰ گیگابایت فضای آزاد در پارتیشن مورد نظر - کات گرافیک با قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی ²openGL

¹برای پی بردن به این مطلب که آیا cpu ی شما قابلیت SSE2 دارد یا خیر باید نرم افزار رایگان cpuz را از آدرس زیر دانلود کرده و اجرا نمایید. این نرم افزار مشخصات کامل cpu را به شما می دهد.
    ²هم اکنون ۹۹٪ کارت های گرافیک و همچنین چیپست های گرافیک آنبورد از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند.

سخت افزار پیشنهادی :
    سی پی یو (intel core (core 2 or quad - یک گیگابایت رم - ۱۵ گیگابایت فضای آزاد در پارتیشن مورد نظر - کارت گرافیک nvidia 6xxx یا ati x1300 یا گرافیک آنبورد intel GMA950 or x3100

۲- این DVD شامل اپل لئوپارد 10.5.5 (9f33) میباشد.

اطلاعات :
    - مهمترین پیشرفت در این نسخه (5i) آپدیت کردن سیستم با استفاده از software updater³ درست مثل مک های واقعی میباشد. این امکان برای سیستم های اینتل که در بالا ذکر شد مهیاست. لطفاً بخش " آماده سازی برای آپدیت " را در ادامه ، مطالعه نمایید.

- فایل های سیستم اصلی کاملاً دست نخورده هستند! این بدین معنی است که این سیستم بدون انتخاب یکی از پچ های X86 نمی تواند روی سخت افزاری که در بالا ذکر شد نصب و اجرا شود.

نصب :

۱- سیستم را از DVD بوت کنید.
    ۲- پس از اجرا شدن برنامه نصب از نوار بالای صفحه روی Utilities کلیک کرده و Disk Utility را انتخاب کنید ، درایو مورد نظر را انتخاب کرده و از بالای صفحه Erase را انتخاب نمایید سپس فرمت mac os extended را انتخاب کنید و در انتها روی دکمه Erase کلیک کنید

ویرایش توسط arashkocholo : https://i-phone.ir/forums/member/575-arashkocholo در ساعت 01-07-2009, 07:04 PM

در صورت تمایل میتوانید با استفاده از Disk Utility هارد خود را مجددا پارتیشن بندی کنید دقت کنید که فرمت درایو لئوپارد( و درایو هایی که میخواهید در مک استفاده کنید) باید mac os extended باشد و درایو ویندوز ( و درایو هایی که میخواهید در ویندوز استفاده کنید) باید MS-DOS(FAT)i باشد همچنین برای لینوکس.

۳- پنجره Disk Utility را ببندید و به مرحله بعد بروید و درایو مورد نظر برای نصب لئوپارد را انتخاب کنید

۴- روی Customize کلیک کنید و آنچه را که لازم دارید انتخاب کنید***

۵- روی Install کلیک کنید
    نصب لئوپارد حدود ۲۰ دقیقه طول میکشد

*** مرحله Customize مهمترین مرحله از پروسه نصب برای اجرای موفق لئوپارد روی سخت افزار شما میباشد پس لطفا این قسمت را با دقت مضاعف بخوانید

Customize :
    -گزینه iATKOS Main System : برای نصب لئوپارد این گزینه باید انتخاب شود

- شاخه Bootloader : شما دو گزینه دارید و باید یکی از آنها را انتخاب کنید :

گزینه PC_EFI V9 که یک بوت لودر همه کاره است و امکانات زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتست از : DSDT override , External Kext و مود ۶۴ بیتی (فقط برای Snow Leopard )
    اDSDT override برای آپدیت کردن لازم میباشد و در صورت نصب نشدن آن لئوپارد بعد از آپدیت فقط سخت افزارهای مورد استفاده Apple را خواهد شناخت. External Kext به شما این امکان را میدهد تا درایورهای سخت افزار خود را خارج از فایلهای سیستمی لئوپارد نصب کنید تا در صورت آپدیت کردن ، درایور های شما از بین نرود
    این نسخه تمام اسکریپتها و پکیج ها برای آماده سازی یک سیستم قابل آپدیت شدم مانند یک مک واقعی را داراست ولی شما باید مطالب زیر درباره آماده سازی سیستم قابل آپدیت را مطالعه کنید
    گزینه دیگر Chameon v1.0.11 است. این گزینه با اکثر سیستم ها سازگار است ولی قابلیت آپدیت شدن را ندارد

- شاخه Decrypters : شما باید یکی از " رمز شناس " ها را برای سخت افزار خود نصب کنید
    مترجم : این انتخاب به سخت افزار شما و موفقیت این مرحله به شناخت شما از سخت افزارتان بستگی دارد

-شاخه SMBIOS : شما باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:
    الف) Enablers این اجازه را به سیستم شما میدهد که با SMBIOS دست نخورده بال بیاید و نیز برای سیستم قابل آپدیت باید نصب شود
    ب) x86 patched SMBIOS : برای یک سیستم بدون قابلیت آپدیت میتواند انتخاب شود

- شاخه Kernel(زیر اساس) :
    شما میتوانید یکی از "زیر اساس"های 0.5.9 voodoo یا 0.5.9 fassl و یا زیر اساس قدیمی0.2.9 toh که با بیشتر سیستم ها سازگار است را انتخاب کنید
    ویرایش توسط arashkocholo : https://i-phone.ir/forums/member/575-arashkocholo در ساعت 25-01-2009, 09:51 PM

نظر

برای سیستم های قابل آپدیت ، زیر اساس دلخواهی که شما انتخاب میکنید از سیستم شما در مقابل تغییرات نا مطلوب بعد از آپدیت محافظت میکند و این بدین معناست که سیستم شما بعد از آپدیت باید تحت فایل System.Kext جدید + زیر اساس قبلی که شما هنگام نصب انتخاب کرده اید اجرا شود که این صحیح نیست بلکه سیستم باید تحت System.Kext ی که وابسته به زیر اساس انتخابی شماست اجرا شود پس شما باید بعد از آپدیت فایل قدیمی System.Kext را جایگزین فایل جدید آن کنید در غیر اینصورت شما قادر به استفاده از ابزار هایی که USB نیستند نمی باشید. شما می توانید فایل اولیه را در آدرس
      Library/Temp/System.Kext
      بیابید و فایل جدید آپدیت شده در
      System/Library /Extentions
      قرار دارد. فراموش نکنید که permission هارد خود را از طریق Disk Utility تصحیح کنید. به این صورت که از Applications/Utilities برنامه Disk Utility را اجرا کرده ، روی درایو لئوپارد خود کلیک کنید سپس از پایین پنجره روی گزینه Repair Disk Permissions کلیک کنید.

- شاخه ACPI :
      گزینه های این شاخه برای حل مشکلات شایع بعد از نصب کمک بزرگی هستند:
      شما می توانید گزینه modified ACPI را برای حل مشکل فریز شدن هنگام ری استارت و خاموش کردن ، انتخاب کنید و البته گزینه OHR driver نیز این مشکل را حل میکند
      گزینه های modified ACPI و PS2 driver برای حل مشکل شناخته نشدن کیبرد و موس PS2 بهد از نصب هستند ولی گزینه PS2 driver انتخاب خوبی برای سیستم های قبال آپدیت نیست و توصیه میشود برای چنین سیستم هایی گزینه modified ACPI انتخاب شود.

-ءDisabler :
      این درایور بعضی از درایور های مشکل ساز را غیر فعال میکند. در صورتی که شما گزینه PC_EFI V9 را که پیشتر ذکر شد انتخاب کرده باشید نیازی به این درایور ندارید.

-ءRemove Power Management :
      این گزینه مشکل ساز ترین درایور را از بین میبرد. در صورتی که شما گزینه Disabler و یا PC_EFI V9 را انتخاب کرده باشید نیازی به این درایور ندارید.

- سر شاخه Drivers :
      در این قسمت شما باید با توجه به سخت افزار سیستم و اطلاعات مربوط به هر درایور گزینه های مورد نیاز را انتخاب کنید. از انتخاب گزینه هایی که نمی شناسید و یا شک دارید پرهیز کنید و فقط آنهایی را که مطمئن هستید انتخاب نمایید.

آماده سازی یک سیستم قابل آپدیت :
      برای یک سیستم قابل آپدیت هر چهار آیتم زیر باید نصب شوند:
      -ء Main System
      -ء PC EFI V9 Bootloader
      - یکی از رمز شناس ها(Decrypters)
      - یکی از SMBIOS Enabler ها
      نکات :
      بهتر است که از زیر اساس اصلی استفاده شود. اگر شما یکی از زیر اساس ها را انتخاب کنید باید فایل System.Kext را همانگونه که پیشتر ذکر شد جایگزین کنید.
      برای موس و کیبرد PS2 بهتر است x86 ACPI به جای PS2 Driver انتخاب شود.
      گزینه Speedstepping support بدون انتخاب Disabler ممکن است مشکل ساز شود ولی شما می توانید با انتخاب Disabler از آن استفاده کنید.
      درایور GMA950-a بعد از آپدیت کار نخواهد کرد و شما باید GMA950-b و یا efi string را برای سیستم هایی با این چیپست گرافیک انتخاب کنید.

مولتی بوت کردن :
      این نسخه (iATKOS 5i) برنامه متحد درونی برای مولتی بوت کردن ندارد ولی انجام این کار بسیار آسان می باشد.

مترجم : در متن اصلی راهنما ، شیوه مولتی بوت کردن هم برای هاردهای MBR (Master Boot Record)i و هم برای هارد های GPT(Guid Partition Table)i ارائه شده ولی با توجه به اینکه ۹۹/۹۹۹۹۹٪ هارد ها به صورت MBR پارتیشن بندی شده اند و نیز تفاوت چندانی بین شیوه مولتی بوت کردن این دو وجود ندارد لذا فقط به شرح یکی از آنها (MBR) میپردازم.
      - قبل از نصب لئوپارد سیستم را با CD پارتد مجیک (Parted Magic) بوت کنید.
      *- به درایو ویستا یا لینوکس boot flag اضافه کنید.
      - سیستم را با DVD بوت کرده و لئوپارد را نصب کنید.
      - مجدداً به درایو ویستا boot flag اضافه کرده در صورت نیاز ویستا را repair کنید.
      - حال به درایو لئوپارد boot flag اضافه کنید.
      مترجم : گاهی بدون نیاز به انجام مراحل بالا و فقط با مرحله * لئوپارد و ویستا بدون مشکل اجرا میشوند

هنگام نمایش darvin boot شما ۵ ثانیه فرصت دارید تا سیستم عامل خود را انتخاب کنید در غیر این صورت به صورت اتوماتیک وارد لئوپارد خواهید شد

تقدیم به همه بچه های گل i-phone.ir
      امیدوارم این راهنما بتونه مفید باشه
      موفق باشید.
      ویرایش توسط arashkocholo : https://i-phone.ir/forums/member/575-arashkocholo در ساعت 25-01-2009, 09:53 PM

نظر

سلام
        من قبلا kalyway 10.5.1 رو دانلود کرده بودم و جواب نگرفتم و به این مشکل بر خوردم "Still waiting for root device"

از سایت زیر و یه اموزش خوندم که یه patch روبه فایل iso مک kalyway پچ کردم اما هنوز امتحان نکردم

Testing Grounds

سوالم این هست که ideneb یا iakotos هم مثل kalyway به مشکل میخورم یا حمایت سخت افزاری ideneb به kalyway فرق داره

نظر

به نظر من iAtkos خیلی بهتره پشتیبانی نرم افزارش هم بالاست ، فقط LAN من رو نشناخت اونم چون کلا پچی براش نیست
          Still waiting for root device رو من هم گرفتم ولی به درست شد چون از هارد ساتا استفاده می کردم تو قیمت System پچ nForce Sata که ماله Mother Board ام بود رو انتخاب کردم بعدش درست شد
          با چند بار ریختن نا امید نشو ، میشه Setting هایی که قبلا انتخاب کردی رو یادداشت کن
          من 11 بار ریختم تا بالاخره کامل و بدون مشکل ( البته بدون LAN ) بالا اومد
          ویرایش توسط ArmiN : https://i-phone.ir/forums/member/489-armin در ساعت 09-02-2009, 09:21 PM

نظر

نوشته اصلی توسط amku نمایش پست ها
            سلام
            من قبلا kalyway 10.5.1 رو دانلود کرده بودم و جواب نگرفتم و به این مشکل بر خوردم "Still waiting for root device"

از سایت زیر و یه اموزش خوندم که یه patch روبه فایل iso مک kalyway پچ کردم اما هنوز امتحان نکردم

Testing Grounds

سوالم این هست که ideneb یا iakotos هم مثل kalyway به مشکل میخورم یا حمایت سخت افزاری ideneb به kalyway فرق داره

این علامت ورود ممنوع یه مشکل شایع هست واسه مک های پچ شده
            بیشتر توی kalyway دیده میشه
            همون اول که داری نصب میکنی کارت گرافیکتو درست انتخاب کن
            یا تیکشو بردار
            درس میشه

نظر

اصولا در حین نصب مک میگن که تا چیزی رو مطمئن نیستی تو بخش customize تیک نزن چون بعد از نصب میشه یه کاریش کرد ولی اگه تیک بزنی و غلط باشه دیگه ...

نظر

دوستان یک مشکلی دارم.
                رو یه سیستمی که هیچی روش نیست و پاک پاک و مطمءنم که حداقل نیاز هایه مک رو خواستم نصب کنم.
                سی دی رو گذاشتم و از رو سی دی بوت کردم و تمامه مراحل رو بدرستی رفتم.
                و موقع نصب هم دست به کاستومایز نزدم و با پیشفرض خودش رفت جلو و پیغام موفقیت در نصب داد و ری استارت شد و منم بوت رو برگردوندم حالت اولیش.
                الان وقتی بوت میکنم یه کانتر 5 ثانیه ایی میاد بعد که تموم میشه داروین ایکس 86 به کار میوفته و بعدش سیستم ری استارت میشه
                اما وقتی اینتر میزنم 4 حالت داره که باید یکی رو انتخاب کنم.

نظر

hd(0.1)mac
                  hd(0,5) ntfs
                  hd(0,6) win ntsf
                  hd(0,7) win ntfs

من مک رو تو درایو اولی نصب کردم که وقتی روش میزنم ری استارت میشه سیستم.
                  بقیه خالین و و وقتی روش میزنم هیچی نمیشه.
                  دی وی دی رو گذاشتم و دوباره از روش بوت کردم و از تو فرست اید پرمیژنها رو تعمیر کرد.
                  ولی هنوز همون مشکل هست.
                  چه کار باید بکنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط elvis presley نمایش پست ها
                    hd(0.1)mac
                    hd(0,5) ntfs
                    hd(0,6) win ntsf
                    hd(0,7) win ntfs

من مک رو تو درایو اولی نصب کردم که وقتی روش میزنم ری استارت میشه سیستم.
                    بقیه خالین و و وقتی روش میزنم هیچی نمیشه.
                    دی وی دی رو گذاشتم و دوباره از روش بوت کردم و از تو فرست اید پرمیژنها رو تعمیر کرد.
                    ولی هنوز همون مشکل هست.
                    چه کار باید بکنم؟
                    منم 2-3 بار این مشکل رو داشتم بعضی موقع ها خود همون انتخابهای پیش فرض هم با سخت افزار شما مشکل داره شما 1 بار دیگه فرمت کن مثلا قسمت Kernal رو عوض کن من KOH رو انتخاب کردم با بقیه همین مشکل پیش میومد
                    اگه iAtkos داری که Graphic Update رو انتخاب کن و اگه کارت گرافیک nVidia 6xxx/7xxx/8xxx داری nvkus فکر میکنم همچین چیزی بود انتخاب کن
                    چیزایی که تو Customize انتخاب میکنی رو یادداشت کن اینجا اگه بازم مشکل داشتی تا اگه تونستم کمکت کنم

نظر

نوشته اصلی توسط ArmiN نمایش پست ها
                      به نظر من iAtkos خیلی بهتره پشتیبانی نرم افزارش هم بالاست ، فقط LAN من رو نشناخت اونم چون کلا پچی براش نیست
                      Still waiting for root device رو من هم گرفتم ولی به درست شد چون از هارد ساتا استفاده می کردم تو قیمت System پچ nForce Sata که ماله Mother Board ام بود رو انتخاب کردم بعدش درست شد
                      با چند بار ریختن نا امید نشو ، میشه Setting هایی که قبلا انتخاب کردی رو یادداشت کن
                      من 11 بار ریختم تا بالاخره کامل و بدون مشکل ( البته بدون LAN ) بالا اومد
                      سلام یعنی wlan شما کار میکرد؟
                      ویرایش توسط iS!NA : https://i-phone.ir/forums/member/20626-is-na در ساعت 13-06-2010, 11:56 AM

نظر

دوستان من تمام مراحل نصب رو با iATKOS می رم ، نصب هم میشه.
                        اما وقتی ریست میشه اونجا که عکس سیب هست می مونه و دیگه نمیره تو سیستم،چیکارش باید بکنم ؟ ( هیچ علامتی هم نمیده،فقط می مونه)
                        درضمن من قبل از نصب سیستمم رو دوال بوت کرده بودم که ویندوم نپره،اما الان دوال بوتم از بین رفته،ویندوز فرمت نشده،راهی هست که بتونم بیارمش بالا دوباره ؟

نظر

نوشته اصلی توسط ali_oxin نمایش پست ها
                          دوستان من تمام مراحل نصب رو با iatkos می رم ، نصب هم میشه.
                          اما وقتی ریست میشه اونجا که عکس سیب هست می مونه و دیگه نمیره تو سیستم،چیکارش باید بکنم ؟ ( هیچ علامتی هم نمیده،فقط می مونه)
                          درضمن من قبل از نصب سیستمم رو دوال بوت کرده بودم که ویندوم نپره،اما الان دوال بوتم از بین رفته،ویندوز فرمت نشده،راهی هست که بتونم بیارمش بالا دوباره ؟
                          یکبار بدون اینکه هیچ درایوری انتخاب کنی نصب کن اگه با موفقیت بالا اومد دفعه بعد درایور ها رو دونه دونه و با دقت انتخاب کن سعی کن هر دفعه که عملیات نصب رو انجام میدی فقط یه درایور رو انتخاب کنی مثلا اگه بار اول گرافیک رو نصب کردی و خوب جواب داد دفعه بعد فقط همون درایور گرافیک و مثلا درایور شبکه رو نصب کن و همین طور ادامه بده تا به تنظیمات پایدار سیستمت برسی.
                          با این روش زمان رو از دست میدی ولی مطمئنه
                          موفق باشی

نظر

نوشته اصلی توسط arashkocholo نمایش پست ها
                            یکبار بدون اینکه هیچ درایوری انتخاب کنی نصب کن اگه با موفقیت بالا اومد دفعه بعد درایور ها رو دونه دونه و با دقت انتخاب کن سعی کن هر دفعه که عملیات نصب رو انجام میدی فقط یه درایور رو انتخاب کنی مثلا اگه بار اول گرافیک رو نصب کردی و خوب جواب داد دفعه بعد فقط همون درایور گرافیک و مثلا درایور شبکه رو نصب کن و همین طور ادامه بده تا به تنظیمات پایدار سیستمت برسی.
                            با این روش زمان رو از دست میدی ولی مطمئنه
                            موفق باشی
                            ممنون دوست عزیز بالاخره تونستم بالا بیارمش.
                            اما سه تا مشکل بزرگ دارم که حل بشه دیگه می توم بالاخره ازش استفاده کنم.
                            1- اگه DVD رو از دستگاه خارج کنم بالا نمیاد.
                            2- صدا ندارم.
                            3-Wireless ندارم.
                            اگه راهنمایی کنید و اینارم راه بندازم خیلی ممنونتون میشم.
                            با تشکر

نظر

راستش من خودم چند وقتیه به جای هکینتاش دارم از مک بوک استفاده میکنم واسه همین زیاد یادم نیست واسه بوت مستقیم چیکار باید کرد ولی واسه درایورهات اگه گوگل کنی و یه کم حوصله داشته باشی پیدا میکنی.

نظر

صبر کنید ..
                              X