اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد باتری مکبوک پرو های 2012

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال در مورد باتری مکبوک پرو های 2012

با سلام خدمت دوستان من یک سری سولاتی در مورد باتری ها داشتم یه دوری تو انجمن زدم اما گیج شدم

یکی دوستان لطف کنن یه توضیح کامل در مورد سیکل باتری مکبوک پرو بدهند

یک سوال دیگه اینکه اگر آداپتور به دستگاه وصل باشه و دستگاه در حال شارژ شدن و از اون استفاده کنیم آیا باطری آسیب میبنه و یا نه (این یه مورد حیاتیه لطفا کسی که اطلاع کامل داره نظر بده )

ممنون از همه دوستان
    ویرایش توسط iphonett : https://i-phone.ir/forums/member/7350-iphonett در ساعت 02-08-2012, 08:39 PM

۱-سیکل: زمانی که باتری مک شما تمام شود(۵ درصد به پایین)۱ سیکل برای شما حساب میشود.و کل تعداد سیکل ها ۱۰۰۰ تا است(بیشتر از ۱۰۰۰ تا دیگه باتری خراب شدس!)

۲:بهتره که هنگام شارژ شدن(وسطاش)باهاش کار نکنید تا فول شه وبعد در همون حالت(ادابتور وصله و باتری فوله!!)استفاده کنید!خود اپل هم همینو پیشنهاد کرده!

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
      ۱-سیکل: زمانی که باتری مک شما تمام شود(۵ درصد به پایین)۱ سیکل برای شما حساب میشود.و کل تعداد سیکل ها ۱۰۰۰ تا است(بیشتر از ۱۰۰۰ تا دیگه باتری خراب شدس!)

۲:بهتره که هنگام شارژ شدن(وسطاش)باهاش کار نکنید تا فول شه وبعد در همون حالت(ادابتور وصله و باتری فوله!!)استفاده کنید!خود اپل هم همینو پیشنهاد کرده!
      خوب وقتی فوله وقتی استفاده میشه کم میشه در همون هنگام دوباره شارژ میشه ضعیف نمیشه؟

درمورد اولی یعنی اگر نزاریم زیر 10 % بیاد خراب نمیشه؟

نظر

نه دیگه ، وقتی فوله سیستم مک طوریه که از برق خود ادابتور استفاده میکنه!!! اصلا کاری با باتری نداره!

درمورد سوال سیکل هم باید بگم دیر تر خراب میشه
        عمر مفید باتری های مک ، به طور میانگین ۵ ساله،خوب و درست استفاده شه ۶ سال و بد ،۲-۳ سال

نظر

ببینید من روزی حدودا ۳ بار شارژ می کنم مک بوکم رو (یعنی استفادم در حد ۲۴ ساعته!)
          از ویژگی مک بوک ها اینه که وقتی شارژ تکمیل میشه دیگه برق دریافت نمی کنه. هنگام شارژ هم هیچ مشکلی پیش نمیاد کار کنید. چون حدوده ۱ ساله که دارم این کار را می کنم ! و الان هم عمر باطریم ۹۹ درصه ! یعنی هیچ مشکلی پیش نمیاد

نظر

دوستان 100% خیالم راحت باشه دیگه

بعد یه سوال دیگه سیکل باتری رو از کجا ببینم

نظر

دوستان لطف کنید بگید که مک نیاز به 8 ساعت شارژ اولیه داره یا نه

نظر

نوشته اصلی توسط iphonett نمایش پست ها
                دوستان لطف کنید بگید که مک نیاز به 8 ساعت شارژ اولیه داره یا نه
                نیاز نداره!ولی میتونید انجام بدیدچون شما که میخوای ۸ ساعت کامل شارژ کنی،باید باتری خالی کنی،پس در اصل این عمل ، مثل کالیبره کردن باتریه

نظر

نیاز نداره!ولی میتونید انجام بدیدچون شما که میخوای ۸ ساعت کامل شارژ کنی،باید باتری خالی کنی،پس در اصل این عمل ، مثل کالیبره کردن باتریه
                  من تازه مکبوک گرفتم الان شارژش تموم شد بعد زدم شارژ بعد وقتی شارژش 100 شد کالیبره شده؟
                  سوال دوم این که جون من مطمئنی که وقتی باتری 100% با آداپتور از مک استفاده کنم خراب نمیشه و فقط همون ماهی یکبار کالیبره کردن کافیه؟

سوال اخر اینکه وقتی داره شارژ میشه فقط چراغ نارنجی رو کابل شارژر روشن میشه؟
                  ویرایش توسط iphonett : https://i-phone.ir/forums/member/7350-iphonett در ساعت 19-08-2012, 11:12 AM

نظر

من تازه مکبوک گرفتم الان شارژش تموم شد بعد زدم شارژ بعد وقتی شارژش 100 شد کالیبره شده؟
                    سوال دوم این که جون من مطمئنی که وقتی باتری 100% با آداپتور از مک استفاده کنم خراب نمیشه و فقط همون ماهی یکبار کالیبره کردن کافیه؟
                    ۱-اگه از اول(زمانی که روشن شد)۱۰۰ درصد بود ، بعد خالی کردیش و بعد فول شارژ،بله کالیبره شده

۲-بله ،خود اپل هم همین رو پیشنهاد داده!من که خودم ۲ ساله مک دارم،بیشتر با ادابتورش کار کردم و فقط زمانی که خاموش میکردم برای مدت زیاد،از برق میکشیدمش

نظر

۱-اگه از اول(زمانی که روشن شد)۱۰۰ درصد بود ، بعد خالی کردیش و بعد فول شارژ،بله کالیبره شده

۲-بله ،خود اپل هم همین رو پیشنهاد داده!من که خودم ۲ ساله مک دارم،بیشتر با ادابتورش کار کردم و فقط زمانی که خاموش میکردم برای مدت زیاد،از برق میکشیدمش
                      صد در صد که نبود 74 بود تو مغازه ولی مگه از اول 100 نمیکنن بعد بزارن تو جعبه

بعد اون سوال سوم هم اگه میشه جواب بده ویرایش کردم

ممنون بابت پاسخت

نظر

صد در صد که نبود 74 بود تو مغازه ولی مگه از اول 100 نمیکنن بعد بزارن تو جعبه

بعد اون سوال سوم هم اگه میشه جواب بده ویرایش کردم

ممنون بابت پاسخت
                        بله ۱۰۰ ٪ میکنن ولی خوب تو مدت زمان(تو جعبه برای فروشه!)،کم میشه خب:d

برای کالیبره کردن هم هر وقت میتونی انجام بدی!اموزشش هم تو انجمن هست

و برای چراغ کابل هم باید گفت ، هنگام شارژ=نارنجی
                        فول شارژ شده=سبز

نظر

بله ۱۰۰ ٪ میکنن ولی خوب تو مدت زمان(تو جعبه برای فروشه!)،کم میشه خب:d

برای کالیبره کردن هم هر وقت میتونی انجام بدی!اموزشش هم تو انجمن هست

و برای چراغ کابل هم باید گفت ، هنگام شارژ=نارنجی
                          فول شارژ شده=سبز
                          فقط همین چراغ روشن میشه یا چیزه دیگه هم باید روشن بشه

در آخرنتیجه میگیرم کالیبره نشده و باید چند روز دیگه کالیبره بشه

نظر

فقط همین چراغ روشن میشه یا چیزه دیگه هم باید روشن بشه

در آخرنتیجه میگیرم کالیبره نشده و باید چند روز دیگه کالیبره بشه
                            اره،رو کابل فقط چراغ.

راستی مکتون مبارکه

نظر

اره،رو کابل فقط چراغ.

راستی مکتون مبارکه
                              ممنون دوست عزیز من الان براتون پخ میکنم یه چیزی رو

نظر

صبر کنید ..
                              X