اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشاوره: مکبوک یا سونی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشاوره: مکبوک یا سونی؟

سلام دوستان عزیز
    من میخواستم یه مشورتی بکنم، ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این موارد دارین کمکم کنین.

با توجه به راهنمایی های بقیه برای من بیشتر قدرت CPU و Cach و تا حدی رم تاثیر داره. من بیشتر میخوام از نرم افزاری استفاده کنم که نیاز داره تا چند حرکت بعد رو پیش بینی کنه و عمیق بشه. آیا هارد SSD در اجرای این عملیات کمکی بهم میکنه؟ و …نرم افزار مورد استفاده ی من فعلا فقط از ویندوز پشتیبانی میکنه و قصدی برای اجرا در مک نداره. محصولات شرکت Chessbase .

الان Ram 6 و Cach 6MB L3 و Core i7 Quad-Core 1.73 نسل اول رو دارم. به نظر شما وقت تعویض هست یا نه؟زیاد تفاوت با ivyBridge داره؟

اضافه کنم که وزن لپ تاپ و شارژ دهی هم واسم مهمه. حدود ۲ کیلو و بیشتر از ۵ ساعت باتری.

قیمت هم برام مهمه، اما حدااکثر نمیدم ولی خوب هر چی کمتر بهتر. خودم بیشتر نظرم روی مکبوک رتینا و سونی سری Z هست ولی میخواستم ببینم بین این پردازنده های ۲٫۳ و ۲٫۷ تفاوت زیاده؟یا ۲٫۸ چطور؟ و همینطور 2.1 موجود در سونی.

آیا مکبوک روی ویندوز مشکلی هم داره؟و یا باتری کمتر؟Tunderbolt قابل استفاده نیست؟نشناختن سخت افزار... من تاحالا با مک کار نکردم...ولی خیلی خوشم اومده!

شرمنده طولانی شد، ممنون

درضمن لپتاپم vaio سری f سال 2010 هست، حدود قیمت برای فروش چقدر هست؟
    و چه وقتی رو برای خرید پیشنهاد میکنید؟ پاییز؟بعد از ویندوز 8؟

در مورد تفاوت کارایی نسل اول core i ها با ایوی بریج باید بگم که خیلی تفاوت محسوس نیست ولی خب مصرف انرژی کمتر شده و بازدهی بیشتر
    میتونی این مقاله از Tomshardware رو بخونی : Core i7-3720QM: Ivy Bridge Makes Its Mark On Mobility : Understanding Ivy Bridge's Real Target
    SSDاز همه نظر تاثیر مثبت داره چه از نظر زمان بوت شدن چه از نظر سرعت خوندن و نوشتن اطلاعات
    درمورد انتخاب مدل نظری ندارم ولی از نظر باتری واقعا مکبوک عالیه ولی اون بازدهی رو که داخل مک داره (باتری) داخل ویندوز نداره و از نظر شناختن سخت افزار هیچ مشکلی نداره. این رو هم در نظر بگیرین وقتی لپتاپ ویندوزی میخرین واقعا نمیشه مک رو کامل روش اجرا کرد.
    Thunderbolt هم به نظر من هنوز همه گیر نشده و هنوز هارد های اکسترنال usb2 دارن تولید میشن ! اپل هم یه هارد یک ترابایت تبا این پورت ساخته که قیمتش ۵۰۰ دلاره ! فکر کنین توی ایران ۱ میلیون شاید هم بیشتر باید بابت هارد داد ! LaCie 1TB Little Big Disk Thunderbolt Hard Drive (7200 rpm) - Apple Store (U.S.)

نظر

نوشته اصلی توسط reza-apple نمایش پست ها
      در مورد تفاوت کارایی نسل اول core i ها با ایوی بریج باید بگم که خیلی تفاوت محسوس نیست ولی خب مصرف انرژی کمتر شده و بازدهی بیشتر
      میتونی این مقاله از tomshardware رو بخونی : core i7-3720qm: Ivy bridge makes its mark on mobility : Understanding ivy bridge's real target
      ssdاز همه نظر تاثیر مثبت داره چه از نظر زمان بوت شدن چه از نظر سرعت خوندن و نوشتن اطلاعات
      درمورد انتخاب مدل نظری ندارم ولی از نظر باتری واقعا مکبوک عالیه ولی اون بازدهی رو که داخل مک داره (باتری) داخل ویندوز نداره و از نظر شناختن سخت افزار هیچ مشکلی نداره. این رو هم در نظر بگیرین وقتی لپتاپ ویندوزی میخرین واقعا نمیشه مک رو کامل روش اجرا کرد.
      Thunderbolt هم به نظر من هنوز همه گیر نشده و هنوز هارد های اکسترنال usb2 دارن تولید میشن ! اپل هم یه هارد یک ترابایت تبا این پورت ساخته که قیمتش ۵۰۰ دلاره ! فکر کنین توی ایران ۱ میلیون شاید هم بیشتر باید بابت هارد داد ! lacie 1tb little big disk thunderbolt hard drive (7200 rpm) - apple store (u.s.)
      ممنون بابت راهنماییتون
      آخه اصولا پیشنهاد میدن 2 سال یکبار عوض کنم.
      راستش من نمیدونم دقیقا چیکار کنم؟!

نظر

سری زد سونی

نظر

ینی برای من سری Z مناسب تر هست؟

با توجه به اینکه من زیاد استفاده میکنم و مشکلاتی که مکبوک داره و 4 ساعت باتری میده، شاید سونی سری Z بهتر یاشه، چون وزنش حدود 1.3 کیلو هست و باتری 6 ساعت و قیمتش هم مناسب تره ولی من بدجوری از این مکبوک خوشم اومده!
          تنها مشکل شاید برام سایز صفحه نمایش بخصوص برای کارهای روزمره باشه!چون الان 16.4 اینچ دارم، قبلش 14 و اونطوری فقط میشه 13.1 اینچ!

و البته من هنوز متوجه نشدم که بین نسل اول Core i7 و ivyBridge تفاوت زیاده؟ و در مدل های سونی 2.1 هست اما در مکبوک 2.3 یا 2.6!

نظر

دوستان کسی در این موورد من اطلاعاتی نداره؟

نظر

بله تفاوت بین ivybridge و i7 1st gen زیاد هست. اگر با قیمت مشکلی ندارید به سمت مکبوک برید وگرنه سونی سری z انتخاب مناسبی هست.

مخصوصا اینکه حدس میزنم استفاده شما روی ویندوز باشه و پرفرمنس یک لپتاپ سونی روی ویندوز به مراتب بهتر از یک مکبوک با سیستم عامل ویندوز هست.

از طرفی بهتون حتما توصیه میکنم از ssd استفاده کنید چون تفاوت بسیار زیادی در سرعت داره.

ولی خب از طرف دیگه مک بوک رتینا بصورت دیفالت از ssd استفاده میکنه و از نظر پردازش و کانفیگ واقعا در مقایسه با سایر لپ تاپ ها غول محسوب میشه. البته نمیدونم سری های z سونی این کانفیگ رو دارن یا خیر ولی اگر قرار باشه یک لپتاپ سونی بخرید و یک تفاوت قیمتی هم بابت ssd بدید٬ بهتره یک دفعه مک بوک رتینا بخرید !

نظر

ممنون بابت اطلاعات،
                اما سری Z سونی از CPU i7 3612QM استفاده میکنه که 2.1 هست در صورتیکه در مکبوک 2.3 یا 2.6. و البته در سونی هم SSD هست و رم 8. خوبه اما چون ظریف و کوچیک هست من یکم مشکل با صفحه دارم که شاید کوچیک باشه، و یکم اینکه شاید مشکل فن داشته باشه یا قدرتش خیلی کمتر از مکبوک باشه!
                بهرحال به نظرتون تا اومدن ویندوز 8 صبر کنم؟

آیا هارد SSD خیلی با HDD 7200 دور تفاوت داره؟ و ماجرای هیبرید چی هست؟ توی سرعت عملکرد، این هارد تاثیر میذاره؟

شما کدوم مدل مکبوک رو توصیه میکنین، مدل پایه یا دومی؟ (مدل دوم با ارفقا یافته ی سری Z نزدیک 100$ اختلاف داره)
                آیا 16 گیگ رم نیازه یا 8 بسه؟ (قابل ارتقا نیس!)
                میگن چون دفعه اول این سری مکبوک رتینا هست ممکنه مشکلاتی داشته باشه، مثل صدای فن، گرما، پیکسل سوخته و چیزهایی از این قبیل، و چون قابل تعمیر نیس ممکنه مشکل ایجاد کنه!اینو باید چه کرد؟ از طرفی بعضی ها میگن سری Z سونی خوب از آب در نیومده و هیچ شرکت داخلی اون رو به همین دلیل گارانتی نمیکنه!
                آیا این مکبوک کارایی حدود 3-4 سال رو میده یا نه؟ و اینکه آیا مشکلی هم داره با برخی سخت افزار ها مثل موس و پورت ها یا فلش ها؟!

ببخشید خیلی طولانیه!

نظر

بهرحال به نظرتون تا اومدن ویندوز 8 صبر کنم؟
                  بستگی به خودتون داره ولی تا جایی که اطلاع دارم آپدیت سیستم عامل فاکتور خیلی مهمی در خرید لپ تاپ نیست٬ مخصوصا اینکه ما به راحتی میتونیم سیستم عامل رو با ۲ هزار تومان بخریم

آیا هارد SSD خیلی با HDD 7200 دور تفاوت داره؟ و ماجرای هیبرید چی هست؟ توی سرعت عملکرد، این هارد تاثیر میذاره؟
                  بله تفاوتش خیلی زیاد هست٬ ssd درواقع هارد حساب نمیشه و مموری هست و سرعت read و write اون با هارد ها قابل مقایسه نیست.

شما کدوم مدل مکبوک رو توصیه میکنین، مدل پایه یا دومی؟ (مدل دوم با ارفقا یافته ی سری Z نزدیک 100$ اختلاف داره)
                  آیا 16 گیگ رم نیازه یا 8 بسه؟ (قابل ارتقا نیس!)
                  مدل دوم قطعا قویتر و بهتر هست و تفاوت ۰.۳ در cpu چیز کمی نیست! اگر با قیمت مشکلی ندارید حتما سراغ مدل دوم برید. خصوصا اینکه با توجه به قیمت ssd و مقدار ظرفیتش که در مدل دوم ۲ برابر شده مدل دوم با توجه به هزینه ای که دارید میکنید منطقی به نظر میرسه. رم ۸ گیگ کافیه به نظر من ٬ برای مثال روی مکبوک پروی md318 ( مدل قبلی ) من با ۸ گیگ رم و هارد hdd من مشکلی ندارم٬ بنده هم استفاده نرم افزاریم زیاد هست٬ شما که میخواید بجای هارد از ssd استفاده کنید قطعا مشکلی نخواهید داشت٬ ولی اگر هم مشکلی باشه به آسونی و هزینه کم میتونید رم رو آپگرید کنید و لازم نیست حتما با ۱۶ گیگ رم مکبوک رو سفارش بدید !

میگن چون دفعه اول این سری مکبوک رتینا هست ممکنه مشکلاتی داشته باشه، مثل صدای فن، گرما، پیکسل سوخته و چیزهایی از این قبیل، و چون قابل تعمیر نیس ممکنه مشکل ایجاد کنه!اینو باید چه کرد؟ از طرفی بعضی ها میگن سری Z سونی خوب از آب در نیومده و هیچ شرکت داخلی اون رو به همین دلیل گارانتی نمیکنه!
                  آیا این مکبوک کارایی حدود 3-4 سال رو میده یا نه؟ و اینکه آیا مشکلی هم داره با برخی سخت افزار ها مثل موس و پورت ها یا فلش ها؟!
                  خب این رو من نمیتونم راهنمایی کنم! ریسک خرید مربوط به شماست و اگر بخواید اینطوری حساب کنید پس ممکنه اصلا دستگاهی که میخرید خدایی نکرده مشکل دار باشه اصلا و خودتون میدونید وضعیت تعمیر لوازم اپل تو ایران به چه نحو هست. ولی اگر بین سونی و مک بوک بخاطر این مسئله شک دارید باید عرض کنم اپل سابقه درخشان تری در کم مشکل بودن دستگاهاش داره.

مکبوک پروی قبلی من ۳ سال کار کرد واسه من و به جرات میتونم بگم کل ساعتی که مکبوک بنده خاموش بود به ۶ ماه هم نمیرسه و باقی ساعات روشن بوده و جز باطریش که به ۴۰ درصد سلامت رسیده بود و یکبار تعویض هارد٬ هیچ مشکل دیگه ای براش پیش نیومد!

از نظر کارکرد بهتون اطمینان میدم حداقل تا ۴ سال آینده میتونید روی مکبوکتون حساب کنید

نظر

ممنون
                    آخه من فک میکنم ویندوز اوریجینال باشه بهتره...نیس؟

الان قیمت توی ایران از این ها دارین؟مکبوک رتینا یا سونی z؟

اما به نظرم شاید بهتر باشه که از خارج یا یه سفر آورده باشه، ولی نمیدونم کدوم کشور قیمت بهتری داره...(به جز آمریکا و کانادا-اگه درست گفته باشم-) و اینکه آیا بعد توی ایران گمرک میگیرن یا نه!؟

نظر

با سلام خدمت شما من می خواستم یه مکبوک md104 بگیرم به فقط یه مشکل هست که من امسال کنکور دارم و زیاد استفاده نمی کنم می خواستم ببینم اگه الان بگیرم می تونم یه 3 4 سال راحت استفاده کنم

نظر

والا دوستان نظرشون این هست که بله میشه، مکبوک 3 سال رو به راحتی جواب میده...

نظر

آخه من فک میکنم ویندوز اوریجینال باشه بهتره...نیس؟
                          قطعا همینطوره.

الان قیمت توی ایران از این ها دارین؟مکبوک رتینا یا سونی z؟
                          سونی رو نه٬ ولی مک بوک رو میتونید از سایت هایی مثل chare.ir حدود قیمتش رو در بیارید٬ ( همینطور سونی ) یا این تاپیک هم رفرنس خوبی هست : http://www.i-phone.ir/forums/showthread.php?t=56814
                          ولی بهترین کار اینه که یه چند ساعتی رو تو پاساژ پایتخت دور بزنید

اما به نظرم شاید بهتر باشه که از خارج یا یه سفر آورده باشه، ولی نمیدونم کدوم کشور قیمت بهتری داره...(به جز آمریکا و کانادا-اگه درست گفته باشم-) و اینکه آیا بعد توی ایران گمرک میگیرن یا نه!؟
                          قطعا از خارج از ایران بخرید بهتر هست. وابسته به دسترسیتون میتونید از یکی از کشورها خرید کنید٬ تقریبا تو تمام کشورهای مطرح٬ اپل استور وجود داره٬ یا نهایتا apple reseller که میتونید از طریق وبسایت اپل پیداشون کنید٬ قیمت دستگاه یکی هست و تنها اخلافات ارزی باعث تلرانس قیمت میشه. چیزی که باید بهش توجه کنید میزان تکسی هست که برای کشورهای مختلف فرق داره٬ در حالت کلی بهتون پیشنهاد میکنم از اروپا تهیه نکنید چون هم تکس بالایی میخوره و هم تفاوت قیمتی که بین دلار و پوند و یورو هست زیاد منطقی نیست! میتونید برای هر کشوری که مدنظرتون هست قیمت و کارنسی رو مشخص کنید و مقایسه کنید ( از وبسایت apple ). گمرک هم هر نفر اگر تا ۳ تا بخواد بیاره بدون ریسک هست و گمرک نمیخوره ولی تعداد بیشتر احتمالا دردسر ساز میشه. اگر مسافر واستون میاره حتما نامه تکس فری رو از فروشگاه بگیره که بتونه تکس رو توی فرودگاه پس بگیره.

نوشته اصلی توسط iphonett نمایش پست ها
                          با سلام خدمت شما من می خواستم یه مکبوک md104 بگیرم به فقط یه مشکل هست که من امسال کنکور دارم و زیاد استفاده نمی کنم می خواستم ببینم اگه الان بگیرم می تونم یه 3 4 سال راحت استفاده کنم
                          تا سال آینده احتمال آپدیت مکبوک ها خیلی پایین هست و تنها ممکنه اختلاف جزئی در سری بعدی داشته باشیم٬ اگر با قیمت بالای این دستگاه مشکلی ندارید بله میتونید بخرید و از نظر کارکرد هم همون طور که دوستمون گفتن تا ۳..۴ سال راحت جوابگو هست.

نظر

آقا بنظر من که sony vaio که داری بهتره چون ویندوز هست.منم دقیقا همین لپتاپ رو دارم واقعا ازش راضیم.اگه مال شما آمریکایی باشه که حرف نداره.بخوای بفروشیش اگه تمیز باشه زیر 1800 نفروش.مال من 1900 هم مشتری داره.مدل مشابه اش الان 3 تومن هست

نظر

نوشته اصلی توسط freston نمایش پست ها
                              آقا بنظر من که sony vaio که داری بهتره چون ویندوز هست.منم دقیقا همین لپتاپ رو دارم واقعا ازش راضیم.اگه مال شما آمریکایی باشه که حرف نداره.بخوای بفروشیش اگه تمیز باشه زیر 1800 نفروش.مال من 1900 هم مشتری داره.مدل مشابه اش الان 3 تومن هست
                              لپ تاپ خوبی بود فقط وزن و باتری و صدای فن مشکل داره!
                              حالا به نظر شما سری z؟

نظر

صبر کنید ..
                              X