اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب مک به صورت Clean Install

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط panamana نمایش پست ها
    سلام!
    من سیستمم ویروسی شده بود و همین کارهارو کردم و همش رو پاک کردم و دوباره با اینترنت دانلود کردم. همه مراحل رو میره و سیستم رو ریستارت هم میکنه ولی روی لوگوی اپل گیر میکنه و همون دایره چرخان که لود شودن رو نشون میده میمونه و ویندوز بالا نمیاد. اگه ممکنه راهنمایی کنید بگید چکار میتونم بکنم. درضمن سی دی پلنگ برفی رو هم دارم. ولی نتونستم با سی دی همون سیستم عامل پلنگ رو سوار کنم و دوباره از طریق اون برم تو اپ استور و لیون رو دانلود کنم
    آیمک 24 اینچی دارم که حدود 4 ساله دارمش و ازش خیلی هم راضی هستم. اگه میشه راهنمایی کنید. ممنون.

- - - - - - - - - -

مكتون بالا نمياد؟ويندوز چي؟
    سيستم مك ويروس ندميگيره ها!
    شما ببينيد تو safe mode ميره؟(كامل و درست نصب كرديد سيستم رو؟)
    براي نصب دوباره ي پلنگ برفي هم
    Cd رو داخل دستگاه بزاريد و موقع روشن شدن،از روي اون بوت كنيد و هارد رو فرمت كنيد و نصب!

نظر

ممنون دوست من! کلا ویروسی شده بود و مدام تنظیماتش عوض میشد و خیلی کند شده بود. با سی دی هم بالا نمیومد. آخرش 150 گیگ عکس رو بیخیال شدم و کل هارد رو فرمت کردم و با سی دی سیستم عامل پلنگ برفی رو نسب کردم و دوباره لیون رو نسب کردم. حالا نمیدونم امکانش هست عکسهام رو ریکاوری کنم یا نه! حاصل عکاسی یک سالم به فنا رفت

نظر

نوشته اصلی توسط panamana نمایش پست ها
        ممنون دوست من! کلا ویروسی شده بود و مدام تنظیماتش عوض میشد و خیلی کند شده بود. با سی دی هم بالا نمیومد. آخرش 150 گیگ عکس رو بیخیال شدم و کل هارد رو فرمت کردم و با سی دی سیستم عامل پلنگ برفی رو نسب کردم و دوباره لیون رو نسب کردم. حالا نمیدونم امکانش هست عکسهام رو ریکاوری کنم یا نه! حاصل عکاسی یک سالم به فنا رفت
        Time machine تون روشن بود؟

نظر

نه
          حتی هارد اکسرنالم هم بکاب نگرفته بود. نمیدونم چه مرگش شده بود و تنظیماتش مدام عوض میشد. مثلا هروقت ویدئو چت داشتم باید دوباره میکروفون خود سیستم رو فعال میکردم و بعد خاموش روشن شدن دوباره غیر فعال میشد. انگار یکی هک کرده بود و همه چیز رو روی یک ستینگ خواص تنظیم کرده بوده. گون تایم میشین رو روشن میکردم و بکاب هم دستی میگرفتم که خیالم راحت باشه ولی نه میگرفت و نه به من خبر میداد که بکاب گرفته نشده. ولی الان مثل اولش داره کار میکنه.

نظر

سلام

من USB بوت را ، به درستی می سازم ، اما وقتی مک بوک پرو را با فلش بوت می کنم ، و بعد در Disk Utility هارد را پاک می کنم ، بعد از آن ، در انتهای پروسه پر شدن Reinstall OS X ، زمان خیلی زیادی در درصدهای آخر معطل می کنه و در نهایت متاسفانه این پیغام را می ده :

Can't download the additional components needed to install OS X. و فقط گزینه OK است

کسی می تونه کمکی کنه تا بفهمم مشکل از کجاست ، ممنون میشم .

راستی چند تا فلش مختلف هم تست کردم ، گفتم شاید درست شه ، اما فایده ایی نداشت
            فلش sony click 8 GB
            فلش ADATA micro SD class 4 8 GB
            فلش ADATA micro SD class 10 32 GB

لطفا" نظری دهید دوستان . ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط Hamidsrs نمایش پست ها
              سلام

من USB بوت را ، به درستی می سازم ، اما وقتی مک بوک پرو را با فلش بوت می کنم ، و بعد در Disk Utility هارد را پاک می کنم ، بعد از آن ، در انتهای پروسه پر شدن Reinstall OS X ، زمان خیلی زیادی در درصدهای آخر معطل می کنه و در نهایت متاسفانه این پیغام را می ده :

Can't download the additional components needed to install OS X. و فقط گزینه OK است

فلش sony click 8 GB

از هارد مکتون مطمعا هستید که مشکل نداره؟
              Disk Utility برو فسمت پایین ببین روبرو S.M.A.R.T. Status : Verified
              ببین Verified یا fild زده

نظر

نوشته اصلی توسط jahandideh نمایش پست ها
                از هارد مکتون مطمعا هستید که مشکل نداره؟
                Disk Utility برو فسمت پایین ببین روبرو S.M.A.R.T. Status : Verified
                ببین Verified یا fild زده
                نه ، مشکلی نداره ، نمی دونم چرا اینجور می کنه ! فکر کردم چون به اینترنت متصله این پیام را می ده ، قطعش هم کردم ، نتیجه ایی نداد

روی دی وی دی هم ، چون دی وی دی 8 گیگ ندارم فعلا" نمی تونم تست کنم ، چیزی به نظرت میرسه ؟

نظر

سلام

فلش sony click 8 GB

مطمعنی درست میسازی؟؟
                  چون اگه درست بسازی دیگه اون ارور رو نمیگیری...
                  اون ارور واسه اینه که os x و میخواد دانلود کنه ولی نمیتونه...
                  کاملا چک کن مراحلو
                  ویرایش توسط MEHDI_D12 : https://i-phone.ir/forums/member/95297-mehdi_d12 در ساعت 24-06-2013, 10:46 PM
                  iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

نوشته اصلی توسط MEHDI_D12 نمایش پست ها
                    مطمعنی درست میسازی؟؟
                    چون اگه درست بسازی دیگه اون ارور رو نمیگیری...
                    اون ارور واسه اینه که os x و میخواد دانلود کنه ولی نمیتونه...
                    کاملا چک کن مراحلو
                    بله ، اینطور فکر می کنم
                    سه مرتبه ، روی 3 تا فلش متفاوت ؛ با یک مک بوک دیگه که موجود بود ساختم ؛ اما روی هر 3 تا ، همان جا این پیام خطا را می دهد
                    من 10.8.4 را ار این لینک به سختی زیاد دانلود کردم
                    http://www.i-phone.ir/forums/thread7...tml#post859216
                    و هر کدام از 9 فایل را هم کاملا" چک کردم که کامل دانلود شده باشه
                    بعد فایل OS X 10.8.4.dmg از آنها حاصل شد
                    بعد Restore که می کردم ، ابتدا فلاش را به صورت App در می آورد
                    پس من هم همان طور که در آموزش هست ، فایل InstallESD.dmg را در می آوردم و دوباره BootableUSB را با این فایل می سازم
                    و بعد از آن ، همان فایل ها را نمایش می ده ، و بوت هم می کنه ، اما ...

چی بگم والا

نظر

راستى به شير كوهى اينستال ميكنى؟

نظر

راستى به شير كوهى اينستال ميكنى؟
                        بله . نباید به شیرکوهی برم ؟!!
                        ویرایش توسط Hamidsrs : https://i-phone.ir/forums/member/22419-hamidsrs در ساعت 25-06-2013, 12:07 PM

نظر

چرا برو عزيز. فقط از فلش بوتتون مطمعا باشيد كه درست ساخت باشيد

نظر

کسی نیست مسلط باشه !؟
                            دوست من مسلط هستیم که داریم میگیم چی کار کن...
                            مطمعن باش که درست نمیسازی...
                            ایراد از هیچیت نمیتونه باشه جز نحوه ی ساخ بوتیبل ات....
                            iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

فلش بوت رو 10.8 فقط درست كن ببين جواب ميده

نظر

سلام

فلش sony click 8 GB

نوشته اصلی توسط MEHDI_D12 نمایش پست ها
                                دوست من مسلط هستیم که داریم میگیم چی کار کن...
                                مطمعن باش که درست نمیسازی...
                                ایراد از هیچیت نمیتونه باشه جز نحوه ی ساخ بوتیبل ات....

فلش بوت رو 10.8 فقط درست كن ببين جواب ميده
                                باز سلام ، این دفعه خوشحال !! عرض شود که ، دوستان من ، جناب مهدی و جهان دیده ، کاملا حق با شما بود ، من در ساخت Bootable USB خطا می کردم ، و اینکه هم گیج شده بودم ، و هم گیر داده بودم که درست انجام می دهم مربوط به این بود که فلش عمل بوت را کاملا درست انجام می داد ، و خب پیش خودم می گفتم این که بوت می کنه ، پس کجای کار خرابه
                                به هر حال ممنونم از این دو دوست عزیز و کلیه آدم هایی که در این فروم با عشق به بقیه کمک می کنند .

و اما اشکال کار کجا بود ! کارم حل شد ، می نویسم برای آدم های تازه کاری مثل خودم در آینده ( والا من یکی دو هفته است مک بوک دار شدم ! )

در یک جمله اینکه : من فرق Mount و Unmount را در مک نفهمیده بودم ( شاید هنوز هم به خوبی نفهمیده ام ها :دی )

و اما طولانیش به این صورته که :
                                من 9 تا فایل zip شده ی Mac Os X 10.8.4 را از این لینک دانلود کردم ، سپس هر 9 تا فایل را درون یک فولدر ریختم و unzip نمودم ( یکی را که Unzip کنید ، همه unzip می شود در یک فایل ) ، بعد فایل OS X 10.8.4.dmg حاصل شده بود ( از اینجا به بعد را اشتباه کردم !! )

گویا در مک هر فایل dmg را که باز کنی ، Mount می شود ، یعنی همانند یک فلش خارجی که به دستگاه متصل می کنیم در Finder در قسمت Device ها نشان داده می شود و دکمه Eject هم دارد و یا در Disk Utility هم "ممکن است" به عنوان یک وسیله نشان داده شود و اگر دبل کلیک بر آن کرده باشیم حتما" در Disk Utility هستش و در دو خط نمایش داده میشه ، که اگر بر روی خط زیرین ( زیرگروه آن ) کلیک راست کنیم ، گزینه ی Unmount نیز خواهد داشت که همچون Eject در Finder کار می کند .

خب من این فایل OS X 10.8.4.dmg را باز نمی کردم ، و وقتی هم روی آن کلیک راست می کردم ، Show pakage Contents را نمی دیدم ، خب فکر می کردم به اشتباه که چون من از سایت متفرقه دانلود کردم ، با آنچه که در آموزش هست متفاوته ، و علتش اینه

کافی بود ، دبل کلیک می کردم تا باز گردد و روی فایل Install OS X Mountain Lion کلیک راست می کردم تا Show pakage Contents را دیده و فایل InstallESD.dmg را طبق آموزش از آن بیرون بکشم ((( حالا اینکه چه جوری به اشتباه توسط Disk Utility این فایل را از فایلی که داشتم بیرون کشیدم بماند !! چون کاملا اشتباه بود و فکر کنم فایل آسیب می دید شاید )))

و بقیه ماجرا هم طبق آموزش ها ، که در Disk Utility فلش مورد نظر را ابتدا انتخاب کرده و سپس با فرمت Mac OS Extended ( Journaled ) i آن را Erase کرده و سپس در قسمت Restore ( در حالی که روی فلش یک کلیک کرده ایم و در واقع آن را انتخاب کرده ایم ) ، فایل InstallESD.dmg را به عنوان Source و همچنین فلش را یا از همان Disk Utility و یا از روی Desktop درگ کرده و در قسمت Destination رها کنیم و دکمه ی Restore را فشار دهیم و تمام !

جالب اینکه ، وقتی اون راه های اشتباه را می رفتم ، پیام could not restore - invalid argument که دوستان هم در همین تاپیک به آن اشاره کرده اند ، برای من می آمد ، اما بعد که به شکل صحیح رفتم ، حتی این پیام هم نیامد دیگر ( البته مال دوستان با این پیام هم کار می کرد ، اما ماله من نه ! )

خلاصه بی ادبی کردم اینجا آموزش تکمیلی گذاشتم ( در واقع خودم اینجا گیر کرده بودم ! ) ، دوستان ببخشن ، از مهدی و جهان دیده هم باز تشکر می کنم .

یا حق

نظر

صبر کنید ..
                                X