اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

عدم بوت شدن مک بعد از دینامیک شدن هارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• عدم بوت شدن مک بعد از دینامیک شدن هارد

درود خدمت همه عزیزان
    مشکلی برای این جانب پیش اومده که اونم چند روزی خودم وقت گذاشتم اما چیزی پیدا نکردم من مجبور شدن به خاطر تست یک نرم افزار هارد رو به صورت دینامیک در بیارم و دوباره از نوع درست کنم حالا که پارتیشن ها رو درست کردم مک رو اصلا توی بوت نمیبینه اما پارتیشنش سر جاش هست!! دگه Alt رو نگه داشتنی فقط درایو ویندوز برای بوت میاد و گذینه دیگری هم نداره و روی BootCamp هم کلیک کردنی مک رو نشون میده اما وقتی میزنم بوت بشه اونم هم نمی تونه بیاره دیگه راهی به زهنم نمیرسه که چی کار کنم اگر من رو راهنمایی کنید برای حل این مشکل واقعا ممنون میشم اخه نسخه جدید رو میخوام نصب کنم .
    سیستم عامل مک: لایون
    ویرایش توسط mohammad.ra : https://i-phone.ir/forums/member/38941-mohammad-ra در ساعت 29-07-2012, 11:43 AM

این مشکل برای من هم پیش اومد و هیچ کس نتونست درستش کنه چون بوت مکت از بین رفته.
    امیدوارم که برای تو راه حل پیدا بشه. البته با مک ریکاوری شاید بتونی درستش کنی
    ویرایش توسط asianati : https://i-phone.ir/forums/member/27458-asianati در ساعت 29-07-2012, 12:35 PM

نظر

متاسفانه راهی برای درست کردنش نیست. منم مشابه همین مشکل برام پیش اومد اما نتونستم درستش کنم

نظر

فکر کنم راهی باشه اگر بتونم فرمت hfs رو برگردونم بالا می تونم بیارم مک که داشتم کلا اپ بود نمی تونم بیخیالش بشم اطلاعت روش مهم نیست مهم اپدیت هاشه. و مک ریکاوری هم بالا نمیاد از شانس من!!!

نظر

خوب همون طور که خبر دارید هر پارتیشنی یک Type Id دارد که برا اساس ان نوع قالب بندی هارد مشخص میشه برای مثال برای فرمت NTFS به صورت 0x07 می باشد اما برای سیستم عامل مک که فرمتHFS می باشد کد های این فرمت 0xAF و 0xAB و 0xA8 می باشد که نیاز به پارتیشن بندی هایی که به صورت بوتیبل می باشد مثلMiniTool Partition Wizard Server Edition تا بتوانید فرمت رو عوض کنید باهاش انجام بدید مک بالا می اید!! این روش هم توسط خودم تست شد و نتیجه داد :d
          موفق و پیروز باشید.

نظر

متاسفانه هیچ راهی وجود نداره.
            حتی با Recovery و... هم نمیتونید درستش کنید.
            چون با تغییر پارتیشن ها بعد از نصب بوتکمپ، لایه ی EFI موجود در پارتیشن مک از بین میره و نمیشه برش گردوند.
            تنها راه بکاپ گیری از اطلاعات و نصب مجدد هست.
            هنگام نصب مجدد باید دقت کنید که روی هارد کلیک میکنید و از تب Partition گزینه 1Partition رو انتخاب کنید.
            دقت کنید که نوع پارتیشن هم GUID باشه.

نظر

صبر کنید ..
            X