اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت USB bootable و DVD برای Mountain Lion

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت USB bootable و DVD برای Mountain Lion

با سلام و عرض ادب خدمت کاربران عزیز
    همانطور که می دانید دقایقی پیش مک شیر کوهی منتشر شد و هم اکنون فقط در فروشگاه نرم افزاری مک در دسترس است. با روش های زیر که در وضعیت مشابه در نسخه قبلی یعنی شیر بخوبی کار کرد٬ می توانید پس از دانلود از سایت های غیر رسمی این نسخه را برای نصب بر روی درایو usb یا dvd آماده کنید.

آموزش ساخت bootable بر روی USB

نسخه از mac app store شیر کوهی را دانلود کرده ( یا از mac app store یا از سایت های غیر رسمی مثل تورنت ها )

سپس روی فایل دانلود راست کلیک کرده و روی Show pakage Contents کلیک کنید

و سپس در فولدر Shared Support فایل InstallESD.dmg را پیدا خواهیم کرد

فایل InstallESD.dmg را روی دسکتاپ کپی کنید

سپس یک فلش usb حداقل ۴ گیگ (*پیشنهاد می شود ۸ گیگ ) به مک متصل و وارد Disk utility شوید

سپس فلش را در disk utility انتخاب کنید و به فرمت ( Mac OS Extended (Journaled تبدیل کنید

سپس وارد بخش Restore شوید
    بر روی image زده فایل InstallESD.dmg را انتخاب می کنیم

و سپس بر روی دکمه ریستور کلیک می کنم

سپس می توانید ریست کرده و با نگه داشتن دکمه option دوارد منو بوت شوید و usb را انتخاب نمایید
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

آموزش ساخت dvd بوت شیر کوهی

نسخه از mac app store شیر کوهی را دانلود کرده ( یا از mac app store یا از سایت های غیر رسمی مثل تورنت ها )

سپس روی فایل دانلود راست کلیک کرده و روی Show pakage Contents کلیک کنید

و سپس فولدر Shared Support پیدا کرده و فایل InstallESD.dmg را پیدا خواهیم کرد

فایل InstallESD.dmg را روی دسکتاپ کپی کرده

سپس Disk Utility را انتخاب کرده و روی بخش Burn کلیک کرده

و سپس InstallESD.dmg انتخاب کرده و بر روی یک دی وی دی ۸ گیگی رایت کنید و از این نسخه لذت ببرید

براساس ادعای های شده با استفاده از این آموزش می توانید روی هر سیستمی شیر کوهی رو نصب کنید و عملا آنرا از نسخه تحت دسترسی یک نفر خارج کنید
    ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 27-07-2012, 11:51 AM
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

نظر

نرم افزار Diskmaker نیز همین کار را بصورت اتوماتیک انجام می دهد
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

نظر

فایل دانلود شده رو از کجا بهش دسترسی داریم؟

نظر

فایل دانلود شده رو از کجا بهش دسترسی داریم؟
          منظورتون فایل image ه؟

دابل کلیک کنید روش تا mount بشه. بعد از اون تو disk utility میاد سمت چپ که میتونید بکشیدش تو source

نظر

من 4 بار امتحان کردم تمام مراحل رو هم درست انجام میدم اما آخرش میگه "Could not restore - invalid argument" ! روی فلش 8 گیگ دارم تست می کنم و فایل رو هم از انجمن دانلود کردم ! مشکل کجا هست ؟!

نظر

نوشته اصلی توسط farzan_vahidian نمایش پست ها
              من 4 بار امتحان کردم تمام مراحل رو هم درست انجام میدم اما آخرش میگه "could not restore - invalid argument" ! روی فلش 8 گیگ دارم تست می کنم و فایل رو هم از انجمن دانلود کردم ! مشکل کجا هست ؟!
              دوست عزیز. من هم چند بار امتحان کردم و هر دفعه آخرش همین پیغامو داد ولی در عین حال ظاهرا مشکل خاصی وجود نداشت و من از روی همون فلش روی دو تا مک نصبش کردم و مشکلی هم پیش نیومد.

نظر

بله تست کردم و مشکلی نداشت مرسی !
                فقط یک مشکل دیگه هم بود ! اینکه روی dvd 4.7 گیگ میگه جای خالی کم هست ! چرا ؟!!!

نظر

دوستان من ایر دازم ... یع دی وی دی گرفتم و دیدم بوتیبل هست ... چجوری میتونم از روی این دی وی دی یه usb bootable بسازم ؟

نظر

تو دی وی دی ۴.۷ نمیشه رایت کرد.

نظر

فکر کنم اشتباه به عرض رسوندم ... یه دی وی دی mountain lion گرفتم از پایتخت که بوتیبل هست میخوام از این دی وی دی یه usb bootable بسازم میشه یا نه ...

نظر

سلام
                        برای نصب از فلش دیسک چقدر زمان میبره ؟
                        آخه حدود نیم ساعت هست که توی یه صفحه سفید که یه علامت ممنوع ! هست و پایینش هم یه دایره چرخان هست وایستاده ؟
                        ویرایش توسط mehr463 : https://i-phone.ir/forums/member/24109-mehr463 در ساعت 27-07-2012, 12:23 PM

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                          نرم افزار diskmaker نیز همین کار را بصورت اتوماتیک انجام می دهد
                          این نرم اقزار برای دی وی دی 9 کار نمی کنه

نظر

خوب بود
                            ویرایش توسط shshsh : https://i-phone.ir/forums/member/42646-shshsh در ساعت 28-07-2012, 11:14 AM

نظر

دوستان اگر در انتهای مسیر ایجاد USB با پیغام "Could not restore - invalid argument" مواجه شدید مساله ای نیست. پروسه تا انتها رفته. شما فقط ریستارت کنید و دستگاهتون رو بوت کنید . می بینید که سیستم خودش USB رو خواهد شناخت.

نظر

صبر کنید ..
                              X