اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل در بوت شدن مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل در بوت شدن مک

سلام دوستان

روز گذشته من به اشتباه در حالی که مک درحال بوت شدن بود دستگاه رو خاموش کردم. اما حالا که میخوام دستگاه رو روشن کنم ، وقتی مک در حال بوت شدن است ، علامت سیب اپل زیرش یک خط در حال پر شدن میاد و که مقداری هم طول میکشه و بعد از اینکه اون خط پر میشه مک بالا میاد. چیکار کنم که این مشکل پیش نیاد؟

این مشکل نیست! قبلا اگر نبوده برای اینکه مک احتمالا آپدیت نبوده!
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

نوشته اصلی توسط e h s a n نمایش پست ها
      این مشکل نیست! قبلا اگر نبوده برای اینکه مک احتمالا آپدیت نبوده!

من مک رو آپدیت نکردم از دیروذ تا الان که بخواد این بهش اضافه شده باشه. در ضمن خیلی طول میکشه تا اون خط پر بشه. ورژنم هم ۱۰.۷.۴ هستش

نظر

اگر خیلی خیلی طول میکشه اینکارو بکنید ، مک را ریست کنید و قبل از اینکه آرم Apple بیاد دکمه دکمه Shift را بگیرید و برید توی SafeMode بعد از اونجا دوباره ریست کنید.

ببینید این علامت که ماید میچرخه اگر تا ۱۰ ثانیه باشه ایرادی نداره ، اگر بیشتر باشه اونوقت شاید مشکلی داشته باشه.

ادیت

دوست عزیز یکراهی به ذهنم خورد ، اما سایت باز نشد که براتون زودتر پست را ادیت کنم .

Disk Utilities را باز کنید و بعد دکمه Repait Disk Premisions را بزنید. (اگر نیاز داشت دکمه بالایی را قبل از اون بزنید )

کار بالا را تست کنید ، اگر نشد که روش دیگه هم هست بهتون بگم. (البته بازم تاکید میکنم ، مشکل در صورتی هست که خیلی طول بکشه بوت نه اینکه در حد کم باشه)
        ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 21-07-2012, 11:19 PM

نظر

نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
          اگر خیلی خیلی طول میکشه اینکارو بکنید ، مک را ریست کنید و قبل از اینکه آرم Apple بیاد دکمه دکمه Shift را بگیرید و برید توی SafeMode بعد از اونجا دوباره ریست کنید.

ببینید این علامت که ماید میچرخه اگر تا ۱۰ ثانیه باشه ایرادی نداره ، اگر بیشتر باشه اونوقت شاید مشکلی داشته باشه.
          کاری که گفتید انجام دادم ولی به جای اینکه به safe mode بره دوباره همون خط درحال پر شدن میاد و بازم خیلی خیلی و طول میکشه باز هم مک عادی میاد بالا
          از system utility ریپیر دیسک بکنم مشکلی پیش نمیاد؟

---
          I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.350071,48.694297
          Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط santoor_ostad نمایش پست ها
            کاری که گفتید انجام دادم ولی به جای اینکه به safe mode بره دوباره همون خط درحال پر شدن میاد و بازم خیلی خیلی و طول میکشه باز هم مک عادی میاد بالا
            از system utility ریپیر دیسک بکنم مشکلی پیش نمیاد؟

---
            I am here: Google Maps
            پست بالا را براتون Update کردم ، نمیدونم دیدین یا نه!

ببینید اگر DVD مک را دارید و برید به حالت نصب مک و از اونجا توی Disk Utilities اینکارو بکنید هم Repait Premision کنید و هم Repair Disk . اونجا اینکارو بکنید.

چون در حالت عادی ممکن هست Disbale باشه دکمه Disk Repair

برای همین گفتن اگر نشد بگید تا این روش را بگم.
            ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 21-07-2012, 11:24 PM

نظر

نوشته اصلی توسط e h s a n نمایش پست ها
              پست بالا را براتون update کردم ، نمیدونم دیدین یا نه!

ببینید اگر dvd مک را دارید و برید به حالت نصب مک و از اونجا توی disk utilities اینکارو بکنید هم repait premision کنید و هم repair disk . اونجا اینکارو بکنید.

چون در حالت عادی ممکن هست disbale باشه دکمه disk repair

برای همین گفتن اگر نشد بگید تا این روش را بگم.
              بسیار ممنون از پیگیریتون. قبل از اینکه اینکارو انجام بدم. چیزی از فایلهایی که دارم پاک میشه؟ آپدیتهایی که کردم پاک میشه؟

نظر

نه ، اصلا هیچ کار خاصی نمیکنه که بخواد به مک شما آسیبی برسونه!

مک را از اول قرار نیست نصب کنید؟؟ حواستون باشه نرید مک را از اول نصب کنید! محیط نصب که اومد بالا ، به منوی Utitilies برید و Disk Utilities را انتخاب کنید! روی درایوی که مک نصب هست کلیک کنید و بعد به ترتیب از Premision شروع کنید و تا به Repair Disk ختم بشه.

امیدوارم درست بشه! اگر نشد که باید مک را از اول نصب کنید ( البته اگر این قضیه روی اعصابتون رفته )

نظر

ریپیر دیسک رو که زدم بعد از چند دقیقه گفتش که نمیتونم مک رو ریپیر کنم تا جایی که میتونید بک آپ بگیرید بعد ریستور از بکاپ بکنید ولی هنوز repair permission نکردم.
                  انجام بدم یا برم بک آپ بگیرم و زیستور کنم؟

---
                  I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.350042,48.694269

نظر

البته اینکارایی که کردم تو محیط recovery HD بود

---
                    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=31.349518,48.694543

نظر

من که بالا گفتن از Repair Permision شروع کنید تا به Repair Disk ختم بشه!

گفت تا جایی که میتونید Backup بگیرید ؟ چنین پیغامی داد ؟

شما به ترتیب توی همون محیط :
                      ۱- Verify Disk Permisions
                      2- Repair Disk Permisions
                      3- Verify Disk
                      4- Repair Disk
                      را بزنید.

دیگه راه حلی به ذهنم نمیرسه ! اگر درست نشد مک را میتونید از اول نصب کنید .

نظر

احسان جان تموم کارهایی که گقتی انجام دادم. البته بجز نصب دوباره ی مک. صبر میکنم ۱۰.۸ بیاد دیگه یکباره اینکارو میکنم. اما یه چیزی دیدم که نظرمو به خودش جلب کرده. من با اینکه boot camp رو دارم و ویندوز هم در کنار مک نصب دارم ولی در قسمت startup disk درایور بوت کمپ الان وجود نداره در صورتی که قبلا بود. اینم اسکرین شات

نظر

نوشته اصلی توسط santoor_ostad نمایش پست ها
                          احسان جان تموم کارهایی که گقتی انجام دادم. البته بجز نصب دوباره ی مک. صبر میکنم ۱۰.۸ بیاد دیگه یکباره اینکارو میکنم. اما یه چیزی دیدم که نظرمو به خودش جلب کرده. من با اینکه boot camp رو دارم و ویندوز هم در کنار مک نصب دارم ولی در قسمت startup disk درایور بوت کمپ الان وجود نداره در صورتی که قبلا بود. اینم اسکرین شات
                          بله عجیب هست! احتمالا اون کاری خیلی نادری که کردین و سیستم را خاموش کردین توی اون لحظه کلی آسیب نرم افزاری به سیستمون زده! برام تاحالا چنین اتفاقی نیفتاده و توی این مدتی که توی این انجمن هم هستم مورد مشابهی ندیدم!

دکمه Option را که میگیرد توی Boot شدن هم windows نمیاد ؟

(حواستون باشه اگر خواستید با bootcamp دوباره ویندوز نصب کنید ، حتما از طریق bootcamp ونیدوز را پا کنید ، نه از طریق فرمت کردن drive ، البته اگر با این اتفاقی که افتاده این امکان مقدور باشه).

نظر

بله موقعی که آپشن رو میزنم ویندوز برای بوت هستش

نظر

ببینید میتونید با Bootcamp Assistant ویندوز رو پاک کنید؟
                              اگه ارور بده و اجازه پاک شدن ویندوز رو نده، باید از اول پارتیشن بندی کنید و...

فعلا بهترین کار گرفتن بکاپ از اطلاعات هست.

نظر

صبر کنید ..
                              X