اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مك بوك اير يا مك بوك پرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مك بوك اير يا مك بوك پرو

من قصد خريد مك بوك دارم
    هر 2 مدل مك بوك اير 231 و مك بوك پرو 101 را كامل بررسي كردم
    مك بوك اير مزيت هاي زير رو داره
    سبك 1.35 كيلوگرم
    طراحي زيبا
    رزولوشن بالاتر نسبت به پرو
    ولي مك بوك پرو اين مزيتها رو داره
    سي پي يو قدرتمندتر ( نسبت به اير )
    هارد 500 گيگ
    سي دي رام
    ورودي خروجي بيشتر
    ميزان مصرف من تقريبا هر روز ولي سبك هست
    اصلا رندر خاصي ندارم و فقط در حد روزمره هست
    با توجه به اينكه فقط 50 تومن فرق قيمت داره براي خريد خيلي انتخابش برام سخته
    لطفا راهنمايي كنيد.

من هم دقیقا همین دغدغه رو دارم که کدوم به صرفه تر و بهتره.
    من جای شما بودم md101 رو انتخاب میکردم. هم هارد 500 داره، ورودی بیشتر،
    cpu خیلی قویتر هم داره. ولی md231 تک هسته ای 1.8 داره که برای کارایی مثل تبدیل فرمت و فتوشاپ به مشکل بر میخوره. اگه شما air بگیرید همیشه برای احتیاط یک dvd اکسترنال همراه خودتون ببرید (من اینجوری ام) هم دردسرش بیشتره و هم تقریبا همون وزن pro رو باید جا به جا کنید. در مورد زیبایی هم فکر میکنم بتونید با قدرت بیشتر pro جبرانش کنید. من خودم بین 102 و 232 موندم. که اگه پولشو بتونم جور کنم 102 میگیرم. اگر نه که به همون 101 هم راضیم!
    اما در مورد رزولوشن هم خیلی مطمئن نیستم کدوم کیفیت نمایش بهتری داره. اما فکر نمیکنم خیلی تفاوت داشته باشه. اگه کسی با دوتاش کار کرده، لطفا بگه کیفیت نمایشگر کدوم بهتره. مرسی

نظر

دوست عزیز من از لب تاپ اپل زیاد سرم نمیشه ، فقط میتونم بگم ایر بخر چون پرو بیشتر برای کارای اداری و مهم بیشتر بکار میاد ، اگه واقها فکر میکنی با مکبوک کارای مهمی میخوای انجام بدی بدون هیچگونه شک و تردید پرو رو بخر(چون پرو سیستمش قوی تر از ایر هست)

ولی چون میگی زیاد کار خاصی انجام نمیدی برای همین ایر رو پیشنهاد میکنم

موفق باشید
      ویرایش توسط Mahan76 : https://i-phone.ir/forums/member/87077-mahan76 در ساعت 21-07-2012, 05:25 PM

نظر

من ميگم پرو بخريد خيلي امكاناتاش قابل قبول تره

نظر

منظورتون از امکانات چیه ؟
          توی ایر هارد ۱۲۸ بصورت ssd هست که سرعت بوت شدن فوق العاده بالاتر میره
          اینکه پرو قدرتمندتره اصلا حرفی توش نیست
          من وب گردی میکنم و سیستمهامو ( ایفون و ایپد) رو باهاش سینک میکنم و اپلیکیشن بالا پایین می کنم ، موزیک گوش میدم و فیلم میبینم و دانلود میکنم که همه اینا تقریبا فشاری روی دستگاه نمیاره
          اما پرو قدرت سی پی یوش تقریبا ۱.۵ برابر ایر هست و هارد ۵۰۰ داره و دی وی دی رام داره

Sent from Farbod's iPad using Tapatalk HD

نظر

ایر یه چیز دیگست . میدونم که میگم

نظر

نوشته اصلی توسط Fouad-PES نمایش پست ها
              من هم دقیقا همین دغدغه رو دارم که کدوم به صرفه تر و بهتره.
              من جای شما بودم md101 رو انتخاب میکردم. هم هارد 500 داره، ورودی بیشتر،
              cpu خیلی قویتر هم داره. ولی md231 تک هسته ای 1.8 داره که برای کارایی مثل تبدیل فرمت و فتوشاپ به مشکل بر میخوره. اگه شما air بگیرید همیشه برای احتیاط یک dvd اکسترنال همراه خودتون ببرید (من اینجوری ام) هم دردسرش بیشتره و هم تقریبا همون وزن pro رو باید جا به جا کنید. در مورد زیبایی هم فکر میکنم بتونید با قدرت بیشتر pro جبرانش کنید. من خودم بین 102 و 232 موندم. که اگه پولشو بتونم جور کنم 102 میگیرم. اگر نه که به همون 101 هم راضیم!
              اما در مورد رزولوشن هم خیلی مطمئن نیستم کدوم کیفیت نمایش بهتری داره. اما فکر نمیکنم خیلی تفاوت داشته باشه. اگه کسی با دوتاش کار کرده، لطفا بگه کیفیت نمایشگر کدوم بهتره. مرسی
              اول اشتباه بزرگتون رو بگم. CPU اير همانند مدل هاى ١٣ اينچ پرو دو هسته هست.
              من يك SSD ١٢٨ گيگابايتى را با صدتا هارد ٥٠٠ گيگ SATA عوض نمى كنم. قدرتش خيلي بيشتره.
              ورودى ؟؟!! از چندتاش استفاده مى كنيد؟؟!!
              من هم پرو داشتم، الان هم اير دارم و رتينا، اصلا كيفيت پرو در مقابل اير حرفى براى گفتن نداره.
              DVD هم كم كم داره نابود ميشه. نهايتا يك external با خودتون حمل مى كنيد!
              يك مزيت ديگر اير هم شارژر magsafe 2 هست
              و در آخر بعد رتينا ، اير زيباترين محصول اپله

نظر

به نظر منم ایر بگیرید.
                مهمترین چیزی که تو سرعت کلی سیستم و باز و بسته شدن برنامه ها تاثیر داره رم و هارده.
                مطمئن باشید ایر خیلی روونتره نسبت به Pro

مگه اینکه pro بگیرید و SSD بذاری روش.
                قیمت ssd پایین اومده . 256گیگ شده ۲۰۰دلار

نظر

از همه دوستان بابت راهنماييشون ممنونم
                  يه سوال ديگه اينكه بنظر شما مدل هاي 965 و 966 كه نسل قبل تري هستن رو بگيرم يا همين مدلهاي جديد 231 و 232 ؟ اختلاف قيمت هم تقريبا ندارن
                  حتي در بعضي جاها مدل قبليها رو گرون تر ميدن و جديدها ارزون تر
                  بطور مثال
                  965 : 2250 تا 2600
                  966 : 2650 تا 3100
                  و مدلها يجديد
                  231 : 2540 تا 3100
                  232 : 2900 تا 3600

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
                    اول اشتباه بزرگتون رو بگم. CPU اير همانند مدل هاى ١٣ اينچ پرو دو هسته هست.
                    من يك SSD ١٢٨ گيگابايتى را با صدتا هارد ٥٠٠ گيگ SATA عوض نمى كنم. قدرتش خيلي بيشتره.
                    ورودى ؟؟!! از چندتاش استفاده مى كنيد؟؟!!
                    من هم پرو داشتم، الان هم اير دارم و رتينا، اصلا كيفيت پرو در مقابل اير حرفى براى گفتن نداره.
                    DVD هم كم كم داره نابود ميشه. نهايتا يك external با خودتون حمل مى كنيد!
                    يك مزيت ديگر اير هم شارژر magsafe 2 هست
                    و در آخر بعد رتينا ، اير زيباترين محصول اپله
                    مرسی.
                    من آمارمو از سایت آمازون میگیرم و اونجا در مورد cpu نوشته: 1.8 GHz Intel Core i5 Processor اما در باره هسته ها چیزی نگفته. شما این مدل رو داشتین و بهتر میتونید بگید. خوب به هر حال cpu 2.9 مدل 102 خیلی بهتر از 1.8 ایر هست.
                    اما سوالم اینه که توی فتوشاپ، بازیهای متوسط و تبدیل فرمت کم نمیاره؟ یا به قول شیمی دانها cpu محدود کننده نیست؟ با توجه به اینکه vga دوتاشون یکیه.
                    نمایشگر و کیفیت صفحه نمایش چطوره؟رزولوشن کدومشون بهتره؟ مگاسیف 2 فرقش با 1 چیه؟ البته درست میگید هارد ssd خیلی سریعتر از هارد معمولیه. برای حجم کمش میشه اکسترنال گرفت. پس شما فقط میشه کارهایی که air کم میاره رو بگید؟ میدونم کارای سنگین مثل رندر گرفتن به مشکل بر میخوره. اما میخوام لیست کارایی که نمیتونم باهاش انجام بدم رو از همین حالا فراموش کنم!

نظر

راستی میشه مک بوک پرو یا ایر رو به مانیتور 22 کامپیوتر خودم وصل کنم تا با رزولوشن 1920x1080 باهاش کار کنم؟

نظر

باید یکیشو بخرید:
                        Mini DisplayPort to VGA Adapter - Apple Store (U.S.)
                        Moshi Mini DP to HDMI Adapter with Audio Support - Apple Store (U.S.)

البته مدل Retina خودش HDMI هم داره.

نظر

مک بوک ایر سری md231 پورت mini display داره؟ کدومشونه؟
                          دوتا پورت usb3 و یک پورت تاندربولت داره. این مبدل ها رو باید به کدومشون وصل کنم؟
                          باید به تاندربولت وصل بشه درسته؟
                          مک بوک ایر برای اجرا و کار کردن با final cut pro چطور عمل میکنه؟ البته اگه مدت رندر گرفتنش بالا بره خیلی مشکلی نیست ام فقط میخوام روان و بدون مشکل کار کنه
                          ویرایش توسط Fouad-PES : https://i-phone.ir/forums/member/12030-fouad-pes در ساعت 23-07-2012, 05:55 PM

نظر

صبر کنید ..
                          X