اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

انتخاب تلویزیون hdtv

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• انتخاب تلویزیون hdtv

سلام

در این مدت که با سایت آشنا بوده ام همه دوستان لطف داشته و مطالب زیادی آموخته ام. به همین دلیل لازم دیدم در مورد سیستمهای تصویری و بخصوص تلویزیون مطاللبی را که بلدم در اختیار عزیزان قرار دهم. این مطالب از دوران تحصیل و همچنین تغییرات بازار تقریبا در یک دهه جمع آوری شده اند. من لیسانس برق دارم و پروژه ام در زمینه Liquid Crystals بوده است.
    ایجاد و پیشبرد این تاپیک را وظیف خود می دانم و البته به گونه ای این تاپیک را مطرح کرده و ادامه می دهم که موجب شود اشکالات علمی خودم را نیز فهمیده و بر طرف کنم. در این نوشته ها فعلا از فایلهای گرافیکی استفاده نمی کنم، راستش بلد نیستم. اگر کسی زحمت بکشه شیوه اضافه کردن عکس رو بهم یاد بده، بهتر می تونم مطالب رو توضیح بدهم. نوشته هایم را چند مرحله ای ادامه می دهم و هر بار منتظر شنیدن نظرات دیگران می مانم.

مساله 1

کدام تلویزیون را ترجیح می دهید؟ LCD, LED, Plasma

مساله 2

کدام برند را ترجیح می دهید؟

پس از جمع آوری نظرات شما، این بخش را کامل می کنم. از کسی که به این تاپیک سر زده تقاضا می کنم نظر خود یا آنچه که می خواهد بداند را بنویسد.
    مخلص همگی شما.

1- Plasma : پیدایش تلویزیونهای با پنل نازک و تخت ابتدا توسط پلاسما می باشد. تلویزیون پلاسما از سلولهای کوچک (پیکسل) گازی تشکیل شده است. بنابراین پیکسلها کاملا مستقل از هم قادر به تولید نور و رنگ هستند.

2- LCD : در این تلویزیونها عبور نور از بین لایه های بلور مایع (چیزی شبیه به ژله یعنی نه بلور کامل نه مایع کامل) تغییر شدت و تولید رنگ می کند. با خواندن همین جمله شما در این پنل ها نیاز به منبع نور جداگانه را متوجه می شوید. منبع اولیه نور در این تلویزیونها لامپ فلورسنت می باشد. تعریف پیکسل مستقل در LCD مشکل است.

3- LCD with LED backlight : این پنلها که به غلط رایج LED نامیده می شوند از نظر تیوری هیچ تفاوتی با LCD ندارند، تنها منبع نورشان LED به جای لامپ می باشد. در مدلهای ارزان قیمت تنها دو خط LED در لبه ها (چپ و راست یا بالا و پایین) مسوول تولید نور هستند. در واقع LEDها در مکان لامپ های قبلی قرار گرفته اند. در مدلهای حرفه ای یک سطح LED به طور کامل لایه پشتی پنل را در بر گرفته و نور یکنواختی برای لایه های LCD تامین می کند.
    نکته 1- بر خلاف گفته بسیاری از فروشندگان پنلهای LED کامل به دلیل یک لایه بیشتر ضخیم تر هستند.
    نکته 2- شرکت سونی تقسیم بندی پنلها را با Edge LED و Full LED انجام داده است.
    نکته 3- اغلب شرکتها صرفنظر از سه رقمی بودن یا چهار رقمی بودن نامگذاری محصولاتشان، رقم اول را به کلاس و خانواده اختصاص داده اند. بر این اساس خانواده 9 و 8 حرفه ای محسوب می شوند.
    ویرایش توسط amr : https://i-phone.ir/forums/member/333-amr در ساعت 24-07-2012, 09:05 AM

با سلام
    تاپیک خوبیه ، امیدوارم با همکاریه دوستان تاپیک مفید و پرباری بشه.
    در شروع کار اگر توضیحاتی در خصوص lcd و led و plasma داده بشه بهتره ، چون اطلاعات خود من پراکنده و از کسانی هست که اطلاعات کمی دارند.

نظر

دوست داشتم روی این موضوع وقت گذاشته و کمکی کرده باشم، ولی به نظر می رسد که دوستان با انتخاب تلویزیون و دوربین مشکل خاصی ندارند. به عنوان یک معلم تا دانش آموزم نپرسد، بحث را ادامه نمی دهم.
      موفق باشید.

نظر

صبر کنید ..
      X